Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 41

Тема: Как пазарувам от elimex.bg

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46

Как пазарувам от elimex.bg

Сагата стартира края на миналата година, когато отварям сайта и попадам на КИТ 154, МР3 модул, радио с дистанционно и т.н., цена 9.99лв.
    Веднага го накликах, след няколко дни получавам обаждане, възникнала била грешка, цената е 19.99лв. Отварям сайта, верно...цената коригирана. Хубаво де, ама нашата сделка беше на друга цена, малко кандърми, малко мейли и получавам кит-а на 9.99лв.
    Това са бели кахъри и всъщност бях забравил за тях
    Преди месец ровя из сайта им и нацелвам цокъл за реле R15 8pin - цена 60 стотинки, проучих го аз, оказа се жив октален цокъл. Викам си, да няма грешка!? Поръчвам 6 броя, те присигат и се оказах прав - истински цокъл Съответно реагирам светкавично и поръчвам всичките им 70 бр.
    Второ действие
    Получавам обаждане, господине, така и така, цоклите са вече с нова цена 2.50лв., искате ли ги или не? Отказах ги естествено
    Иначе съм доволен от Елимекс Ще продължа да пазарувам от тях, защото предлагат динамични цени, съобразени с възможностите на съответния клиент, което е вълнуващо и не/приятно! Очаквам въвеждането на търгове, както и купони за отстъпки
    Неусетно навъртях 10 години във форума, време е за почивка...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Подозирам, че цоклите не са били в техен склад и са пропуснали актуализацията на цената.

МД октален за лампа и цокъл за реле имат малка разлика.

Петър Велков
    Guest
    Малко са мрънкащите хора, иначе търговците биха се научили да се държат подобаващо - както, например, в холандските супермаркети.

Приятел ми беше на гости за Коледа и си купи някакви шоколадчета да почерпи като се върне. Имаше едни в два вида опаковки - по 2€ и по 5€, взехме каквито имаше зад по-евтината табелка, но при сканиране за проверка на цената се оказаха от скъпите. Това го разбрахме доста преди касата, викнах служител и го попитах "ко пра'им ся". Отговорът беше - вие ще ги платите по ниската цена, пък ние после ще си ги преместим където им е мястото. Та, четири кутийки за 8€ вместо 20€. Правят ти отстъпка, изпращат те с усмивка и ти пожелават лек ден.

Същият този магазин има гаранция за качеството на продуктите от собствената си марка. Иначе казано - можеш да си купиш вафличка, да изядеш половината, да кажеш че не ти е била вкусна и ще ти върнат пълната сума, която си платил. Доколкото си спомням единственото изискване беше да не си изял/изпил повече от 60% от продукта.

Така се става голям и уважаван търговец в дългосрочен план. С шмекерии се правят само бързи пари. В България затова постоянно се затварят и отварят магазинчета, сменят работни места, търсят клиенти и обявяват (само) на пръв поглед примамливи прИмоции.

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Подозирам, че цоклите не са били в техен склад и са пропуснали актуализацията на цената.

МД октален за лампа и цокъл за реле имат малка разлика.
    Люси, конкретно тези са еднакви, вервай ми. Нали взех пилотна серия от 6 бр. на старите пари

Горното не го пиша с лоши чувства, нито мрънкам, нито се оплаквам, просто така не се прави бизнес. Има правила, търговски, правни, потребителски и в крайна сметка чисто морални!

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Има правила ама не и тука! Като стана дума за шоколадчетата в Холандия се сетих как преди 3-4 години си напазарих и пих черно Джони. Отиваме с жена ми в МЕТРО-Варна на 23 или 24 декември да понакупим това-онова за Коледа,че много празници празнуваме тогава-рожден ден,имен ден-веселба. Количката-пълна,правя някакви бегли сметки,все пак бюджетът не е бездънен. И гледам наредени черно и червено Джони-на един щанд,в промоция. Веднага фиксирам етикета на черното-19,99!!! Червеното хич и не го погледнах. Съборих пет бутилки в каручката ,привършихме с оглозгването на магазина и се наредихме на касата. Излезе фактурата,доста над очакваното,ама си викам кво толкова,много неща накупихме,нещо съм пропуснал. Като излязохме навън викам все пак да погледна фактурата,че са ставали и грешки. И какво да видя- Джонито по 39 кинта май беше,а бе нещо като двойна цена. Връщам се,отивам на щанда и какво да видя-етикета под черното-19,99,а под червеното-39! Викам консултанта-свива рамене. Била станала грешка. Ко праим? Ами върнете го и ще вземете друго за парите. Ами ако не искам друго да вземам? Щели да ми дадат кредитно,дето важи един месец. И като го забравиш кредитното някъде-пиеш студена вода за 100 кинта! Затова предпочетох да пия черно Джони за тия пари. Та стават грешки,ама наглото беше че на следващата година по същото време етикетите пак бяха разменени! Не повярвах на очите си! И тогава стана панаир! Консултант,завеждащ отдел,аз вдигам патърдия-бе веселба! Дръпнаха ме настрани да не слушали клиентите. Викам що да не слушат бе? Ама господине.... Грешка. Ква грешка, две години поред. По Коледа всеки се отпуска и една бутилка да вземе-все файда.Ще си каже всеки "Бе кога друг път ще пия такова нещо?". А има и такива като мен дето си купуват повече. Лошото е, че грешките обикновено са в наша вреда. И ако стане грешка в обратната посока пешкира го изпират дребните риби. И затова не си премълчавам,щото ги знам момчетата и момичетата дето плащат грешките за какви пари работят. И в Кауфланд са големи мизерници! Обявяват промоции и половин час по-късно новите цени все още не са въведени в компютрите им. Ако не си погледнеш етикета......
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    Драго, мерси че ме подсети, като няма цокли поне да пия едно джони

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    39
    Звъня на нционален телфон на... ай че се чуда елимекс ли са епидермис ли са просто се чудя как да ги нарека. Вдига ми на националния неква:
    -Добър ден.тя
    -Добър ден. аз. Изброих 3 транзистора, казвам че ми трябват измерени по бета, тя казва момент и се чува а мааа (име на колежка) какво е това бета?
    Когато бяха Пасат, назначаваха компетентни продавачи, направиха си име и сега продават боклуци с некомпетентни продавачи (Ловеч) че и 38 магазина имат... уффф че ми мирише на китаец тука

Цитат Публикувано от audiomaster69 Покажи мнения
    Звъня на нционален телфон на... ай че се чуда елимекс ли са епидермис ли са просто се чудя как да ги нарека. Вдига ми на националния неква:
    -Добър ден.тя
    -Добър ден. аз. Изброих 3 транзистора, казвам че ми трябват измерени по бета, тя казва момент и се чува а мааа (име на колежка) какво е това бета?
    Когато бяха Пасат, назначаваха компетентни продавачи, направиха си име и сега продават боклуци с некомпетентни продавачи (Ловеч) че и 38 магазина имат... уффф че ми мирише на китаец тука
    Че пък много специфични изисквания имаш! Интересно къде другаде можеш да поръчаш тразнистори с конкретна бета? Разбирам да отидеш в магазина и да помолиш да ти дадат да измериш няколко транзистора и да си подбереш, ама по телефона. . .

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    39
    В магазина имаха две бройки, за това се обадих в склада.

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от radiok Покажи мнения
    Сагата стартира края на миналата година, когато отварям сайта и попадам на КИТ 154, МР3 модул, радио с дистанционно и т.н., цена 9.99лв.
    Веднага го накликах, след няколко дни получавам обаждане, възникнала била грешка, цената е 19.99лв. Отварям сайта, верно...цената коригирана. Хубаво де, ама нашата сделка беше на друга цена, малко кандърми, малко мейли и получавам кит-а на 9.99лв.
    Това са бели кахъри и всъщност бях забравил за тях
    Преди месец ровя из сайта им и нацелвам цокъл за реле R15 8pin - цена 60 стотинки, проучих го аз, оказа се жив октален цокъл. Викам си, да няма грешка!? Поръчвам 6 броя, те присигат и се оказах прав - истински цокъл Съответно реагирам светкавично и поръчвам всичките им 70 бр.
    Второ действие
    Получавам обаждане, господине, така и така, цоклите са вече с нова цена 2.50лв., искате ли ги или не? Отказах ги естествено
    Иначе съм доволен от Елимекс Ще продължа да пазарувам от тях, защото предлагат динамични цени, съобразени с възможностите на съответния клиент, което е вълнуващо и не/приятно! Очаквам въвеждането на търгове, както и купони за отстъпки
    Колега,грешката ти е,че си поръчал всичките.При това положение се поръчват по 12 броя докато се усетят!!!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Така е. Кръв се пуска по малко.

А черното Джони е добро. Кога друг път ще се навиеш?

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    Несъмнено сте прави за размера на порцията Тъпото е, че не ми се занимаваше. Ангажиран човек съм и нямам време за дебнене. Искам да отбележа и друго, цоклите бяха част от последната поръчка, когато ми звъннаха коментирахме, че останалите неща ще пристигнат до средата на тази седмица. Явно има постъпила обратна информация и съм низвергнат, дано да греша.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Аз от местния Елимекс съм доволен много. В града ни държат доста добри пазарни цени и поръчват неща дори от чужбина ако нямат на склад. Продавачките ми са познати и имат много добро (лично) отношение към мен. С цените не мога да отрека, че имат понякога проблеми. Не са нанесени доста корекции и то винаги се е оказвало, че са в +. Това обаче не е грешка на местно ниво. Обаче това с уискито направо ме разби! Много нагли магазинери! Трябва всеки да си вземе бележка и да постъпи както колега - да търси възмездие и да не премълчава!

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Аз от местния Елимекс съм доволен много. В града ни държат доста добри пазарни цени и поръчват неща дори от чужбина ако нямат на склад. Продавачките ми са познати и имат много добро (лично) отношение към мен. С цените не мога да отрека, че имат понякога проблеми. Не са нанесени доста корекции и то винаги се е оказвало, че са в +. Това обаче не е грешка на местно ниво. Обаче това с уискито направо ме разби! Много нагли магазинери! Трябва всеки да си вземе бележка и да постъпи както колега - да търси възмездие и да не премълчава!
    Прекрасно е, че си доволен. Аз също срещах много приятно отношение в магазина на ТУ в София...изрично подчертавам упреците ми са към шефове, защото установих, че останалата част от поръчката ми няма да я видя. Един вид съм в черната листа С това последното ме загубиха като клиент! Усетиха се, че могат да изкарат още 100 лв. от тия цокли, а това че всеки път когато минавам оставям 20лв., отделно онлайн. Та така, те не искат моите пари, съответно аз пазарувам от друг магазин

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    39
    Елимекс много почнаха да се излагат, натрупват много отрицателни точки. Имат супер текстолит, за ексела про 3, идеален размер 100/300мм http://elimex.bg/product/6090/tekstolit-10-30.html 0,5мм огъва се само като го държиш в ръцете

P.S. Звъня в центален офис, казвам да ми подберат 4 транзистора по бета... и чувам "ама оу кво е това бета (колежка пита) , тука клиент иска"
    Редактирано от audiomaster69; 14 May 2014 в 01:37.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    От това не си купувайте - http://www.elimex.bg/product/101135/...rid-100gr.html

Не зная защо са написали "Железен Трихлорид", но е снежно бяла субстанция във вид на смляна морска сол.

В 18:45 сложих платка 6х10см., и ей почти три часа по-късно платката е разтворена само по покрайнините.

Направил съм разтвор с не намалена концентрация и го подгрявам регулярно. Хубаво че не го направих по-слаб, че го дават че може 1:5 (щеше да откара уикенда)

И фолираните платки наистина им са адски тънки.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Тоя магазин е като в магазин за 1 левче, продава се най-долнопробната китайска стока... Не разбирам как още някой има кураж да си пазарува от там...
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Черпят бонбончета.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Да, черпят бонбончета.

Имат магазин в Пловдив и за това отскочих да си взема. Но като отвориш капачката...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Преди малко един LM317 ми даде входа към изхода на късо, пак от този магазин. Всичко след него...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не оживяваш ли стъпало по стъпало?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    То е една малка платчица за управление на моторчето на потенциометър с дистанционно. Едно процесорче, стабилизаторче и IR приемник.

Работи няколко часа докато сдаде багажа без греене. Кво му стана изведнъж... Нямаше причина.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Аз пък пазарувам от там чат-пат и от доста време не е имало проблеми. Струва ми се че леко пресолявате манджата Аз си обичам соленото, но....
    Румба, ти за КОМЕТ не си ли чувал бе??? И те имат магазин в Пловдив, за къф чеп си се набутал в ЕЛИМЕКС да те питам аз? Аз ходя, че във Варна КОМЕТ няма.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Заради тоя чеп, че Комет от доста време не работят в събота. Ся чакам да дойде утре, че да ходя там. Иначе ги знам всички по цялата плоска Земя.

Не е пресоляване, а факти. 317 проби вход-изход и ми опука единствената бройка IR приемник, която имаха в Елимекс и процесорчето.
    Редактирано от Rumb@ta; 19 August 2018 в 21:22.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не е задължително чипът да е менте за да дефектира. Може да има грешки в схемата.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени