Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 41 от 41

Тема: Как пазарувам от elimex.bg

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Работеше няколко часа и без причина дефектира. И е с няколко чарка схемата. 317 в момента на окъсяване и под напрежение беше студен.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Не е задължително чипът да е менте за да дефектира. Може да има грешки в схемата.
    Или грешки в потребителя...

А за ферихлорида има тема, той не е за 3 минути работа.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Май грешката ти е само в главата.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Работеше няколко часа и без причина дефектира. И е с няколко чарка схемата. 317 в момента на окъсяване и под напрежение беше студен.
    Сетих се че обичаш да кичиш техниките с огромни кондензатори.
    Една от възможните причини за дефект на стабилизатора е: големи филтриращи кондензатори в изхода му, и друг товар свързан към същия изправител (входа на стабилизатора). Ако входните кондензатори се разредят по-бързо от изходните, и няма диод с който да се ограничи напрежението вход / изход, стабилизатора може да се пресели във вечните стабилизаторни полета.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Има диод. Пак казвам - цъфна в работен режим, без включване/изключване. Ефекта на спамера/теоретик Тарамбуки се получи...

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    А защо не купиш още един стабилизатор от ЕЛИМЕКС и един от КОМЕТ. И да ги изтестваш на същата платка. Не знам дали си наясно, но ИС от една серия дават еднакви дефекти. Така че би могъл да провериш какво е станало. Защото темата ти придобива махленски характер. Което не е от полза за никого.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    За какво ми е да установявам, че им са фейк повечето елементи? Вече го знам. Просто бях на зор в събота и им ползвах услугите. Определено не ми трябва да опукам още един процесор и приемник.

Смисълът беше да се знае истината за "Железният трихлорид" какво ще получат хората, ако си го купят. Да се подготвят да чакат 4-5 часа за малка платка. Както и за стабилизатора.

Темата не е моя..

Ама ти наистина нищо не разбираш!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Да, така е. Нищо не разбирам и не съм мръднал от 2011-та.

Естествено само ти си знаеш какво пишеш.

Ами там е работата че точно Румбата не само че мръдна ами и доста скочи.Той също подценяваше някои "малки" аудиофилски трикове, но за щастие вече не.Няма да коментирам и новите оледове у тях с ужасна картина и въобще плановете му които осъществява със забележителен размах.Дерзай Румба!Радвам се че се запознахме и сприятелихме.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    С ферихлорид ли? Ами още през 1970-та в ЗПП Русе ползваха азотна киселина за киселинното ецване. Разбира се, това не е никакъв критерий за способностите на някой от нас. Преди много време още писах, че избягвам всячески да купувам силови елементи (разбирай мощни транзистори, стабилизатори, тиристори, триаци, полеваци и всякакви други АЦИ) от ЕЛИМЕКС. Което не означава че всичко в магазините им е боклук. Аз лично бих направил предложения от мен експеримент заради собствената си съвест. Всеки допуска грешки. Веднъж, един-единствен път се натъкнах на, да речем, нестандартни стабилизатори и от КОМЕТ. За ирония и те бяха LM317. Опуках един скъпичък тогава телефон заради стабилизатора. Гледах, зверих се, грешка няма. Платката беше работена в не по-малко от 200 броя до него момент. Но сложих втори стабилизатор (бях купил 50 броя) и когато резултатите се повториха върнах обратно останалите 48 броя с обяснение защо. След три дни мълчание звъннах по телефона, една госпожица се опита да ме навика, обясняваше че нямали време да се занимават с глупости и когато ревнах, тя млъкна. На телефона се появи младеж, на когото обясних отново всичко. Той ме попита дали съм сигурен в твърденията си и когато предложих да им изпратя платките с дефектните стабилизатори и една нормална той миказа че ще тестват сами върнатата стока. На другия ден ми се обадиха, извиниха се за всичките неприятности и след още един ден получих други 50 броя LM317, работещи нормално. Та затова предложих да се направи тест. Не се съмнявам в уменията на Румбата, но всеки може да сбърка. Това е, най-малко съм искал да се заяждам с който и да е от форума. Особено пък по такива въпроси.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    За какво ми е да установявам, че им са фейк повечето елементи? Вече го знам. Просто бях на зор в събота и им ползвах услугите. Определено не ми трябва да опукам още един процесор и приемник.

Смисълът беше да се знае истината за "Железният трихлорид" какво ще получат хората, ако си го купят. Да се подготвят да чакат 4-5 часа за малка платка. Както и за стабилизатора.

Темата не е моя..
    С този заместител, който продават си имах работа миналата година. Наистина е по-бавен от традиционният трихлорид, но и за двата вида е нужно мърдане на платката по хоризонталната равнина, вътре в разтвора. Така се забързва процеса на разграждане на медта.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Аз също пазаря от тях елементарни нещица, че са ми почти до дома, но двете каки вътре са меко казано избирани с конкурс за изкуствен интелект.
    Посрещат те с добър ден, още преди да си прекрачил прага на широко отворена врата, а отвън е булевард и е шумно. Не дай си боже, ако не ги погледнеш в този момент, като нищо няма и да разбереш, че си поздравен. И се почва една драма кой какво и как...... След което като почнеш да поръчваш, биваш поправен за всеки един елемент, демонстрирайки академични знания от университета. Хубавото след всичко това, е че биваш изпратен културно от магазина.
    Akai 4000DS mk2 + Респром УС-221 + ОТМ 1-02

"Аз отдавна не се дразня от хора около мен, от които не зависи личното ми щастие и не ни свързват чувства.
    Пускайте катализатори на ферментационния им процес и после просто приемайте винаги с усмивка резултатите от кипежа." - hifiresearch74

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    С този заместител, който продават си имах работа миналата година. Наистина е по-бавен от традиционният трихлорид, но и за двата вида е нужно мърдане на платката по хоризонталната равнина, вътре в разтвора. Така се забързва процеса на разграждане на медта.
    Tрябва бълбукатор за тоя метод! И за ецването със синия камък също. Помпичка за въздух за аквариум върши работа. Цял живот съм ползвал азотна киселина, просто трябва да се работи в проветриво помещение и да се спазват елементарни правила за безопасност.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от sa-ex510 Покажи мнения
    След което като почнеш да поръчваш, биваш поправен за всеки един елемент, демонстрирайки академични знания от университета.
    И много правилно. Ако не се разберете какво искаш и ти не се съгласиш да получиш стоката с това име, с което е записана в магазина, после можеш да кажеш, че са те заблудили. Нашите две каки са инженерки и няма как да говорят на нивото на таксиметровите шофьори. Радвай се, че пазаруваш от компетентни хора.

Членува от
    Aug 2015
    Възраст
    45
    Не знам как говорят таксиметровите шофьори и какви термини ползват, но в повечето случаи, това се прави не толкова за уточняване кой какво поръчва или дава. Още повече, че хора, които не знаят какво да кажат, често майсторите им ги пращат с повредената част в ръка или написано на бележка и съм забелязал как продавачките в тези случаи съвсем се развихрят.
    И още нещо, това е само в един от четирите им магазина от веригата. В останалите магазини, хем са по-опитни продавачките, хем и по-учтиви, когато се наложи да се уточни нещо, абе просто си имат подход.
    Akai 4000DS mk2 + Респром УС-221 + ОТМ 1-02

"Аз отдавна не се дразня от хора около мен, от които не зависи личното ми щастие и не ни свързват чувства.
    Пускайте катализатори на ферментационния им процес и после просто приемайте винаги с усмивка резултатите от кипежа." - hifiresearch74

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени