Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 27

Тема: Ремонт на Плазма Panasonic

toni_di's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    38

Ремонт на Плазма Panasonic

Здравейте, бихте ли ме ориентирали дали този проблем може да се отстрани и съответно къде:
    Panasonic 46" PY8
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

програмист morpheous87's Avatar
    Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    31
    Пробвай леко с ръце да поусучеш панела, ама лекичко, ако тръгне да се оправят чертите проблема би трябвало да е някой хлабав лентов кабел.

Петър Велков
    Guest
    Идея си нямам какво има в този телевизор, но много ми прилича на един проблем, който имах с DLP проектора си, а именно - разпоен сокет, съединяващ две платки:

IMG_2589.jpg

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Доколкото ми е известно , това е популярният , неприятен дефект "разлепен дешифратор" , който по принцип трудно се ремонтира.
    Трябва да разпиташ в сервизите дали някой ще се наеме да го оправи.
    Редактирано от iwoto; 15 January 2014 в 14:00.

toni_di's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от morpheous87 Покажи мнения
    Пробвай леко с ръце да поусучеш панела, ама лекичко, ако тръгне да се оправят чертите проблема би трябвало да е някой хлабав лентов кабел.
    Определено не се оправя с притискане или усукване около горния край на дисплея. Пробвах и с почукване, пробвах и с допълнително, принудително охлаждане, но няма ефект.
    Само да вмъкна, че най-дясната вертикална ивица си я гледаме от няколко месеца, колкото и да беше дразнещо, но тази сутрин се появи и тази по в средата. Е вече няма как да се гледа.

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    45
    Няма да намериш сервиз, който да се наеме да го оправя. Обикновено сменяват целия панел, но това струва колко 2 нови плазми.
    Време е да почнеш да си търсиш нов телевизор.
    ГОворя от опит след месеци търсене за моя със същия проблем. iwoto е описал от какво е.

програмист morpheous87's Avatar
    Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    31
    Отвори го и препипай всички лентови свързващи кабели, ако е размърдан кабел ще се оправи. Ако е разпоен сокет, може да се промени нещо, или пак да се оправи временно.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    имах такъв проблем на моя телевизор панасоник - не се оправя в сервиз - направо го сменят с нов. така смених 3 телевизора - през година, година и половина. хубавото е, че всеки път ми го сменяха с новия актуален модел, защото стария модел вече го нямаше без доплащане 1:1 . накрая като съвсем спряха този модел, ми върнаха парите във вид на ваучер и аз със тях си взех друг модел плазма пак от панасоник и още куп други домакински уредчета . но си доплатих до 5годишна гаранция за телевизора - в съвременното състояние на пазара само гаранцията е това което може да ти гарантира че ще можеш да се радваш на придобивката си.
    винаги съм казвал, че парите , похарчени за моя телевизор са най-добрата ми инвестиция в живота ми досега

toni_di's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от morpheous87 Покажи мнения
    Отвори го и препипай всички лентови свързващи кабели, ако е размърдан кабел ще се оправи. Ако е разпоен сокет, може да се промени нещо, или пак да се оправи временно.
    Ами направих всичко това, но няма подобрение, дори извадих лентовия кабел и го поставих отново, в тази част, в която е изгаснал, но няма промяна:

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    То ако ставаше с вадене и слагане нямаше на APM да му сменят 3 пъти телевизора.
    Това е рака на Панасокин плазмите.

Тук има едно лечение , но ефектът е временен:

http://www.youtube.com/watch?v=0ykPsV2voYU
    Редактирано от iwoto; 15 January 2014 в 21:00.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Дефектирали са два от адресните дешифратори, това е често срещан проблем при Панасоник.
    На по-старите поколения плазми чиповете се намират на отделна платка, която при подобен дефект може да се смени цялата или пък само изгорелия чип. От няколко поколения насам обаче чиповете са пльоснати направо върху лентовите кабели излизащи от панела, както е при теб и единствения вариант за ремонт остава смяна на целия панел.
    Терапията с бой по корпуса понякога помага и е временно решение на проблема, но само ако се е разлепил чипа или лентата в самия панел. В повечето случай, на които съм попадал в практиката обаче обикновено чипа направо си окъсява захранването /5В/ при което изгаря и Fuse-резистора /2,2 ома по спомен/ намиращ се до конектора на голямата платка.

Обмисляй варианта за нов ТВ както вече те посъветваха. Другият вариант е да пуснеш обява в съответния форум и да търсиш панел ако му се намира на някой колега.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

vassili's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Дефектирали са два от адресните дешифратори, това е често срещан проблем при Панасоник.
    На по-старите поколения плазми чиповете се намират на отделна платка, която при подобен дефект може да се смени цялата или пък само изгорелия чип. От няколко поколения насам обаче чиповете са пльоснати направо върху лентовите кабели излизащи от панела, както е при теб и единствения вариант за ремонт остава смяна на целия панел.
    Терапията с бой по корпуса понякога помага и е временно решение на проблема, но само ако се е разлепил чипа или лентата в самия панел. В повечето случай, на които съм попадал в практиката обаче обикновено чипа направо си окъсява захранването /5В/ при което изгаря и Fuse-резистора /2,2 ома по спомен/ намиращ се до конектора на голямата платка.

Обмисляй варианта за нов ТВ както вече те посъветваха. Другият вариант е да пуснеш обява в съответния форум и да търсиш панел ако му се намира на някой колега.

1+-Няма оправия за съжаление!!
    НЕ ОСТАВЯЙ РАБОТАТА НЕДОВЪРШ

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Може да се помисли и за LED при толкова дефектиращи плазми.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Не си мисли, че при LCD-тата нещата стоят по различен начин, даже напротив - новите модели са далеч по-неремонтно пригодни от която и да е плазма, на последните поколения панели вече няма T-Board-ове например.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Мисля си, че плазмената технология е на доизживяване, но това е друга тема, която и тук е нищена. Нещо като "Сони ли правят най-хубавите телевизори".

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    за съжаление не съм видял по-хубава картина на LED/LCD телевизор, отколкото на моята плазма. сега навлиза OLED - дано те са по-добри, но има още доста време докато се наложат и им падне цената

toni_di's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Обмисляй варианта за нов ТВ както вече те посъветваха.
    Ами да, явно ще е така. Въпреки ядовете които ми докара този телевизор, все още не съм се отказал от плазмените дисплей. Лошото в нашият случай е, че телевизора работи около 15-16ч. на ден, а си е доста енергоемък и определено по-малък не върши работа защото помещението е 6м x 8м. Като се замисля дори не ми и трябва да е full HD, заради два три канала на този Bulsatcom.
    Гледам един модел http://www.technopolis.bg/b2c/detail...P50X60E-PLASMA и ми се струва, че за ежедневна, целодневна употреба не е лош.

Тони, взимай нещо такова и да не ти пука за "ниската резолюция". Високото PPI има смисъл само ако си достатъчно близо да го гледаш (и разбира се, файла е такъв) ... това има смисъл за истинско хай- домашно кино, със съответстващ звук За ежедневно гледане предимно на ТВ, 1024х си е перфектна резолюция!

Приятел си беше взел 50" Самсунг за 1000 лева преди година някъде, със същата резолюция. Гледах го и картината беше ТРЕПАЧ без забележки в резолюцията. Full HD мул ХД има значение ако имаш такъв контент - като гледаш 99.99% телевизия с ниска резолюция, ква файда?!

Онзи ден отново опънах вкъщи бюджетен офис проектор с 1024 резолюция на над 80 инча - страшна картина като резолюция, нямам забележки.
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от Crossblade Покажи мнения
    ...
    +1

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    ...
    +1
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48

Онзи ден отново опънах вкъщи бюджетен офис проектор с 1024 резолюция на над 80 инча - страшна картина като резолюция, нямам забележки.
    и не ти се виждат пикселите ?
    не мога да повярвам
    иначе за изживяването да се гледа проектор - съгласен съм - твърдо ЗА
    но за толкова продължително гледане
    [COLOR=#3E3E3E] телевизора работи около 15-16ч[/COLOR]
    проектора не става

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    и не ти се виждат пикселите ?
    не мога да повярвам
    Има разлика между виждане на пиксели - особено при четене на дребни детайли, като текст/менюта - и дразнене от резолюция/пиксели/зърненост при видео.

Прикачам снимка от фотоапарат, показваща ясно големината на пиксела при 1024х768 и около 75 инча изображение. С око не изглеждат точно така разделени, но се долавят ясно. При видео - изображението е супер. Който е пробвал и не го урежда - ок. Който не е пробвал и просто е "на контра" - ок!

редакция: снимката излиза с 1000 и малко пиксела; ето оригинала с пълна резолюция: https://www.dropbox.com/s/87l4w8v5n8...tor-75inch.jpg

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    иначе за изживяването да се гледа проектор - съгласен съм - твърдо ЗА
    но за толкова продължително гледане проектора не става
    Дадох го просто като идея за ppi при гледане на видео. В случая с Тони няма как да бъде на проектор!
    Редактирано от Crossblade; 22 January 2014 в 09:16.
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    TX-P50X60E на тази цена въпреки ниската резолюция изглежда добър избор според мен.
    Иди в магазина, поискай им дистанционното, разцъкай настройките (изключи еко-режима ако е включен), погледай го от 2-3 метра или от колкото там ще го гледаш вкъщи и сам прецени. Аз също подкрепям написаното от Нанко относно резолюцията.
    [OFF]
    Нанко, снимката която си постнал ми мяза на такава от DLP проектор. При тях разстоянието между пикселите е много малко и благодарение на това дори с ниска резолюция картинката им от известно разстояние изглежда доста прилично. Плазма или LCD на 75 инча с тази резолюция надали ще изглеждат толкоз добре, дори и филм да гледаш назъбването на субтитрите си личи и лично мен това би ме подразнило.
    [/OFF]
    Редактирано от badwolf; 22 January 2014 в 23:23.

Не виждам точен бюджет?

Според мен, единствения евтин избор е

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA

Най-добрият избор за размера си.

Желателно е да го видиш отблизо и да го пипнеш, аз лично него съм си наплюл
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

toni_di's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не виждам точен бюджет?

Според мен, единствения евтин избор е

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA

Най-добрият избор за размера си.

Желателно е да го видиш отблизо и да го пипнеш, аз лично него съм си наплюл
    Може и така да е, но 42" не удачен размер за голямо помещение. В момента сме с 46" и когато вечеряме, ми изглежда като 32"
    Колкото до бюджета, ами това ни е болка на всички, е добре де на почти всички. На този етап не бих се хвърлил на телевизор за 2к+, не и за това за което се ползва. Когато се стигне до купуване на телевизор специално за стаята за музика и филми, тогава може би!
    Поздрави на всички.
    Тони

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени