Страница 3 от 12 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 287

Тема: Лампов пред с EZ80&PCC88

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    ДРГеоргиев, какво го усукваш, кажи че 81 е с по ниско вътрешно съпротивление и качва анодното на лампата...
    Редактирано от berov; 20 December 2013 в 10:55.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    ДРГеоргиев, какво го усукваш, кажи че 81 е с по ниско вътрешно съпротивление и качва анодното на лампата...
    Не смея много да се изказвам по технически въпроси, понеже съм все още начинаещ и се притеснявам, да не я объркам с изказванията си пред аудиторията на форума, затова. А аз лично, изказвам благодарности към теб, че в последно време, доста помощ указа за различни неща.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 20 December 2013 в 11:11.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Към колегата по аудио luboivanov за силното изходно ниво, снощи нагласихме на определено ниво 20kom(Alps) потенциометъра който е монтиран на преда преди решетката на лампата (използвахме го като Gain) а на изхода на преда свързахме Greek OBH-22 със него да усилваме и намаляваме. Така, ефекта беше такъв, че даже се чу и по-добре. И след тази проба, мога да ти кажа, че нещата, ще се получат както ги мислех по-рано.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от ДРГеоргиев; 20 December 2013 в 11:36.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Друго което констатирахме, че ламповото стъпало на Kygar, се представи по-добре на звук с по-високо входно ниво, отколкото това което подават източниците му.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 20 December 2013 в 12:24.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Друго което констатирахме, че ламповото стъпало на Kygar, се представи по-добре на звук с по-високо входно ниво, отколкото това което подават източниците му.
    Това е заради "облекчения" режим на 6Э5П /конструктора си е "вързал гащите" /
    Не се притеснявайте, няма нищо лошо.
    Особено щом крайния резултат е положителен.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Оле, НЕ. Платки!!! Край. Не е аудиофилско

Иначе сериозно - поздравления за труда !

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Оле, НЕ. Платки!!! Край. Не е аудиофилско !
    Ядец, не са платки/печатни/, монтажа е тип "обемен"

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Оле, НЕ. Платки!!! Край. Не е аудиофилско
    Абсолютно! Понеже се уплаших много от темата за влиянието на звука при бушоните и затова не съм инсталирал такъв в първичната намотка, разчитам на автоматичните отвън в таблото, те само да ги духне вятъра малко и изключват.
    Иначе сериозно - поздравления за труда !
    Благодаря.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 20 December 2013 в 14:13.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Към колегата по аудио luboivanov за силното изходно ниво, снощи нагласихме на определено ниво 20kom(Alps) потенциометъра който е монтиран на преда преди решетката на лампата (използвахме го като Gain) а на изхода на преда свързахме Greek OBH-22 със него да усилваме и намаляваме. Така, ефекта беше такъв, че даже се чу и по-добре. И след тази проба, мога да ти кажа, че нещата, ще се получат както ги мислех по-рано.
    Извини ме за включването и с огромно уважение за всичко което правите във вашата група, но това устройство което си показал по мои не много далечни спомени се държи меко казано не добре на звук. Говоря за Greek OBH-22. Дано пък аз да съм се объркал и това да е някакъв наследник на чутото от мен.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    PCM53 16
    Редактирано от ingkunev; 20 December 2013 в 19:06.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от момчил Покажи мнения
    Извини ме за включването и с огромно уважение за всичко което правите във вашата група, но това устройство което си показал по мои не много далечни спомени се държи меко казано не добре на звук. Говоря за Greek OBH-22. Дано пък аз да съм се объркал и това да е някакъв наследник на чутото от мен.
    Моля, моля благодаря... не знам дали ти си се объркал с извода си за въпросният Greek OBH-22, но аз съм го чул с един много скъп и сериозно изработен SE с лампи GM70 от Симон и с други скъпи и евтини стъпала... и не съм забелязал, да влияе негативно на звука(да влошава по някакъв начин сигнала). Вярно е че има и доста по-скъпи и качествени предове и разни скъпи трафово волумита но това е друг въпрос вече... че такава е...

Членува от
    Nov 2007
    Може би си слушал стария моделhttp://www.uhfmag.com/Issue62/creek.html
    На мен също не ми допадна особено
    Що се отнася до creek obh 22 passive preamplifier, за мен това е най-доброто устройство, което покрива изцяло моето търсене и виждане за звук Ще си остана с него доживот
    Ето и мнения на западни аудиофили, които описват creek obh 22 passive preamplifier така, както бих описал и аз, затова цитирам :

Като цяло Рейтинг:
    Стойност Рейтинг:

Изпратено от Andreas Papapostolou на меломани

Дата преглеждан: 14 юни, 2006

Bottom Line: Този продукт прави точно това, което тя казва, т.е. тя позволява на изходния сигнал се премине към усилвателя на мощността напълно ненарушена. Тя е само там, за да се осигури контрол на сигнала и също ви позволява да имате няколко линии в плюс лента монитор.

Устройството е много малък и лек, само на 610 гр. Въпреки това, той е много добре построена и качество е очевидно около него.

Така че, ако вие (като мен) имат много добро качество усилвател на мощност, която може да управлява вашите високоговорители директно с източника на сигнал (т.е. CD) и вие като този резултат, тогава защо се промени този резултат чрез добавяне на активен предусилвател. …

Като цяло Рейтинг:
    Стойност Рейтинг:

Изпратено от Electric_Haggis на Audio Enthusiast

Дата преглеждан: 27 ноември 2004

Bottom Line: Вдигнах Creek OBH-22 в Campsie HiFi (Австралия), и имат Christian там, за да благодаря за отваряне на ушите си към радостите на пасивни предусилватели. Бих спадна в прослушване говорители, и в крайна сметка е по-впечатлен от OBH-12, които спокойно победи AU $ 4,500 Bryston активен. Тъй като аз бях в нужда от добър предварително, и не е на път да се откаже от него вид Dosh на нещо, което просто трябва да мине на сигнал от CD плейър към усилвател, аз бях доста щастлив за това. The OBH-22 е на хоризонта, така че реших, че ще даде един милион опита. Докато чаках, прочетох нагоре по света на предварително ампера - Passives изглежда да получите лоша обвивка от много аудиофили, и те имат репутация за това не работи в някои системи. Така че от момента, в който устройството пристигна, аз бях почти очаквайки да чуят намалени динамика (особено бас), както и един безжизнен и 2D звуков пейзаж. Бих края хареса пасивите по главници, но не и на практика. Няма начин. The OBH-22 изпълнява точно както се надявах, че ще. Аз бях Demoed няколко други предварително в моята система (виж по-долу), и Creek ги подхвърлят. Пълна откритост, прозрачност, точност и детайлност, както и широк, 3D звуков пейзаж без следа на зърно, пясък, шум, изкривяване или задръстване. Подът на шум също падна. И за какво е целият този боклук за пасивни предусилватели липсва динамика бас и ОПРЕДЕЛЕНИЕ!? A огромно подобрение на басите е първото нещо, което забелязах. От там тя просто имам по-добре. За сравнение, всичко друго, което съм чувал звуци, като че ли е "да правиш" нещо на сигнала - това EQ-ING, той преувеличава, компресирането, то воал или цъфтят от долния край. С OBH-22, всичко е точно там, чисти и без препятствия, работа на всякакъв тип музика (и аз слушам почти всичко). Аз съм достигнал точка, където аз съм болен на четене и слуха за аудио уред, който да е "по-музикална, топла, гладка, изразителен, хармонична" или каквото и други глупави термини могат да се барабанеше нагоре, когато наистина, точност е първата жертва! Така че, ако сте като мен, и искате да отрежете глупости, и да стигнем до REAL записа, тази малка кутийка е за вас. Hell - новия модел дори изглежда страхотно и има хубав дистанционно! Подозирам, че една шепа хора са имали лош опит, само защото на импеданс погрешно мачове, което е много рядко. My Arcam Alpha 8 има изход 2.35Vrms с 50 ома съпротивление, и ми Rotel усилвател има чувствителност от 1 волт с 33 кило-ома импеданс. В моята настройка, Крийк работи като сън ....

Моята система е ...
    * Говорители: VAF Research DC-X (велик във всяко отношение)
    * Creek OBH-22 пасивен предусилвател (за 2-канален музика - аз ще имам това нещо погребан с мен)
    * Arcam Alpha и тн

Редактирано от kygar; 20 December 2013 в 21:18.

Членува от
    Nov 2007
    Извини ме за включването и с огромно уважение за всичко което правите във вашата група
    Благодаря много, всяко мнение на хора с опит като теб е добре дошло за нас, даже и да е критично!
    Това ни помага и стимулира многократно

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Сетих се за вица за чукча , който бил писател. Та и аз така. Прав си слушал съм Creek OBH-12, който не ме впечатли въобще и ето втора моя грешка, след това съм се занемарил по отношение на тази фирма.
    Колкото до моите включвания по темите, на този етап предпочитам да чета, впечатлен съм и от ентусиазма и от концепциите които се залагат. Не само по тази тема. Когато ми се отвори път на към вас ще бъда повече от настойчив да чуя.
    Поздрави

Членува от
    Jul 2012

EZ80/EZ81

Правилно, същия ефект се получава и при 5Ц4С сменен с 5Ц3С(около 10v), освен това 5Ц3С е с директно отопляем катод и е с по-голями аноди, но както и да е, в случая с EZ81 се повишава съответно и мощността като цяло на усилвателя.
    Ако лампите са нови имат нужда от време за разсвирване!(но това си го знаете)
    Аз и моите приятели от Надежда преди 2-3 дни също си играхме да сменяме EZ80/EZ81 като общо взето нещата са в полза на EZ81 Tungsram и Siemens, но при наличие на фирмени EZ80 и липса на такива EZ81 по-добре да се ползват фирмените.
    По принцип по-големите лампи са с по-голями аноди и аз ги предпочитам пред по-малките, ако има възможност за това.
    Например това, което спомена и @ocenman - Владо за проба при възможност с 6Ц5С, пък и е бюджетна.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Сетих се за вица за чукча , който бил писател. Та и аз така. Прав си слушал съм Creek OBH-12, който не ме впечатли въобще и ето втора моя грешка, след това съм се занемарил по отношение на тази фирма.
    Колкото до моите включвания по темите, на този етап предпочитам да чета, впечатлен съм и от ентусиазма и от концепциите които се залагат. Не само по тази тема. Когато ми се отвори път на към вас ще бъда повече от настойчив да чуя.
    Поздрави
    Creek OBH-12 го слушах преди две години, три години може би и на мен изобщо не ми хареса, влошаваше звука по моя преценка.
    Дали пък не беше от значение това, че беше с потенциометър 50ком и нещата да не са си пасвали с конкретното стъпало може би, не знам. Когато имаш път към Ст.Загора заповядай, за нас ще бъде удоволствие да се запознаем лично.
    Поздрави!

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от revenge Покажи мнения
    Правилно, същия ефект се получава и при 5Ц4С сменен с 5Ц3С(около 10v), освен това 5Ц3С е с директно отопляем катод и е с по-голями аноди, но както и да е, в случая с EZ81 се повишава съответно и мощността като цяло на усилвателя.
    Ако лампите са нови имат нужда от време за разсвирване!(но това си го знаете)
    Аз и моите приятели от Надежда преди 2-3 дни също си играхме да сменяме EZ80/EZ81 като общо взето нещата са в полза на EZ81 Tungsram и Siemens, но при наличие на фирмени EZ80 и липса на такива EZ81 по-добре да се ползват фирмените.
    По принцип по-големите лампи са с по-голями аноди и аз ги предпочитам пред по-малките, ако има възможност за това.
    Например това, което спомена и @ocenman - Владо за проба при възможност с 6Ц5С, пък и е бюджетна.
    Ясно, благодаря за споделената информация revenge.

Членува от
    Nov 2007
    Не само по тази тема. Когато ми се отвори път на към вас ще бъда повече от настойчив да чуя.
    Винаги си добре дошъл!За нас мнението на хора с голям опит е особено ценно и абсолютно важно! Поздрави!!!

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Поздрави и от мен. Когато имам време с удоволствие.

radiok's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    46
    Правилно ли съм разбрал постановката?
    източник - потенциометър - пред - потенциометър - стъпало - ОТ
    В този ред на мисли може да се добави за разкош и един жичен атенюатор след стъпалото към ОТ...шегата настрана, всъщност атенюатора е полезна джаджа със специфични свойства:
    http://www.rothwellaudioproducts.co....tors_work.html

ПП. Така монтиран втори потенциометър съм виждал в множество китарни схеми, за контрол на т.нар. овърдрайв
    Неусетно навъртях 10 години във форума, време е за почивка...

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от radiok Покажи мнения
    Правилно ли съм разбрал постановката? източник - потенциометър - пред - потенциометър - стъпало - ОТ
    Да radiok, въпреки, че не е много аудиофилско... така го бяхме свързали при моя приятел kygar, професионално Gain - Master Volume.
    При мен постановката е източник - потенциометър - пред - транзисторно стъпало - ОТ. В близкото бъдеще, постановката ще е SACD player - моторизиран потенциометър с дистанционно управление - tube preamplifier и power tube amplifier.
    Весели Празници
    Редактирано от ДРГеоргиев; 24 December 2013 в 10:16.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    "Пасивен предусилвател" е нонсенс. Той не усилва, а атенюира. Все едно печката да наречеш "някакъв вид охладител".
    Аналогията с китарните усилватели е много точна. Там в усилването имаме GAIN и MASTER VOLUME. Причината е, че имаме стъпала, работещи с претоварване, съответно изкривяване. В една добре проектирана звукова система тези неща трябва да са изчистени на ниво прототип и пасивната атенюация да се замени с трайно съгласуване - преправяне на междукаскадни тр-ри, изчистване на режима на лампите, в краен случай пасивни резисторни делители.

При система, събрана от нестандартни, макар и реномирани компоненти, се налагат такива упражнения като междинно атенюиране.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Здравей L.K., благодаря за точните разяснения които внесе в темата, те ще са в полза за незнаещите това... участници от форума.
    Весели празници!

Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Аналогията с китарните усилватели е много точна. Там в усилването имаме GAIN и MASTER VOLUME.

При система, събрана от нестандартни, макар и реномирани компоненти, се налагат такива упражнения като междинно атенюиране.
    Това май не е нестандартен компонент, не е и музикантски, май е реномиран, защо глупавите немски ИнЖинери са сложили гейнове и мастерволумита??? Ех, такива хора им трябват да ги сложат на място
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kygar; 24 December 2013 в 17:05.

Страница 3 от 12 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени