Страница 3 от 24 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 587

Тема: Препоръка и насока за захранващ кабел

Не съм ги сравнявал очи в очи, то реално и цената не е с космическа разлика. Злато?!? Все пак говорим за захранващ кабел...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    "Най-добрият захранващ конектор е липсващият!"
    При DIY изделия, IEC конектори, за мен е безсмислено да се слагат...още два излишни прехода, пък били те от платина, злато, родий...или незнамкаквосий.
    Обаче се губи удоволствието да сменяш и да слухтиш захранващият кабел.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    40
    От къде в БГ да си купя,качествен захранващ кабел?
    Гледам в темата все линкове към чужди сайтове,а не ми се чака..!

Насипно ми трябва,без конектори.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    "Най-добрият захранващ конектор е липсващият!"
    При DIY изделия, IEC конектори, за мен е безсмислено да се слагат...още два излишни прехода, пък били те от платина, злато, родий...или незнамкаквосий.
    Обаче се губи удоволствието да сменяш и да слухтиш захранващият кабел.

Не е така Bis. При мен всичко е diy и конекторите са единствента възможност да слушам всички устройства при равностойни условия. Уви, разликите от мрежовите кабели са прекалени и по никакъв начин не могат да се пренебрегнат.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Искаш да кажеш, че поставяш в еднакви (спънати) условия всичките си изделия, за да можеш да ги сравняваш?! Не намирам логика в това...
    Говорим, че тялото на предпазителя и сантиметър и половина от вида на жичката му се чуват, а с всеки конектор по пътя допълнително не скопяваме ли звука?!?
    Даваме стотици левове за чудодейни вложки, хиляди за кабели и букси, но си затваряме очите за безсмисления преход, от който произтичат основно негативи. Просто, защото е по-технологично и универсално.
    Не го разбирам това, честно!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    E, някои си дупчат ушите.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    То това е и отговора де...
    Защото "по-добро" е много относително, когато е на слух! За един е едно, за друг - друго...на философско ниво още.
    Аз прием за по-добро това, което по-малко се отразява, пречи и променя сигнала.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Във всичко има компромиси. Този с конекторите при моите условия е много по-приемлив от ползването на различни кабели.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Така вече се разбрахме!
    Реално и за това са повечето спорове. Всички имаме различни критерии и от това произтича качествената оценка при субективното възприятие.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от trace Покажи мнения

Понеже знам, че теб не те вълнува какво точно пише на кабела и не робуваш на снобарските принципи... та си купи няколко различни парчета Гама кабел за жълти стотинки и експериментирай. Кабелите им също са от така силно рекламираните OFC - http://gamakabel.com/en/page.php?2

Сега знам, че ще ми се разсърдят някои хора, но да ви издам една неголяма все пак тайна.
    Всеки търговец, може да си поръча (мисля не по-малко от 5 000м) и да му го брандират с надпис на него, както си иска.
    И после да си го продава като неземно изпълнен и хай-най... Кабелът си е същият, като другият с име Гама кабел, но с цена умножена х10 или х20...
    Но който иска, може да чуе и разликата в надписите. Няма да се разсърдя!

Фирмата е Пловдивска - "Томис"! Като им се обадиш по телефона - кажи "аудиофилския кабел" вече знаят !
    http://www.lappusa.com/Spec_Template.asp?nGroupID=1085

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

Този кабел се ползва за свързване на токовите трансформатори в разпределителната уредба до таблото с електромерите. Напълно нормален индустриален кабел за сигнализация и измерване.

Не знам дали съм дал правилния линк, но с момчетата от фирмата четохме характеристиката и се оказа с някакво по-спец съпротивление или нещо такова.
    Звъннете и питайте, явно доста хора са поръчвали след мен.
    Поздрави

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от trace Покажи мнения

Само да ти кажа, че усилвателят ми от Италия дойде за 3 дни, а колоните ми от БГ за 30, другия ми усилвател дойде от Израел за седмица, а вносителя от БГ изобщо отказа да го внесе.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    40
    Братята китайци Hi-end Rhodium Plated Audiophile OFC EU Power Main Cord Cable Amplifeir 1M евтино ги дават тези кабели...Дали ще са читави, някой експериментатор има ли?
    PC/Marantz - Marantzи - ATC SCM11
    PC - iFi micro iDAC2 - iFi micro iCAN SE - Beyerdynamic T5p 2nd.Gen.
    LG V10 - Beyerdynamic T51p

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Напълно нормална и реална цена, с достатъчна печалба, защото няма шумно и скъпо рекламиран бранд, заради който трябва да е много висока и да поддържа имиджа, СМСМ. Но как само ни се е повредило съзнанието обаче... Евтин хай-енд.
    То до десетина години всичко ще е залято с подобен хай-енд, защото технологиите се развиват постоянно и разстоянията се сближават, а стремежите за печалба и незаетите ниши ще провокират все повече и повече предлагане на подобни изделия.

Каква ирония само.
    Маркетинговият похват създаде Хай-енда и ще го унищожи от самосебе си заради същият този стремеж, на всяка цена за продажба (печалба).

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    СМСМ
    Може ли значението на това, че все се чудя какво значи.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Според Моето Скромно Мнение. (IMHO)

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    Тези lapp кабели не са нищо особено. Просто кабел. Тествали сме ги. Може би са малко по-добри от българските.
    Furukawa кабелите които се продават в e-bay са далеч по-добри. В раздела продава са на половин цена. (не че си правя реклама)
    Пробвал съм и евтините китайски имитации на Oyaide, нямат нищо общо нито в звуково, нито в качествено отношение. Златното им покритие сякаш се изпарява само. Свирят остро с много горна среда и малко мид бас. Колкото пари - толкова и качество .....

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Свирещ кабел не е на добре.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    L.K. твоето отношение (нечуване) на кабелите и посоките им го знаем. Но всичко зависи от ушите и нивото на компонентите.
    Ако искаш правя ти демо. Идваш в офиса и ти пускам кабел, непипан Lapp, кабел направен от Lapp и друг, който братята американци продават за 1200USD . И двата са с еднакви накрайници.
    Ако пак не чуеш разликата ..... проблема си е твой ....
    Редактирано от evgenibgr; 26 February 2015 в 12:22.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от evgenibgr Покажи мнения
    евтините китайски имитации на Oyaide, нямат нищо общо
    Искаш да кажеш, че леката визуална прилика не е достатъчна???

Причината за брандовете, уви е проста - при отсъствие на бранд, та дори и гаражен, стремежът е неизбежно към визуално сходство с истински изделия и максимална печалба с най-евтини материали. Ако съвсем се изкърти работата - нов ebay ник и отначало. Не че в Китай няма сериозни аудиофили, но на тях и през главата не им минава да си купуват неизвестни ebay творения с надежда че някое свири щот са късметлии - крастата за хазарт си я чешат по казината на Макао.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Евгенибгр, аз какво съм виновен, че системата ти е податлива такива външни влияния като смяна на захранващ кабел? Реши си проблема и си прави кефа от музиката. Аз, например, като чуя такъв проблем, първо мера, после намирам причината, а не го кърпя с търсене на най-най кабела, при който проблемът е минимален.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    За съжаление не е само моята, а на всички които съм пробал (а те не са никак малко). Явно твоята е нещо нечувствителна към тези неща. А и не всичко се хваща с мерене.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    "податлива система от захранващ кабел"
    Ей на тази "измислица" трябва да се даде обяснение

КАКВО трябва да се направи на една система, че да не се влияе от вида на захранващия... Но ако може така, по-конкретно Защото си мисля, че започват да се градят измислици тука...

Страница 3 от 24 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени