Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Проектиране на разделителни филтри за озвучителни тела (видео)

Петър Велков
    Guest

Проектиране на разделителни филтри за озвучителни тела (видео)

Позволете ми да пусна първата тема в най-пресния раздел на форума

Поради това, че много хора бяха забравили за един видео материал, и това че той беше станал достатъчно труден за откриване, преди малко бе публикувана статия Проектиране на разделителни филтри за озвучителни тела - видео запис на лекция с нагледни примери, изнесена от Ангел Деспотов в базата на клуба в Стара Загора, където всяка пролет се организира аудио експо.

Идеята на този раздел е да се създават нови теми за всяка нова публикувана статия, така че да може да се води свободна дискусия. Разделът е "недовършен", ще има леки промени по правата на различните групи потребители. Също така и, надявам се, занапред ще става все по-честа практика публикуването на статии тук, не само писането във форума.

Благодаря за вниманието

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Интрото е много протяжно.

Петър Велков
    Guest
    Дори не помня кой го е снимал и монтирал.

Ако присъства, да вдигне ръка!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57

Грешно заглавие

Това съм го гледал отдавна. Няма нищо общо с проектирането на филтри, но е доста приятно и полезно за всеки ползващ Spectralab. Нещо като tips & tricks.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Това съм го гледал отдавна. Няма нищо общо с проектирането на филтри, но е доста приятно и полезно за всеки ползващ Spectralab. Нещо като tips & tricks.
    +1
    Това по скоро е нагледен пример за напасване и натъманяване, отколкото за проектиране. Но е някък си първично и много мило ...
    Петьо, извини ме, но мисля че примера не е много удачен. Аз не мога да дам пример, но ако някой има възможност, и време, да ручка из нетя, може да намери нещо.
    Темата е полезна
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    В същност точно с това видео може да се научите как да настройте вашите филтри и то както се прави с измервания, а не само да слухтите
    Имаше и описан начина някъде, само да го отгрия и ще го публикувам тук.

Ех как бих се радвал, ако на всяко експо има по една лекция посветена на аудиото...

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    A ... досадно дълго е ... сигурно съм заклюмал, на пасажа който обяснява, как и в зависимост от какво, и кои фактори, се подбират редовете на филтъра, тяхната комбинативност, и още някои "дребни подробности" Ама не ме разбирай погрешно де филмчето е полезно като общо-образователно.
    Редактирано от ingkunev; 29 October 2013 в 15:10. Причина: синтаксис
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Наистина е много полезно видео. Настройките на програмата са много важни за коректно измерване.
    "Компенсирането" на звуковата карта на практика е разковничето.
    Елиминирайки недостатъците на звуковата карта превръщаме компютъра в изключително мощен измервателен уред.

Спомням си когато "чистех" хармониците на 4п1л с тази програма, много хора казваха, че с такива програмки не можеш да постигнеш нищо. Имало си специализирани лабораторни измервателни уреди и т.н.
    Да, ама ето, че програмата е подходяща за всякакви аудиоизмервания и настройки.

Вече зная как ще "подкарам" най-сетне едни надовършени колонки.

Хареса ми коментара за кюстендилските кондензаторчета.

Благодара на Ангел, че е споделил знанията си!
    Благодаря и на Петър, че ни показа това видео!
    Моите усилватели и проекти: http://stoyants-diyprojects.blogspot...faultvmlo.html

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени