Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Препоръка за избор на усилвател

Препоръка за избор на усилвател

Здравейте, искам да купя приличен стерео усилвател 2-ра ръка, ако е възможно да се купи такъв, с бюджет до 300лв. Нямам ОТ, нито други аудио компоненти(познанията ми също са посредствени), общо взето почвам от нула, с идеята лека полека, да си сглобя приятна музикална система за вкъщи. Обичам да слушам електронна музика, обичам и да си я усилвам , като цяло обичам да слушам всякаква качествена музика (без чалгатроник, това не е музика). В интернет видях, че има доста усилватели които влизат в моя бюджет, но като не разбирам ги гледам само визуално и по мощност, което не е сериозно според мен, затова ще съм Ви много благодарен ако ме насочите към някои читав модел.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    45
    Един приятелски съвет - първо си вземи тонколони и гледай да отделиш максимално количество пари за тях, че те са най-важното звено от системата, обикновено там се допускат най-големите компромиси.
    После, според колоните ще си намериш усилвател, там вече е по-лесно.

То щом нямаш колони, усилвателя за украса ли ще му се радваш..? най-добре формулирай максимален бюджет за усилвател + колони и ще ти се каже за тези пари кое е добро решение, горе-долу...

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    37
    и напиши от къде си

Аз изхождах от това, че събера ли пари за ОТ мога да "грабна усилвателя под мишница" и да отида да избирам на място. Явно обаче грешно съм го преценил, тъй като и по рано прочетох мнения като Вашето, което ще рече че май ще трябва да премисля наново нещата. От София съм.

Благодаря Ви за отговорите, ще изчакам да добавя още някой лев и ще пусна отново тема, този път в раздела за ОТ.

Не, ти хубаво си го измислил да носиш усилвателя и да слушаш, но това е един леко идеален случай - така си малко ограничен географски, нищо, че си в голЕмото село...
    А по принцип ако ще дадеш 300 лева за амп, за колко горе-долу мислиш да дадеш за колони..? Може, както каза @Hollyshit, да не е много оптимално разпределението и всъщност в крайна сметка да минеш по-евтино, отколкото си планирал с усилвателя...

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    45
    Човек, изчакай малко, техниката не се купува всеки ден и се предполага, че ще я слушаш дълго време.
    За това най-добре изчакай, посъбери още средства и вложи повечето от тях за колони.
    Усилвател можеш да си договориш да взимаш за проби от много магазини, просто искат да го платиш целия, пък ако не ти звучи добре го връщаш и си взимаш обратно парите.
    Много по-лесно се разнася усилвател, знаеш.
    А и не е срамно да върнеш усилвател, все пак такава е договорката.

А и тонколоните можеш да ги вържеш каф ти към ВЕФ-а, кеф ти към телевизора, пък после ще имаш по-силен импулс за събиране на парици за усилвател...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Благодаря Ви отново, ще изчакам, няма да бързам.

За усилвателя

При избор на колони и усилвател може да се тръгне от мощността. В твоя случей е по лесно щом обичаш да поусилваш от време на време. Препоръчвам ти мощността и на двата компонента да е над 50 вата.За усилвателя е добре да е транзисторен а не с някакво STK.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени