Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14 15 16 ПоследнаПоследна
Резултати 326 до 350 от 383

Тема: Мод на Denon A1XV

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Антена? Грунд лупове? Някакви наводки от другото устройство?
    Няма лупове. Към ЕМУ-то е включено само външното захранване и ЮСБ буксата към компютъра. Това е константа винаги. Единствено включвам преходници и тогава се появява проблема. Без да е включен плеяра към някой от тях. И да го включа пак ги има брумът и шумът. Та дали е включено нещо към тях няма значение. При самото включване на преходниците се появява, както са висящи/отворени. Без преходници на висящ/отворен вход - няма проблем.

DSC_0025.jpg

Ицо, само му хвърлих едно око, че там за многопиновете обясняват доста.
    Редактирано от Rumb@ta; 7 November 2018 в 13:03.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Да се оставя в ръцете на аудиофил измерителен уред (звуковакарта) е равносилно да се дава зареден автомат в ръцете на маймуна.

Досега нито едно заслужаващо доверие измерване не си направил.
    Мериш отношението S/N на самата звукова карта което по техническа спецификация същото като на DAC който се опитваш да мериш.
    Не че не е възможно да се измери, но не и директно както го правиш ти, не и без да мислиш което май не ти се отдава.

Когато не е ръгнато нищо във входния куплунг на звуковата карта входа е окъсен към маса и не е отворен. На куплунга има специални допълнителни ключета за това.
    Като ръгнеш вече преходника входа остава отворен и понеже е все пак е бая високоомен лови всичко наоколо, ще видиш разлика дори само когато си пипнал или не кутията на звуковата карта.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Хм , Румба , аз сега се загледах в темата - ти как мериш дакове с тая карта ? Тя по спецификации е с по-ниски параметри от устройствата .

Санди , не можах да не се сетя за това . Съвсем на шега го давам, да не се засегне някой , моля !
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Уфф Сандьо, пак взе да се превземаш все едно си Господ на аудиото. Никъв SNR не меря. Само динамичен обхват. Ти ми кажи как на едно измерване при 50 херца съм на -130дб, а на следващия ден отива на -110дб? Нищо не е променяно в обстановката при меренията.
    Колкото и да е логично да си прав, си мисля че не замасява входа, като е без жак. Той е комбиниран вход - XLR/Жак 6,3. XLR-а е за микрофон с фантомно, жака е линеен вход. Но може и да си прав де. По данните изглежда че е така, но ще го проверя това тея дни дали замасява.

Мите, сега съм с тази. Преди бях взел нова Ксонар Есенс, но и дефектира единият канал на АДЦ-то в гаранция и я върнах. Знам че 1792 е висока летва за мерене.
    Знаеш ли някоя външна карта с по-добри параметри от сегашната ми?

Ами не съм Господ в аудиото, само в електрониката.
    А аудиото е най простата част на електрониката.

Ами почнах леко и тактично ама ……!!

А и тук от последната ти снимка се видя и каква е картата с която мериш.
    Динамичния диапазон е пак мелене на отношение между сигнал шум.
    Просто не е между какъв да е сигнал и шум, а между максималния и шума.

От измерванията се вижда че шума на картата със замасен вход и шума вече на DAC със сигнал -60db са приблизително еднакви.

Тоест нищо не си премерил на практика.
    Ама на звуковата ти карта има и потенциометър за усилването него знаеш ли да го ползваш??

Калибрирал ли си въобще звуковата карта към програмата.
    Това 0db на картинките на какво отговаря. В програмата можеш да си го зададеш да е каквото ти харесва.
    Може да е 1V може да е 1мV може да е 0,775V
    Може да е максималното ниво в изхода на DAC, както би било правилно за да се вижда директно резултата щом ще мерил динамичен диапазон.

Ама първата работа е калибриране на входа Подаваш от DAC максимален сигнал. Въртиш усилването така че на входа на ADC да стане сигнала 80-90% от максималното ниво.
    Задаваш че това е 0db.
    0db.png

След това даваш входовете на късо и правиш контролно измерване за да видиш собствения шум на картата естествено без повече да пипаш потенциометъра.

Тъй като едва ли а в твоя случай ясно че не картата е със съизмерим шум на това което искаш да измериш то директно мерене с подаден сигнал на DAC-60db и гледане не шума нищо няма да даде.
    Правим следното упражнение: при подадения сигнал от DAC -60db въртим усилването да докараме сигнала от -60 на 0db
    И записваме в мястото за ниво -60db.
    -60db.png
    Мерим вече пак изхода на DAC с този сигнал -60db и след това ново контролно измерване с окъсени входове за да видим пак собствения шум на картата с новото усилване.

Хубаво е и едно контролно измерване с окъсени входове на звуковата карта но на края на кабела които ръгаш в DAC и опряна маса (на чинча ) на кабела към масата на чинча на DAC.
    Всичкото това с последната калибрация на звуковата карта при сигнал на входа и -60db и без повече да пипаш врътката за усилване.

Не го обиждайте румбата, той толкова си може...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Да, толкова си мога. И картата толкова може. Айде отивай да пазиш паркинга!

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Да, толкова си мога. И картата толкова може. Айде отивай да пазиш паркинга!
    Звуковата карта е прекрасна и много може за разлика от тоя дето я ползва.
    SG 5534 2x4 0.pdf
    Това измерване е направено с бая по лоша от твоята звукова карта (Steinberg UR22 MKII) с по лош собствен динамичен диапазон 101db
    0db на тая картинка е 5Veff, а нивото на основния сигнал -80db.
    И следователно съвсем грубо динамичния диапазон ще излезе по голям от 165db
    Така че с твоята може и повече ама ако друг седи пред нея.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ще го направя по този начин това измерване. Просто днес нямам сили.
    Иначе като стана на твойте години ще знам повече от теб сега, споко. Да си ме видял да се подигравам с някой 15 годишен, че не разбира от нещо?

Ще го направя по този начин това измерване. Просто днес нямам сили.
    Иначе като стана на твойте години ще знам повече от теб сега, споко. Да си ме видял да се подигравам с някой 15 годишен, че не разбира от нещо?
    И тука не позна с годините човек само оглупява, аз на 40 бях по умен от колкото съм сега.
    Редактирано от SandyTodorov; 8 November 2018 в 01:01.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Не ми трябва да съм по умен, а по знаещ. На много умните им е гаден живота.

Не ми трябва да съм по умен, а по знаещ. На много умните им е гаден живота.
    То много знаещия без ум е сбъркана работа.
    Като аудиофил с пълни чекмеджета с чаркове, има много ама не знае за какво да ги ползва.
    И обикновено прави само глупости с тях.
    Знаеш ли колко такива инженери познавам с отлични дипломи много знаещи ….
    Питаш ги за всяко нещо по отделено и уж го знаят назубрили го добре, ама не могат със тия знания нищо да направят.... Връзката между фрагментите все се губи.
    Требе си и способност да се мисли ….. а тя нищо общо със знанията няма.
    Ако можеш да мислиш и да не знаеш нещо ще си го измислиш. Е след време може да разбереш че вече било измислено ама какво от това.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Виж за инженерите и аз съм на същото мнение. В моята област не съм видял можещ. Един отбелязваше изводите на дросел с плюс и минус, като го разкачаше от обувките, за да не го върже на обратно после, а той вързан на мрежово 50 херца. Ако беше в аудио схема има логика. Жица с посока, резистор с посока, кондер…

Имах предвид нормално умен е добре. Виж за интелект вече - колкото повече, толкова повече.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Иначе входно изходните нива на плеара и картата са еднакви - 2V. На графиките -60db са си реалните толкова на плеара.

Иначе входно изходните нива на плеара и картата са еднакви - 2V. На графиките -60db са си реалните толкова на плеара.
    Поне едно смислено изречение можеш ли да напишеш??
    Естествено е че каквото излиза от DAC това влиза във входа на звуковата карта щом няма нищо друго между тях (делител, допълнителен усилвател)
    Така че дори и на дебилите е ясно че като подадеш от плеара 2V то и на входа на картата ще е 2V и като подадеш 10мV на входа също ще е 10мV.

Само че между входа на звуковата карта и ADC и има усилвател и потенциометър и не е все едно на колко е завъртян той.

Ако искаш да кажеш че си нагласил програмата при 2V на входа да показва 0db то кажи го ясно и еднозначно.
    Ама ако в главата е бъркотия написаното няма как да е ясно и еднозначно май.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Тоя пък продължава така да ми говори... Някъв комплекс на неоценен специалист ли имаш или и ти страдаш от мания за величие?

Нищо не съм нагласял на програмата. Всичко си е по дефоулт. Тепърва ще се бъзикам с настройките. Исках да е ясно че номиналното входно на картата е 2V, както и на плеара изходното е толкова.
    Иначе мога да го намаля с 6db от потенциометъра.
    Редактирано от Rumb@ta; 8 November 2018 в 14:42.

Извинявай няма да ти говоря повече.
    А то си е и безсмислено де.
    Ама опитах поне да ти поотворя очите....!!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Румба, преди да си свериш кантарчето никакви измервания не можеш да правиш. Затова слушай какво ти се препоръчва, а ако срещаш проблем - питай. Всеки детайл е важен и нищо не се получава по дефолт.

Тоя пък продължава така да ми говори...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Наясно съм, че всеки детайл е важен. Можете да ми правите забележки, да ме критикувате, поправяте и показвате грешките, както и да ми давате съвети. Нищо против нямам. Но държа Санди или който и да е друг, да пише така както разговаря с непознати хора на улицата. Възпитанието е на първо място! След това са децибелчета и съвети.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Някой да е слагал и настройвал нова оптика на Denon A1XV? Трябва ми малко помощ.

Можете да ми правите забележки, да ме критикувате, поправяте и показвате грешките, както и да ми давате съвети. Нищо против нямам. Но държа Санди или който и да е друг, да пише така както разговаря с непознати хора на улицата. Възпитанието е на първо място! След това са децибелчета и съвети.
    Откъде вадиш такова робско търпение и позволяваш такова отношение

Някой да е слагал и настройвал нова оптика на Denon A1XV? Трябва ми малко помощ.
    Какво те интересува по точно?
    Редактирано от kygar; 10 November 2018 в 16:40.

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Интересува ме настройката на оптиката от болтчетата дали е възможно да се направи както трябва при подмяна.
    В началото на годината го купих този втория и оптиката му е сменена с нова малко преди това в DVD сервиз в Германия. Имам документа и плеара имаше лепенка от сервиза на единия болт, като дойде.
    Въпроса е че са сменили само оптиката ако съдя по цената по документа, а не целия транспорт и не са я настроили добре.

Като пусна първа песен на SACD диск я заковава веднага, но като задам от 5-та нагоре много се мъчи или не успява да я пусне и преминава на следващата песен и така до края на диска.
    Църка оптиката и се опитва да фиксира, но не успява.
    Трябва ми съвет, ако някой е правил такава настройка, какви са правилните стъпки и тънкости.

Интересува ме настройката на оптиката от болтчетата дали е възможно да се направи както трябва при подмяна.
    В началото на годината го купих този втория и оптиката му е сменена с нова малко преди това в DVD сервиз в Германия. Имам документа и плеара имаше лепенка от сервиза на единия болт, като дойде.
    Тези болчета с зелената боя по тях не се пипат изобщо- това е заводската настройка за еднакво разстояние на оптиката от диска при движението и от началото до края му Те не се пипат при смяна на оптика - отвиват се болчетата на планката На тях ли е лепенката?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kygar; 10 November 2018 в 23:08.

Стивън Кинг

При смяна на оптиката се отвиват болчетата на планката, маркирал съм ги с черните стрелки Тези, с червените стрелки не се пипат, щото после
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kygar; 10 November 2018 в 23:19.

Стивън Кинг

Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14 15 16 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени