Страница 3 от 38 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 28 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 950

Тема: Кой кой е в Продавалник?

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Продължение от предният ми пост.

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Аман от многознаещи ...
    Аз чакам извинения много преди теб.
    Редактирано от ingkunev; 7 June 2013 в 11:58.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Инженере , чети какво си постнал , имаш право на преглед преди да платиш наложения , но преди прегледа трябва да платиш транспорта!!! Това , че някоя лелка в кварталния офис не спазва правилата и ви дава да гледате без да платите пътя си е неин проблем. Изпратил съм и съм получил над 1000 пратки и съм сигурен , че опция преглед без да плащаш няма.
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Инженере , чети какво си постнал , имаш право на преглед преди да платиш наложения , но преди прегледа трябва да платиш транспорта!!! Това , че някоя лелка в кварталния офис не спазва правилата и ви дава да гледате без да платите пътя си е неин проблем. Изпратил съм и съм получил над 1000 пратки и съм сигурен , че опция преглед без да плащаш няма.
    Гимназисте, я цитирай да видим къде го пише това в мой цитат!
    Гимназисте, ти чете ли това което съм снимал и постнал, а?
    Много добре виждам отдолу въпросите и отговорите тип "този казал пък онзи рекъл"
    ДОКУМЕНТ ми покажи ДОКУМЕНТ а не бош-лаф истории
    Това се опитвам да ви кажа.
    Слагате на единия кантар документи а на другия голи приказки и се опитвате да убедите аудиторията че брътвежите са "по вървежни"
    Отделно от това, няколко човека от различни части на страната ви кават че така се практикува не отскоро. Явно хората от Еконт си гледат работата и вече даже са "узаконили" тази практика. Какво не е ясно още?

Петър Велков
    Guest
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Петьо, вече и на децата им е ясно, че си подел кампания СРЕЩУ МЕН. Причината за това е явния отказ от моя страна, да поддържам НЕВЕРНИ И ЛЪЖЛИВИ мнения на "епитет"
    Да, подел съм такава "кампания" и ще си я изкарам докрай. Защо - погледни се отстрани.

Казах документ ми покажи а не форумни въпроси и отговори.
    За страницата на Еконт знам от преди теб. В това можеш да бъдеш сигурен.
    А за телефоните им, както и това, че имат и непубликувана информация, чувал ли си?

ИЗВАДКА ОТ ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ[COLOR=#3E3E3E] на Еконт Експрес:[/COLOR]
    [COLOR=#000000]
    30. Отказът на получателя да получи пратка се отбелязва от него върху транспортния договор, придружаващ пратката и се подписва. Ако получателят откаже, това се удостоверява от служител на Куриера, който вписва отказа и се подписва.
    [/COLOR][COLOR=#000000]...
    [/COLOR][COLOR=#000000]33. Пратки, които не могат да бъдат доставени поради това, че не са потърсени в срок, определен в служебното известие; получателите отказват да ги получат или да заплатят сумата на наложения платеж; заминали са на неизвестен адрес; непознати са на посочения адрес или са починали; посоченият адрес е недостатъчен или не съществува, се връща на подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката става собственост на ЕЕ. ЕЕ има правото, в качеството си на собственик, да я продаде на търг или унищожи.
    [/COLOR][COLOR=#000000]...
    40.5. Подателите са длъжни да заплатят стойността на услугата за пратки изпратени за сметка на Получател, при отказ за плащане от негова страна;
    [/COLOR]
    [COLOR=#000000]
    [/COLOR]
    Тази информация не е свързана по абсолютно никакъв начин с темата, "нерелевантна" е на чист български език. Тази информация се отнася за общия случай на ползване на куриерска услуга БЕЗ право на преглед и тест на изпратената стока.
    [COLOR=#000000]
    [/COLOR]
    [COLOR=#000000]ИЗВАДКА ОТ ЛИНКА КОЙТО ЛИЧНО ТИ СИ ДАЛ:

[/COLOR][COLOR=#1947A3]Свободен преглед и тест на пощенска пратка с наложен платеж[/COLOR]

[COLOR=#000000]Преди първо плащахте наложения платеж и тогава получавахте пратката. Сега с опцията Преглед и тест, дадена от подател, можете да я отворите, прегледате и тествате, преди да платите. А ако не ви хареса, да я върнете веднага.[/COLOR]
    Тази информация също не е свързана с темата, важен беше диалогът под нея. Цитираното от теб се отнася за заплащането на НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ и няма нищо общо със заплащането на КУРИЕРСКАТА УСЛУГА.[COLOR=#000000]

[/COLOR]
    [COLOR=#000000]А ето ви и на "кадро" за да не кажете пак че лъжа.

Петьо, знам че си личен приятел с ръководството на форума. Също така знам че имаш възможност да ме отстраниш.
    Хубаво помисли над действията си, на два важни въпроса:
    1. Не мислиш ли, че защитата на доказано неверни твърдения, от администратор на форума, подронва авторитета на форума като цяло.
    2.
    [/COLOR][COLOR=#000000] Не излагаш ли твоите приятели които са ти гласували това доверие.[/COLOR]
    Ако ще и с папата да съм личен приятел, това няма общо с темата. Излага се основно един човек, и това си ти.

Току що приключих последния си разговор с Еконт Експрес по телефона.

[COLOR=#ff0000]Задължителното заплащане на куриерската услуга преди предоставянето на стоката за преглед и тест е утвърдена със заповеди вътрешна политика на компанията и всички нейни служители са длъжни да я спазват. Предоставянето на стока за преглед и тест преди заплащане на куриерската услуга е нарушение на вътрешния правилник на Еконт Експрес и съответните служители подлежат на вътрешно фирмени санкции.

Сигнали за нарушения по това правило могат да бъдат подадени на телефон 0800 1 800 1.

[/COLOR]Та, Кунев, извиняваш ли се на всички, или ти е омръзнал тоя форум и искаш да си починеш?

инж.Кънев

Не те разбирам , явно не съм дорасъл и учил достатъчно.

Поздрави:Десо
    Редактирано от desso; 7 June 2013 в 12:19.

DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Колеги не се карайте, няма смисъл за такова нещо, някои хора сме тествали преди да платим и това е, в правилника може да е друго голяма работа, но винаги е по добре да тестваш една стока от продавалника.
    Редактирано от presata; 7 June 2013 в 12:29.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    инж.Кънев
    Не те разбирам , явно не съм дорасъл и учил достатъчно.
    Поздрави:Десо
    Поздрави от града на липите.
    Ако в някой мой пост съм бил груб към теб, или съм изразил форма на неуважение се извинявам.

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    Та, Кунев, извиняваш ли се на всички, или ти е омръзнал тоя форум и искаш да си починеш?
    Кунев може да се извини, не Кънев, и то само ако е направил нещо лошо.

Извинение и от мен.

Тук и други твърдят че НИЩО не плащат преди прегледа и теста на пратката - мнения: 40, 41, 42, 43 без да уточнят какво не плащат - тарифен код 2/каквото и да значи/, ОС-сума на обявената стойност, CD - изплати/събери сума на наложения платеж и др.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Тук и други твърдят че НИЩО не плащат преди прегледа и теста на пратката - мнения: 40, 41, 42, 43 без да уточнят какво не плащат - тарифен код 2/каквото и да значи/, ОС-сума на обявената стойност, CD - изплати/събери сума на наложения платеж и др.
    НИЩО

Петър Велков
    Guest
    Че не са платили, не са. Заради тях съм написал ето това:

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    Задължителното заплащане на куриерската услуга преди предоставянето на стоката за преглед и тест е утвърдена със заповеди вътрешна политика на компанията и всички нейни служители са длъжни да я спазват. Предоставянето на стока за преглед и тест преди заплащане на куриерската услуга е нарушение на вътрешния правилник на Еконт Експрес и съответните служители подлежат на вътрешно фирмени санкции.

Сигнали за нарушения по това правило могат да бъдат подадени на телефон 0800 1 800 1.
    Да споделиш, че не си платил, е ОК. Да пропагандираш, че ако отидеш там не трябва да плащаш - това е съвсем друго и се нарича "лъжа"

Е, аз лично нямам голям опит(10-тина пратки) и сигурно ми нямат доверие - винаги ме карат да платя сумата в дясната колонка с/у "получател" преди огледа и теста на стоката.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg EKONT.jpg (91.1 KB, 66 преглеждания)

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Е, аз лично нямам голям опит(10-тина пратки) и сигурно ми нямат доверие - винаги ме карат да платя сумата в дясната колонка с/у "получател" преди огледа и теста на стоката.
    Това е, просто не си вършат работата както трябва в офиса на Еконт и ме оставят да гледам преди да платя, няма какво да се карате вече
    Редактирано от presata; 7 June 2013 в 13:15.

До момента НИКОГА не съм плащал транспорт, преди да прегледам стоката. Никога! Не познавам никой в офиса на ЕКОНТ.
    Независимо от изписаните и цитирани по-горе правила и разпоредби, не виждам по какъв начин някой ще ме накара да платя за нещо, ако не желая. Ако иска - да пробва. Та дори и транспортът да е за моя сметка. По тази логика всеки може да ми изпрати нещо, незнайно какво, с транспорт за моя сметка, и от мен се очаква да си плащам!?
    Ако откажа да го получа, то тогава никой няма да плати транспорта, така ли излиза? Защото продавачът го е изпратил за сметка на купувача, купувачът запъва краката и не иска да плати нищо. И печелят ЕКОНТ - имат си доставена и неразпечатана пратка в офиса. Тази хипотеза никак, ама никак не ми звучи реална.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    До момента НИКОГА не съм плащал транспорт, преди да прегледам стоката. Никога! Не познавам никой в офиса на ЕКОНТ.
    Независимо от изписаните и цитирани по-горе правила и разпоредби, не виждам по какъв начин някой ще ме накара да платя за нещо, ако не желая. Ако иска - да пробва. Та дори и транспортът да е за моя сметка. По тази логика всеки може да ми изпрати нещо, незнайно какво, с транспорт за моя сметка, и от мен се очаква да си плащам!?
    Ако откажа да го получа, то тогава никой няма да плати транспорта, така ли излиза? Защото продавачът го е изпратил за сметка на купувача, купувачът запъва краката и не иска да плати нищо. И печелят ЕКОНТ - имат си доставена и неразпечатана пратка в офиса. Тази хипотеза никак, ама никак не ми звучи реална.

+1

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    +1

Петър Велков
    Guest
    Честито, посещаваш офис с потенциално уволняеми служители.

Независимо от изписаните и цитирани по-горе правила и разпоредби, не виждам по какъв начин някой ще ме накара да платя за нещо, ако не желая. Ако иска - да пробва. Та дори и транспортът да е за моя сметка.
    Плащаш за нещо, което си пожелал - една стока да стигне до теб, за да можеш да провериш дали работи. Дали ти плащаш или търговеца - ваша уговорка си е.

По тази логика всеки може да ми изпрати нещо, незнайно какво, с транспорт за моя сметка, и от мен се очаква да си плащам!?
    Нищо подобно. Чете ли въобще какво пише по-нагоре, или? Ако "някой" ти прати "нещо", ти дори не си длъжен да им ходиш до офиса. Но ако някой ти прати нещо, което ти искаш да извадиш от опаковката, да прегледаш и да включиш в контакта (без да им плащаш изхарчената от теб електроенергия) - да, трябва да платиш транспортната услуга (ако не я е платил подателя). Защото Еконт от своя страна са си свършили работата и е логично да си искат парите за услугата.

Ами, това си го пише дори в общите правила на Еконт Експрес:

33. Пратки, които не могат да бъдат доставени поради това, че не са потърсени в срок, определен в служебното известие; получателите отказват да ги получат или да заплатят сумата на наложения платеж; заминали са на неизвестен адрес; непознати са на посочения адрес или са починали; посоченият адрес е недостатъчен или не съществува, се връща на подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката става собственост на ЕЕ. ЕЕ има правото, в качеството си на собственик, да я продаде на търг или унищожи.
    А темата беше за продавалника, май?

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Аз също съм взимал доста неща с "преглед и тест" , като предварително не съм заплащал транспорт . Но от началото на юни мисля , че има доста промени в тарифите и правилата на Еконт . Може би от юни вече трябва да се заплаща предварително куриерската такса , дори и с "преглед и тест преди плащане" . Колкото до това , че продавача трябва да плаща връщането на стоката му ако не се е харесала на купувача , мисля че това не трябва да е така . Ще дам пример от миналия месец . Човек ми заявява система по телефона . Аз му обяснявам каква е системата и каква е цената и . Човека явно беше гледал друг мой артикул . Все пак ми поръчва тази система . Карат му е до адрес , защото в неговото населено място няма офис на куриера . Там още на вратата купувача вижда , че колетчето е доста малко и ми се обажда , аз пак му обяснявам и той сега разбира какво е поръчал и се отказва от покупката . Е в този случай аз ли трябваше да платя над 20 лв. , че не знае какво поръчва ? Това не е единствения ми такъв случай между в другото . Има много хора , които поръчват и не гледат снимки и дори не четат какво пише в обявата .

helix's Avatar
    Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    43
    Абе хора, темата не беше ли "Кой, кой е в продавалника"? Май яко оспамихте темата.Този разговор дотук май-плаче за отделна тема-"Условия за пращане и получаване на пратки чрез Еконт "-например!

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    60
    Я темата е жива още!!! КЛюч!
    http://www.econt.com/tariff-parcel-terms/
    Редактирано от radev; 8 June 2013 в 23:27.

Китове, Платки

Когато двама се карат, виновен е по умния.
    Гьоте

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от radev Покажи мнения
    Я темата е жива още!!! КЛюч!
    http://www.econt.com/tariff-parcel-terms/

Аааа ще се съдим за плагиатство май

Ето и от тези двамата нищо не става:
    valodikovv от Пазарджик
    staniiliev (0) Видин
    Предполагам че Видинският "тарикат" вече се подвизава под друго име!

palmetto's Avatar
    Членува от
    Jan 2011
    Възраст
    47
    valodikovv преди се подвизаваше основно в 555.bg.
    Не можеш да му объркаш снимките по жълтеникавия отенък (при каквито и условия да е снимал, явно не е чувал за баланс на бялото)..
    Доста хора бяха пропищели във въпросния сайт.. Не знам. Може и конкуренти да са му били, но със сигурност обявите му бяха много жалки: като започнеш от снимките, минеш през правописа и стигнеш до самото изписване на информацията.
    Продавалник и 555 бъкат от хора, които за без пари пазаруват от германските битаци, и които на всяка цена искат да направят поне 300% печалба от нещо, което в повечето случаи дори трудно мога да нарека техника.

Истината е оглед и тест на място при продавача, въпреки че излиза скъпо за нашия стандарт.

Цитат Публикувано от presata Покажи мнения
    Вижте какъв суб си взех от продавалник с опция за преглед и тест за 160 лева ........ да живее продавалника
    Ако не ме лъже паметта същият този суб го продаваше цитираният от ARTU търговец в продавалника TopMobile. Явно не всичко, което продава е боклук.

Личният ми опит от 20-ина сделки в продавалник, е че наистина има хора всякакви. И мен ме "прекараха" с едно кар-аудио CD, но за 15-те лева който платих не очаквах дори и да заработи (купих го от колекционерска гледна точка), а то се оказа, че само CD-то не тръгва, въпреки, че продавача потвърди, че цитирам "чете Сичко".
    Срещал съм и супер свестни хора - от така наречените "пич отвсякъде", но просто няма как предварително да знаем кои са такива...... коментарите донякъде дават представа, но те са валидни само ако и човекът който ги дава е пич. Съвсем спокойно може някое лигаво лекенце да очерни репутацията на свестен продавач, като му остави отрицателен коментар, само защото не е на кеф.

При crash_011 не съм ходил, но от taniok си купих грамофон, който също беше обявен в продавалника и там не пишеше да има дефекти, но като отидох на място човека директно ми заяви, че не е за продан, защото имал проблем - влачи и капака му е спукан. Въпреки всичко много си го бях харесал и го купих дори без да опитвам да свалям от цената заради дефектите, като човека дори ми подари една плоча (мило а?). Заедно с грамофона си взех и едно CD (също обявено без дефекти в продавалник), като първоначално също отказа да ми го продаде щото видиш ли не винаги разчитал записвани дискове. Обясних му, че реално на мен ми трябва да си прослушвам купените CD-та, а за останолото си имам PC, та след кратък натиск ми го продаде - до момента работи безупречно. Та мисълта ми беше, че не е лош човек...... въпреки, че това не оправдава описанто от колегата Micara. Просто ако някой си е харесал нещо негово не ми е проблем да отида на място и поне за външният вид да ви дам точно описание, а ако Таньо сподели и дефектите му още по-добре.

Предварително се извинявам на Петър Велков, но въпреки забраната му искам да внеса едно пояснение относно ЕКОНТ - Ако е изпратено с транспорт за твоя сметка и опция "преглед и тест" и ти не си платиш транспорта, не ти хареса пратката и се откажеш значи ще го отнесе служителя на ЕКОНТ. Описаното от ingkunev може да стане само и единствено ако транспорта е за сметка на изпращача. ЕКОНТ в това отношение са доста гъвкави и има най-различни опции при доставките. Ето например продадох компютър за автомобил, като купувача не беше сигурен дали е като за неговият модел и предварително се разбрахме транспорта и в двете посоки да е за негова сметка, тоест от ЕКОНТ му го доставят и преди да го тества той плаща транспорта в двете посоки, тества си го, и както стана в случая - вършеше му работа, при което от ЕКОНТ му връщат обратният транспорт и си плаща наложеният платеж. Ако не му вършеше работа ЕКОНТ щяха да ми го върнат и за мен като продавач единственият разход щеше да ми бъде разкарването до офиса.

Не знам дали сте забелязали, но вече доста търговци в продавалник ползват тази опция, или искат капаро предварително, защото пък на тях им е писнало да се занимават с купувачи, които не си взимат пратките или пък след като ги получат почват да се пазарят и продавача от няма-накъде сваля от цената, за да не му се наложи да си плати транспорта и да остане с непродаден продукт. Та дето се казва - ножа е с две остриета дами и господа и това е риска на живото предаване.... в случая на он-лайн търговията.
    Редактирано от grunge1277; 13 June 2013 в 10:35.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Страница 3 от 38 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 28 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени