Страница 2 от 38 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 27 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 950

Тема: Кой кой е в Продавалник?

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    IngCunev написа :
    Сигурен ли си в това ? Или само си "диплиш" , както сам си се изразил?
    Никой куриер няма да ти даде да прегледаш стоката , без да си платил транспорта - явно не си ползвал тази услуга , но поне недей да поставяш такива аксиоматични разсъждения , току виж някой ти повярвал !
    Не само че съм сигурен, но съм и убеден, че и уверен, на всичко отгоре.
    Винаги когато съм ползвал тази "услуга" е било преди да платя.
    Връщал съм некоректна "стока" БЕЗ ДА ЗАПЛАТЯ И 1 ст. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Случвало ми се е търговеца да "забрави" да сложи отметка. Тогава куриера при изявено от мен желание за преглед, изпълнявайки задълженията си, и се обажда на изпращача и пита за разрешение за преглед. След устното одобрение пратката се преглежда ПРЕДИ ДА ПЛАТИШ. Нали за това е и прегледа. Иначе, каква е ползата въобще от съществуването му ???
    Всичко описано Е ПРАКТИЧЕСКИ, РЕАЛЕН ПРИМЕР, а не аксиоматично разсъждение !!!!!!!! Анадънмо, кардашлар ???
    Редактирано от ingkunev; 5 June 2013 в 12:02.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    И аз винаги съм гледал и тествал преди да платя, вчера така направих.

Не знам кой от куриерите сте ползвали, но при Еконт не е така. Ако транспорта е за сметка на купувача, заплаща се транспорта в едната посока и след това имате право на преглед и тест преди заплащане на наложения платеж, ако има такъв.
    Рекламата в подписи не е позволена.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от 1411kbps Покажи мнения
    Не знам кой от куриерите сте ползвали, но при Еконт не е така. Ако транспорта е за сметка на купувача, заплаща се транспорта в едната посока и след това имате право на преглед и тест преди заплащане на наложения платеж, ако има такъв.
    - Еконт Експрес много коректни и точни. Понякога трябва обаче да се знаят общите условия /поне/ и да се изиска изпълнениети им - лесно е.

Проф.Инж.Др. Pirogov's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    31
    Трябваше ми ръчката за мигачите на един Опел.Гледам в обявата 20лв.Обаждам се - така и така .. тоя ми вика 30лв.?! Е такива лумпени има там.
    Слуша музика на каквото намери

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    - Еконт Експрес много коректни и точни. Понякога трябва обаче да се знаят общите условия /поне/ и да се изиска изпълнениети им - лесно е.
    Кънев , ти май си попаднал на някой мазохист , който ти е пращал пратки с куриера за своя сметка и наложен платеж за твоя сметка . В общия случай , когато е дадено ,че куриера е за сметка на получателя няма да ти се даде пратката посмъртно , ако не го платиш ! Другото са приказки от хиляда и една нощ ! Прочети си и ти общите условия и ще го разбереш , ако не вярваш - звънни и ги питай ! За съжаление по разпространена практика е транспорта да е за сметка на получателя , това е тъжната истина ! Относно това ти питане
    Иначе, каква е ползата въобще от съществуването му ???
    - ами просто е , ако я няма тази опция - ще платиш и наложния платеж и после има да се пазариш с подателя да му го връщаш пак с наложен платеж - доста главоболно и несигурно занимание .
    Редактирано от rope; 6 June 2013 в 14:56.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Щом казваш ...
    Аз в момента сигурно и не пиша в DIY Audio Club BULGARIA ... сигурно пиша в БГМама ... а? Ама аз наистина в момента пиша в БГМама, ама то DIY Audio BG ... е щом хората казват, значи наистина в момента пиша в БГМама, и това няма как да го четат от DIY Audio BG ...
    Редактирано от ingkunev; 6 June 2013 в 15:07.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Извадка от общите условия на Еконт Експрес:
    [COLOR=#000000]
    30. Отказът на получателя да получи пратка се отбелязва от него върху транспортния договор, придружаващ пратката и се подписва. Ако получателят откаже, това се удостоверява от служител на Куриера, който вписва отказа и се подписва.
    [/COLOR][COLOR=#000000]...
    [/COLOR][COLOR=#000000]33. Пратки, които не могат да бъдат доставени поради това, че не са потърсени в срок, определен в служебното известие; получателите отказват да ги получат или да заплатят сумата на наложения платеж; заминали са на неизвестен адрес; непознати са на посочения адрес или са починали; посоченият адрес е недостатъчен или не съществува, се връща на подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката става собственост на ЕЕ. ЕЕ има правото, в качеството си на собственик, да я продаде на търг или унищожи.
    40.5. Подателите са длъжни да заплатят стойността на услугата за пратки изпратени за сметка на Получател, при отказ за плащане от негова страна;

Ами сега ???

Иска ми се да изпиша с думи индианския боен вик, ама не знам как ...
    [/COLOR]
    Редактирано от ingkunev; 6 June 2013 в 15:36.

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Извадка от общите условия на Еконт Експрес:
    [COLOR=#000000]
    30. Отказът на получателя да получи пратка се отбелязва от него върху транспортния договор, придружаващ пратката и се подписва. Ако получателят откаже, това се удостоверява от служител на Куриера, който вписва отказа и се подписва.
    [/COLOR][COLOR=#000000]33. Пратки, които не могат да бъдат доставени поради това, че не са потърсени в срок, определен в служебното известие; получателите отказват да ги получат или да заплатят сумата на наложения платеж; заминали са на неизвестен адрес; непознати са на посочения адрес или са починали; посоченият адрес е недостатъчен или не съществува, се връща на подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката става собственост на ЕЕ. ЕЕ има правото, в качеството си на собственик, да я продаде на търг или унищожи.
    40.5. Подателите са длъжни да заплатят стойността на услугата за пратки изпратени за сметка на Получател, при отказ за плащане от негова страна;

Ами сега ???

Иска ми се да изпиша с думи индианския боен вик, ама не знам как ...
    [/COLOR]
    Никой не може да те накара да вземеш пратка, ако не искаш. Обаче, ако пратката е изпратена за твоя сметка с опция отвори и виж, тогава служителите изискват да платиш транспорта и тогава да отвориш пратката. Ако не ти хареса и решиш да не я вземеш, няма да ти върнат парите за транспорта. Обратния транспорт ще бъде за сметка на изпращача.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Вероятно е.
    Не споря.
    Виж пак точка 40.5
    ... не може ли да си го прочетете. Кое, как, колко, и защо.
    Пак ли трябва да си бода очите по тези ситни параграфи.
    Не е честно - ще взема да се обидя ...

Цитат Публикувано от Fandorin Покажи мнения
    ...тогава служителите
    Цитат Публикувано от Fandorin Покажи мнения
    изискват ...

Ако не им платиш - нищо няма да нарушиш.
    Ще си останат с исканията ...
    Това обаче не важи за "нашите" неща - на хора от форума. Смятам че ние трябва да си имаме доверие. Много пъти ми се е случвало да получавам разни неща на хора от форума без да ги отварям, въпреки че има "отметка за преглед" Въпрос на чест.
    Редактирано от ingkunev; 6 June 2013 в 15:58.

Вероятно е.
    Не споря.
    Виж пак точка 40.5
    ... не може ли да си го прочетете. Кое, как, колко, и защо.
    Пак ли трябва да си бода очите по тези ситни параграфи.
    Не е честно - ще взема да се обидя ...

[FONT=Verdana]
    Това обаче не важи за "нашите" неща - на хора от форума. Смятам че ние трябва да си имаме доверие. Много пъти ми се е случвало да получавам разни неща на хора от форума без да ги отварям, въпреки че има "отметка за преглед" Въпрос на чест.
    В тази точка никъде не се споменава за "преглед и тест", ситуацията е коренно различна!
    Рекламата в подписи не е позволена.

[FONT=Verdana]
    Ако не им платиш, няма да ти позволят да отвориш и прегледаш пратката, какво не е ясно?

Е, то е ясно какво не е ясно - Кой кой е в Продавалник?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от 1411kbps Покажи мнения
    В тази точка никъде не се споменава за "преглед и тест", ситуацията е коренно различна!
    При тази опция ти я дават , без да платиш, и разполагаш с 15 минути за преглед и тест на място (в офиса на Еконт)
    Повечето тарикати, си пращат с подобна опция, която изисква, първо да си платиш. Или нещо подобно, като при отказ плащаш разноските за обратното пътуване.
    Редактирано от riza77; 6 June 2013 в 21:45. Причина: промени

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    60
    Незнам за какво спорите,но опцията "Преглед и Тест" е валидна до офис или на адрес,няма никакво значение.Плаща се след проверка, ако адресанта не е доволен от външен вид или работоспособност на изделието не заплаща нищо!
    Пратката се връща и подателя заплаща в двете посоки.

Китове, Платки

Когато двама се карат, виновен е по умния.
    Гьоте

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от radev Покажи мнения
    Незнам за какво спорите,но опцията "Преглед и Тест" е валидна до офис или на адрес,няма никакво значение.Плаща се след проверка, ако адресанта не е доволен от външен вид или работоспособност на изделието не заплаща нищо!
    Пратката се връща и подателя заплаща в двете посоки.
    +1, никога досега не съм плащал преди да видя и тествам, а съм взимал много неща.

модератор zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от presata Покажи мнения
    +1, никога досега не съм плащал преди да видя и тествам, а съм взимал много неща.
    И аз потвърждавам горното мнение!
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от presata Покажи мнения
    +1!
    Поздрави!
    Митака
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    [COLOR=#000000]
    [/COLOR]

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Аман от многознаещи , последно ще уточня и няма повече да пиша . Ако пратката е пратена с наложен платеж и транспорт за сметка на получателя ,както и опцията виж преди да платиш -ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПЛАЩАТЕ ТРАНСПОРТА преди да я прегледате , иначе няма да ви се даде. Ако си имате някаква приказка със хората в офиса , или са ви пращани пратки с платен транспорт към вас - това е друго ! Това нещо току що ми беше потвърдено и от самите Еконт , за други куриерски фирми не коментирам . Иначе как биха си взели парите куриерите - от подателя примерно - ами ако е пратил пакет с някоя тухла , или боклук - той няма интерес да си го вземе обратно , а и какво ще вземат куриерите при продажбата на такава стока ??? Наложния платеж не го визирам - за него е ясно плащаш или не плащаш , зависи от решението ти. Пък и при този вид търговия има рискове , както за купувача , така и за продавача , би било резонно да си поделят поравно транспортните разходи ! Дали ще е по-изгодно за купувача да отиде на място да види стоката и ако не я хареса да се върне без да я купи ?
    Редактирано от rope; 7 June 2013 в 08:59.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Абе приятелю, ти ... нещо май-май, а? Браво!
    Половината форум се изредихме, да ти казваме че черното си е наистина черно, и бялото си е наистина бяло, а ти не та не.
    Обаждал се бил ... ами хубаво, дай обаче да видим какво пише в условията, а не какво твърди някой несъбуден или "снощен" служител.
    По правилно е - не мислиш ли? А да видим, като си толкова "курназ" дай да видим къде е писано, това за което твърдиш. В противен случай си в пълноправно записан в графа "куче" и от теб идва само едно "джаф - джаф" и "джаф - джаф" и "джаф - джаф" и нищо друго. Моите уважения към възрастта ти, и дълбок поклон, ама като не си прав - не си.

П.С.
    Отписвам се от темата, поради явната ми невъзможност, да убедя радиоточката в правилната теза.
    ... "Тонмайстор" - а в кухнята поне има "копче" ...

Петър Велков
    Guest
    Кунев, ако напишеш още ЕДНА ДУМА след това мое мнение в тази тема по въпроса с "Еконт" без да се извиниш на всички, ще пратя всичките ти бълвочи (ако се наложи - и теб) в бездната на изтритото онлайн съдържание.

"Еконт" ИМАТ СВОЯ ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦА (да, "крещя" ти го, току-виж си го "чул") И там пише:

Пенка Цветкова Атанасова казва:
    31 май 2013 в 15:23
    Това с прегледа и теста е ясно. Купувача заплаща ли доставката на стоката преди прегледа и теста и ако се откаже от пратката за чия сметка е доставката и разходите по връщането.

Павел Пенчев казва:
    31 май 2013 в 18:46
    Здравейте, г-жо Атанасова!
    Ако пратката е изпратена за сметка на получателя, той трябва да заплати доставката преди прегледа на съдържанието, независимо дали ще я вземе или откаже след това.
    Ако при прегледа получателя не приеме пратката, ние ви уведомяване за това и действаме съгласно вашето разпореждане – да предадем на друг получател, да върнем, да препратим или друго каквото намерите за уместно и ние можем да изпълним. Допълнителните разходи за изпълнението на разпореждането ви са за ваша сметка.
    В момента разработваме нова опция към товарителницата съгласно която ще можем да събираме сумата за връщане на пратката също преди прегледа, ако имаме такова указание от подателя. Очаквам да бъдем готови да го предложим на клиентите до края на Юни.
    Поздрави,
    Павел Пенчев
    Прокурист

Тодор Колев казва:
    1 юни 2013 в 6:04
    Прощавайте, но отново половинчати отговори и информация. Не отговорихте ТОЧНО на г-жа Атанасова, нито пък първоначалната ви информация е достатъчно ясна. Въпросът е простичък: ВЕЧЕ ЩЕ МОЖЕ ЛИ ДА ОТВОРЯ ПРАТКА ЗА МЕН И ДА Я ПРЕГЛЕДАМ И ТЕСТВАМ, И АКО НЕ Я ХАРЕСАМ, ДА НЕ ПЛАЩАМ НИЩО, НЕЗАВИСИМО ЗА ЧИЯ СМЕТКА Е ДОСТАВКАТА? Едно „да“ или „не“ е достатъчно. Благодаря.

Павел Пенчев казва:
    1 юни 2013 в 8:52
    Здравейте, г-н Колев !
    “ …ВЕЧЕ ЩЕ МОЖЕ ЛИ ДА ОТВОРЯ ПРАТКА ЗА МЕН И ДА Я ПРЕГЛЕДАМ И ТЕСТВАМ, И АКО НЕ Я ХАРЕСАМ, ДА НЕ ПЛАЩАМ НИЩО НЕЗАВИСИМО ЗА ЧИЯ СМЕТКА Е ДОСТАВКАТА? “
    В момента НЕ !
    Ако куриерската услуга е за ваша сметка, трябва да платите доставката преди прегледа.
    След като направим допълнението което планираме в товарителицата – ДА !
    Тогава подателя ще може да указва какво да плати получателя ако не хареса пратката, независимо за чия сметка е била изпратена.
    Поздрави,
    Павел Пенчев
    И специално за "чукча писател" и останалите, на които им е трудно да синтезират написана информация, давам извадка с големи, дебели и оцветени в червено букви:

“ …ВЕЧЕ ЩЕ МОЖЕ ЛИ ДА ОТВОРЯ ПРАТКА ЗА МЕН И ДА Я ПРЕГЛЕДАМ И ТЕСТВАМ, И АКО НЕ Я ХАРЕСАМ, ДА НЕ ПЛАЩАМ НИЩО НЕЗАВИСИМО ЗА ЧИЯ СМЕТКА Е ДОСТАВКАТА? “
    В момента НЕ !
    [COLOR=#ff0000]Ако куриерската услуга е за ваша сметка, трябва да платите доставката преди прегледа.[/COLOR]
    След като направим допълнението което планираме в товарителицата – ДА !
    Тогава подателя ще може да указва какво да плати получателя ако не хареса пратката, независимо за чия сметка е била изпратена.
    Освен това, за разлика от всичките чукча-писатели в тая тема, току що звънях по телефона на "Еконт" и попитах дали куриерската услуга се заплаща преди да бъде предоставена пратката за "Преглед и тест". Да, заплаща се.

[COLOR=#ff0000]Още една дума по темата и отварям кашона с бананите[/COLOR]

Edit: За тези, които са преглеждали пратка преди да платят доставката - честито, някой служител си е рискувал работното място за ваше добро.

Пешко не се коси , те хорат живеят на по-закътани местенца и са рода с шефката на офиса , за това им дава да погледнат , дреме и на нея за правилника...
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Kunev написа :
    Абе приятелю, ти ... нещо май-май, а? Браво!
    Половината форум се изредихме, да ти казваме че черното си е наистина черно, и бялото си е наистина бяло, а ти не та не.
    Обаждал се бил ... ами хубаво, дай обаче да видим какво пише в условията, а не какво твърди някой несъбуден или "снощен" служител.
    По правилно е - не мислиш ли? А да видим, като си толкова "курназ" дай да видим къде е писано, това за което твърдиш. В противен случай си в пълноправно записан в графа "куче" и от теб идва само едно "джаф - джаф" и "джаф - джаф" и "джаф - джаф" и нищо друго. Моите уважения към възрастта ти, и дълбок поклон, ама като не си прав - не си.

П.С.
    Отписвам се от темата, поради явната ми невъзможност, да убедя радиоточката в правилната теза.
    ... "Тонмайстор" - а в кухнята поне има "копче" ...
    Чакаме извинение !

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    ИЗВАДКА ОТ ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ[COLOR=#3E3E3E] на Еконт Експрес:[/COLOR]
    [COLOR=#000000]

ИЗВАДКА ОТ ЛИНКА КОЙТО ЛИЧНО ТИ СИ ДАЛ:

[/COLOR][COLOR=#1947A3]Свободен преглед и тест на пощенска пратка с наложен платеж[/COLOR]

[COLOR=#000000]Преди първо плащахте наложения платеж и тогава получавахте пратката. Сега с опцията Преглед и тест, дадена от подател, можете да я отворите, прегледате и тествате, преди да платите. А ако не ви хареса, да я върнете веднага.

Никой ли не вижда календа ...
    Даже вече е законно ...
    [/COLOR]
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от ingkunev; 7 June 2013 в 12:04.

Страница 2 от 38 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 27 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени