Страница 1 от 38 1 2 3 4 5 11 26 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 950

Тема: Кой кой е в Продавалник?

Кой кой е в Продавалник?

Уважаеми съфорумници, днес отново се опита да ме излъже един търговец в продавалник с един повреден касетен дек. И дълго време се колебаех дали да не пусна тази тема, но след днешната случка реших и го направих.Според мен продавалник се превърна в нещо като борса за търговия на аудиотехника втора употреба и там се пускат всеки ден много обяви за аудиотехника. Аз лично, от личен опит от първа ръка мога да разкажа за няколко човека ,които са доказани мошенници и лъжци. Това, разбира се, не е само мое мнение, понеже си пиша и с други хора от цялта страна и те споделят същите мнения за някой от въпросните търговци. Днес получих един дек от господин Таньо Конов от Плевен, подвизаващ се в продавалник с името taniok, с телефон-0878292343 . По думите му, дека е перфектен. Нека споделя аз колко беше перфектен: декът не превърташе в едната посока, капака на касетата не се отваряше до край, имаше някакъв проблем с механизма - издаваше странни звуци. Записи правеше, но имаше някъкво изкривяване в записа, което на мен ми говори за някакъв технически проблем. Другият господин, който се опита да ме излъже на 4.04.2013 се казва Пламен Кънчев от град Плевен с тел. 0878304309 в Продавалник се подвизава под името crash_011. При телефонният ни разговор ме убеждаваше колко запазен дек ми предлага - става въпрос за един Pioneer ct-757. След като отидох в Еконт и отворих пратката, и какво да видя - гледката беше трагична. Горният капак на дека беше омазан с някакви строителни материали отгоре вар ли беше хоросан ли беше - не ме интересува в краина сметка. Имаше един сериозен удар по предният панел и по дисплея , намазано с маркер отгоре а също и много други ожулвания по него. Даже не си и направих труда да го пусна да го тествам дали работи, след като му видях външният вид.След като се прибрах, му писах в Продавалник не го ли е срам да се подиграва с хората и защо изобщо ми го праща този дек - да плащаме куриери ли само? Отговорът му, уважаеми суфорумници беше смешен.Направо копирам от кореспонденцията ни:
    crash_011
    “Ей като искаш ново в магазина , като си зимаш втора ръка нещо което е на 20 год искаш да е недокосвано значи нещо си в голяма заблуда явно не си купуваш техника а външен вид с такива хора не може да се работи пожелавам ти успех в търсенето на Новия дек!!!!!”

Разбира се, че никога не е ставало въпрос за недокосван дек в разговорите ни, но това което ми прати той, си беше в окаяно състояние. И все пак, когато казваш за нещо,че е в перфектно състояние и знаеш какво всъшност изпращаш ,поне се извини и не говори глупости на хората. Това за сега от мен; смятам, че темата ще бъде полезна за всички. Предполагам и вие уважаеми съфорумници, има какво да споделите.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Добро, утро! Снимаш дека както е в опаковката и го пускаш в обявата му, ако стои още и само така ще се оправят. След като го видят хората, следващ път няма да има! Май там има система за рейтинг, ползвай и нея, а в коментарите сподели неприятното си впечатление. Тук каквото и да направиш там ще има повече ефект.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Еконт имат опция за преглед и тест,какво толкова сложно има със тези опции да не го платиш и да си патува към него за негова сметка.

Проф.Инж.Др. Pirogov's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    31
    presata доколкото разбирам колегата го прави, за да не се опарят и други от въпросните търговци.Макар че аз съм купувал от втория човек с дек-а и съм с отлично впечатление от продукта, който си взех от него и от отношението му. Но все пак стават и разминавания, както в случая.
    Слуша музика на каквото намери

TopMobile - Телефон: 0892000087, Skype: Top_Mobile1
    Поръчах от него видеокасетофон SONY SLV-625. Според описанието е в перфектно състояние, ярък дисплей и перфектен технически. Снимките към обявата бяха доста отдалеч, но имах идея да използвам само механиката му, поради което не ме интересуваше чак толкова как изглежда. Пристигна до офис ЕКОНТ с опция "преглед и тест". При разопаковането видях, че външният вид съвсем не е добър - поне десет години не е виждал парцалче. Неприятно впечатление направи, че идиотът беше свалил дори декоративните крачета. Включих го - пое касета, завъртя брояч. У дома установих, че въпреки това няма картина - нямаше как да нося телевизор в ЕКОНТ. Когато от любопитство го отворих, видях, че механиката му въобще не обтяга лентата около главата. Дори нещо повече - смазката буквално беше спечена и въпросните рамена не се движеха.
    Обадих се на тариката, който ме информира, че го тествал негов техник и всичко е било окей. Обясних му, че това видео не е работило поне от 5 години с тая спечена смазка. Той си държеше неговото - явно под работа разбираше като го включи да му светне дисплея. Разбира се - коментирах некоректността му, но той трие коментарите под обявите си, или трие самата обява и пуска нова. Що се отнася до рейтинга - тъй като твърдеше, че не бил запознат точно как се прави, не ми прие офертата чрез платформата на сайта, поради което нямаше как да оставя негативен коментар. Явно обичайна практика е да се приемат оферти само когато очакваната оценка ще е положителна.

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    44
    Ти пък, некоректни търговци имало в продавалника!
    Там хората продават само перфектна техника, пазена като яйце. Всички са първи собственик и продават само неща с доказан произход.
    Даже повечето умишлено купуват нови неща и ги пускат с 50% по-ниска цена на другия ден за да са доволни хората.
    Поне такова е мнението на част от потребителите в тоя форум.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Има и коректни търговци във продавалника Котана,Цецо и Митко например,които са и във този форум,трябва просто да се внимава от кой се взима и задължително да има опция за преглед и тест,и по възможност само със положителни коментари и след офериране,това е не е много сложно.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    На мен цялата ми система освен колоните и втория ми чифт слушалки е от там,всичко е перфектно,НО хората от които ги взех бяха с положителни оценки,освен това задължително се чух с тях по телефона,така също можеш до голяма степен да прецениш човека от който си решил да купуваш нещо.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от kotana Покажи мнения
    Ти пък, некоректни търговци имало в продавалника!
    Там хората продават само перфектна техника, пазена като яйце. Всички са първи собственик и продават само неща с доказан произход.
    Даже повечето умишлено купуват нови неща и ги пускат с 50% по-ниска цена на другия ден за да са доволни хората.
    Поне такова е мнението на част от потребителите в тоя форум.
    Уфф,забравих за момент че си търговец на нова техника и имаш интерес да поставиш всички под ОБЩ знаменател във продавалника,само защото съществуват измамници във този саит,трябва да има тема и за КОРЕКТНИТЕ търговци в продавалника които не са по малко от измамните такива.

Tези двамата TANIOK и CRASH_11 са изключително нагли човечета. Хем му казвам по телефона „Колега кажи ми ако има нещо по дека да не ми го пращаш и да плащаме куриери и двамата”. „Не супер е перфектен е аз ако има нещо ще ти кажа” , и ето какво се получава. И после се почва е ти какво искаш нов от магазина ли нали знаеш,че това е техника на повече от 20 години и други подобни смешни оправдания. Добре знам какво купувам и на колко години е, но това не значи, че трябва да се опитва да ми пробута нещо с технически дефекти в окаяно състояние. Единствено съжелявам, че не снимах въпросните машини. Колега presata лошо няма но нали за да ми позволят в Еконт да го погледна и тествам трябва да си платя куриера. Отделно трябва да си губя времето да ходя до Еконт и да се занимавам с глупости.Защо!?!?! Нали сме говорили по телефона ,попитал съм за техническото състоянието и вида, за да бъда запознат какво ще купя и има ли смисъл да ми го праща изобщо. В никакъв случай не искам да кажа, че няма коректни търговци. Два пъти съм пазарувал от Йонко audio-bg.org е пичага си е човека това което ми каза, че ми праща това получих. То да ти е кеф да видиш как е опаковано и да си платиш с кеф наложеният платеж. J Той си има сайт но обявите му са публикуване и в Продавалник. Казвам го защото темата е за търговците в Продавалник. Друг селски тарикат подвизаващ се в Продавалнк е MARANTZ. Говорихме по телефона разбрахме се за един дек да ми го прати след няколко часа гледам дека още се рекламира в Продавалник. Помолих един приятел аудифил който има регистрация и обяви в продавалник да го попита продава ли се дека? Човека му го е предложил на малко по висока цена да му го продаде. След което му писах, че се отказвам от дека да не ми го праща изобщо. Питам аз ,след като си се разбрал с някой да го купи и ще му го пратиш защо изобщо продължаваш да го предлагаш и на други хора? Защо го прави е ясно ако може да го продаде с 10 лв повече, но ако го беше продал мен какво щеше да ме излъже после? Нали имахме уговорка да ми го прати нали се разбрахме, че аз ще го купя? Аз лично от такива търговци никога повече няма да си купя нищо а и приятели с който комуникирам ще ги посъветвам да избягват въпросните ’’тарикати”.

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    42
    Micara има какво още да учиш от търговията,не очаквай нещо дето е на далавера да работи както трябва,в твоя град нямали техника?А за да не се занимаваш с глупости не купувай.
    На мен като ми изпратиха 15 микрофона и никой като не работеше пих една 2 литрова студена бира,но след това продавача ми ги замени с нови-пих още 1 бира,така е като искам пощенска пратка а не нормална с опция ОКО ДА ВИДИ РЪКА ДА ПИПНЕ.

за

Когато продавам неща в продавалника ,винаги оставям обявата да се вижда със нимките,докато не се уверя,че сделката е приключена.Човекът да види,че продуктът е в това състояние,в което съм пуснал обявата.

Колега miro_me, какво ще рече да учиш от търговията?За какво нещо на далавера говорим?
    Човека си определя цената, а цените на техниката долу горе в зависимост от модела и състоянието варират.Той определя цена ,аз я приемам ,обаждам се и го питам Tова нещо работи ли? Kакви забележки има, ако има да ми каже, a аз ще преценя дали ще го взема въпреки забележките или не ме удовлетворява състоянието, и не го вземам. Искаш да кажеш, че търговия е да кажеш на някого, че нещо е перфектно и работи и да му вземеш парите и да му продадеш неработеща скраб от някой сметище от Западна Европа ли?
    Пък той после да си чупи главата, това ли е коректното отношение? Това ли е търговия? Аз плащам за работещ дек, а и такава е обявената цена за рабощ дек. Пефектно състояние пише и в обявата такава ми казва и продавача в телефонният разговор, че е техниката която ми праща.

Такава тема има опасност да се извърти в посока в нея да се оплакват хора, които наистина очакват нещо използвано да е по-добро от чисто новото, а за съжаление има доста такива, ама говоря наистина за крайности...
    Иначе темата е доста полезна - някои от цитираните никове имат неща, които изглеждат наистина "топ оферти" във въпросния сайт...
    По принцип обаче за един средноинтелигентен човек си мисля, че има предостатъчно индикации кога един продавач е селски тарикат - примерно обяви с описание "СВИРИАТ СУПЕР!!!!" или пък "ЯК БАССС!!!" и т.н., аз лично не бих погледнал изобщо какво има на снимките, обяви в които са копи-пейстнати характеристики даже без да е сменено форматирането на текста и пише разни неща на разни езици са почти същото, само една идея по-нагоре, но пък не е чак толкова явно, че човека няма никаква идея за какво става въпрос...
    Другото нещо е опаковката ако все пак решиш да вземеш нещо на риск - мисля, че много хора са пазарували от Цецо и Митко (аз лично няколко пъти) - всеки път нещата така са пристигали опаковани, че човек разбира, че продавача сам цени много високо това, което продава.
    От друга страна съм пазарувал и от "невероятни", "небезизвестни", такива за които тук ще скочат 10 човека да ме псуват и да ги защитават, "доказани" търговци на аудио, на които просто не им отива на белите коси да бъдат такива брутално-селски тарикати...
    Последното нещо, което аз взех с хиляди увещания за "ПЕРФЕКТНО!" е в тази тема... Взех си ги, въпреки очеизвадно мърляшкия вид, защото се бях пренавил на точно тези ОТ, но въпросния търговец разбира се влезе в графата "селско тарикатче".
    Има и свестни хора, които продават в онзи въпросен сайт, но както е казал поета, покрай сухото гори и мокрото...

helix's Avatar
    Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    43
    Полезна тема...И аз бях харесал някои неща от въпросния taniok, ама като прочетох тази тема и даже не си направих труда да се обаждам....По принцип съм негативно настроен към купуването на техника втора ръка, но харесаните неща вече ги няма по магазините и това е единствения начин да ги намериш. Такива търговци поне трябва да предупреждават в какво състояние са уредите, да си направи човек сметката, с един евентуален ремонт колко би му излезнало, ама явно това са печалбари които са на принципа "ден година храни", а не мислят в перспектива.Колко човека ще подмамят така?Като тръгне мълвата по форумите и с бизнеса им -край.
    Редактирано от helix; 21 May 2013 в 11:04.

Членува от
    Oct 2010
    Възраст
    36
    Аз от както се регистрирах в продавалник попаднах само на един измамник,
    но веднага след като изпратих отрицателен вот се активираха админите и го
    заличиха при условие,че същият тип се опита поне още 3 пъти да се логне с
    фалшива регистрация.
    Пазарува се предимно от доказани потребители,които имат положителни коментари
    оставени след сключени сделки.
    Лично аз там срещнах много свестни хора да не кажа даже,че се обзаведох целият
    с апаратура и покъщнина .
    Съвета ми е да се сключват сделки "на светло" като се заявява оферта в темата.
    Много хора правят пазарлъци и за да не се разбере на каква цена са закупили дадена
    стока,сделката става само с уговорка и точно те пият по една студена вода.

Стефан Парийски gueswhoaz's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    25
    Продавалник не откриват топлата вода. Ebay e доста по-стар сайт със същата цел, това, което важи там е валидно и за продавалника.
    Life's what you make of it.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    presata, presata, то нещото на връщане ще си пАтува за негова сметка,ама до "преглед и тест" пАтува за твоя сметка! И си плащаш за кефа да видиш дек,омазан в строителни материали! Много гот,не се бях сещал,ще знаеш!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    ditronix , ditronix по добре да се набуташ със опцията преглед и тест вместо със цялото развалено нещо.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    А ... ако една стока се връща, след като не е одобрена при прегледа, мисля че транспортните разходи са за сметка на подателя.
    Защото купувача при прегледа не трябва да е платил нищо.
    Нищо не е в състояние да го задължи да плати, при условие че вижда стока, която не отговаря на очакванията, които са базирани на описания, и направени преди това договорки. Когато подателя слага отметка за преглед, той се подписва че е съгласен на това, и поема всички рискове и разходи, при неодобрението и.
    Какво толкова има да му се "дипли" на този въпрос.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    А ... ако една стока се връща, след като не е одобрена при прегледа, мисля че транспортните разходи са за сметка на подателя.
    Нищо не е в състояние да го задължи да плати, при условие че вижда стока, която не отговаря на очакванията, които са базирани на описания, и направени преди това договорки. Когато подателя слага отметка за преглед, той се подписва че е съгласен на това, и поема всички рискове и разходи, при неодобрението и.
    Какво толкова има да му се "дипли" на този въпрос.
    Аз предлагам направо , когато някой купува през продавалник , продавача да му го прати за 3 дена да го прослуша и прегледа и ако му хареса тогова да плаща а транспорта за сметка на продавача...

Хара , разберете вече купуването през нета и втора ръка са нож с две остриета , който не е готов да преглътне чаша студена вода , да ходи да си пазарува в специализираните магазини(оказиони).
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    IngCunev написа :
    мисля че транспортните разходи са за сметка на подателя.
    Сигурен ли си в това ? Или само си "диплиш" , както сам си се изразил?
    Никой куриер няма да ти даде да прегледаш стоката , без да си платил транспорта - явно не си ползвал тази услуга , но поне недей да поставяш такива аксиоматични разсъждения , току виж някой ти повярвал !
    Редактирано от rope; 5 June 2013 в 11:31.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Вижте какъв суб си взех от продавалник с опция за преглед и тест за 160 лева 24963007_1_585x461.jpg24963007_2_585x461.jpg24963007_3_62x62.jpg, да живее продавалника
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от presata; 5 June 2013 в 11:30.

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    ... да ходи да си пазарува в специализираните магазини(оказиони).
    А те там щото са цъфнали и вързали Като си спомня един специализиран оказион, от който купих дек... вървеше си хубаво, но след седмица спря да му се отваря капачето (моторизирано е). Като отворих гледам лостчето лепено с някаква странна субстанция, навяваща ми асоциации с дъвка втора употреба. Да не говорим за CD плейърите от "специализирани оказиони". Те щото всички от немски баби, които не са ползвали техниката, купуват.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    Те щото всички от немски баби, които не са ползвали техниката, купуват.
    едно време тоя лаф беше много актуален при колите втора употреба.

Страница 1 от 38 1 2 3 4 5 11 26 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени