Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 40

Тема: многоканален звук от prologic

многоканален звук от prologic

Ясно, че не откривам Америка, но за мен е първи опит(досега само софтуерно съм опитвал),макар че идеята е от 2008г. За източник използвах старо двд eBench kh 6777, което пуска prologic през 5.1 аналоговите си изходи и ги записвам с 3 евтини аудио карти на компютъра. Резултатът е зле(може да съм разбъркал и подредбата на каналите), но сигурно може да се обработи и подобри http://dox.bg/files/dw?a=df8de71df3
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 5.1 dd.JPG (141.3 KB, 86 преглеждания)

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Правя първи опит да пусна повече от 5.1 канала на моя ONKYO TX-SR507 с едни файлове dts-es 6.1 и съответно добавих към ресийвъра и стерео усилвател, но няма звук през AUX и tuner входовете, а само като го свържа през phono/за грамофон-MM дозата/, защо така??? Нивото на звука се контролира и от двете Volume - на ресийвъра и на стерео усилвателя, но ако от ресийвъра намаля до край, няма сигнал/звук и към стерео усилвателя.

1. По нататък ше ги пробвам тези изходи PRE OUT SURR BACK и с др. стерео усилватели, с безжични слушалки, с активни PC колонки да видя какво ще стане.
    2. Търся и някакви 7.1 формати звук, но не HD/нямам такъв плеер, комп/ - но дали въобще ги има?

Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Правя първи опит да пусна повече от 5.1 канала на моя ONKYO TX-SR507 с едни файлове dts-es 6.1 и съответно добавих към ресийвъра и стерео усилвател, но няма звук през AUX и tuner входовете, а само като го свържа през phono/за грамофон-MM дозата/, защо така??? Нивото на звука се контролира и от двете Volume - на ресийвъра и на стерео усилвателя, но ако от ресийвъра намаля до край, няма сигнал/звук и към стерео усилвателя.

1. По нататък ше ги пробвам тези изходи PRE OUT SURR BACK и с др. стерео усилватели, с безжични слушалки, с активни PC колонки да видя какво ще стане.
    2. Търся и някакви 7.1 формати звук, но не HD/нямам такъв плеер, комп/ - но дали въобще ги има?
    Така както си решил няма да стане , прочети повече за дигиталните формати и си изясни концепцията .
    Какво се стремиш да получиш?
    Прочети какво е предусилвател и крайно стъпало за да разбереш защо като намаляваш многоканалния ресивър намаляваш и двуканалния.

пп.Не задаваш коректно въпросите си и затова няма да получиш коректен отговор.
    Поздрави:Десо
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

при този рисивър няма какво да се "доработи" освен ако се смени чипа за задни/заден съраунд (мисля бешесъс стк-та) от дву канален на три канален ,можеш да се сдобиеш със активен заден център 7.1 никога няма да стане нее предвиден но 6.1 има 3%шанс да стане след месеци труд по добавяне на липсвашите елементи по платката

1. Понеже беше прибързан първи опит съм сгрешил - сигналът от PRE OUT SURR BACK се чува и през AUX и ТUNER входовете на стерео усиватели, безжични слушалки, активни PC колонки, но е много слаб и трябва да усилвам на MAX и то при положение, че в ресийвъра настроих Level Cal SurrBk +12 db. През Phono входа усилването си е с норманлно ниво и звукът е задоволителен, като че без изкривявания.
    2. Ще трябва да се задоволя засега с 6.1 дтс ес, 8 канален формат да минава по SPDIF май няма.

има пцм 7.1 192кхз по оптика слушам на моя tx-sr875 можеш да ползваш и HDMI то на рисивъра мисля че "поемаха" оттам аудио тези рисивъри DSD ,DTS-hd, DD-hd забрави с този клас

Според мен ресийвърът си е готов да подкара 7.1/8канала/. След като добавих стерео усилвателя отзад към изходите PRE OUT SURR BACK вече имам независими 8 канала - защото като пусна тестовия му сигнал от Level Cal ясно се чува последователно през всяка една от 7-те тонколони + от активния субуфер. На тези PRE OUT SURR BACK изходи от снимката съм задал 2 ch и тестовия сигнал излиза коректно - първо от лявата, после от дясната тонколона, т.е. мисля, че са независими и ще могат да работят стерео. Но аз нямам комп или плеер, който да пуска 7.1 DD TrueHD, DTS-HD-MA, 7.1 LPCM по HDMI, затова пускам 6.1/7канала/ DTS-ES по SPDIF.

SACD-R може по този начин:

това сивото какво е ?

Последното питане не го разбрах много ясно - но просто показах, че имам dvd Pio 600 с прошивката за SACD-R и по HDMI kabel подавам към ONKYO TX-SR507/сивото нещо/.

ако рисивъра поема сацд по хдми защо се занимаваш с съраунд -формати ,верно първо го прави в ПСМ после го декодира ама пак си звучи много добре, дакът му е нее дсд-съвместим

Цитат Публикувано от koceto_sh Покажи мнения
    ... първо го прави в ПСМ после го декодира ама пак си звучи много добре, дакът му е нее дсд-съвместим
    Да - така си е, но все са 2.0/5.1, та реших да пробвам нещо с повече канали и дали ще се чуват през тези изходи PRE OUT SURR BACK - и да, чуват се.

младежо,живеем на стотина метра един от дриг пък си говорим по форума,много интересно ,другото е,че не се задържам много много в квартала, но можеш да минеш да чуеш голямото онкйо с PCM1796 na SACD,вярвам ще ти хареса

Ха, недей, че с такова обръщение заблуждаваш четящите кой всъщност е младежът и кой не е. Не съм толкова напред с материята, само един от многото любители. Твоето ONKYO го гледах по картинки в друга тема и сайт, но нямам финанси за подобно.

Отскоро имам компютърче с видеокарта(Sapphire_Radeon_HD_5450) с HDMI, която пропуска TrueHD, DTS-HD-MA, 7.1 LPCM ...

Правих опити да пусна САЦД през фубар2000 през ХДМИ към ресийвъра ONKYO TX-SR507 обаче на дисплея му се изписва "PCM", a аз искам да изпише "DSD", както може при пускане на SACD диск от двд плеера Pioneer 600(като на снимките от пост #9 по-горе в темата)

На този ресийвър няма да изпише никога. Моделът е от 2009 г, доколкото видях набързо.
    Тук има списък на старите ресийвъри с DSD поддръжка. По него време при Онкио това правят ресийвърите им от 7-ма серия нагоре.
    Sonus Faber Liuto speakers; Wadia DSD DAC & Audiolab 8300MB mono power amps;

Този списък съм го гледал и знам, че пише нещо от сорта "със сигурност няма pure DSD DAC" - обаче вижте, че като му пусна SACD по HDMI от Pioneer 600 av и си изписва "DSD" https://bgaudioclub.org/attachment.p...2&d=1365429493

Въпросът е, че от компютър с фообар плеер, ХДМИ(версия 1.3?) излиза "PCM"...

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Въпросът е, че от компютър с фообар плеер, ХДМИ(версия 1.3?) излиза "PCM"..
    Проблема вероятно е в настройките на foobar.
    Следвай тази инструкция, ако съм прав, ще стане:
    http://jlsounds.com/uploads/foobar_ASIO_setup.pdf

Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Проблема вероятно е в настройките на foobar.
    Следвай тази инструкция, ако съм прав, ще стане:
    http://jlsounds.com/uploads/foobar_ASIO_setup.pdf
    +1
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    За жалост мисля че ако в спецификацията на картата няма изрично упоменато ,че може да пуска DSD през PCM канала то няма да ти се получат нещата , без значение какво настройваш в плейващия софтуер. Имам същия Pioneer - там системата е измислена от самите тях и предвижда принципно връзка само с техни ресивъри (независимо че и други вграждат такава съвместимост) и твърдо е извън спецификацията на HDMI.Искам да кажа че е нужна и хардуерна/драйверна съвместимост. Все пак ще ми бъде много интересно и ще следя дали ще постигнеш резултати.
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

3 часа проби правих с настройки по инструкцията, но щом задам като DSD да излиза и спира. Може би тази инструкция е за някакви USB дакове и опредлени модели, пък аз ползвам ХДМИ на възможно нaй-евтини видеокарта и ресийвър(с CS42518-CQZR). Не ми излиза никакво ASIO устройство съвместимо, докато не инсталирам asio4all driver.

as2.jpgas1.jpgas3.jpg

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Като спира, обикновено излиза съобщение, в което е упоменато какъв е проблема.
    Има вероятност, просто да не става с този хардуер...

атмос.jpgКакво е това долби атмос за слушалки - изтеглих го за безпатен тест със слушалки - почна едно пращене, накъсване, забиване на звука в слушалките - някаква безсмислица ще да е
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    атмос.jpgКакво е това долби атмос за слушалки - изтеглих го за безпатен тест със слушалки - почна едно пращене....
    Принципно Долби Атмос е многоканална щуротия за домашно кино. Засилен аудио ЗД ефект, като уж звуците валят отвсякъде, отгоре-отдолу...
    Ама за слушалки вероятно е някаква симулация, която би трябвало да наподобява ефекта.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени