Страница 1 от 25 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 608

Тема: JRiver - или как достигнах отвъд.

JRiver - или как достигнах отвъд.

Днес слушах на гости jriver. После си пуснах любимия foobar вкъщи. И се случи пак същото когато за първи път след winamp пуснах foobar. Ахнах. Натурална тишина. Наличен микродетайл. Кристални високи. Явни среди. Естествен и реален бас.
    Стига съм го хвалил, вашите мнения.
    Който ползва jriver, да сподели какви настройки ползва.
    Аз от днес минавам на този плейър.
    Всичко слушано на foobar досега ми звучи като мр3.
    Да не си помислите че всичко е перфектно. Като цяло се усеща малко дигитален звука.
    Но това го отдавам на звуковата ми карта.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Ще ме накараш да го пробвам сега,каде разбута мухите колега

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Въииииии,не съм очаквал че ще има някаква разлика но колегата е прав,баса ми е по контролиран по ясен,гласовете се избистриха директно ги сравних със този запис V.A - Marantz High-End Audiophile Test Demo SACD 13th Edition (2011) WAV,със пуснат wasapi event .

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Колега има ли плъгини за да слушам супер аудио цд та на този плеър?

Пак нещо си се объркал, Любчо
    Софтуера не ти е първа сила...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Ангел Миланов
    Членува от
    Jan 2007
    Цитат Публикувано от presata Покажи мнения
    Колега има ли плъгини за да слушам супер аудио цд та на този плеър?
    Няма нужда от плъгини, 17 и 18 версия ги има вградени. С какъв дак си? Ако дака ти не поддържа DSD, трябва в DSP studio да укажеш честота, която твоя дак поддържа.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    С на попа дака,не свири ди ви ди и супер аудио цд рипове,нагласих го на 16 бита и 44 килохерца от дсп студиото но не тръгват риповете,17 версия е.

Ангел Миланов
    Членува от
    Jan 2007
    http://dl.dropbox.com/u/15317265/Jriver.jpg
    Ето как е при мен. Същия чип ползвам на работа с 17 и 18.

някой успяли с каквото и да е АСио да изкара DSD ? преди няколко месеца си играх с всевъзможни асио плъгини и без през хдми да изкарам ДСД към рисивъра ама ...не -твърдо пцм ! важи за фообар и джейривър, всичките плъгини ревът че не могат да работят в този формат 192/24 7.1 dsd or stereo и ми включва дсп студио с доунсемпъл
    Редактирано от koceto_sh; 11 February 2013 в 14:18.

alexandrov
    Guest
    Преди години правих сравнения между различните плеъри и не намерих разлика между плеърите (тогавашни версии)
    Преди няколко часа свалих последния JRiver, пипнах настройките тук-там - неща, които според мен евентуално биха повлияли на звука. Да, има разлика. Веднага се долавят област на повдигане във високите и област със спад в средния бас, сравнен с foobar2000.
    Днес ще слушам само с JRiver, за да му свикна на звука, утре ще правя сравнения и реша за себе си дали това е по-верния път.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Веднага се долавят област на повдигане във високите и област със спад в средния бас, сравнен с foobar2000.
    Дали има смисъл да го пробвам като слушам с AIMP, който има по-малко високи и по-як бас от Foobar, на който високите ми идват много, а басът малко и по-слабо ударен, май вероятността с още повече високи и спад в средния бас, където е ударността, да ми хареса клони към нула ...

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Дали има смисъл да го пробвам като слушам с AIMP, който има по-малко високи и по-як бас от Foobar, на който високите ми идват много, а басът малко и по-слабо ударен, май вероятността с още повече високи и спад в средния бас, където е ударността, да ми хареса клони към нула ...
    Пробвай, не се знае как ще се сработи с останалите по веригата след него.

кратко

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    За баса не знам. Но през толкова евтината ми звукова карта, звука се доближи много до истински - само за това си струва да се пробва.
    П.П. С думи ще е трудно да се опише, но основното е - слушах на Лаутърите на DIY песни познати и на мен. В тях имаше едни детайли, които foobar не ги "вади". Детайлите се появиха, естествено по-слабо, чуваеми и у нас на хорните с 126е, след инстала на jriver.
    Другото съм го написал - невероятна тишина при плейване, спокойност и "поправяне" на звука във всички честоти към по-добро.
    И най-важното - всичко това от първо слушане, от първото парче.
    А пък визуализацията е убийствена.
    П.П.2 Тук е момента да кажете коя версия ползвате и препоръчвате.
    Редактирано от Любомир Костадинов; 11 February 2013 в 16:55.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    По са ми стегнати ниските с тази програма по бистри,по ниско е нивото на високия бас спрямо фубара.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    Някой попита за SACD как може...
    Не съм по темата точно, но за притежателите на MAC прикачам показно...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg SACD.jpg (108.3 KB, 239 преглеждания)

по горното на уин7 има ли как ?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Ок, ще пробвам, ако ме зарадва, ще дам някакви отзиви.

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    60
    Има разлика! В какво се изразява тя за jriver среди и високи изцъклени-за мен пресилени и не естествени,бас откатен (по добър) но липсва фундамента на гласа и при това леко съсссс-ка. Послушах го и аз изтеглих най новата версия 2012г. в началото имаш усещането,че картината е по ясна от Foobar. Но бързо ме изморява и това не е моя звук. След това изслушах същите парчета на Foobara, мек и кадифен звук със естествени високи и среди баса както казах е по слабо изразен но нищо не се натрапва и е балансирано,като слушах това и с двата плеара:
    Jheena Lodwick (2005) Getting To Know You (XRCD)

Китове, Платки

Когато двама се карат, виновен е по умния.
    Гьоте

skin

Здравейте,
    по някаква причина ми изчезна този скин в "theater view":
    http://www.bgaudioclub.org/showthrea...l=1#post272424
    Какво ли не правих - не мога да го върна - давайте насоки.
    Система 1 2016

Banned
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    35
    Радев за съжаление май си прав,високите имат малко неестествен дигитален отенък,на високи нива уморява слушането,фубар звучи по меко и спокоино по аналогово,в началото като сравнявах jriver ми се стори по добър,но като слушаш по дълго и по разнообразни записи на по високи нива уморява,но неможе да се отрече че баса на jriver е по добър,дотам с предимствата му спрямо фубара.

alexandrov
    Guest
    ей, трябва да си настроите уредбите... кабели, захранване, туй-онуй
    Чуват се повече високи и по-малко бас, но чак пък да уморява и дразни....

alexandrov
    Guest
    Taзи сутрин си играя да сравнявам Jriver, foobar2ooo и AIMP, но слушам на слушалките (в подписа).
    Разликите са малко, чувам ги само в АЧХ - високи и ниски. Foobar има най-остри високи. Jriver има повдигнати високи среди и спад в средния бас, което се припокрива с това, което чувам от колоните. AIMP има по-малко високи и среди от двата други плеъра и може би най-доминиращ бас. По отношение на средите може би само AIMP се чува маалко по-естествено от другите. В никакъв случай някой от плеърите не е по-добър от другите. Чувам само разликите в АЧХ и според мен изцяло заивиси от останалите неща по веригата кой ще се хареса най-много. Със слушалки например аз предпочитам AIMP, а на колоните Jriver.
    Ще посветя по няколко дни на Jplay и AIMP за окончателни впечатления.

Петър Велков
    Guest
    Ако можеш да включиш и Amarok и някоя линукс машина в "изследването", цена няма да имаш

alexandrov
    Guest
    линукса трудно ще си говори с цапа през firewire иначе да съм го направил

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    Като спомена firewire имах една идея да изкарам цифрово аудио през него и да го вкарам на COAX на DAC-а, но не знам как ще стане хватката и каква конверсия ще е нужна и не на последно място, тази конверсия дали ще обезсмисли начинанието

Страница 1 от 25 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени