Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 48

Тема: Какъв кабел да си взема RCA

Какъв кабел да си взема RCA

Здравейте, необходим ми е висококачествен лабел за свързане на усилвател и CD Плейър. Усилвателя ми е Marantz PM-68. CD Плейъра е Marantz CD-67 SE. Засега съм го вързал с един RCA кабел на Prolink, който купих за 15 лв. но си мисля, че трябва да сменя кабела с по висококачествен. Очаквам Вашите предложения, в следният сайт има доста предложения за кабели
    https://sites.google.com/site/bgnikiaudio/Home/kabeli
    но не знам точно кой да си избера

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

alexandrov
    Guest
    Вземи няколко кабела за проба. Ако някой ти посочи конкретен модел ще те излъже. 100% зависи от характера на останалите компоненти в уредбата. В ниския ценови клас нещата са непредсказуеми. По-претенциозните фирми имат определен характер на звучене, но масовата продукция не можеш да кажеш как ще повлияе у вас. За това слушане му е майката. Не купувай насляпо или по препоръки! Това е мойта препоръка.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Слушай, слушай, и пак - слушай. Иначе няма да се получи положителен резултат. Защото трябва да се уцели съвместимост между плеар, усилвател /че даже и тонколони/ и твоето субективно очакване навъзприятието. А пук ако трябва и да хомогенизираме трита компонента - трудна работа. То за това, тази работа е малко, като солта в яденето ... Слушане му е майката ...
    Успех
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от traykov_77 Покажи мнения
    но си мисля, че трябва да сменя кабела с по висококачествен.
    Това винаги ще си го мислиш, но при сравнението и избора ще ти трябват по-обективни мотиви. Вземи още 2-3 кабела за проба и накарай някой да ти направи сляп тест. Например 20 прослушвания с произволна смяна на всичките кабели, без никакви коментари и разсейване. Може да се окаже, че твоят кабел най ти харесва.

И не гледай кабелите, че ще провалиш теста. Очите лъжат ушите

И все пак аз си мисля, че грубо казано почти всеки един от линка ще е по-добре от твоя за 15 лева...

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    49
    Van der Hul, Siltech, Van Damme, Audioquest... Бих избрал сред тези, в този ред.
    Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Защо не си направиш сам кабел?
    Гъдела е по-голям.
    d(°L°)b

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Тъкмо щях да му предложа...
    Има ибей, има еосбг...

Моите фаворите са Ван Ден Хул и Неотех .
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Аз си мисля, че ако след 4 месеца не си е купил кабел, май му е се тая... Като постнах първото си мнение в темата хич не обърнах внимание колко е стара и все пак да кажа моя опит с DIY интерконект кабел... Имах драма с кабела на един грамофон и след почти десетина различни опита стигнах до сполучливия - коаксиален видео кабел (в случая "Proel" но има и други, на самия кабел пише "video cable", казаха ми, че е много подходящ за SPDIF) - цената на метър е 4-5 лева, недостатък е, че e малко твърд и не-гъвкав, затова е добре да се предвиди по-голяма дължина, дори и да са близо двете неща, които свързва... С 4 хубави чинча излиза по-евтино от повечето посочени, пък аз съм ламе, но си въобразявам, че щом успя да "подкара" сигнала от грамофона без смущения (за разлика от някои други кабели, DIY но с кабели, предназначени специално за интерконекти и готови интерконекти), значи е добър и за всичко друго... Може и да бъркам, както казах съм ламе, но при мен проработи идеално.

В Ebay се предлагат изключително много и успешни на вид реплики и имитации /разбирай зле свирещи ментета/ особено на Van der Hul, Siltech, XLO, Audioquest, Nordost предимно от разни китайски "дистрибутори". Цената по принцип е показателна, но няма 100% гаранция, че няма да се попадне на менте.
    Ето например това е минало покрай Siltech:
    http://www.ebay.co.uk/itm/1M-Pair-SI...item257870327c
    Sonus Faber Liuto speakers; Wadia DSD DAC & Audiolab 8300MB mono power amps;

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Най-скъпия възможен. Ако не можеш да си го позволиш, купи го на лизинг. Тъкмо докато изплатиш лизинга, ще се е разсвирил.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    reader63, гледам аз в тоя ибей един монокристал на Фурутех, гледам го няколко месеца... не е скъп да си направя пробата
    Говоря за кабел на линеен метър... не асемблиран.

alexandrov
    Guest
    Послушай Симонов! Той няма на какво да чуе разликите в кабелите и само се опитва да е саркастичен, но без да иска е прав. В аудиото е добре да се движиш до горната граница на финансовите си възможности иначе няма угодия

Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Вземи няколко кабела за проба. Ако някой ти посочи конкретен модел ще те излъже. 100% зависи от характера на останалите компоненти в уредбата. В ниския ценови клас нещата са непредсказуеми. По-претенциозните фирми имат определен характер на звучене, но масовата продукция не можеш да кажеш как ще повлияе у вас. За това слушане му е майката. Не купувай на сляпо или по препоръки! Това е моята препоръка.
    +1
    Подобна конфигурация Marantz - CD-63KI, PM-66KI, бях свързал с QED QUNEX 2,
    но после си купих кабел който струваше колкото плеъра ...и още съм с него .
    Определи си бюджет, вземи няколко до тази цена и ги слушай няколко дни, като
    ги заменяш, но си пускаш няколко любими песни и мелодии. Так ще разбереш, кой
    е "твоят" кабел.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    alexandrov, при Симонов е възможно да има две състояния...
    1. не чува и му е все тая
    2. чува, но не върви вече да си признае

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    reader63, гледам аз в тоя ибей един монокристал на Фурутех, гледам го няколко месеца... не е скъп да си направя пробата
    Говоря за кабел на линеен метър... не асемблиран.
    Ами пробвай го и тъкмо ще кажеш. Може и да е истински, понякога има и добри попадения. Когато човек няма оригинален за сравнение може да спи по-спокойно.
    Sonus Faber Liuto speakers; Wadia DSD DAC & Audiolab 8300MB mono power amps;

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    А, имам оригинален, от Еосбг съм си взел един с родиеви конектори...
    Просто ме "сърби" мерака да тествам и да сравня...

Покрай "едни случки в едни форуми" тествах и един много стар, меден...
    От една стара къща, която вече не се обитава... кабела е поне 50-60 годишен, че и повече ако не. "Улегнал" хе хе...
    Направих си двоен "експеримент", като при единият кабел "откалих" медта, че беше станала много твърда.
    Таааа... "дъртият" медняк показа осезаемо по различен звук сравнен с монокристал, както и със сребро.
    Но разбира се го отхвърлих като вариант, въпреки "месото и мекотата" в него... просто нямаше детайл

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Послушай Симонов! Той няма на какво да чуе разликите в кабелите и само се опитва да е саркастичен, но без да иска е прав. В аудиото е добре да се движиш до горната граница на финансовите си възможности иначе няма угодия
    Естествено, че съм глух и системата ми е скапана. Какаво друго ще кажеш... Явно ти е кеф да си го мериш...

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Това със сравняването на системи много ми мяза на едно друго сравняване... на коли...
    Какво му пука на Прокопи, че Ставри го издухва на 400метра, когато с неговата кола мацките кълват на блесна, а "състезателя" лъска самостоятелно

Един вид... това за "смазващият звук" и "яката система" топли само тези, които искат да се състезават и да си го мерят с други... особено, когато "другите" нямат тази нужда

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Естествено, че съм глух и системата ми е скапана. Какаво друго ще кажеш... Явно ти е кеф да си го мериш...
    Несериозно е човек, който има що-годе сносна система, да пренебрегва кабелите като компонент, който влияе осезателно на звука наред с останалите неща. Това ми е основния спор с тези като теб и за това реагирах на поста ти.
    Не може да отричате нещо само защото не можете да го обясните.
    Не съм по съревнованията, сигурно си забелязал.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Несериозно е човек, който има що-годе сносна система, да пренебрегва кабелите като компонент, който влияе осезателно на звука наред с останалите неща. Това ми е основния спор с тези като теб и за това реагирах на поста ти.
    Не може да отричате нещо само защото не можете да го обясните.
    Не съм по съревнованията, сигурно си забелязал.
    Не пренебрегвам кабелите. Дразня се оф фактът, че им се придава по-голяма важносто отколкото е реалността. За твое (и на всички други) сведение, аз лично ползвам изключително и само кабели на Belden. Професионални с гарантирани параметри, точни измервания и никакви ала-бала, псевдонаучни bullshit за болни аудиофили. Конекторите са Canare за SPDIF-а и Neutrik. Така си гарантирам технически перфектен кабел с отлични параметри, като импедансна съгласуваност, нисък паразитен капацитет и плоска като дъска АЧХ до мегахерцовия обхват. Това е всичко от което имам нужда. Комбинирам кабелите си със звена с много нисък изходен импеданс и висок ток, с което си гарантирам нулеви влияния на кабела в звуковия обхват , та чак до няколко стотици kHz.

Естествено горното обяснение няма да успееш да го асимилираш по простата причина, че си мислиш, че ушите ти или мозъкът ти са са по-перфектни отколкото всъщност са. Даже не си прави труда да ми отговаряш.

Ангел Миланов
    Членува от
    Jan 2007
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Естествено горното обяснение няма да успееш да го асимилираш по простата причина, че си мислиш, че ушите ти или мозъкът ти са са по-перфектни отколкото всъщност са. Даже не си прави труда да ми отговаряш.
    Забрави да тропнеш с краче и да викнеш - искам пък!

Някои от пишещите в темата ги познавам лично и са много готини хора, имат наистина добри системи и обичат музиката. Да бъдат категоризирани като: ''и никакви ала-бала, псевдонаучни bullshit за болни аудиофили'' е доста несериозно. Може да не съм съгласен с всички мнения, но не бих ги пренебрегнал с лека ръка. И в никакъв случай с подобен непредизвикан тон.

alexandrov
    Guest
    как може да наречеш технически перфекно нещо, чиито параметри не можеш да измериш

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    как може да наречеш технически перфекно нещо, чиито параметри не можеш да измериш

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени