Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 60

Тема: МОЯТА ПЪРВА УРЕДБА !

МОЯТА ПЪРВА УРЕДБА !

Идеята ми хрумна преди една седмица - в Интернет има качени снимки
    на почти всичко от зората на Hi Fi техниката, ще е интересно да се види
    кой , кога и откъде е започнал ! Ех - носталгия, носталгия...

1977 година !

a_Marantz_2250B_2[1].jpgrevox-b77-157976[1].jpgAkaiGXC706Dfrontandhood[1].jpgakai-gxc-760d-tasten_41233[1].jpg75336[1].jpgbeogram4002a400[1].jpgbeogram4000a[1].jpg7g4000[1].jpgJBLL1002.jpgJBLL1001.jpgJBLL100[1].jpg3065836813_c1ae0f1821[1].jpga_Marantz_2250B_Inside[1].jpgrevox-b77-458190[1].jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Евала, много хора живяли по това време (в България) сигурно се чудят как си се сдобил с такива техники тогава Или си живял извън БГ?

Аз не съм голям ценител на старите техники , но JBL-ите са готини
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Ре: Живял извън България !

И двете са верни - донякъде...

Аз съм учил извън България, но -както можеш да се сетиш, не съм имал
    възможност да купя тази уредба - 77 година излязох от казармата !
    Баща ми я донесе като се върна окончателно в БГ !

Но пък - избора на нещата беше мой, не без помощта на един приятел и роднина - Христослав Тодоров !

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Владо...( ако ми позволиш така свойски да се обърна към теб). Аз специално не разбрах, тези красиви неща които си ги публикувал, твои ли са или са снимки от нета? Ако са твои, то почит и уважение от мен. Аз ценя всичко старо и доскоро колекционирах. Все още пазя много неща, но ми е по-трудно от преди, да закупувам ценности от миналия век.
    Още веднъж почит и уважение: Вики

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Аз все си мислех, че първият Ревокс Б 77 в София се появи през лятото на 1978 г. и негов собственик беше Любо Павлов. Познавахме се тогава, разменяйки плочи. Например Вили Финков имаше Тийк С2 за 1400 $ от Кореком. Ицо Ангеличин, Борето Фиков, Стефан Чипев.

РЕ: В 77 !

Здрасти Викторе - няма проблем за "свойски " - Владо ми е името ! ! Да - тези неща бяха мои - периода 1977 -1986 година,
    последно продадох Ревокса, и между другото майка ми - която стана "хайфистка" по принуда !!, две години
    и беше мъчно за него, като казваше че нищо друго от уредбата не може да извади такъв звук като Ревокса - ДАЛИ ?????
    Иначе снимките са от нета - тогава не съм снимал уредбите си... Хронологията е горе долу следната : уредбата пристигна
    в София септември 1977, баща ми ми я даде Февруари 1978 - като завърших първия семестър в МЕИ..,
    Първо продадох грамофона - причина - на него ставаха само дози от Bang & Olufsen !! След това беше дека,
    тунер усилвателя, колоните и най накрая Ревокса !

Николай Милков - не знам кой е бил първият Ревокс в София, иначе всичките тези хора ги знам по имена, някои
    познавам лично !

Един ден ако имам възможност бих си спретнал една хубава "Ретро" уредба,
    за удоволствие - не непремено тези неща де..., например - Таной Gold Monitor, Електрокомпаниет -
    стъпало + предусилвател от началото на 80-те, грамофон някакъв - Ленко например, и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО един
    Ревокс - двупистов, А77 или Б77 - без значение..
    Мое лично мнение - понеже съм ги слушал - гореизброените неща могат да "засрамят" не малко съвременни
    компоненти !
    Засега мисля да започна ретро колекцията с декове - Накамичи !

Весели празници Ви желая - и на двамата !
    Tannoy 15 ", Audiolab 8200CDQ, Audiolab 8200MB X 2, Carat Tuner, 4 decks Nakamichi - DRAGON, CR-7E, CR-4E и CR-3E, Beyer Dynamic DT 990,
    Thorens TD160MKII, SME Arm

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от vladosub Покажи мнения
    Здрасти Викторе - няма проблем за "свойски " - Владо ми е името !
    Благодаря ти за доброто посрещане. Наистина искрено съжелявам за бижутата които си продал, но ти си знаеш. Ревоксите адски ги уважавам, но досега не съм щастието да притежавам техен продукт, а само им се радвам по приятели. За да не те отегчавам, то ти пожелавам от все сърце, весели Коледни празници и щастливо посрещане на Новата година, от която да започнеш да събираш все по добри и красиви бижута от "нашето" време ( аз малко съм по-малък).
    С добри чувства: Вики

П.С. Очаквам да се похвалиш с първата си придобивка скоро.

Цитат Публикувано от vladosub Покажи мнения
    Един ден ако имам възможност бих си спретнал една хубава "Ретро" уредба,

гореизброените неща могат да "засрамят" не малко съвременни
    компоненти
    Помисли за лампова ретро. Примерно G36 на Ревокс. Няма такова свирене!

Засрамват не "не малко". Засрамват всички!

И за Накамичи да кажа:
    Търси Nakamichi 1000. Това е Декът на Накамиши сан. Всичко друго е с комерсиални цели.

vassili's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    49
    Nakamichi 1000 ZXL...........
    НЕ ОСТАВЯЙ РАБОТАТА НЕДОВЪРШ

Nakamichi !

Имал съм възможността - и щастието ! - да слушам Накамичи 1000 ZXL - в голям аудио магазин в Париж - съгласен съм
    свири "почти" като ролков дек, НО !!! - надявам се сте видели цените на които се продава от време на време - било то в Е-бей,
    или ретро аудио магазини в Германия или другаде... засега непосилно !! По реалистичното - засега - на първо време един Драгон,
    или CR-7, и след това ZX - 7 и ZX-9 !

" Търси Nakamichi 1000. Това е Декът на Накамиши сан. Всичко друго е с комерсиални цели. "

Съгласен съм че това е върхът на механиката - и на електрониката за времето си, но не съм
    съгласен че останалите върхови модели Накове свирят по зле ??????? Ако говориме за дълговечност,
    ОК - това може би е най "трайният" дек, въпреки че има и други мнения , но пък кой е вечен ? Ние.. ли ...?

Весели празници...
    Tannoy 15 ", Audiolab 8200CDQ, Audiolab 8200MB X 2, Carat Tuner, 4 decks Nakamichi - DRAGON, CR-7E, CR-4E и CR-3E, Beyer Dynamic DT 990,

Бижута !

Вики - и аз да се обърна свойски към теб !

На времето ( а и сега ) гледахме тези неща като средство за възпроизвеждане - ВЯРНО ! - на музиката,
    и бе нормално - в търсене на истината - всеки СВОЯТА - да слушаш, продаваш, купуваш, заменяш
    нови неща , така че аз не съжалявам че съм ги продал - било е за да постигна нещо по добро,
    според моите представи ! Иначе - съвсем сериозно ! - за Ревокса , имах и DBX 224 към него,
    доста време ми беше " мъчно" !

Поздрави

P.S. Да ти препоръчам един диск, ако го нямаш - Emma Shaplin - "Le concert de Caesaria "
    2003 - Pendragon Records

Няма да съжаляваш !

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    [COLOR=#000000]vladosub[/COLOR], какви са тези 15 инчови Таной в подписа ти, би ли дал подробности?

TANNOY !

Разбира се !
    Виж : http://www.bgaudioclub.org/showthrea...9-1980г/page6

Най общо казано: кит говорител + филтър , дървенията - made in Люлин ! от един
    много добър дърводелец - поне по тогавашните "стандарти" - Джино !

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    48
    Ахаа, ясно, значи ти си претежателя на тези хубавци.
    Много добре!
    Имам само една забележка към тях, пък ти си помисли по въпроса, става въпрос за следното:
    Ако се видиш в малко пари в близко бъдеще ще те посъветвам да се свържеш с Ручо от форума.
    Можеш да си договориш с него да ти измери точните параметрите на говорителите, да им измери с микрофона честотната характеристика, преокабеляване и изработка на изцяло нови филтри с качествени компоненти.
    Той има опитна остановка и сменя чарколяците в движение, можеш да си ги настроиш на момента на слух, ще останеш очарован от процедурата - проверено.

С това си играех края на 80 и началото на 90те.Всичко е купувано чисто ново от кореком от стареца 5-6 години по-рано.Цената на системата по-спомен е била около 2300-2400долара.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    През 1985 се уволних от казармата и на майтап пуснах едно тото. Уцелих петица, което беше около 1900 лева - при средна заплата тогава около 200 - 300 лева. След един грандиозен купон без много размисли инвестирах в първия си истински усилвател. Заедно с един страхотен грамофон Yamaha, който мисля че в момента е притежание на колега от форума.

1

След ролковите "Грундиг" и "Кащан", през 1974г. вече бях на касетки и вграден микрофон в този преносим GRUNDIG C410, който е все още налице http://www.radiomuseum.org/r/grundig...410_c_410.html
    Редактирано от Djack1; 3 June 2015 в 21:50.

SENCOR S-4001

Това бе моят първи радиокасетофон - 1978 г. За сегашното му състояние вината е изцяло моя и ще съжалявам вечно(както и за останалите 10-тина апарата, к съм потрошил)

http://postimg.org/image/6kb6692er/full/
    P1100263.jpgP1100265.jpgP1100267.jpgP1100268.jpgP1100269.jpgP1100270.jpg

Цитат Публикувано от Djack1 Покажи мнения
    След ролковите ...
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Това бе ...
    Алоу, археолозите, някой забеляза ли че темата е изчерпана 2012 г. - май не ...
    Редактирано от ingkunev; 5 June 2015 в 11:12.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

1

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Алоу, археолозите, някой забеляза ли че темата е изчерпана 2012 г. - май не ...
    ingkunev, как стигна до този извод?

Цитат Публикувано от Djack1 Покажи мнения
    ingkunev, как стигна до този извод?
    Воала ... а и векторите на логическите съждения нещо се "сплитат"
    Анадънмо ???
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Темата(за ретро техника) си е вечно актуална - ще ни надживее! И други след автора са писали, ний що да изоставаме Авторът не се сърди, предполагам. Други също са свободни да споделят.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    за да поддържам огъня моите спътници в детството:
    моно касетофон филипс великан, изкарващ 2 дни с едни батерии , все още е жив и здрав...
    и стерео грамофон тип домашен
    и разбира се класика zk140, без снимка....
    • File Type: jpg image.jpg (37.6 KB, 30 преглеждания)
    • File Type: jpg image.jpg (153.4 KB, 36 преглеждания)

alexandrov
    Guest

• File Type: jpg ev0ubc.jpg (50.7 KB, 13 преглеждания)

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Моята приятелка го имаше същия, сега слуша naim.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени