Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 60 от 60

Тема: МОЯТА ПЪРВА УРЕДБА !

Шкаф Хармония

Имахме и такава руска уредба - радио и грамофон, стерео.
    Като малък, вечер ми пускаха плочи за приспиване - предимно приказки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    May 2008
    Възраст
    69
    [COLOR=#000000]Аз малко по отдалеко ще почна.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]На най добрия ми приятел,чичо му беше треньор на националния отбор на Мексико по гимнастика.По тази причина се сдоби с портативен магнетофон-Шарп.Това някъде 1967г.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]На него слушахме предимно Бийтълс.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Аз се сдобих с магнетофон Мамбо някъде 1969.г.Беше доста стар вече.На него се научих да свиря на баскитара.[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://forum.napravisam.bg/forum/download/file.php?id=40726[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Година преди това си купих правена лампова уредба сговорител от кино и свирих по кръчмите.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]За съжаление нямам снимки.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Следващата уредба-някъде 1975г.-Унитра 2405.[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://www.kn34pc.com/sch/sch_magn/magn_unitra_m_2405_s/sn_01.jpg[/COLOR]
    [COLOR=#000000]В мазето е и е в перфектно състояние.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Някъде 1985 ми беше първия дръжкофон-двоен касетофон+CD+радио.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Купен от Западна Германия-Нордменде.Тогава само дръжкофоните бяха без мито.[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://media.snimka.bg/9484/025223195.jpg?r=0[/COLOR]
    [COLOR=#000000]И той в мазето.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]След това разни домашни кина-последното Самсунг.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]В момента слушам на лампов усилвател с хорни.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Мое производство.[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://media.snimka.bg/0596/007447130.jpg?r=0[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://media.snimka.bg/2350/010954641.jpg?r=0[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Така и не намерих някой да ми ги боядиса в черен пианолак.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Какво ли не съм правил през живота си-лампови усилватели за китари.[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Механично лесли.Мишпултове по схема на Динакорд-още си го пазя последния незавършен.[/COLOR]
    [COLOR=#0000ff]http://media.snimka.bg/0290/006834867.jpg?r=0[/COLOR]
    [COLOR=#000000]Някой може ли да познае копчетата от какво са?[/COLOR]
    [COLOR=#000000]И още безброй уредби.

[/COLOR]
    Редактирано от plamenhar; 17 October 2015 в 22:21.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от plamenhar Покажи мнения
    [COLOR=#0000ff]http://media.snimka.bg/0290/006834867.jpg?r=0[/COLOR]
    [COLOR=#000000]...Някой може ли да познае копчетата от какво са?[/COLOR]
    Веф 206, малкото копче. Помня, че беше комбинирано - усилване/намаляване и вкл/изкл.
    Разкрит си.
    Редактирано от badwolf; 18 October 2015 в 00:34.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Сигурно ги помниш как са изглеждали, в нета ще им намериш снимки
    За съжаление не откривам снимки, въпреки, че си спомням много добре и двете устройства. Ще потърся в албумите у дома дали случайно не са "хванати" в кадър.

Моята 1-ва уредба:

- Касетофон КОМ, производство- Михайловград по американски-Монтана

Основната му характеристика беше, че винаги правеше проблеми и не работеше през повечето време поради една или друга причина:
    Също така е и Първия аудио компонент, който ремонтирах успешно- беше изгоряла една от 1-те крайни интеграли + още куп дреболии.

d4f2ef6fadba14e9be74d80a05efb998c6ceef83.jpg
    снимката е от нета.

- Респромски тунер + крайно стъпало

Все още си спомням с погнуса Отвратителния звук и гадното приемане на станциите на това устройство. И 2-та канал звучаха , различно. Това как е възможно да с епостигне с 2 абсолюто еднакви усилвателни модула , е трябва да са го проектирали не махмурлии а абсолютно пияни хора.
    Понеже беше закупен май 3-то качество, се оказа след отваряне за ремонт, че по схемата има спестени елемнти около 1 шепа...
    t_sn_01.jpg
    снимката е от нета.
    - Респромски колонки ОТМ 2/ ХХ

Не помня модела точно, изхлеждагха така.
    Вътре имаше Кръгли мидбасове хартиени- може би единсвеното положително нещо, естествено без никакъв филтър. Големи хартиени високочестотни- пълен отврат на звук с по един електролит за филтър на тях и това е . Кутията беше варианта ПДЧ-стени и гръб, НО с учудващо Пластмасова предна стена, която играеше хем ролята на решетка , хем обезмисляше изобщо ПДЧ стените и гръб, които също не бяха цвет. От гърба имаше ако дишане поради тотална кривост на сглобката и детайлите, а и не беше уплътнен с нищо и Бас рефлекса на предния панел дефакто се обезмисляше.

20141005_182027.jpg

Ta поради отвратителните звукови и работни особенности на горните малко ми е трудно да ги представя като "първа ситема", но се чуствам длъжен да я спомена.

Следващата така наричана по онова време "уредба" и Първата, която ми е доставяла неописуем кеф да слушам, е тази от средата на 90-те години:

Philips 9410
    някъде 2*20 или 2*30W реални и така написани, Звучаха ми като 2*300W

Всчики следващи снимки са от нета.

1325878057_Gok2nAcEyq.jpeg

Радиото беше с цифров тунер с тъч бутони и с цифрова LED индикация за станцията в зелен цвят, без врътка- нещо невиждано при всчиките ми съученици и приятели.

Имаше и грамофон, който си остана не докоснат от мен по онова време.

Еквилайзер- забележително нещо, за което до тогава не бях и чувал.

Врътка за Силата на Звука нямаше- единственото нещо, което ме дразнеше в тази уредба. Беше заместена от 2 тъч бутона за усилване и намаляване, маскирани във формата на врътка, която не се въртеше ами се натискаше отгоре и отдолу...

Имитира компонентна система , но всъщност е Цяла
    hi-fi-philips-fp94103.jpg

Голям недостък се оказа липсата на на Отделния CD- модул в последствие, но си купих CD- за компютъра и се реши проблема.

Много ме кефеше и Формата на дистанционното, нямаше права линия по-него и ловеше от съседните стаи при отворени варати , само от отраженията без директна видимост.

2-касетъчен дек. Поради факта, че за петилетка- ежедневна минимум 6 до 12 часова употреба този дек не мръдна, и В момента съм убеден, че механиката му е израдена от бетонни отливки, ремъците са стомманени въжета а главите от чист полиран диамант. Имаше долби корекция на дековете и звучеше безумно с нея. БАс Бууста също го ползвах интензивно.

Колоните бяха 2 лентови с предно разположен бас рефлекс зад не премахваеми платнени полупрозрачни платна/решетки.
    Успяха да Вкарат един комшия в лудницата- няма бъзик, е той човека сигурно си е бил за там и без това, по цял ден дрънчеше едни и същи пасажи на някакво пиано. Като наближих пубертета, му дойде моя вкус към децибели- в повече...
    $_86.JPG
    Все още си спомням Музиката, която се лее от тази уредба като най-сладката и най-хубавата- Естествено Метъл и Хард Рок...
    Редактирано от pichaga933; 18 October 2015 в 22:32.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Joro711 Покажи мнения
    За съжаление не откривам снимки, въпреки, че си спомням много добре и двете устройства. Ще потърся в албумите у дома дали случайно не са "хванати" в кадър.
    Потърси тук, предполагам, ще ги откриеш
    http://www.radiomuseum.org/dsp_treff...1&sort=&Page=6
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Търсачката на радиомузея е толкоз крива , че предпочитам да търся в него през гугъл...

Philips

Открих най-после една снимка на Philips-а.

https://goo.gl/photos/Jjnup6B61kgQkrAQA

Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Намерих си от битака същия като моя и при това работещ - купих му антена от Алито и прехвърлих работещите механика/електроника в по- запазената кутия - два от бутоните някъде обаче опират и не се връщат в изходно положение, ремъчетата са за смяна, но свири без да влачи, прави записи, радиото работи
    P1120392.jpg
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени