Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 114 от 114

Тема: Sansui X901 и въпроси към знаещите

Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    KMH на ,,united chemicon,, наистина са добри кондензатори,аз също предпочитам чифт,пред многото в паралел.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И тримата не сте прави, примерно моят усилвател е с 8х2200!
    Разбира се те какво знаят англичаните...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Голям праз!
    Айде тогава, като леймърски броиш само капацитета, да ми кажеш, тези двата по 6800uF, дали са по-добре от синият със само 10000uF?!
    cap.jpg
    Ако искаш, можем да ги направим и 4 черни срещу 2 сини! Tака "превъзходството" на видимите числа, става още по сериозно
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Ами някои аудиофили не обичат капацитети в паралел.... Аз не съм точно аудиофил, но голям кондензатор заема по-малко място и е по-лесен за монтаж от купчина малки........ А когато искам капацитет, ми трябва голям кондер.
    Тия май са купили поточната линия на панасоник THA, които си набих някога в моето голямо стъпало
    https://www.digikey.com/product-deta...984-ND/2256592
    Тия Panasonic THA бяха Made in USA и аз За съжаление обаче нямаха капацитет, по-голям от обявения , но пък доста точно и доста еднакво между 4-те бройки.
    Ето и аудиофилия
    https://www.digikey.com/product-deta...703-ND/6161691
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Според мен ползват по-малки стойности и повече бройки по икономически и естетически причини както и за по-лесен монтаж.
    А именно по-тънки изделия( hi end!!?),възможност за поръчка на повече бройки,а оттам и по-ниска цена,кондензаторите са с обикновени изводи,леки са и монтажа е по-лесен(евтин) и т.н.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Няма да ги сменям големите засега. Само като си представя колко дребен чарколяк мога да взема за тея 250 кинта..

И без това съм захапал друг усилвател и един SACD плеар от седмица. Сансуито след това, като дойдат емитерните резистори.
    Редактирано от Rumb@ta; 5 July 2018 в 15:48.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    На скоро и аз използвах KMH на ,,united chemicon,, 10 000uF/63V. Вързаха ми се ценово просто, че трябваха 4бр.. Иначе бяха ми споменали, че са читави за парите си.

Иначе Kendeil или нещо от сорта се тиражираше за продажба някъде тук....

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Голям праз!
    Айде тогава, като леймърски броиш само капацитета, да ми кажеш, тези двата по 6800uF, дали са по-добре от синият със само 10000uF?!
    cap.jpg
    Ако искаш, можем да ги направим и 4 черни срещу 2 сини! Tака "превъзходството" на видимите числа, става още по сериозно
    Кой кондензатор е по-добър като какви параметри? Че те далеч не се изчерпват с капацитет, напрежение и ESR.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    От слуховите ми "измервания" и сравнения, кондензаторите с висок Ieff, при еднакви други компоненти и режими, дават един много по-солиден и "бърз" бас...едно от най-трудните неща в аудиото!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Това ме подсеща да кача една картинка:

Capacitors.jpg

Кондензаторите (4u7 / 50V) са от едно и също устройство, монтирани на една и съща платка, почти един до друг.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Човечецът свири с бавна бас китара, Бис ще го забързва с кондери?

Темата отдавна се самоотцепи от СансуйXYZ, но беше редно да слагате линкове към трите теми за паралелни кондери.
    Където суперспециалистите учеха ламърите да слагат по хилядо в паралел...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Дойдоха преди няколко седмици. Учудващо бързо..

DSC_0002.jpg

Индуктивността им е около 0,1 микро Хенри при 10kHz. Плюс-минус малко в зависимост колко близо съм ги щипнал към керамиката.

Кометските аксиални 5W са и те с такава индуктивност. Явно са внесли от неиндуктивните от серията.

Сещате се за какво го пиша това...

Обясни Румба, аз не се сещам?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Да не се набутваш с чакане и цена на доставка от Китай, ако ти потрябват.

Като гледам съм сложил от Комет-ските и май няма да ги сменям с тея новите.

Но всичко друго ще го променя по мой вкус, като гледам какви съм ги свършил преди години. След някой друг месец...

IMG_0177.jpg

И най-дясният транзистор е пунтаж, но съм си купил оригинален преди време.

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени