Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 106

Тема: Koss Porta Pro - менте или оригинал?

Koss Porta Pro - менте или оригинал?

в ebay uk вървят 10-15 лири.

Аз се спрях зя 12 лири на http://www.ebay.co.uk/itm/2308711047...84.m1439.l2649

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

В ebay са 100% грозни ментета, едни такива ми минаха вече през ръцете. Нямат нищо общо с оригинала на звук, ментето свири отвратително! Иначе са ги направили 1:1
    Ignore list: alexandar888, co, DIMM, Fandorin, Goldbyrk, Gosho mraka, gruyo, rope, ingkunev, ittso, L.K., T105, tarambuki, vspassov, Виктор Симов, lozef

програмист morpheous87's Avatar
    Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    31
    Понеже ме интересуват и мен тези слушалки, да питам примерно в get.bg дали са си читави? Да не са ментета и там?
    http://get.bg/product_info.php?products_id=75521

Гарантирано оригинални са в The Mall на Цариградско шосе в София, магазин Delsey
    Моите са от там и са 101% оригинал, хората все пак внасят официално Koss
    В ebay всичко е яко менте, не си хвърляйте парите!

http://loveray.blogspot.com/2010/12/...porta-pro.html
    http://www.koreanstown.com/2009/11/w...ro-discovered/
    Ignore list: alexandar888, co, DIMM, Fandorin, Goldbyrk, Gosho mraka, gruyo, rope, ingkunev, ittso, L.K., T105, tarambuki, vspassov, Виктор Симов, lozef

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Eйй, браво, това беше много полезна информация, макар че ако има такива фрапиращи издрасквания по надписите и такива кофти материали, всеки по-наблюдателен ще заподозре фалшификата.

На живо ментето изглежда доста истинско, особено ако нямаш оригинал, с когото да го сравниш

Ментето най-лесно се разпознава по завъртените надясно О-та в надписа portaPro, по лошото качество алуминиеви детайли с найлон отгоре, по липсата на бял стикер на кабела до жака и по ЗВУКА, разбира се. Ама последното го разбират хората, които някога са чули оригинални. Ментето свири отвратително.

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от morpheous87 Покажи мнения
    Понеже ме интересуват и мен тези слушалки, да питам примерно в get.bg дали са си читави? Да не са ментета и там?
    http://get.bg/product_info.php?products_id=75521
    За Гет.бг гарантирам, от там си купих моите! Няма никакви найлони по алуминиевите части, има си я бялата обиколна лепенка, на самият жак пише KOSS, изработката е нищо общо с менте, звукът пък най- много си личи, няма да е такъв при ментето.

Има един алуминиев ринг отпред на слушалката и на него има взет на фреза 1мм постепенно изтънен пръстен до блясък, те това китайците не могат да го направят толкова гладко и точно посмъртно! Няма чеплъци по пластмасите, кабела е хубав и здрав, пласмасата е качествена и лъскава, с точно изписани надписи, без дефекти и чеплъци.
    Нямате притеснения!

Най- сигурният начин да хванете ментето (щото има и хубави ментета) е да си носите ом метър и да мерите импеданса в магазина. Ако е под 60 ома, а китаеца няма да сложи бобинка над 24 -32 ома (с каквито разполагат), значи е менте. Импеданса няма как да излъже
    Редактирано от jomimoto; 2 November 2012 в 12:03.

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от jomimoto Покажи мнения
    Има един алуминиев ринг отпред на слушалката и на него има взет на фреза 1мм постепенно изтънен пръстен до блясък, те това китайците не могат да го направят толкова гладко и точно посмъртно!
    Я качи снимка точно на този ринг, ако е възможно, да видим за какво да гледаме.

Петър Велков
    Guest
    Отцепих полезната информация от обявата на Велински тук, за да може и други хора да се възползват от нея

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Я качи снимка точно на този ринг, ако е възможно, да видим за какво да гледаме.
    Ето ги слушалките, които аз слушам
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Дамммм китайците са царе! Даже информацията в този форум вече може да не е актуална, онези и те са бързи

Май импеданса си остава единственото...

Цитат Публикувано от jomimoto Покажи мнения
    Ето ги слушалките, които аз слушам
    Тези май са от ментетата.

Търсене на "KOSS Bulgaria" в Google.

Първи резултат:

Къде можете да намерите стереослушалки KOSS в България
    12-03-2012
    Освен в магазинa Delsey/ KOSS в The Mall на бул. "Цариградско шосе", стереослушалки KOSS са вече налични и в книжарниците на "Сиела" в Mall of Sofia и Mall Plovdiv.
    Продукти KOSS скоро ще можете да закупите и в други обекти на "Сиела" в София и страната, затова следете новините на нашата страница.
    Стереослушалки KOSS можете да закупите и онлайн отget.bg и atshop.bg.
    Втори резултат (същият сайт):
    Хармъни Медия официален дистрибутор на стерео слушалки KOSS за България
    06-09-2011

С удоволствие съобщаваме, че от 1-ви септември 2011 г. Хармъни Медия ЕООД е избрано от световния лидер в производството на стерео слушалки КОС Корпорейшън, САЩ за изключителен вносител за България.
    След изобретяването на първите в света хай-фи стерео слушалки SP-3 от основателя на компанията Джон Кос през 1958 г., днес Кос Корпорейшън предлага пълна гама висококачествени стерео слушалки с широко професионално и персонално приложение. За повече информация относно Кос Корпорейшън и нейните продукти, молим посете www.koss.com.
    Приканваме ви редовно да следите нашата секция с новини за информация къде могат да бъдат закупени стерео слушалки KOSS. В хода на този месец ще направим своята първа публикация в тази връзка!
    Междувременно, ако имате въпроси или бихте желалида поръчате продукти KOSS, не се колебайте да се свържете с нас.
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Не са менте, поне на звук определено не са ментерливи..

Хармани Медиа и Дигитал партнерс са официални вносители, моите на гърба на Кутията пише Вносител: Дигитал Партнерс.
    По между другото се обадих на Дигитал Партнерс току що и се оказа, че са един общ Холдинг с Хармани Медиа и тези слушалки се внасят директно от USA в картонени кутии, не във Блистерни опаковки!!!! Моите са с картонена кутия. Убедих се, че са оригинални. Впрочем на всеки продукт би трябвало да има стикер с Вносител и телефон за връзка, така ако някой продава менте, човек може бързо да отреагира и да свери кое и как... Всичко е ок при мен!
    Редактирано от jomimoto; 2 November 2012 в 14:24.

Членува от
    Jun 2011
    Рингът са го направили обаче.

На jomimoto и на мен ми изглеждат оригинални от снимката му, макар че са нещо средно между стандартния модел и едишън 25 години. От къде може да се купи този модел?

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Get.bg! Oт там ги взех.

Кутията на моите слушалки е съвсем различна от тези горе показаните?Нямам с какво да направя снимка.Иначе и те са китайски
    Намерих това докато пиша,същата опаковка:

http://www.youtube.com/watch?v=cRBqgcBrGq8

слушалките:
    http://www.myportapro.com/index.php?...id=205&lang=sv

виждам,че има и такива без декоративни винтчета
    Редактирано от mblaudio; 2 November 2012 в 18:29.

Моите взех от Get.bg преди две седмици.
    Ходих до офиса им понеже ми е близо, а и за да ги разгледам преди да купя.
    Също мога да гарантирам, че не са ментета, а качеството на звука впечатли и мен и доста познати
    Като минуси остават странният дизайн, калъфчето, което просто не може да се ползва (изключително малко е) и факта, че колкото и да са качествени, конструкцията е калпава и вече се поразнебитиха - двете метални пластини не прилепват една в друга.

Въпреки това препоръчвам!

П.С jomimoto, не споменаваш, че работиш във въпросния онлайн маркет
    Какво стана, взе ли и за себе си, че ги препоръчваш?
    Защото това на снимката, която си качил, не отговаря на тези, които имам аз и които всъщност продавате.
    Редактирано от asimeonov; 2 November 2012 в 21:33.

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Взех си веднага след теб същите като на снимката смятам са, не виждам разлика, точно "Коста Про" от 69 лева с картонената кутия.. Напълно са ок. Не споменах, че работя в Гет, за да не излезе, че сега аджаба рекламирам.. Просто съм доволен от тези слушалки при нас, изчаках да видя какво ще напишеш ти като мнение под продукта (спомняш си), въпреки че доставчиците ни са надеждни и внасят ок неща. Между другото си поръчах (Понеделник ще ми ги донесат) тези без диадема, да ги чуя и тях. От тези при теб и мен - Pro версията съм доволен, макар, че не свирят много линейно, но все пак е много качествено. Ако не беше твоето мнение, може би нямаше да си ги купя..
    По между другото пак казвам много хора от тук и бг аудио форума са си купували от мен особено слушалки, дори и MARSHALL имахме, всичко е наред, нямам оплаквания.
    Скоро (до 14 дни) ще ни зареждат с нови модели на KOSS, което малко ме дразни, защото и цените на тези, които купих ще паднат - леко се излъгахме с теб, ама нищо, поне са кеф...

Снимката е за да покажа ринга, който с теб гледахме и който китайците явно и него са успяли да измайсторят..
    Редактирано от jomimoto; 3 November 2012 в 10:59.

Членува от
    Jun 2011
    E,то по-добре в такъв случай да се знае, че работиш там в форума, за да има поне сигурен човек при поръчка и за реална преценка и мнение пред заинтересуваните съфорумници.

Не са като на снимката.
    Нямат оплетка, не са изцяло черни и т.н.
    Защо не ги снимаш?
    Интересен ми е и момента с надписа "digital partners" на кутията

Banned
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    40
    Същите, които ти си взе, кутията е във боклука, с нея май май съм изхвърлил и преходника за жака, щото нещо ми се губи
    Само слушалките и кесията KOSS си взех. Ами радвам се, че има доволен човек, не го казвам защото работя там, а защото заради този човек и аз си взех нещо хубаво. Иначе ги взимаме директно от Дигитал Партнерс, аз лично разговарях с тях и попитах за произхода, казаха ми, че директно внасят от USA директно от производителя. То пък и на звук няма как да свирят така, ако е неоригинално.
    Ще снимам слушалките, само да си взема обектива от почистване идущата седмица, омазаха ми го след концерта на Vai с Бира.

Значи приемаме, че не различаваш черно от синьо
    Ще се въздържа от по-нататъшен коментар, че така с локуми очевидно можем да продължим безкрай.
    А останалите да си правят изводи за обективността във форума, че и във форумите като цяло
    Със здраве

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени