Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9 15 16 17 18 19
Резултати 451 до 459 от 459

Тема: DENON DVD-3910 SACD/DVDA

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Разгледай схемата, по конкретно IC303 и IC304, както и прилежащите вериги. Проблема има много елегантно решение.
    Разгледал съм я. Така е направен А1XV, но на схемата и снимките в сток вариант на 3910 не виждам да е направено. Липсват частите и е сложен само един 2К от инвертиращия към маса на последния операционен.
    Дефакто няма какво да променя усилването в аналоговата част при двата режима. Което ме води на мисълта, понеже DSD не могат да го барат са намалили нивото на PCM сигнала от DSP-то с -6dbFs, за да изравнят нивата при двата формата.

При DSD максималните пикове на цифрово ниво трябва да са до -6dbFS(по стандарт), докато при PCM си е позволено пикове до 0.0dbFs и някои записи си ги хващат.

При A1XV ги уравновесяват нивата с транзистора, биполярния и резисторите на последния операционен, но при 3910 явно става на цифрово ниво.
    Редактирано от Rumb@ta; 12 February 2018 в 10:01.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    59
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    ..... но при 3910 явно става на цифрово ниво.
    Което позволява, при смяна на дака, да се намали общото ниво до стандартната стойност хардуерно .

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Да, но видях че си запазил всички резистори със стойности, като за стария ЦАП, с изключение на един с минимално отклонение. Което е супер де. По-високото ниво винаги е от полза.
    Просто това ме накара да се замисля за начина на повдигане на сигнала между двата плеара при DSD.
    A1XV печели в това отношение.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Кратък оффтопик, но почти по темата:

Имам колебание - Денон ДВД-3910 или ОППО-БДП93. Ще се използва предимно за ЦД, САЦД и няколко ДВД-Аудио. Кое от двете да избера. Денона съм го слушал и ми харесва, но винаги има възможност ОППО - то да ми допадне повече, но няма къде да го чуя. Стандартно харесвам (както повечето тук) детайла с дълго отзвучаване. Видео възможностите не са определящи за избора ми, както и мултиканалното аудио. Не искам да разводнявам темата, но няколко мнения ще бъдат полезни. Благодаря Ви предварително.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    49
    Значи си точно за DENON DCD-700AE
    На CD ги "убива" и двете. Просвирва и хибридните дискове. Странно добре звучат дори и МР3-ките, предполагам заради AL24 Processing.
    Ако основния ти носител е CD, то тогава това ти е плеара. /между другото 710 и 720 също са добри/
    А пък ако основния ти носител е DVD диск съответно на формат SACD, то тогава модела който си струва е Denon DVD-A11
    Моделите които си цитирал са "ни кон ни магаре" с изкуствено поддържана цена заради маркетинга и нищо особено като звучене. Вярно не са много лоши, но за тия кинти има плеари които ги "блъскат у стената като маче у дувар"
    Успех
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    DVD-3910 с импулсното захранване се представя по-добре на звук от Denon DVD-A11!
    Лично прослушване и сравнение при мен. Двама мои познати преди години, си закупиха стария масивен DVD-A11 за да спестят пари от покупката на DVD-A1XV.
    Разбраха, че дори DVD-3910 е по-добър на звук и бързо, тихо и на късмет се отърваха от DVD-A11 и купиха по едно DVD-A1XV. (както и преди това взеха и по един 3910) Но общо взето, CD се слуша CD Player!
    High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от o33y Покажи мнения
    Кратък оффтопик, но почти по темата:

Имам колебание - Денон ДВД-3910или ОППО-БДП93. Ще се използва предимно за ЦД, САЦД и няколко ДВД-Аудио. Кое от двете да избера. Денона съм го слушал и ми харесва, но винаги има възможност ОППО - то да ми допадне повече, но няма къде да го чуя. Стандартно харесвам (както повечето тук) детайла с дълго отзвучаване. Видео възможностите не са определящи за избора ми, както и мултиканалното аудио. Не искам да разводнявам темата, но няколко мнения ще бъдат полезни. Благодаря Ви предварително.
    Нямай колебания за DVD-3910!
    oppo 93 е абсолютен отпадък!

High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    49
    Искам да се поправя.
    В горният ми пост, където има написано Denon DVD-A11, да се чете Denon DVD-A1XV
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Ако някой има интерес тук съм описал как може да си сваляте (рипвате) SACD дискове с определени модели блу рей плеъри.

Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9 15 16 17 18 19

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени