Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Проблем с дисплея на LCD Philips

Проблем с дисплея на LCD Philips

Здравейте.

1. Модел Philips PFL 5522 /32 инча
    2.Проблемът е: получени хоризонтални и вертикални линии/черти, незнайно как.
    3. Всеки път когато го включа е по този начин
    4. След като поработи от 20-30 мин картината се оправя, няма никакви проблеми.
    5. Ако е работил телевизора известно време и го изключа и пак го включа веднага или в близките 2-3 мин. няма никакъв проблем
    6. В Е-шоп-а бях писал преди 1 година, но там са много горделиви и категорично отхвърлиха да е от T-con-a, и ми казаха / БАЙ ТИШАН/да му дам 240 лв и проблема ще се реши
    7. Въпросът ми е: от тук някой може ли да ме насочи, кое да гледам, и да го подменя. Мислих за кондензатори, но така и не съм подменял.

Гледам доста хорица в utube са с моя проблем.

Видео клипче, как се вижда: http://www.youtube.com/watch?v=o2-aTn6ty00

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

След много време най-сетне намерих проблема на телевизора и си реших проблема, независимо дали е за известно време. Първо мислих, че е в захранването, но то бе с отлични стойности, после мислих че е тикона, даже щях и да го купувам 94 $, после си мислих, че е буфера с много трафове, бях пуснал тема в сайта на Божилов, където BAITISHAN - това е потребител, който ми искаше 250 лв, за да ми реши проблема, тук в сайта може би не ми отговорихте, защото не е за тв проблеми, може би защото някой си пази и хляба, но това мнение го пиша точно поради тази причина, че смятам, че 250 лв си е истинска кражба за решението на този проблем, а нали се сещате, че няма да ми купи нов мейн борд или т-кон. Да не забравяме, че и куриер има хах.

Накратко телевизора съм го разглобявал около 13 пъти като всеки път се надявах да си реша проблема. Основно, много от майсторите правят следното:

1. Слагат гума, както под лентовите кабели, така и над тях
    2. Други използват двузалепващо тиксо
    3. Дръги използват латекс гума, която залепват с двузалепващо тиксо
    4. Аз използвах кожа, мека кожа. Не съм лепил нищо никъде. Наредих кожа на два пласта отдолу едната лента, отгоре не съм слагал, защото нямаше нужда.

Прилагам лично мой клип, както и друг клип. Дай боже ако имате проблеми като моя да успеете да си го поправите с тази макар и малка помощ, защото майсторите взеха да се самозабравят.

Моя видео клип:
    https://www.youtube.com/watch?v=1hTN...ature=youtu.be

Друг по-добър видео клип:
    https://www.youtube.com/watch?v=purk_SyiT44

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Похвално е, че си запретнал ръкави да си закърпиш телевизора. Дано да изкара повече. Ако пак се повреди сам ще си носиш гаранцията.

Не бих давал оценка на чужд труд само по цената, която иска за него. Да, може да е скъпо за теб. И за мен е скъпо, но за друг би било нормално. Майсторът не е виновен за това. А и аз не обичам да работя евтино.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Накратко телевизора съм го разглобявал около [COLOR=#ff0000]13 пъти[/COLOR]
    И на 14-тия - о чудо ! Все пак сметнал ли си колко време си загубил , и колко пари можеше да изкараш , ако работиш каквото ти е работата ? Дали не е повече от тези 240 лв ?

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Аз обаче поддържам coojoe_213 за саморъчното правене, щото 250 лева са много пари. Ако аз например не бих могъл да се справя, то на боклука и нов. Така хем ще си имам гаранция, хем големия майстор гладен ще ходи...

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    В един друг форум е писано за този проблем с лошия контакт на лентовите кабели, обаче мн късно видях тази тема. Искам да кажа, че не е някаква голяма тайна.

И аз късно видях темата, иначе този метод ми е познат. И на мен ми се е налагало да го ползвам. Лошото е, че веднъж помага по-трайно, друг път проблема се появява скоро пак. Хубавото в случая е, че ТВ си е твой и нищо не губиш, а пари не си взел (или дал) никому. Чукай на дърво да изкара по-дълго време, защото си е една язва там вече.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    С описания метод на автора съм до болка запознат от години насам съм се сблъсквал с какви ли не матрици. Но успешен ремонт са имали само 5-6% от тях. Спокойно мога да кажа,че това е временно решение и по всяко време проблема може да се появи отново. В нас в момента има 4 телевизора които чакат матрици (изтодно).Дори напоследък телевизор с повредена матрица въобще избягвам да приемам.Наистина автора нищо не губи-колкото изкара-изкара.

Хора, въпросът е колкото до парите, толкова и за парите за напред. Щом няма как, се хващам аз.
    Пример:
    1. Навремето 2005 г. си закарах първия настолен за преинсталация във фирма и си го взех на четвъртия, поради ред причини /имали мнг работа и т.н/, платих, освен че чаках

2. След известно време се молех на 3-ма човека, като им казвах, че ще им платя колкото е във фирмата, само да стане днес /никой не бачкаше от тях/ и никой не се нави

3. Купих си звукова карта на Креатив, която аз не можеш да си инсталирам в хардуера на настолния, след което да и сложа драйверите и си дадох настолния във фирмата, нали така, не разбирам, съответно плащаш за това. Обаче тея като почнаха, че настолния бил фрашкан с вируси от нета, а аз даже не само, че нямах, ами и незнаех какво е това нет, не бях слагал даже и диск и като им казах това, те незнаеха какво да кажат. Накрая им казах, аз не идвам да ми чистят вирусите, а да ми сложат картата както бях се разбрал и със собственика на фирмата. Жалко не взеха +20 лева.
    4. Купих си някаква Нокиа със симбиан беше, камерата и спомени ми направи някакъв проблем. Мииии здрасти, имате идни висучита, 27 лв ще ви струва... Телефон до тогава не бях свръзвал никога към пс, никога не бях се занимавал и да прехвърлям снимки, мп3-ки или каквито и да е глупости, за нет няма и да споменавам.

5. Купих си първите две тонколони, големи като в дискотеката, и ужасно грозни, талашита с нищо не беше облепен, с черна боя покрит. Говорим за магазин за аудио техника, не за колони от битака или бозлуците, както и да е виновния съм аз, като видях колко са големи и разума си замина. 317 лв преброих през 2005 г., 110 лв ми беше заплатата на к.к Албена. Прибирам се и високите си заминаха и те, макар че били пиезокристал и никога, ама никога не изгаряли. После човека от магазина, сиреч собственика, ми обясни '' Абе сещаш ли са унуй горе на Уинампа кат пуснеш песен как се са сменя'', имаше впредвид kbps, '' абе чи то, кат не тий качествена МР3ката и изгарят колоните'', а аз слушах касети ????????????? Тогава имах само монитор, все още настолния не бе купех. Отворих колоните и гледам, естествено един кондензатор на високите, като на въпроса защо нямат филтър колоните /тогава незнаех какво е това, а ми казаха да питам/, ами как да няма, туй какво е каза ония, демек кондера е филтър, е то си е де, зависи как го гледаме.

6. Купих си Онкио, прословутото Онкио. Нали не разбирам, и е редно да си платиш, щом е повредено, да го дадеш в сервиз или майстор, кой как иска си го казва.
    Майстора го държа, около 40-42 дни, т.е го поправя хаха да бе да, гледаше си кар аудиото, естествено, нали там са бързооборотните пари, с мене ли да се занимава. Накрая ми го даде ими каза '' еми то единия канал вече работи, ама другия..., абе то и така става паралелно ше вържеш, успоредно, квадратно''', коооо чакай бе аз не разбирам какви паралелно. Същото Онкио и други хора го гледаха, но за съжаление Онкиото накрая го продадох повреден за подарък направо. За Онкиото дадох с ремонтите и куриерите /4 куриера/ около 390 лв, а го дадох за 45 лв.

7. Купих си първия Лсд Тв на акция само за 1368лв, ами аз тв не гледам, основно заради конзолата го взех, бях в чужбина. Накратко тв-то е работило около 200 часа. Проблема е налице. Писах по форуми, или никой не писа поради дадени причини, или те банват в на Божилов форума, защото не си удобен, т.е нямат нужда от теб. Почнах да чета руски форуми / http://monitor.net.ru/forum/-info-238992.html /, да гледам клипове щото ми предложиха 250 лв от форум за ремонт, а майсторът на Филипс гр. Добрич, направо ми каза '' По добре потърси помощ от колегите от Варна''?????????
    8. Дадох импулно захранване на двдто ми за ремонт на тв техник, защото не разбирам, ами не го направи... скъсал са да сменя ама ей на не става нещо бе.
    9 Дадох му на същия тв техник 20 инчово лсд тв защото имаше странен проблем, еми не става и не става.

Сега, не ми казвайте моля ви, че не съм попаднал на читав майстор, защото ако ви искарам никовете поне на трима и от този форум на които съм си платил и ми дадоха това, което им дадох се връщам в миналото. Някъде може и да има много читави майстори в България но те са някъде...., безполезни са ми. Даже и Слави от Галактика си е мошеник, сори, но ако се залепи тук да пише, ще припомня... Че е добър, добър е, НО....
    Истината е, че тея хора /майстори или сервизи/ ми отварят очите, защото не се издържа. Това, което не става отива за части в олекс. Аз майстор няма да ставам, защото нямам дадената техника, и дадените знания, НО не спирам да чета, да опитвам и т.н.
    И не нямаше да ми излезе по евтино, ако го бях дал. Тв-то съм го правил тогава, когато съм бил изцяло свободен, а не когато работя или имам ангажимент.
    Аз и 300лв щях да му дам, но факта, че се подиграват даже и на клиентите си по форумите, е една от причините, заради която нямаше да му го дам.
    Редактирано от coojoe_213; 16 April 2015 в 23:20.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от chikov Покажи мнения
    ...Спокойно мога да кажа,че това е временно решение и по всяко време проблема може да се появи отново...
    +1.
    Обикновено се връщат след няколко месеца да им донамествам гумите, така че това не е ремонт а закърпване на положението. Клиентите разбира се си ги предупреждавам за това, а цената на "ремонта" е по-скоро символична. Колегата за който споменаваш по-горе дето ти е искал 250лв. вероятно е щял да смени панела.
    Само за статистиката обаче ще вметна, че на мой приятел така оправих ТВ-то и вече 3-та година си работи... Въпрос на късмет... Или по-скоро на гуми, аз ползвам изрезки от едни самозалепващи уплътнения за прозорци дето ги продават по железариите.
    Панелите на AU Optronics между другото най-често страдат от тая болест.
    Редактирано от badwolf; 16 April 2015 в 23:17.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

BADWOLF@. Това е добро мнение, ако се повреди отново, ще следвам твоя пример.
    Редактирано от coojoe_213; 16 April 2015 в 23:23.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49

Мнение

Здравейте!
    Аз казвам майстор-прави ама майстор и разваля.
    Така че колега на прав път си.
    Аз каквото съм си направил сам най-добре.
    За това чети повече!
    Успех.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени