Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 148 от 148

Тема: Новите OPPO

sopata's Avatar
    Членува от
    Apr 2013
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от bradata Покажи мнения
    Система:..... стерео усилвател ARCAM........
    А какъв беше модела на Аrcam-a?
    Naim ND5 XS > Naim SNAIC Interconnect > Naim Supernait > Naim NAC A5 > Sonus Faber Liuto Monitor

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от sopata Покажи мнения
    А какъв беше модела на Аrcam-a?
    Не го запомних. @titan го знае със сигурност
    Transport-ASUS G551JK+M2Tech HiFace Two, DAC - Wadia 521, Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Oppo 105 + 6SN7 + EPS

Продукт и ревю:
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

Много интересен плейър, разработен за американския пазар. С висок клас ЦАП ма АКМ. На мен лично много ми харесва

http://www.oppodigital.co.uk/ecommer...bdt-101ci.aspx

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    39
    4.5kg.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    4.5kg.
    Да, ама идва от Великата китайска стена

Членува от
    Jul 2012
    The Modwright “Truth” Modifications The Modwright “Truth” modifications to the Oppo BDP-105 are quite extensive and include a total redesign and replacement of the single-ended and balanced output stages with Modwright’s tube analog output stage.The most noticeable physical differences are: the inclusion of two 6SN7 driver tubes rising above the top plate of the Modwright-Oppo; a separate external power supply with one 5AR4 rectifier tube and two 13EM7 voltage regulator tubes; and a Modwright “Truth”umbilical cord connecting the power supply to the main unit. The Modwright-Oppo also includes upgraded Cardas RCA connectors (for stereo outs), a Furutech cryo-teated IEC,upgraded resistors in the signal path, cryotreated solid-cord silver wire for the signalpath, and damping mods for the chassis and transport. As mentioned, the external supply can accommodate taller, larger-diameter tubes with the new top plate from Modwright.

Да си дойдем на думата!
    Transport: Meridian CD Player 200;
    CD Players: Marantz CD-60 NUK mod Proximity ed.; Marantz CD-50 moded; Technics SL-P111 moded
    DAC: Meridian 203DS (DAC7); XMOS Joro's mod;
    Record Player: Thorens TD115 MkII; DIY Tube RIAA MM E88CC; DIY Tube RIAA Hagerman's "Cornet 3"; DIY "Bugle" Phono Preamp
    Tube Amps: EF12_ EL12 SET, AMC CVT3030 modded
    DIY Speaker MLTL System -Supravox Fullrange Drivers (Vintage T 215 SRTF) or 215 Signature Bicone

Тия модове за ОРРО всичките съм ги слушал. Мога да кажа, че повечето с лампи вложават звука, само един мод ми хареса, който много малко подобрява общата картинка, образно казано. Хората, които го правят от две години се опитват да вземат схемите на ОРРО , за да могат да го подобрят максимално, но за съжаление без успех. И аз не можах да помогна На изложението в Мюнхен (свърши вече), видях една американска фирма, която е направила оптичен изход към нейният ЦАП , чрез който извлича директно суров ДСД.

Относно 101 , хубав плейър, но решиха да не го продават в Европа. Запасил съм се с няколко бройки, които ще дойдат скоро. Той вече може да се модва в захранването и ще тежи повече с хубав трансформатор

За коледа чакаме новите 4К модели 203 и 205 , които са обещаващи. Оказа се , че и Панасоник, Самсунг , ЛГ имат проблеми с 4К в наличните плейъри и затова останалите производители изчакват да видят производителите на чипсетите дали ще могат да ги решат или ще пуснат нови чипсети. На щанда на Панасоник бяха пуснали някакъв 4 К блурей диск на техният OLED и изглеждаше като 1080 с доста шум в изображението. Иначе демо клиповете бяха безупречни.

Цитат Публикувано от titan Покажи мнения
    Много интересен плейър http://www.oppodigital.co.uk/ecommer...bdt-101ci.aspx
    И какво търси в The High End Club ?

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения

Оppo bdp-93eu е много читав продукт. Този слушам/гледам, този коментирам. Дали е high end, със сигурност не е. Чета също, че доста се дискутират два-три модела DVD/SACD Denon, като high end. Изобщо не съм убеден , че има предимства спрямо oppo. Видях, че имат няколко недостатъка. Със сигурност някой ще каже, че трябва да се слушат. От това, което слушам, няма чуваема разлика, при нормално CD с цап на oppo и външен цап на Musical fidelity и Cambridge audio. SACD звучи впечатляващо на oppo. Филмчетата също и като картина, и като звук.

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Свири малко по-добре от много"high end" плейъри

Иначе засега OPPO UDP-205 мачка всички хай енд плейъри, които носят за сравнение ) Скоро очаквам да видя кои хай енд производители ще сложат своя кутия на малкия модел 203

Къде и кога може да дойда да чуя опо205 моля?
    Въпросът ми е сериозен.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Минутка за реклама.

Ква реклама бре?Искам първо да го чуя 205 защото преди време си купих 105 и го издържах 2 дена.За какво е тоя форум ако не за обмяна на опит пък бил и субективен.Или е само за рев на гаврошовците че системата им е крива като ги мързи в червата?
    Редактирано от vidolov; 18 June 2017 в 09:20.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Това го написах още преди 5 /пет/ години!
    Един последовател за пет години си е разочароващ резултат

Ето примерно Хараланов - прекалил с Гленливит и с малката ножичка на жена си оакал един говорител

Оакал, оакал, ама вече има за 2 часа 5-6 последователи!

Хайде сега кажи вица, в Монтана Митачето и фиърлеса отдавна си легнаха
    Цитат Публикувано от vidolov Покажи мнения
    Ква реклама бре?Искам първо да го чуя 205 защото преди време си купих 105 и го издържах 2 дена.За какво е тоя форум ако не за обмяна на опит пък бил и субективен.Или е само за рев на гаврошовците че системата им е крива като ги мързи в червата?
    Къде го слуша това ОРРО 105 два дни , у вас ли ? На каква система , интересно ми е, защото много хора дори не искат и в този момент да си сменят плейърите с нищо друго. За мен е важно да разбера какво не се харесва в продуктите, които продавам. Иначе утре около обяд можеш да чуеш 205 в магазина , защото след това заминава при клиент, а следващата доставка ще е след месец. Не предполагах, че има толкова желаещи и свършиха за седмица.

Да.Купих го от едно момче в София през 2015г.В стерео ми хареса както преди това съм го слушал при Тихомир на Експото,но от многоканалният аналогов изход за филми му липсваше обем и звукът беше прекалено процесиран.Затова го продадох след два дена на съфорумник.Интересувам се от 205 защото смятам че е логично да е по-добър от 105.А и имам нужда от хдми вход за пс4 и многоканален аналогов изход.Интерес ми представлява и балансираният стерео изход който настоящият ми роксан няма.
    Утре отсъствам по задачи,но молбата ми е като получите бройки да ми пишете тук или на лични или 0878602592 .Ще дойда до столицата да го чуя ако е удобно.
    п.с.Къде Ви е магазинът?
    Редактирано от vidolov; 18 June 2017 в 10:01.

Ясно, попитах , защото циркулират доста плейъри, които са опитвали да моднат и не звучат много добре, после ни лук яли, ни лук мирисали. При нас са попадали поне двайсетина такива. Последният фрапиращ случай със сто и пет беше на човек, който идва да го слуша сигурно десет пъти, губи ни времето и накрая си го купи от Англия. След време дойде за диагностика и след дълги уговорки го погледнах, вътре беше "модвано" . Едва го възстановихме.

Възможно е и това да е.Не помня името на човека но го ползваше със ресивър онкио и комплект на джибиел.Тв-то беше сони65 инча.Плеъра беше като от магазин .С кашон и всичко.
    Както и да е.Радвам се че се оказа че с теб се познаваме и си човекът ,който предполагах че си .Ще дойда да чуя новото 205.

Ясно, попитах , защото циркулират доста плейъри, които са опитвали да моднат и не звучат много добре, после ни лук яли, ни лук мирисали. При нас са попадали поне двайсетина такива. Последният фрапиращ случай със сто и пет беше на човек, който идва да го слуша сигурно десет пъти, губи ни времето и накрая си го купи от Англия. След време дойде за диагностика и след дълги уговорки го погледнах, вътре беше "модвано" . Едва го възстановихме.
    Виж в окото ми едно корабче плува. Интересно ако сте оправяли около двайсе моднати 105, това ще рече че или сте продали около 1000, или че и двайсете не стават за нищо и хората си ги модват. Ако е първото, поздравления. И един въпрос ако продавате по петдесет на месец, ще фалирате с тази липса цял месец. Брей как се променя пазара в България.

Цитат Публикувано от liuboamzov Покажи мнения
    Виж в окото ми едно корабче плува. Интересно ако сте оправяли около двайсе моднати 105, това ще рече че или сте продали около 1000, или че и двайсете не стават за нищо и хората си ги модват. Ако е първото, поздравления. И един въпрос ако продавате по петдесет на месец, ще фалирате с тази липса цял месец. Брей как се променя пазара в България.
    Приемам поздравленията, не се притеснявайте , няма да фалираме , освен ОРРО дистрибутираме още 21 марки+ допълнителни приходи от почти ежедневни инсталации, всъщност се развиваме и в други посоки.

ОРРО 205 вече е на склад и има достатъчно бройки който иска може да си уговори прослушване. Пиша , както обещах.

... допълнителни приходи от почти ежедневни инсталации...
    И климатици ли почнахте?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

... не се притеснявайте , няма да фалираме , освен ОРРО дистрибутираме още 21 марки+ допълнителни приходи от почти ежедневни инсталации, всъщност се развиваме и в други посоки.

ОРРО 205 вече е на склад и има достатъчно бройки който иска може да си уговори прослушване. Пиша , както обещах.
    Ние всички тръпнем от притеснение, че както сте минали в нелегалност, така неусетно може да фалирате. Защо неусетно ли...
    Ми... защото никой не усеща реалното ви присъствие на търговския пазар, затова. Ето какво е останало от вас:

РАБОТНО ВРЕМЕ
    от 01.06.2016 г.

В графата "Продукти" се наблюдава следното:

Цена: 0.00лв.

ПОПИТАЙТЕ ЗА ЦЕНА

ПОПИТАЙТЕ ЗА ЦЕНА

ПОПИТАЙТЕ ЗА ЦЕНА

Ето и вашето представяне за пред света:

"ТС.........я" е фирма с опит, специализирана в доставката...

Ние предлагаме предварителни консултации....

------------------------------------------

От гореизложеното виждаме, че от 1 юни 2016г. сте в РАБОТНО ВРМЕ, за да "консултирате" през "фирма за доставки".

Обаче от форумната ви активност разбираме също така, че разполагате с достатъчно бройки ОРРО плейъри на склад, които предлагате за прослушване. Не става ясно каква е целта на прослушването, но пък това не е толкова важно.

Важното е да има сайт, на който да се вижда, че ви има като консултанти на цени на продукти, дето една фирма за доставки ги съхранява на склад.

При така очевидно несъстоятелната ви дейност, мнозина биха се замислили, дали изобщо да се вкарват в приключения като се свързват с вас. Откъде тази констатация ли? Ами защото реално се вижда, че целта е била именно тази - в сайта ви да не става ясно абсолютно нищо, особено търговската дейност на фирмата. Естествено е, в такъв момент, човек неволно да започне да изпитва съмнения, относно коректността и легитимността ви. Още по-естествената реакция е, когато хората имат съмнения, просто да се ориентират към друг търговец. Което вероятно е и случващото ви се: Сушава година! Откак се изнесохте от обекта на "Солунска" и се свихте в разходите за помещение (новият магазин, въпреки обещанията ви, че ще го бъде, така и не просъществува), ситуацията никак не се подобри. Скрити за пред данъчните, сновете из форумите в търсене на някой, дето да го омайвате и съответно да му продадете продукт с неясен произход и още по-неясно състояние. Защото в сферата на нелегалния бизнес, всичко може да се очква да е позволено, нали така.

Положението ви е досуш като: "Под кривата круша",
    където "крушата" е сайт с картинки и без гаранция за нищо,
    а вие сте.... titan под сянката на "крушата" .

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени