Страница 1 от 50 1 2 3 4 5 11 26 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 1247

Тема: Какво означава "разсвирване" на кабел?

Членува от
    Jun 2012
    Възраст
    46

Какво означава "разсвирване" на кабел?

Срещнах на няколко места това понятие. Продаваше се някакъв кабел и беше отбелязано като положително качество че е разсвирен.
    Какво означава това? Променят се магнитните характеристики на кабела?!

Примерно, ако си купя нов кабел, след като се разсвири по-добре ли ще звучи и колко време отнема това?
    За всички типове кабели ли важи това (колонни, интерконекти и др.)?

ПП: Много се чудех дали темата не е за Досиетата-Х
    Amp: Myryad MA-240; Pre-amp: Myryad MP-100; DAC: Audiolab M-DAC; Cables: Vincent Audio XLR, QED Original; Speakers: Quadral Montan MkIII

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от netanalyzer Покажи мнения
    За там е. Това мисля е достатъчен отговор.

Цитат Публикувано от netanalyzer Покажи мнения
    Срещнах на няколко места това понятие. Продаваше се някакъв кабел и беше отбелязано като положително качество че е разсвирен.
    Какво означава това? Променят се магнитните характеристики на кабела?!

Примерно, ако си купя нов кабел, след като се разсвири по-добре ли ще звучи и колко време отнема това?
    За всички типове кабели ли важи това (колонни, интерконекти и др.)?

Вероятно 90% от хората тук ще ти кажат, че темата е за досиетата, ама аз ще ти разкажа следната история. Правих ремонт в апартамента и си сложих цялата аудио система на отделен бушон и прекарах отделен кабел. Когато пуснах за първи път системата си отново, първоначално бях стреснат от звуковата картина и това продължи близо седмица, след което нещата коренно се промениха и сега се радвам на качествено по-добър звук отпреди. Дали се променят звуковите характеристики на кабела вследствие по-продължителна употреба - не знам. Но е чуваем факт, че по продължително разсвирване при мен доведе до чувствително подобрение.
    Според мен има смисъл в понятието разсвирване на кабел, каквото и да означава това.
    Вероятно сега ще се включат доста хора да ме опровергаят

Цитат Публикувано от drazmahala Покажи мнения
    Вероятно сега ще се включат доста хора да ме опровергаят
    Няма такова нещо.
    Даже се патентоват тези работи. Ето пример:
    http://www.freepatentsonline.com/5566240.pdf

Забележете (в жълто) на снимката:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Защо не патентоват една нова теория на електромагнитното поле? Защото такива неща просто не се патентоват. Научните открития са общочовешко достояние.

След като се "разсвири" кабелът колко време после му трябва да се "отсвири"?

В момента се патентова от ентрикс, виж темата

Случаят с драмзи е покъртителен, сменя бушон на апартамента, а му се разсвирват интерконектите и ОТ кабелака

Всъщност, в следствие дългия ремонт душицата му така е зажадняла за музика, че и ВЕФ би свършил работа...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    42
    До като има балъци ще има разсвирени кабели.

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от miro_me Покажи мнения
    До като има балъци ще има разсвирени кабели.

alexandrov
    Guest
    Няколко пъти съм се убеждавал как нови кабели променят звученето си след известен период на ползване. Това се отнася и за аналогови интерконекти, и за мрежови захранващи кабели, и за слушалков кабел. Мразя необяснимите неща и предпочитам всичко да е измеримо и контролирано, но това е факт, който няма как да отрека.

ПП: ето за подобни теми е много полезно да се знае кой на какво слуша
    Моята система в момента: PC-->silver IEEE 1394-->Weiss DAC202U (Furman Elite 16 PFEi)-->Violectric HPA V200-->silver DIY headphone cable-->Audez'e LCD-2 rev.2 / AKG K701
    [COLOR=#00ff00]Някой от шегаджиите по темата да сподели неговата?[/COLOR]

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Защо не патентоват една нова теория на електромагнитното поле? Защото такива неща просто не се патентоват. Научните открития са общочовешко достояние.

След като се "разсвири" кабелът колко време после му трябва да се "отсвири"?

Пускаш си песента "Blow My Whistle Baby" , ама в обратна посока и готово.

Вероятно 90% от хората тук ще ти кажат, че темата е за досиетата......Вероятно сега ще се включат доста хора да ме опровергаят

А скива ли сега, малко закъсняха, ама ето изпълзяха дежурните Сега ще посмамят, ще се порадват един на друг, ще напишат за балъците и гравитацията и ще си легнат доволни. Иначе ако ги питаш, какво слушаемо нещо са построили, ще ти заувъртат, ще мъцат и така.

Случаят с драмзи е покъртителен, сменя бушон на апартамента, а му се разсвирват интерконектите и ОТ кабелака
    Тарамбука, пак нещо не си вденал, старче. Ако прочетеш внимателно ще разбереш, че става въпрос за нов инсталационен кабел пуснат от бушона до системата. Ама простеното ти е, нали си на 81. Дал господ и ние да стигнем на твоите години.
    А иначе за музиката и Вьефа си прав - така беше.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Нека специалистите пояснят на питащия:
    Кой кабел подлежи на разсвирване?
    Кой е правилният метод за разсвирване?
    Колко време се разсвирва?
    Ако се разсвири неправилно какво става?
    Как се разбира дали вече е разсвирен или му трябва още?
    Ако се пресвири обратимо ли е и за колко време се оправя?
    Ако се е отсвирил наново ли се разсвирва или само малко?
    Колко малко?
    Някой разсвирва ли кабели и колко взима на метър?
    Гаранция дава ли?

...... става въпрос за нов инсталационен кабел пуснат от бушона до системата. ...
    След като е нов, как успя да се разсвири, че и да бие по разсвирване тоя дето си ползвал до ся, макар и не само за тва? Както каза градския, явно си се отсвирил и затова си доловил разсвирваща разлика в кабела, ама явно е била в главата ти!

alexandrov
    Guest
    Аре бе, некой нема ли да каже на какво не чува кабелите. Чуващите сме си казали.

Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    След като е нов, как успя да се разсвири, че и да бие по разсвирване тоя дето си ползвал до ся, макар и не само за тва? Както каза градския, явно си се отсвирил и затова си доловил разсвирваща разлика в кабела, ама явно е била в главата ти!
    Обяснявам още един път на теб, на градския ти и на всички извъградски, селски и полуселски. Сложих отделен нов инсталационен кабел. Звукът при първото прослушване и след една седмица , а след това и месец беше различен, според моите субективни възприятия - по-добър. Басът слезе по надолу, високите се успокоиха и не ме дразнеха и т.н. На старият ми бушон бяха вързани и хладилник и кафеварка и готварска печка и нещата не изглеждаха добре - пукоти, шумове и т.н. Но не за това говоря.
    Знам, че 90 % от аудиторията тук модифицира основно евтини ЦД та, издухали усилватели от преди 25 години и други разни дръжкофони и не вярва в в нищо извън тези си занимания. Не щъ и да я убеждавам. Споделям, какво съм чул и за мен това е меродавно. Това не се купува, няма магазини за него, та некой да ме е излъгал и да ме е накарал да кихам пари.
    Но няма лошо де, вие се забавлявайте , аз ще ви се порадвам.

alexandrov
    Guest
    А аз чакам скептиците да кажат на какво слушат.

Те не слушат. Форумът е за DIY audio, не е аудиофилски
    Просто вие (и аз до скоро) се излагате, че им падате на нивото да спорите с тях.
    Ignore list: alexandar888, co, DIMM, Fandorin, Goldbyrk, Gosho mraka, gruyo, rope, ingkunev, ittso, L.K., T105, tarambuki, vspassov, Виктор Симов, lozef

alexandrov
    Guest
    Форумът е за всякакво аудио. Просто покрай всички аудиофенове могат да участват И DIY ентусиасти. А аз не споря, споделям наблюдения. Обаче искам да внесем малко яснота в спора като споделим кой на какво слуша.
    Та?

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Публикуваната статистика през 1998 година в списанието Nature показва, че процентът на вярващите в Бог или задгробен живот в САЩ е минимален сред членовете на Националната академия на науките - само 7 % от интервюираните в сравнение с 85 % от цялото население. Като цяло тенденцията е на намаляване на броя на вярващите с увеличаване на образованието.

Тази тенденция е забелязана в 39 изследвания, проведени между 1927 и 2002 г. Има корелация и между коефициентът на интелигентност и образованието и тя също е обратна - колкото по-голям е интелектът, толкова по-малка е религиозността. Отрицателната корелация между IQ и религиозност е отбелязана и в изследванията на Каназава.

В Русия са получени подобни резултати. Сред тези с висше образование за вярващи се считат 52 %, сред тези със средно образование — 67 %, с незавършено средно — 88 %

Сашко, много се елементарен с тия цитати от жълти сайтове дето миришат на евтина комунистическа преса. Пробутвай си ги на градските си. Иначе твоите постове са абсолютно потвърждение на един от законите на Мърфи - да не се спори с глупаци, че аудиторията няма да направи разлика между спорещите. И аз няма да споря с повечето като теб и теб самия. Омръзна ми някой да ми казва - какво чувам и какво не.

ПП Относно вярващите в бог - вземи прочети Стивън Хокинг - тогава ще си говорим пак

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Цитата е от тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...B7%D1%8A%D0%BC

Тона ти, както и на ония по горе, извисен, фанал господа за мъдите, velinski, е абсолютното доказателство на горния цитат, тъй като само нискоинтелигентен човек би си позволил подобно арогантно и самонадеяно поведение. А сега аз ще падна на вашето ниво, и ще ви отговоря във ваш стил:

Глупаците са тези, които не могат да разберат, че това което се разсвирва са не кабелите, а гладките ви мозъци.

Същото като вечер угасите лампата, като си лягате. В началото не виждате нищо, а спосле...

Вярвате ли на сетивата си? Айде сега изгледайте това филмче:

http://bgflash.com/flash/42846/1%D1%...%81%D0%B8.html

http://bgflash.com/flash/42847/2%D1%...%81%D0%B8.html

П.С. И понеже сега вероятно някой ще отклони темата нарочно, аз да си напиша предварително - разлика в звученето на различни кабели има. (за това съм инвестирал в сребърни такива )
    НО НЯМА РАЗСВИРВАНЕ НА КАБЕЛИ!!!
    Редактирано от alexandar888; 21 September 2012 в 18:32.

Отдавна има физическо обяснение за разсвирването. При изтеглянето на проводници за кабели се получава деформация на кристалната решетка на метала. След изтеглянето се извършва отгряване, при което кристалната решетка частично се възстановява, а съпротивлението забележимо намалява. Отгряването променя дори гъвкавостта на проводника. Когато от проводника се направи кабел, след време, поради наличието на кислород и други включвания в метала, а както и от огъването на проводниците, се получават микро полупроводникови преходи. С "разсвирването" се цели да се разрушат поне част от тези преходи. Кабелираният проводник не може отново да бъде отгрят или криогенно обработен. За това се прави по-малко ефикасното - пуска се ток.
    Не знам защо това широко разпространено мнение смущава някои.
    五郎

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от Goro Покажи мнения
    Отдавна има физическо обяснение за разсвирването.
    Кой го е дал?

При изтеглянето на проводници за кабели се получава деформация на кристалната решетка на метала. След изтеглянето се извършва отгряване, при което кристалната решетка частично се възстановява, а съпротивлението забележимо намалява. Отгряването променя дори гъвкавостта на проводника.
    Няма спор.

Когато от проводника се направи кабел, след време, поради наличието на кислород и други включвания в метала, а както и от огъването на проводниците, се получават[COLOR=#ff0000] микро полупроводникови преходи.[/COLOR] С "разсвирването" се цели да се разрушат поне част от тези преходи.
    Полупроводниките елементи са определена група елементи, и медта, от която основно се прявт кабели, определено не е сред тях.

Не знам защо това широко разпространено мнение смущава някои.
    Пак питам, кой го е казал и къде е публикувано - широко разпространено?

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Аре бе, некой нема ли да каже на какво не чува кабелите. Чуващите сме си казали.
    Системата ми е в подписа. Чувам разлика между различни кабели. Разлика, при един и същ кабел, при първо пускане и след 300 часа слушане, не съм чул досега.
    Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако ще споменаваме полупроводниците трябва да уточним кои точно ще са неосновните токоносители покрай тези микрополупроводникови преходи.

Някой дали има отговор на моите въпроси по-горе?

Страница 1 от 50 1 2 3 4 5 11 26 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени