Резултати 1 до 13 от 13

Тема: За какво е този раздел?

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56

За какво е този раздел?

Оказва се, че някои хора предпочитат да търсят мистика и окултни обяснения на явления, които (уж) наблюдавали... Вместо да се мъчим да ги убеждаваме или разубеждаваме в каквото и да било, ще местим в този раздел всички теми и мнения, които упорито търсят телето под вола.
    Ако някой все пак успее да покаже, че теле наистина има - тогава темата ще бъде местена в подходящ тематичен раздел. Далеч сме от мисълта, че всичко наблюдаемо в природата е обяснимо, но именно в това е разковничето - дали нещо е наистина наблюдаемо или е само плод на нечие въображение.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да озвучим раздела:

А ако по дадена тема има Х на брой съмишленици (примерно че "има разлика между различни кабели") те ще бъдат ли оставяни да си обсъждат на мира или ще им се обяснява, че си самовнушават?
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Напирам и аз да го озвуча :

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от Crossblade Покажи мнения
    А ако по дадена тема има Х на брой съмишленици (примерно че "има разлика между различни кабели") те ще бъдат ли оставяни да си обсъждат на мира или ще им се обяснява, че си самовнушават?
    Дали ще има Х съмишленици или дори само един наблюдател, всяка тема около явление, което НЕ може да бъде възпроизведено от или пред друг наблюдател ще попада тук, до доказване на истинността на наблюдението.

В позитивният смисъл, приеми, че този раздел е за недоказани хипотези. Обсъждайте ги на воля, вярвайте в тях, и т.н.

Ангел Миланов
    Членува от
    Jan 2007
    На пролетното експо в Стара Загора публиката чу разлика в захранващ и S\PDIF кабел.
    Включително и Пешо Лозев, това брои ли се доказана хипотеза? Имаше ясна покана за
    слушане на интерконеки и кабели за ОТ. Желаещи за слушане липсваха, въпреки устното
    ми напомняне, вкючително и Лозев не пожела да ми докаже на живо колко грешим. На
    следващото експо отново ще има такава покана, надявам се (сигурно наивно), че след
    това ще водим този вечен спор по аргументирано. И по толерантно. Понеже вече в
    новосъздадения раздел се нароиха дежурните "остроумни" коментари...

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    64
    Привет!
    Е те това с "досиетата X" вече ми харесва!
    Имам желание да пускам по някоя темичка за неща от аудиото, които не са общо приети. Поставят се въпроси за доказване (поне за сега) на неизмерими разлики, които обаче са добре чуваеми. Тези, които чуват разликите се подхващат на майтап, отнасят се иронични към мненията им, и в крайна сметка ги изпращат в този раздел.

Предлагам поне в този раздел ЧУВАЩИТЕ да имат предимство, както и правото да раздават "червени картони " на НЕЧУВАЩИТЕ за предизвикателно отношение.

И ако това стане територия на чуващите подобрения в аудио-системите си, да пускат по някоя темчка, а всеки сам да решава, дали ще го приложи на практика, или не. Не се притеснявайте, ще бъдем заедно НА КЛАДАТА! (като оня, откачения, дето твърдял, че Земята е кръгла...)

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от DIY Покажи мнения
    На пролетното експо в Стара Загора публиката чу разлика в захранващ и S\PDIF кабел.
    Включително и Пешо Лозев, това брои ли се доказана хипотеза? Имаше ясна покана за
    слушане на интерконеки и кабели за ОТ. Желаещи за слушане липсваха, въпреки устното
    ми напомняне, вкючително и Лозев не пожела да ми докаже на живо колко грешим. На
    следващото експо отново ще има такава покана, надявам се (сигурно наивно), че след
    това ще водим този вечен спор по аргументирано. И по толерантно. Понеже вече в
    новосъздадения раздел се нароиха дежурните "остроумни" коментари...
    Здравей, понеже вече няколко пъти споменаваш въпросната случка, да уточня - въпросното чуване беше от стандартния тип такива
    чувания - някой сменя захранващият кабел (или който и да е кабел) , след което някои от присъстващите казват "ето глей ся ква разлика има" ,
    други си мълчат замислено, трети казват "пък аз не чух никаква разлика" и т.н. Така беше нали ? Но не беше правено сляпо прослушване ...
    Защо не беше направено е друга тема - така или иначе въпросното "прочуване" на Лозев не е представително за да се "брои за доказана хипотеза" .
    Иначе, като цяло съм забелязал, че "чуващите" като стане въпрос за сляп тест почват да се изплъзват деликатно ... Само един път съм присъствал на сляп тест на кабели -
    с участие на виден форумен "чуващ" - на неговата уредба и с неговите кабели - и резултатите бяха ...забавни ...

Надявам се на следващото експо да се направи вече истински сляп тест.

Освен това имам един базов въпрос към чуващите посоката на кабелите и т.н. - ако аз или който и да е , при примерно смяна на захранващият кабел или обръщане на щепсела в контакта
    не намирам (или не съм достатъчно сигурен да го твърдя) разлика , това какво идва да каже ?
    Че по подразбиране (според Наско, примерно) тъй като не чувам не ставам и за чеп за бъчва и не трябва да давам акъл или пък дали случайно това не би могло да означава, че пък може
    и на "чуващият" да му се струва , че нещо се променя ?
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    38
    Не искам да прозвучи грубо, но ако имаше на фона един незрящ човечец .. той би бил в състояние да отговори на ЧУВАЩИТЕ - каква точно разлика се чува, имайки предвид доказаното, че едни сетива се изострят за сметка на други.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Ехо, до зрящите и чуващите: нерде тук се изцвъкахте? Я си започнете нови теми по всички въпроси, които ви вълнуват и не ми цапайте пояснителния пост!

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от DIY Покажи мнения
    Доколкото си спомням нямаше човек в залата, който да не се съгласи, че има ясно чуваеми разлики. Даже двама-трима бяха съвсем скептично настроени преди да почнем смените на кабели. В нас със Sinigersky и Lozev сме чували ясно разлики между 2 правоверно сглобени с качествени части spdif кабела (случайно стана, не беше това целта на заниманието, но...).
    Така че според мен кабелния въпрос не е за този раздел.

alexandrov
    Guest
    Цитат Публикувано от Angel Покажи мнения
    Ехо, до зрящите и чуващите: нерде тук се изцвъкахте? Я си започнете нови теми по всички въпроси, които ви вълнуват и не ми цапайте пояснителния пост!
    Раздела в "Лаф-мохабет (General off-topic)". Да не си го кръщавал така, брат...

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от co Покажи мнения
    Не искам да прозвучи грубо, [COLOR=#ff0000]но ако имаше на фона един незрящ човечец[/COLOR] .. той би бил в състояние да отговори на ЧУВАЩИТЕ - каква точно разлика се чува, имайки предвид доказаното, че едни сетива се изострят за сметка на други.
    Това може да се уреди, но не знам тогава дали резултатите ще се харесат?!
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени