Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 64 от 64

Тема: TAS5152

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Макар индуктивния товар не мисля, че ще попречи пик който е някаква нищожно част от секундата, щом не го хваща мултимера.
    Отделно на изхода дават до 63 волта. Ако е захранване 50 волта, едва ли би наривало повече от 35 волта размах в изхода, та с пик до 62волта има бая...
    Нямам избор човек, какво да правя?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Аз си превеждам, че има и защита от пренапрежение?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS
    С две думи не може да работи с 50 V захранващо напрежение. Ако се включи на 50 VDC със всеки пик в захранващата шина ще се превиши максимално допустимото напрежение.
    с ценер?

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    35
    Трима човека водим монолог. Мисля, темата е безсмислена...
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ами колега ти си знаеш и говориш все по една точка - силата зависи от интервала на импулсите, това го знам казах още първи път!
    Казах също така, че не може да го променим, и търсим друг начин.
    Вместо да се помисли как, всеки тука развива философии тоест не помага. Аз въпреки това, пак питам за други неща относно да се намери начин, ти както и другите пак почват за това от какво зависи...
    Оставете тези импулси бе колеги, това е нещо което е фиксирано и не зависи от волумето на уреда! Волумеро, променя силата на сигнала подаван от PWM контролера, на аналоговия сигнал! Цифровия носещата + дължината и и интервала на импулси е един, не се променя!
    Сега какво забелязах, пуснах чипа на 50 волта което е максимално, ефект вече няма почти никакъв, нивото не се вдигна както в началто като вдигнах малко над препоръчителното.
    Освен това, след дадено деление на волуе, както казах, се усеща как сигнала почва плува и дори става някак сух звука. Това обаче едва ли е от крайните чипове. Според мен работи лимитер, който е зададен много от рано да режи.
    Когато нивото в песента падни, след това за момент от секундата когато дойде високо ниво, в изхода се получава пик със значително по-висока мощност но веднага пада.
    Тука според мен дайте да наблегнем на това дали може да променим работата на PWM чипа в който има цял DSP, зависещ от управляващия софт на уреда.

tefo's Avatar
    Членува от
    Jan 2013
    Възраст
    33
    Пробвай да махнеш защитата, пусни му 60v и да се свърши с тая твоя мъка и всички теми, в които проявяваш твоята упоритост към отхвърлянето на законите. Достатъчно хора, кадри в тези неща ти обясняват нещо и ти дават съвети а ти монолог си водиш.
    Тук хората изказват мнения, някои хора винаги изказват контра мнение.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    В кое са кадърни, да говорят това което си знаят без да четат какво пиша? Май не водя аз монолог!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Тука според мен дайте да наблегнем на това дали може да променим работата на PWM чипа в който има цял DSP, зависещ от управляващия софт на уреда.
    Ами наблегни бе, Туфата. Намери дейташита на чипа, в който се прави модулацията, прочети откъде се регулира и после ако има нещо неясно питай. Ама ние да ти търсим кой бил чипа, после да му търсим дейташита, после да го учим отначало, после да ти даваме решения, дето ти да не ги изпълняваш - е ми няма да стане. "Дайте да дадете" не е никак стимулиращо.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Аз не успявам до тук ми стигат разбиранията. Чип-а е TAS5508.
    Радвам се, че най накрая един като теб, видя какво написах, и какво искам да направя

tefo's Avatar
    Членува от
    Jan 2013
    Възраст
    33
    Че той L.K. вече няколко пъти ти дава съвет, не е най-накрая, прочети си темата(темите). Той е един от кадрите, за който говорих а ти пооплю. Та тъй де, четене четене и пак четене, а един datasheet може и гугъл да ти преведе колкото да го разбереш.
    Тук хората изказват мнения, някои хора винаги изказват контра мнение.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Добре ще го кажа така, даташиита на чип-а 5508, не ми е ясен и това как мога да променя какво пуска в изхода.
    Никой до сега не е обсъждал никъде в темите PWM-а.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Дейташитът: www.ti.com/lit/ds/symlink/tas5508.pdf
    На стр. 28 на картинка 2-10 е показано нормирането на цифровия сигнала в динамичния обхват на последващите вериги (крайно стъпало и т.н.). Процесът е описан в 2.3.2.3 TAS5508 Audio Processing на предната страница. Принципът е добавяне на битове в думата, описваща сигнала. После тези битове се декодират в областта на собствения шум (noise floor) и клипинга (owerflow). Не виждам начин този процес да може да се променя по външен начин.

За мен целта да се вдигне мощността не оправдава средствата плюс рисковете и затова се оттеглям от тази тема.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Ами колега ти си знаеш и говориш все по една точка - силата зависи от интервала на импулсите, това го знам казах още първи път!
    Моля! Ти изобщо четеш ли в тази тема какво съм писал. Превеждах ти описанието на ИС. Обяснявах ти елементарни неща. Обяснявах че амплитудна стойност на променливотокова съставна не може да се премери с мултимер.
    Препоръчах снемане на зависимостта между занранващото напрежение и изходната мощност. Тя е директно свързана с поставения въпрос за постигане на максимална мощност. Би показала кое е оптималното напрежение, не е задължително да е максималното.
    Накратко казано, споменал съм думата продължителност само веднъж, при въпроса за интегратора.
    Редактирано от galinvayov; 23 March 2015 в 09:57.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Разбрах какво имаш на предвид, за пиковете в захранването и бързината на работа на мултимера.
    За нивото също те разбрах, че при различно захранване се покачва различно, но има оптимална точка. Е аз именно писах, че съм пробвал с различно захранване като го регулирам плавно, и мисля, че съм на оптималното макар доста над препоръчителното.
    L.K. ами тогава ще търсим начин, да кажем само аудио сигнала бе да пипаме импулсите посредством схема м/у PWM-а и крайния чип.
    Явно няма как другак.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени