Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 88 от 88

Тема: Как да опишем, това което чуваме.

А ти Бис колко човека научи на поне 3-4 репера?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Длъжен ли съм?! Не знаех, че това ми е задължение...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Да видим сега, когато вече знаеш!?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Гледаш ТТ данните...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Симон е опитал да направи нещо хубаво. но хейтспамърите не спят!
    Да, така е.
    Който има интерес, ще напише смислен пост по темата.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

До тук добре, хайде сега по втората част:

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...

Само дето е трябвало да бъде продължение на темата на Ангел със стоте английски термина.
    ...

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Защото си пил боза и знаеш, че отговаря на тези описания, и за това не си помислил за нафта, примерно.
    Опитай се, да кажеш описателно същото, на малко дете или примерно на някой маор, който няма представа какво е боза и да видим, дали ще те разбере?!
    За това са необходими реперите, за които говорех. Но когато моят репер е различен от твоят, може да помислиш и за втричено вкиснато вино, вместо боза, щото познаваш само него и нямаш идея какво е боза .
    Та работата е точно - "Ти лос виждал ли си..." Т.е. НИЩО смислено. Ето, сам признаваш, че е абсолютно повърхностно.
    Примерът ти е меко казано нелеп и изсмукан от пръстите, като в контекста на аудиото би имал релевантност само ако описваш звук на някой, който се е родил глух и не знае какво е звук. Ако някоя система възпроизведе читаво записан глас като минал през тръба, пълна с памук, това никаква информация ли не носи на някой, който не я е чувал? Ако някой ми даде такова описание, изобщо няма да ми е необходимо да чувам въпросната система, за да знам, че има сериозни проблеми в средночестотния диапазон.
    Като не ти харесва, когато хората споделят с останалите слушателските си впечатления, просто пренебрегвай постовете и не чети, вместо всеки път да им обясняваш все едно и също като някое развалено радио.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Допусках, че се справяш по-добре с абстрактни примери...явно не осмисляш ситуациите и не схващаш казаното...
    Няма как да си представиш в пълната му реалност нещо, което не е директен сблъсък с действителността, а само плод на фантазия. Фантазията поражда фикция, заблуда, изкривяване на обективните факти, такива каквито са.
    Позоваването на такива фантазии и изтъкването им, като отвлечен пример за реалност, няма връзка със самата реалност, дори и така да ти се струва или да ти се иска...
    Абстрахирането от всички невъзможни опции, дори и привлекателно изглеждащи за тезата ти, я прави в по-силна силна позиция...а ти правиш точно обратното, уповавайки се на явни нелогизми и измествайки смисъла на дискусията в друг ракурс я превръщаш в тази фантазия и фикция. Присаждаш й глинени крака...
    Няма как да обясниш на едно дете, какво е горещо, докато не се опари. Реперът е опари. И трябва да се опари, за да усети и осмисли какво е опари.
    Няма как да обясниш на абориген, живял само в джунглата, какво е компютър. Дори и да му разказваш, какви неща прави и колко работа може да върши. Ще поиска, да му събере съчки, сигурно...
    Няма как да обясниш на непознат за теб човек, какво точно си чул. Няма да ти достигнат подходящи изразни средства и квалификационен речник, ако дълго време не сте слушали ЗАЕДНО и имате точни, сходими усещания, при различните вариации. Та ние заедно слушаме и интерпретираме чутото различно. Какво остава, когато отделно слушаме?! И не е до глухота или да не знае човек какво е звук... До разлика в обработката и възприемането на чутото е, защото няма единен стандарт, няма репер, около който да се изясняват отклоненията и в каква посока са. Всеки си е сам за себе си репер. Но това е вектор в брауновото движение...

Маори, аборигени, деца невиждали огън, лосове.... резлива боза и никой ни чул ни пил, голяма забава било това хоби )))
    Редактирано от mkocev; 6 September 2018 в 23:10.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Един тукашен говореше за презънс в баса. Обзалагам се, че само той знае какво е това.
    Други пък говорят за кохерентен звук. Не могат да го обяснят, въпреки че съм ги питал.
    Ако се напъна ще намеря още примери.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Маори, аборигени, деца невиждали огън, лосове.... резлива боза и никой ни чул ни пил, голяма забава било това хоби )))
    Не знам дали е забавно, но много музиканти не могат да опишат звука, който искат... Дори при тях, едно и също звучене, го описват по различен начин. Защото, техният репер е различен. Онова, което са приели за едикакъв си звук в тяхната представа, им се различава.
    Стотици са примерите и тук, как едно и също изделие, се описва разнопосочно в оценките за него.
    Познайте пак, коя е причината?! Забавно е нали!? И аз се забавлявам, като ги чета...

Допусках, че се справяш по-добре с абстрактни примери...явно не осмисляш ситуациите и не схващаш казаното...
    Не осмислям и не схващам, защото ми е много ниско IQ-то , но за разлика от теб поне чета какво пишат хората:

Няма как да си представиш в пълната му реалност нещо, което не е директен сблъсък с действителността, а само плод на фантазия. Фантазията поражда фикция, заблуда, изкривяване на обективните факти, такива каквито са.
    А преди това недвусмислено написах:
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    Изобщо не говорим за това от описанието някой да добие 100-процентова представа за звука, така, както го е чул описващият, това е невъзможно. Говорим най-малкото да добие поне ориентировъчна представа.
    Явно точно ти си този, който не може да осмисли какво пишат другите, затова точно в този момент прекратявам перманентно комуникацията си с теб по аудио въпроси.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

-И те така, ония ден един ме пита, братчет как е ампа? Отговарям му по "правилния" начин: 2х100 на 8 ома - Eeee супер е, не съм слушал толкова добър, но ако беше 2х150 на 8ома щеше да е най-якия нали? Отговарям: Да, но много по важно е да е с равна АЧХ от 20 до 20кх и ДФ над 100 тогава да чуеш какво става... И те така ще бъде та пребъде .
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени