Страница 68 от 74 ПърваПърва ... 18 43 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,676 до 1,700 от 1829

Тема: Малко от играчките на един приятел

Супер!!! През 1981, не съм имал представа, че има такова животно!
    Браво за попадението!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Груби копчета и врътки, но на мен ми харесва. Вероятно съм извратен?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Аудио Идиот ,
    като видях този модел какви спомени ме навестиха : сетих ,че първия ми досег с дигитален тунер беше през 1983 / 4 с модел на Technics , но докато намеря модела кой точно беше минаха 20 минути ровене в нета . Накрая го намерих - Technics SA-515 . ( https://www.hifiengine.com/manual_li...s/sa-515.shtml ) и усилването също беше електронно . Спомних си и от къде го купих - Корекома на Новотела - София , което си беше направо подвиг ,цената му беше около 500 щ.д.. Имаше проблем , защото не се пазаруваше с валута а с бонове . Голям кеф беше след като го купих . Извинявам се за офф топика .
    ( снимките са от нета )

b419018b-e845-4c0e-82b3-300eecc58cdb.jpg a1699801-788f-412d-aa08-3ea8eff40d1b.jpg

Честито за ветерана
    Редактирано от Angel's; 29 March 2019 в 20:31.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Angel's Покажи мнения
    Спомних си и от къде го купих - Корекома на Новотела - София , което си беше направо подвиг ,цената му беше около 500 щ.д.. Имаше проблем , защото не се пазаруваше с валута а с бонове . Голям кеф беше след като го купих .
    Да, подвиг си е, при 3 лева минимум за долар тогава = 1500лв Заплатите тогава бяха 150-180лв, което прави цялата ти едногодишната заплата само за него Но това ще го оценят само връстниците ни! Сега е пълно с подобни на битака и си го купуваш за един-два надника

Цитат Публикувано от Angel's Покажи мнения
    ...Корекома на Новотела - София ...
    Искал е да каже Корекома до Новотела - София, карай...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Проблема беше, че нямаше какво да слушаме с тези тунери - от София с голяма мъка и огромни антени на покрива само радио Белград - и то рядко без шум при стерео приемане... Били сме големи ентусиасти.

TECHNICS SE 9600P PowerAmplifier - A Monster from 1975

!975г. - Бясна надпревара между фирмите са лидерска позиция и и захващане на по голям сегмент от пазара. TECHNICS не остава встрани от тази надпревара и спрята една доста впечатляваща серия.Един от тези компоненти в тази серия е представения пред вас Усилвател на мощност - модела TECHNICS SE 9600P. SE 9600P наследява технологията използвана в серията 10 000, но и допълнително усъвършенстване ,като предлага на изхода (8 ома)110+110Вт при с общи хармонични изкривявания под 0.02%.Усилвателя по напрежение е осигурен с верига поддържаща постоянен токк,ато по този начин успяват да постигнат ниски изкривявания дори и при много ниски изходни нива.Има три вида защити. Масивния захранващ блок е оразмерен да осигурява стабилност в работата на усилвателя, дори и при много големи натоварания.Има 4 позиционен превключвател на изходния импеданс, а също и три позиционен индикатор за директно отчитане на изходяшата мощност.Охлаждащите ребра са с термичен етикет който си мени цвета в зависимост от Температурата като по този начин предупреждава потребителя ако се премине зоната на сигурност. Ето ви няколко снимки на този Ветеран и истинска Аудиофилска реликва. Вярвам че ценителите ще се изкефят.

IMG_0730.jpgIMG_0731.jpgIMG_0732.jpgIMG_0733.jpg

Честито! Супер находка.

Перфектен! Честито за попълнението!

Честито ! Да , супер находка ,впечатляваща !!!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Хората чак са си написали формулката за дъмпинг фактора на капака. Глей кво нещо.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Да, отново приятна изненада! Не го знаех този монстер
    Честито и със здраве!

А аз си мислих, че цялата история на Technics е била изложена в нашите корекоми.
    Голяма грешка. Такъв дзвер у нас не сме виждали със сигурност. И външния вид кефи. Ангеле, честито!

Даже от него са крали автомобилните конструктори, както е в съвременните автомобили. Всичко е скрито и нищо не виждаш.
    Вдигаш капака на двигателя и виждаш едно нищо. Само някави капаци.

С този модел направо си личи, че McIntosh са крали от Technics дизайна на усилвателите си.
    Сега остава Ангел да изтъпанчи някой лампов Technics и вече ще се гръмна публично.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Страхотен Звяр!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43

Его един от ламбовите! https://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/eaa-2007.html
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Време е за Pioneer M20, M25...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

TECHNICS SU 9600 Stereo Control Center

Благодаря на всички дали тези ласкави оценки за последната находка. Разбира се нейната стойност е съвсем друга ако до този Юнак застане неговата половинка с която стават краен продукт. Всеки ще се съгласи че не върви да вземеш само лява или само дясна обувка. Аз обичам нещата да са чифтосани. Само тогава когато на едно място поставиш тези две реликви можеш да усетиш истинското удоволствие.
    Представям Ви TECHNICS SU 9600 Stereo Control Center - Това е предусилвателя с който можеш да накараш този усилвател да покаже всичко на което е способен. Има два Фоно входа които имат възможност за промяна импеданса на 3 степени.Втория вход има и допълнително екстра с която входния сигнал може да се регулира от 1 до 3 мВолта. Ето и няколко кадъра на предусилвателя:

IMG_0727.jpg IMG_0728.jpg IMG_0729.jpg IMG_0734.jpg

TECHNICS ST 9600 Stereo Tuner

Правило в Колекцията е когато се изгражда система от определен бранд да се прибавят към комплекта всички компоненти от това поколение защото само тогава може да се усети красотата и тенденцията на развитие. След като представих Усилвателя на TECHNICS
    редно е да преминем и към останалите компоненти към тази елитна за времето си система. и така представям ви Тунера на TECHNICS
    модела TECHNICS ST 9600. В същия дизайн и строга външност. предлаган е за много кратък период и заменен след това с верията
    TECHNICS ST 8600. Бил е снабден с 9 станционен варикон. Притежавал е няколко особености като основната е Серво Тунинг която компенсира смяната на честотата и настройката.Секцията МРХ е изпълнена със специална схема за демодулация използвайки двоен PPL метод за да реализира отлични честотни характеристики. Eто и няколко снимки:

IMG_0736.jpgПреден панелIMG_0738.jpgЗадна странаIMG_0739.jpgТрите компонента заедно

Поздравления!!! Браво!

TECHNICS Master Line System 1975-1977

За тези които следят темата и помнят, това което ще покажа няма да е изненада, но си струва да покажа цялата тази елитна система на Таехникс от тези години в една снимка:

IMG_0745.jpg Грабва окото

От ляво на дясно: Тунер ST 9600, Пред SU 9600, Ролков RS 1700, касетен Дек RS 9900 и крайно стъпалоSE 9600

Държа да отбележа че все още липсват 3 компонента от нея - Това са монокалните еквилайзери -TECHNICS SH 9090 , Елкасета RS 7500 U както е грамофона SL 1000 MKII
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от АудиоИдиот; 4 April 2019 в 21:00.

Ролкача кърти всичко!!!!
    Честито за новите попълнения!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Време е за Pioneer M20, M25...
    И аз така си мечтая...
    Наистина Ачо, е време за някоя Pioneer-ска тупалка! Знаеш, че ми е на сърцето!!!
    Редактирано от Виктор Симов; 4 April 2019 в 21:04.

PIONEER в Колекцията

Вики, забравил си че до сега съм представил 4 системи на PIONEER в Колекцията. Ето ти любимата марка в няколко снимки. И не съм пренебрегнал марката. Просто си забравил

PIONEER SA 8100&CT F9191&TX 9100.jpg PIONEER 1978.jpg PIONEER SA8800+TX9800+CT F1250.jpg PIONEER ELITE SERIE SYSTEM.jpg PL 7000 +PL 8000.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 4 April 2019 в 21:17.

Страница 68 от 74 ПърваПърва ... 18 43 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени