Страница 67 от 73 ПърваПърва ... 17 42 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,651 до 1,675 от 1823

Тема: Малко от играчките на един приятел

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Вече те разбирам, Ангеле...

Бъди сигурен ,че и аз те разбирам ! Много , много ти съчуствам и искрено те съжалявам ! Бъди жив и здрав , още дълги години да ти виждаме постовете ! .............

Аааа намира се и по някоя топ марка тук там хахахах ... абе то всичко това са " пръчка " мммдада , то граоздето кисело ............... щом е близо до Дунава . Що обръщате внимание и правите спЕциален един ............. .
    Някой задавал ли си един простичък , елементарен и нормален въпрос :как се намират тези редки екземпляри и как се транспортират ????

Няколко снимки на " пръчките "
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Angel's; 22 March 2019 в 23:47.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Кратко пояснение за вас двамцата, дето не сте чели темата с разбиране и от началото!

Истински сериозните марки и модели започват след този пост:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post347658
    Вижте му добре датата.

Просто това е бил най-добрия начин да го манипулирам
    И с непрекъснатото набиване на канчето я докарахме до ден днешен, все още няма Лин, Нейм...

Просто се радвам, че Ангел ме чете с разбиране, а не като вас хейтъри!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Малко "тигани" за палачинки

Angel's, прозвуча малко грубо за тези уникални модели от миналото. Майтапа настарана. Нека не падаме до нивото на повечето коментатори в темата.
    Хубава неделя от мен!

Малко ленти.
    От моделите касетъчни декове съм фен на Aiwa , ползвал съм : 660 , 770 , 990 , 009 и 9000 .

Цитат Публикувано от Владо Покажи мнения
    Angel's, прозвуча малко грубо за тези уникални модели от миналото. Майтапа настарана. Нека не падаме до нивото на повечето коментатори в темата.
    Хубава неделя от мен!
    Владо , това са уникални машини и като изработка и звук и към днешна дата , но с тези "мостоваци" , "пръчки " и др. подобни по добре да им се .................... отколкото да ..............
    Редактирано от Angel's; 24 March 2019 в 12:16.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Да попитам нещо странично. Ако техниките са в подредба позволяваща общ кадър на всички, мога ли да си изпрося една обща снимка?
    Пак да пробвам с горната молба?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Може Ицо, но трябва да се отдалечи отвъд Бояна...

Владо, ти си неккъв много крив човек. Може ли една кратка автобиография?

Може Ицо, но трябва да се отдалечи отвъд Бояна...

Владо, ти си неккъв много крив човек. Може ли една кратка автобиография?
    Явно един от споменатите по-горе коментатори изпълзя, горкия не се стърпя.
    За тях не е важен смисления коментар, важно е "лаф да става", ако може по най-тъпия начин да се коментират съфорумците.
    Жалка работа, жалко за хубавата тема.
    Владо

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    А за коментарите по отношение на съфорумци какво пише в правилника? Но си трябва мъжка ръка.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

А е просто - върни се 1000 поста назад и виж за пластмасовата отверка какво е написал тоа владо...
    И без значение кой какво пише, той застава на амбразурата

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Пак да пробвам с горната молба?
    За съжаление техниките са много на брой и са разхвърляни по помещенията.
    Мога да ти покажа в едната стая едната стена, но снимката не обхваща долу до пода, щото ми попречи една спалня да обхвана всичко.
    Но, все пак ще добиеш някаква представа, ето:

http://images.vfl.ru/ii/1553450452/f...8/25903632.jpg

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ей, мирише ли на тази специфичната смазка за механики в стаята?

Редно е и аз да влезна в диалог.
    В четвъртък организирах среща при мен по молба на Angel's, който учтиво ме помоли да му дам възможност да се докосне до тези редки екземпляри с които се обогати Колекцията през последните няколко години. Поканих над 10 човека от форума. Само трима от поканените намериха възможност да присъстват. Нещата при мен станаха толкова много че стана трудно наведнъж да покажа всичко. Дори Акаi който преди можех да покажа на една снимка, сега е невъзможно ,защото само там от последното представяне до сега се увеличи с над 30 устройства. За да покажа всичко ми трябват дни тъй като това са ТОНОВЕ техника.
    Моля учтиво Буки да не спами толкова много и да не напада останалите членове от Форума.Владо никога не е казал лоша дума и иска единствено да се държим като зрели хора.Убеден съм,че тук преобладават зрелите хора в този Форум и в тази тема. Показвам какво съм успял да намеря и да обогатя Колекцията.Нека Буки и който и да е друг да не живеят с мисълта че се съобразявам с нечии препоръки или желания.Търся и вземам неща които Аз съм преценил че са стойности.Че някой мисли това за пръчка - не ме интересува,ако иска да не го гледа, но нека не претоварва темата с излишни коментари.

Отговарям на ittso - Ти ще си първия на когото ще пратя тази снимка ако успея да я реализирам.

Отговарям на Румбата - Не в стаята не мирише на Машинно масло, а на Хай Енд!!!

Вярвам че тези които ме посетиха останаха доволни а следващия път ще видим нещо друго и повече. Благодаря на Angel's за снимките.

Ангел
    Редактирано от АудиоИдиот; 24 March 2019 в 20:46.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Не на машинно масло, а на една смазка дето имаха дековете от корекома. Една нова пластмасова японска кутия от Фарнела купих и тя миришеше така. Може да не е било от смазката.
    Каква е миризмата на Хай Енда?

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Мога да ти покажа в едната стая едната стена, но снимката не обхваща долу до пода, щото ми попречи една спалня да обхвана всичко.

Благодаря. За нещо подобно питах - снимка "пълнеща окото". Не че поотделно техниките не са интересни, но ми се искаше да видя подобна гледка.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

извънземен аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Не на машинно масло, а на една смазка дето имаха дековете от корекома. Една нова пластмасова японска кутия от Фарнела купих и тя миришеше така. Може да не е било от смазката.
    Каква е миризмата на Хай Енда?
    Знам отлично за какво говориш, това не е миризма на смазка, а е ароматизираната пластмаса на япончетата Особено силно се усещаше от новите техники и най-вече в корекома С течение на времето аромата ослабваше, така че при Ангел може и да не се усеща вече Но това го знае всеки живял по това време хайфист

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Просто това е бил най-добрия начин да го манипулирам
    Ако си мислиш, че твоите коментари са довели до каквато и да е промяна в плана жестоко се лъжеш
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38

Честно казано тази снимка не ми хареса, толкова класни машини натрупани все едно са на битак.
    Слуша ли се всичко това? В крайна сметка според мен тази техника е създадена за да свири, като виси кел файда от нея.

Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    Честно казано тази снимка не ми хареса, толкова класни машини натрупани все едно са на битак.
    Слуша ли се всичко това? В крайна сметка според мен тази техника е създадена за да свири, като виси кел файда от нея.
    Прав си,но.... Доста сложно е да се намери подходяща среда, за да се изложи всичко това.Тази мисъл ме занимава още от самото започване на Колекцията. Нужни са поне 200 квадрата изложбена площ, при това на подходящо място в града, да е добре охранявана и има кой да седи в тази изложбена зала. Искам да има и демонстрационна зала.Как да стане?За сега не мога да реша въпроса.Преговарям за едно место, близо до къщата ми където на построя тази зала, но няма голям напредък. Ако стане ще се чуе.

Не обръщай внимание на приказките на Тарамбуки
    Редактирано от АудиоИдиот; 26 March 2019 в 18:29.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Ще е супер ако се получи .
    tarambuki

Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    ...толкова класни машини натрупани все едно са на битак.
    Пич, той Ангел ги събира за колекция, като изложбени експонати. Как да ги слуша всичките?
    Е, вади по някой и друг модел да го преслуша, ама...

За да завършиме описание на малката сбирка и да дам отговор на някой и друг въпрос ще дам още следните пояснения:

АудиоИдиот разопакова едни купен наскоро диск , добре записан

53918264_392188264695090_4559801361792761856_n.jpg 56158330_360453821228633_651042975362580480_n.jpg

Използвания RCA конектор между компонентите беше Chord Indigo с дължина 1,5 метра

Chord Indigo Plus.jpg 2 Chord Indigo Plus.jpg 5 Chord Indigo Plus.jpg 6 Chord Indigo Plus.jpg4 Chord Indigo Plus.jpg 7 Chord Indigo Plus.jpg 3 Chord Indigo Plus.jpg

Захранващите кабели
    за компонентите бяха Wireworld Silver Electra с дължина 2 метра

wireworld_silver_electra_power 1.jpg 5.4.jpg
    2018-11-04_152335.jpg 5.jpg 7.3.jpg

7.2.jpg 7.1.jpg 7.jpg

И в завършек една малка и много симпатична система на AKAI

DSC07856.jpg

АудиоИдиот , благодаря за гостоприемството !
    Радвам се ,че сподели с нас тези редки и качествени представители на хай фи техниката !
    Искрено ти Пожелавам , още много редки екземпляри и изключителни образци в колекцията ти !!!
    Поздрави Angel's

Редактирано от Angel's; 27 March 2019 в 14:04.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Пич, той Ангел ги събира за колекция, като изложбени експонати. Как да ги слуша всичките?
    Е, вади по някой и друг модел да го преслуша, ама...
    Пич ,
    това е супер че ги събира, но ето например в гр.Пещера има музей на соц.возилата, какво пречи да има и такъв за аудиотехника, даже в случая ще може да се послуша тази техника, докато возилата няма как да ги подкараш.
    Редактирано от kaloian; 27 March 2019 в 15:53.

AKAI Flagship Stereo Receiver Model AA-R51

Ново попълнение. Представям Ви един красавец от далечната 1981 г.Това е Флагманския модел ресивър на AKAI ,модел AA-R51.Непознат в Европа защото е предлаган само в Щатите и за вътрешния пазар на Япония.Усилвателната част е 2 х 62 Вт на канал /8 ома, приятно тембър и с цифров дисплей.Принадлежи към поколението на усилвателите PA-W09. Ето и няколко снимки:
    akai-stereo-receiver-model-aar51.jpg akai-stereo-receiver-model-aar51 right.jpg akai-stereo-receiver-model-aar51фронт.jpg akai-stereo-receiver-model-aar51rear side.jpg akai-stereo-receiver-model-aar51 under cover.jpg

Днес пристигнаха няколко играчки. С тях се заформя една ЛеЛе МаЛе система на Technics.Дайте ми малко време да изчистя личицата им и да ги приготвя.Истинска атракция са. Разбира се че не са скорошно издание.
    Редактирано от АудиоИдиот; 29 March 2019 в 17:16.

Страница 67 от 73 ПърваПърва ... 17 42 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени