Страница 64 от 73 ПърваПърва ... 14 39 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,576 до 1,600 от 1819

Тема: Малко от играчките на един приятел

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Това е пример за колекционерска вещ! Не ония акайски пръчици...
    Тук пръчица, там монстерче.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Докато със събраните съчки изведнъж монстърчето се окаже затрупано...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Колекцията получи ново подкрепление. Този пък в Бранда TECHNICS-това е чудовищния касетен дек модел RS 9900U.
    Мммм да , да много добро попадение !!!

Благодаря на всички които оцениха подобаващо последното попълнение. Дори Буки се изказа изненадващо ласкаво, но аз си мисля че ако по детайлно се вглежда в показаното ще добие по вярна представа за Аудио техниката от това време. И не мога да разбера кво има толкова против АКАЙ. Популярна марка,радвала милиони хора по света.Радва ги и днес. Ето едно такова нещо което радва окото независимо че е 40 годишно. AKAI GX 50M. Флагманска машина от последните лостово управляеми машини. В отлично състояние и може да се каже че и параметрите му са доста респектиращи за това време. Показания модел е по различен от добре познатия в Европа. Разликата е,че тук има изведен птенциометър за регулиране тока на подмагнитването, което го няма в Европейския вариант. Все пак е съществена екстра.Това е Американския вариант.Ето и няколко кадъра на Машината:

IMG_0669.jpgIMG_0671.jpgIMG_0672.jpg

Популярна, колко да е популярна, че днес е фалирала и я няма

Но и Телефункин няма вече, и...

AKAI AA 5810

Макар и на 45 години, все пак е бил е флагман за времето си. Дори и след толкова години доставя удоволствие с благия си глас. В много приличен вид -очевидно е бил слабост на предния собственик,защото е много запазен.Солидна изработка и симпатичен външен вид. 2 х 50 Вт/8 ома на канал. За времето си е бил сериозна пръчка, както ги нарича Буки.Аз пък не страдам от това . Като гледам каква добра е изработката, ще надживее доста от съвременните устройства. И за него има Дек, само един тунер и още една система на Акай в редиците. Ето и няколко кадъра:

IMG_0674.jpg IMG_0675.jpg IMG_0676.jpg

Винтидж красота! Особено с гумата по врътките, честито! Ямаха имат ли такива?

AKAI AL P95 Turntable

Още една изключително рядка машина се присъедини към Колекцията .За жалост има поражения при транспорта, но надявам се поправими.Това е Грамофона с тангенциално рамо AKAI AL P95, по- големия брат на AKAI AL P45 показан преди около месец.Съвместна разработка с Mitsubishi.Пълен автомат,позволява автоматичен избор на отделна песен, както и програмиране,търсене на две скорости . С кварцов стабилизатор на мотора. Макар и не връх все пак параметрите му са достатъчно добри и предизвикват уважение. Ето и няколко снимки:

IMG_0677.jpg IMG_0678.jpg

Цитат Публикувано от Владо Покажи мнения
    Винтидж красота! Особено с гумата по врътките, честито! Ямаха имат ли такива?
    Не, нямат но пък имат стъпково позициониране за усилването и тон блендите ( специално СА 2010 със сигурност е така)

Честито за новите попълнения! Много добри попадения!
    Дано няма други поражения, върху грамофона. Това, което се вижда, не е особен проблем.
    Поздрави и продължавай да ни радваш с колекцията!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Макар и на 45 години, все пак е бил е флагман за времето си. Дори и след толкова години доставя удоволствие с благия си глас. В много приличен вид -очевидно е бил слабост на предния собственик,защото е много запазен.Солидна изработка и симпатичен външен вид. 2 х 50 Вт/8 ома на канал. За времето си е бил сериозна пръчка, както ги нарича Буки.Аз пък не страдам от това . Като гледам каква добра е изработката, ще надживее доста от съвременните устройства. И за него има Дек, само един тунер и още една система на Акай в редиците. Ето и няколко кадъра:

IMG_0674.jpg IMG_0675.jpg IMG_0676.jpg
    Наистина чуден екземпляр. Аз, както добре знаеш, много им се радвам! Влюбен съм в тези красоти и най-важното е, че са направени както трябва и с ценни материали. Единствено не е трябвало да се пипат подключването на ОТ-тата, защото не е автентично, но е направено както трябва и това е достатъчно. Поздравления Ачо.

Има и Ямаха от хубавото време!

TECHNICS SU 8088 К

И отново Ветеран на 40+ години. Това е усилвателя TECHNICS SU 8088 К. Той е допълнение към ролковия магнетофон TECHNICS RS 777U показан през август миналата година. Остава да намерим и другия Монстер - Дека TECHNICS RS B95M системата ще стане готова. За годините си е приличен усилвател. 2 х 80 Вт/ 8 ома.Солидна изработка, яко захранване ,но... Буки ще каже ТECHNIСS.
    Ето и няколко снимки:

IMG_0643.jpg IMG_0644.jpg 8088.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 25 February 2019 в 20:59.

Честито! Юнак е този!

Усилвателите TECHNICS са мноо по=добри от разните пръчковидни акайчета и хитаченца!

Което ме сеща - имаш ли оня култов амп Хитачи, без който не минавало нито едно студио?

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    И отново Ветеран на 40+ години. Това е усилвателя TECHNICS SU 8088 К. Той е допълнение към ролковия магнетофон TECHNICS RS 777U показан през август миналата година. Остава да намерим и другия Монстер - Дека TECHNICS RS B95M системата ще стане готова. За годините си е приличен усилвател. 2 х 80 Вт/ 8 ома.Солидна изработка, яко захранване ,но... Буки ще каже ТECHNIСS.
    Ето и няколко снимки:

IMG_0643.jpg IMG_0644.jpg 8088.jpg
    Наистина единственият "западен" усилвател , който не продадох под рус чехъл , преди напускането ни на Варна .
    Трябва да се чуе , за да се разбере защо . А какви сребристи монстъри кенууд и пайнер имах тогава .... Всичко замина в оказионите , от които ги бях събирал 8-9 години.
    Към момента на вкусовете ми тогава - най-брутално и неотстъпчиво свирещата ширпотреба на техникс в горния сегмент.
    Много щракалки , много нещо , но някак не църкат като при пайнер . Спокойно търпи захранването му усилване от СД до 8-ма степен /от 10 условни/.
    Моят бе версията с киловатова консумация.
    Е , тогава нямаше нищо английско в морската столица де....
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    ................
    Моят бе версията с киловатова консумация. ..............
    Бих уточнил че по онези години е било модерно да има киловати по ламарините.
    Реално делиш на 2 или дори на 4 (при някои модели) и получаваш реалната мощност
    на вградения захранващ трансформатор.
    И естествено това няма нищо общо с реалната консумация на самия усилвател.

Иначе много ме радват циганите (и "българите") по битаците
    които са силно запознати и купуват и продават гооолеми надписи.

AKAI AA-V405 Computer Contolled Audio Video Receiver

И пак нещо интересно и несрещано из Европа. Това е Ресивъра на АКАЙ - модела AA-V405. Години на производство-от1983-87.Предлаган предимно на Американския пазар.Не се среща в Европа. Хубав плътен бас и детайлни високи. На изхода имате солидни 2х80 Вата.Сполучлива машина.Звука ми допадна а и самото устройство не е с претенции, макар и да дава доста повече от очакваното. С 4 колони и дистанционно в ръка имате възможност да включите и управлявате съраунд ефекта. Има и вграден 7 канален еквилайзер. Много ефектен и красив дисплей Ето и няколко снимки:

AA-V405.jpgAA-V405 disp.jpgaa-V405 bs.jpg

AKAI GXC 740D, AKAI GX-R55, AKAI GX-R60 EX, GX-R66 EX

На вид нищо особенно.Няколко машини от средния клас,издържали всики предизвикателства на времето.Допълват Колекцията в раздела за АКАЙ през различните години. AKAI GXC 740D е по стара генерация - 1975-76г.AKAI GX-R55, AKAI GX-R60 EX, GX-R66 EX са от поколението 83-84г. Реверсивни ,с въртяща се глава ,доста добре оборудвани с екстри. И трите дека са с dolby B и C AKAI, а GX-R60 EX и GX-R66 EX са и с dbx. На метал и трите машини качват до 19 000 Хц+/-3 дБ. Ето и няколко кадъра на новите членове:

IMG_0640.jpgIMG_0641.jpgGXC 740DIMG_0639.jpgGX-R55
    IMG_0653.jpgGX-R66
    IMG_0655.jpgIMG_0656.jpg IMG_0654.jpgGX-R60

Обещавам този месец да бъде вълнуващ с яки постове и интересни играчки

Държа на ОБЕЩАНОТО.

В последния пост обещах да дигна градуса на темата.И ето днес ще стане.За мен това беше последния неоткрит звяр в листа по който ги издирвам един по един и той най-после падна в моите ръце.Щастлив съм!!! Не мога да спестя суперлативите си за него.Красавец от всякъде.Води се много много Hi End. Някой неща ме озадачават.Как може в толкова малко килограми да вместят толкова високо качество.Двойника му е с кило по тежък при същите параметри и само едно нещо не знам грешка ли е или истина.Той е S/N 64dB, a двойника се води 74dB. Даже за него се смеят че е облечен в черен костюм. Какво съм ви приготвил да видите??? След час ще го покажа като кача снимките.
    Редактирано от АудиоИдиот; 5 March 2019 в 16:53.

ALPINE AL 90 =LUXMAN K-05 =HOLY GRAIL

Никой не дръзна да опита с предположение какво ще бъде показано

ALPINE AL 90( LUXMAN K-05)- Последната касетна Супер машина която липсва от колекцията(поне така е по моя лист) най после беше набавена. Дека пристигна в уникално добро състояние.Чак йълто на гащите.Не мога да му се нарадвам.И все пак ми се искаше да е в шампанско и да пише LUXMAN K-05 на него,защото заедно с по малкия брат LUXMAN K-03 и усилвателя М05/С05 ставаха страхотен комплект. Сега трябва и за това да се ровя из нета. Важното е че се запълни една дупка стояща от години. Няма да го представям. Ето един линк който иска да чете https://colpoditosse.weebly.com/alpine-al-90.html . Има го и в Audio Heritage JP. Ето и няколко снимки:

АLPINE AL 90 front.jpg IMG_0679.jpg IMG_0682.jpg IMG_0683.jpg IMG_0688.jpgAl90 under cover.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 5 March 2019 в 17:44.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Готин дек.
    Двама мои познати го притежаваха в началото на 90-те години.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Преди години, имах AL 80.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 5 March 2019 в 19:07.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Е, как да не се радваш на това творение, на изкуството!!!
    Радва и окото и слуха!!!
    Даже и буки ще се зарадва на чистачките!
    Браво, поредното перфектно попадение! Показваш незнайни модели!
    Поздрави!

Maй много сте бързали с покупката?!
    ... като фен на Luxman, никога не бих сложил "това черно нещо" до C05/M05. Направо е кощунствено!
    Бих изчакал търпеливо Luxman K-05....
    Alpine е "срамният и тъжен" период на Luxman и хич и не искат да си го спомнят

Ако бях колекционер, бих търсил да речем KX-100. 101, 102...
    То цялата серия Suckface е много интересна заради дизайна си, който "малко" надскача времето си с около 15-20г.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Страница 64 от 73 ПърваПърва ... 14 39 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени