Страница 76 от 76 ПърваПърва ... 26 51 66 72 73 74 75 76
Резултати 1,876 до 1,893 от 1893

Тема: Малко от играчките на един приятел

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Ittso не си следил внимателно темата Ta-f80 го има отдавна в Колекцията!!
    Следя я, но доста е набъбнала и няма запомняне какво има в нея...

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Той няма време, чете за светодиоди...
    Ами не. Основно следя кино-кариерата ти. Интересно, че пред камера на плющиш TBE по челото.
    Редактирано от ittso; 16 November 2019 в 12:07.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Да,съгласен съм че станаха много и няма запомняне ,но ето въпросния усилвател ( на първата снимка) както и цялата серия . SONY TA-F80 си е от всякъде хай-енд. http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F80.html
    Сега чак забелязах че въпреки силното присъствие на SONY в колекцията,твърде малко съм показал от това което е събрано. Съвсем скоро надявам се пак ще има нещо много -много сериозно от тази марка и трябва да опитам да покажа и целия сегмент. Струва си. Той е втория по численост бранд в Колекцията.

0da7f1a7136fbf43.jpg SONY TA-F 80 е в основата на блока 031170610.jpgЦялата серия усилватели

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    ... SONY TA-F80 си е от всякъде хай-енд...
    Той и той ли е с импулсно?
    Интересна концепция.
    Като отдавана мощност със сигурност е в презапас.
    Не знам дали не влияе с някои хармоници на честотния диапазон?
    Иначе този,който ремонтирах момчето каза,че го слуша на 200W колони.
    Успех.
    “Музика лоша няма,има лош изпълнител!“

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    И TA-F60, 70, 80 са все с импулсно. Схемите на захранването им са интересни. Рядко може да се види друга с толкова грешки...

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Като за времето си може би са били хит.
    За сега не знам?
    С това си решение носят на товар.
    Компютърните захранвания явно не са за изхвърляне?
    “Музика лоша няма,има лош изпълнител!“

От TA-F40 нагоре всички са с импулсно. TA-F70 е с мощност на захранването 390 Вт а TA-F80 е с мощност на захранващия блок 630 Вт.И двата усилвателя са чудесни устройства. Хубаво е да се прочете в по горния линк мнението на Мирко Езлинг.Който има шанс да барне някой от тези два модела няма да съжалява

8550 § 8450 са новите членове в Колекцията. Скоро ще ви зарадвам и със снимки

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    От TA-F40 нагоре всички са с импулсно. TA-F70 е с мощност на захранването 390 Вт а TA-F80 е с мощност на захранващия блок 630 Вт.И двата усилвателя са чудесни устройства. Хубаво е да се прочете в по горния линк мнението на Мирко Езлинг.Който има шанс да барне някой от тези два модела няма да съжалява
    Това за грешките в схемите не съм го споменал като критика. Явно е имало причини през ония години да се "допускат" такива. Защита от китайското индиго или от нечие друго...
    Иначе имам и 60 и 70. Е, седемдесетките са за ремонт...

MASTER PIECE SONY TAN 8550/SONY TAE 8450 AMPLIFIER

Независимо от прогнозите, че ще свършат класните и интересни модели в тази колекция не се получава. Толкова много неща бяха показани до сега и въпреки това се намират нови и все трепач устройства които за много от любителите са били само една картинка от проспект или периодично издание. Този път в полезрението попадна един от монстерите на SONY произвеждан и предлаган на пазара от 1974 до 1978 година. Това е усилвателя модел
    SONY TAN 8550/SONY TAE 8450 , състоящ се от две части - пред усилвател и крайно стъпало. За времето си е бил висша лига сред усилвателите с редица авангардни решения. Признат и ценен високо сред Hi Fi любителите. За съжаление популярността му е била ограничена поради доста високата цена. Описанието на Усилвателя на мощност може да се види на линка http://www.multi.fi/%7Esamppo/sony_tan8550.html а предусилвателя е подробно разгледан в сайта The Vintage Knob. С този усилвател се оформи една система на Сони с която успешно фирмата се противопоставя на един от най сериозните и конкуренти - TECHNICS. За мен и в двата бранда тези системи са връх за времето си и която и да се вземе е била достатъчно да задоволи и най високите изисквания на слушателите.
    Ето и няколко снимки както на усилвателя така и на системата. Все още има компоненти за набавяне но най трудните за намиране вече са налични:
    Пред усилвателя
    IMG_0886.jpg IMG_0887.jpg IMG_0888.jpg IMG_0889.jpg IMG_0890.jpg
    Крайното стъпало
    IMG_0891.jpg IMG_0892.jpg IMG_0893.jpg
    IMG_0896.jpgУсилвателя комплект
    IMG_0898.jpgСистемата на SONY TAN 8550/ TAE 8450 AMPLIFIER, SONY TC 880-2 TAPE RECORDER, SONY TC-K8B CASSETTE DECK

За да стане Системата в завършен вид трябва да се издирят и прибавят Тунера SONY ST 5950 и Грамофона SONY PS - 8750.

Крайната цел е да се събере системата в подобно на показаното вид. За колоните е под въпрос че на 45г не знам дали има оцелели.
    pics_v2.jpg Снимката е взета от The Vintage Knob
    Надявам се да се изкефите на показаното
    Редактирано от АудиоИдиот; 24 November 2019 в 20:25.

Супер! Ролкача ме кефи!

АKAI GX-715 II

Един дребосък който е малко познат. Това не е познатия AKAI GX 715D а е по различен.Eдна от разликите е позицията METAL. Начало на производство - 1979г.Истинска Ретро находка. В доста добро състояние независимо от преклонната си възраст от ... 40г. Ето и няколко снимки
    IMG-19d5437f5aef612ff8b5917565078b31-V.jpgIMG-e38c9f369054f9a2f50195fcff8fedae-V.jpgIMG-23d0aeb0cfd378378a3154fa8a916af9-V.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 26 November 2019 в 22:55.

Честито! Кефиш ме на макс!!!!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Днес бях на гости при големия ми приятел Ачо и той както винаги ме остави без дъх! Разкошен човек и толкова добродушен! Както винаги отново съм му благодарен за прелестите които ми показа, но и това което чух, ще остане за винаги в сърцето ми и ушите. Страшно съм радостен, че Българин има тези златни бижута и се гордея даже.
    Днес обаче какво видях и чух, просто останах безмълвен. Истински звук, неподправен, нищо излишно или крещящо! Просто всяка нота си бе на място и човек ако затвори очи слушайки, се преселва в истинска сцена! Днес просто усетих истинска симфония без да ходя на Опера или в La Scala.
    Очите ми са затворени и слушайки се пренесох в залата... Имах усещането, че наистина свири жив оркестър и той е долу пред мен.
    Няма такъв кеф и удоволствие просто. Страхотни озвучителни тела. Всеки звук излизащ от тях е адски верен и точен. Аз специално онемях, защото си мислех, че лачената им визия е само параван, а то се оказа, че не само изглеждат внушително и красиво, но и свирят отлично!
    Много съм щастлив, че имах възможността да ги чуя, да ги пипна, че дори и да си направим снимки за спомен. Разбира се, този мой пост е с изричното разрешение на Ачо, защото аз не мога да замълча, когато тези озвучителни тела са просто върха!
    Ачо, да си жив и здрав! Пожелавам ти огромно дълголетие и все така приятно да ме радваш!!! Горд съм, че съм Българин, защото имам сънародник, приятел, който дава мило и драго за истинските неща в аудиото!!! Чужденците вече могат само да завиждат!!!
    Благодаря ти от сърце Ачо!!!

DSC06257.jpg DSC06258.jpg DSC06259.jpg DSC06260.jpg DSC06261.jpg DSC06262.jpg DSC06263.jpg DSC06264.jpg

Извинявам се лошото качество на снимките, но "сапунерката" ми, толкова си може.
    Имах желание да кача и клип със звук, но като зная какво качество дава тази "сапунерка", не посмях...

П.С. ОТ-тата са Tannoy Kingdom Royal MKii
    Редактирано от Виктор Симов; 28 November 2019 в 19:12.

Лачени били, а?

Ти с ламбретката ли отиде?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ти с ламбретката ли отиде?
    Не! За да ми направи кефа на мен, Ачо бе закачил един Pioneer!
    Но..., следващия път, който ще е съвсем скоро, ще занеса Pioneer SA-9100 (понеже ми е най-лек - само 17 кила) и един специален диск.
    ОТ-тата са уникални! Само си представям инженерите колко пот са отдали, за да ги направят!

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Ето ги.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 28 November 2019 в 19:41.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Нямах време да се приготвям, когато се обади Вики с молба да дойде и да чуе тези магарета,но си е кеф да седнеш пред тях и да онемееш от звук. Слушахме на 0.5 Вата и то през един Мики Маус - PIONEER SA-950. Ами Вики да каже какво чу и какво не чу. Май нямаше нещо да не се чуе. Слушахме Andre Rieu, Gino Marinelo - Late Night Music, Bad Boys Blue. Звук кристален и чист като от извор. Радвам се че му е харесало и разбирам въодушевлението му.
    И аз му благодаря за споделените впечатления.

Въпреки усилията ни да съберем всичко издадено между 1976 г. и 1995 г. от AKAI в техния върхов сегмент, все остава по нещо да се доизнамери. Знам че такива "дребни"устройства не събират овации и внимание,но за да стане в завършен вид една колекция всеки детайл е важен.Понякога дори и аз не се ангажирам да показвам тези не важни устройства,ама защо пък.Nали това е целта-да покажа и запозная почитателите на марката с всичко произвеждано от тези години. Eто две устройства които са налични от много време,но не са излагани в темата. Това е върховия модел на AKAI за поколението 1978 -1980 г еквилайзер AKAI EA-G80 и едно много удобно устройство-екстра не само към това поколение,а и към всяка система в която са включени повече от няколко дека или източника и дава улеснението да избираш един от 4 източника за запис/възпроизвеждане. Това е AKAI tape deck Selector model DS-5.
    Няколко снимки на устройствата:

IMG_0846.jpg IMG_0847.jpg

Между другото стана отново необходимо да се поакже всичко събрано от тази марка. От последното представяне до днес списъка се е увеличил с над 35 устройства.
    Редактирано от АудиоИдиот; 7 December 2019 в 09:47.

Страница 76 от 76 ПърваПърва ... 26 51 66 72 73 74 75 76

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени