Страница 46 от 50 ПърваПърва ... 21 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ПоследнаПоследна
Резултати 1,126 до 1,150 от 1227

Тема: Малко от играчките на един приятел

Бристълските наречия не се тачат по света...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Бристълските наречия не се тачат по света...
    Поредното неуважително мнение... Жалко!

Цитат Публикувано от fancooler Покажи мнения
    Аз говоря английски и се наемам да изготвя критичен репорт (изложение) за всяка една система и модел, за да може да добавим описанието към снимките. Чест и удоволствие ще е за мен!
    Подкрепям всеки който би помогнал с нещо. Стига да имаш време. Там в UK би трябвало да е море от информация за тази техника и тази Епоха. Англичаните са луди по старите коли и техника. И не се страхувай ако трябва да е критично написаното. Такава е била техниката тогава, но това не значи че трябва да го захвърлим на боклука.

AIWA AD 6900 MKII -A Legendary Cassette Deck and a Beautiful Classic Vintage System

Почивка няма. И само напред, без значение че на някой не му допада. От толкова време издирвах тази реликва и най после успех - един екземпляр в чудесно състояние който завърши и системата от това време. Аз се кефя когато видя тази система по много причини,но не може да се отрече колко стилна и красива по дизайн е тя, дори и след 35 години. Ето ви няколко кадъра:

103796.jpgAIWA AD 6900 MKIIIMG_0380.jpgВече в къщиIMG_0379.jpgВид отзадIMG_0383.jpgЦялата система
    Редактирано от АудиоИдиот; 12 July 2017 в 11:42.

Еееееее, това е вече друга бира!

Добре бе Владо, тогава и аз давам 5 стинки - той ще кара на бристъл стайл, аз безплатно ще го редактирам до истински англоамерикански, ОК?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Айвата е супер! Честито?

Не мисля да се възпитаваме, но самочувствието не винаги е предимство. 45 години ползвам езика професионално, но не бих се наел да оценявам нечии познания без да имам основание...

emo-benji's Avatar
    Членува от
    May 2010
    Възраст
    53
    Комплекта е чудесен.РАДОСТ!

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    Страхотни са!

High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Май не са стигали до Кореком, а?

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Подкрепям всеки който би помогнал с нещо. Стига да имаш време. Там в UK би трябвало да е море от информация за тази техника и тази Епоха. Англичаните са луди по старите коли и техника. И не се страхувай ако трябва да е критично написаното. Такава е била техниката тогава, но това не значи че трябва да го захвърлим на боклука.
    Сега като си довърша нещата около завършването се заемам!

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    48
    В тръпнещо очакване на съботната слухово-визуална сесия започвам да се замислям по поставените по-горе въпроси относно популяризиране на колекцията на Ангел (а и на други маниаци) и "pros and cons" характеристики на всеки компонент. Явно темата би била доста дълга, с множество закачки и препирни относно това и онова (звук, визия, усещане и тръпка). Все пак си мисля, че е дошло времето за сериозен римейк на моето т.нар. ревю от ноември 2015 година. Мога да спонсорирам и отделя един хостинг към някой от фирмените ми сайтове, но ми трябва идея за платформата. Ако все пак някога реализираме подобно онлайн решение, това ще е нещо повече от емоция и спомени. Всеки един от нас, в чиито вени тече чист аналогов звук, би трябвало да може да сподели собствените си виждания, слухови възприятия и идеи. Сега, когато пиша това, се сещам, че все пак трябва да има една референтна норма за сравнение...

ПП извинявам се за прекъснатото описание през ноември 2015 година. Проблеми с очите и последващо лечение ме възпрепятстваха да довърша описанието на колекцията. За което се извинявам отново. Но и ентусиазъма е наличен отново ...
    Редактирано от userone; 12 July 2017 в 22:01.
    в изчакване на по-добри времена ...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Аз и друг път го споменах...направете вариантът, който ви харесва, като снимки и изложение и ще го сложим в статиите на сайта.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Цитат Публикувано от userone Покажи мнения
    Сега, когато пиша това, се сещам, че все пак трябва да има една референтна норма за сравнение...
    Абсурд! За съжаление

На гости при Ангел (АудиоИдиот )

Ачо, благодаря за гостоприемството и хубавото аудио-парти което се получи.
    Чухме много качествени компоненти, но Accuphase бе безспорен лидер.
    Ще се радвам да го повторим пак, както и да ми върнеш гостуването.
    Поздрави,
    Властимир

Много съдържателна и незабравима среща! Уникална колекция, доставяща истинско удоволствие за окото и ухото... Ентусиазма към колекцията и гостоприемството на Ангел са забележителни!
    Поласкан съм от контакта с колегите ентусиасти.
    Хиляди благодарности!
    Владо

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    Ачо, благодаря за гостоприемството и хубавото аудио-парти което се получи.
    Чухме много качествени компоненти, но Accuphase бе безспорен лидер.
    Ще се радвам да го повторим пак...
    Присъединявам се към Властимир и искам също да благодаря за предоставената възможност да се чуят едни наистина произведения на изкуството и звук... Удоволствие бе за мен, да се докосна до тези скъпи и качествени изделия, като най-щастливата част от тялото ми, бяха моите уши. Както винаги, времето не стига да се чуе всичко, но съм благодарен и за това, което чух и видях.
    Искам да благодаря също и за добрата компания и чудесното изкарване.

DSC05429.jpg DSC05443.jpg DSC05432.jpg DSC05430.jpg DSC05452.jpg DSC05434.jpg DSC05435.jpg DSC05448.jpg DSC05449.jpg DSC05450.jpg

Все още не съм готов с видеото и когато съм готов, ще го кача и него.

Слушателска сесия

С огромно удоволствие искам да отбележа провеждането на Слушателската сесия. Поканих повече от 10 човека включително и най големия критик -Тарамбуки. За сесията присъствие успяха да си осигурят само 4-ма от поканените, като те доведоха още двама за което им благодаря. Изключителна
    атмосфера, изключително удоволствие. Шестима мъже, отдадени на техниката, звука и музиката. Особена заслуга искам да отдам на Сашо който по един невероятен начин успя да ни въведе в тънкостите на звуковата картина и особеностите на отделните инструменти при оценка на звученето. Благодаря и на специално подбраната от него музика с която оценявахме възможностите на отделните комплекси. Дори и 4 часа не ни стигна да проверим всичко и да се насладим на чутото. Съжалявам че Rucho не можа да се присъедини към нас с някоя негова разработка. Тогава наистина щеше да се получи една уникална среща. И сега мога да споделя че се получи едно незабравимо преживяване. Надявам се и дълго да се помни представянето на Accuphase-a , Mark Levinson-a и малката YAMAHA. Жалко че не стигна времето, защото след това пуснахме и Голямата YAMAHA - M 10000/C 10000.Груба грешка че толкова дълго се въздържах да го направя това в присъствие на други съфорумци.Тогава наистина щеше да има колебание кой е най големия , но нека да остане за следващия път. Сигурен съм че скоро пак ще си организираме подобно мероприятие и отново ще имаме удоволствието да се насладим на изключителния звук, добрата атмосфера и класната техника. БЛАГОДАРЯ на присъствалите:
    Владо, Росен, Властимир, Виктор, Димитър и Сашо.

Беше страхотно и незабравимо преживяване. Всеки може да сподели заснетото

Ангел
    Редактирано от АудиоИдиот; 16 July 2017 в 18:52.

emo-benji's Avatar
    Членува от
    May 2010
    Възраст
    53
    Завиждам,завиждам,но....БЛАГ ОРОДНО!Виждам как Вики се е пренесъл в друго измерение,дано с Буки са се разбрали за PIONEER.А кой е Буки??????
    Имам известни подозрения,защото в моите представи изглежда с карирана риза ,сандали и очила.
    Респект към домакина.

Цитат Публикувано от emo-benji Покажи мнения
    А кой е Буки??????
    Имам известни подозрения,защото в моите представи изглежда с карирана риза ,сандали и очила.
    off:
    Нещо бъркаш, ми се струва. Буката т.нар., не присъства на срещи организирани под масата.
    Всъщност, по-лесно е да срещнеш Летящият холандец.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

За съжаление не можах да присъствам на това изключително събитие, на което бях лично поканен от Ангел Но искрено се надявам да има поне още едно повторение.....

Spitzen Classe Cassete Deck NAKAMICHI DRAGON

За моя радост и за радост на любителите на тази марка. Най после в Колекцията влезна тази "гадна люспеста твар" коментирана десетилетия за добро и лошо но и тя като Голфа - вечно оплюта и мразена все пак си остана един еталон по който всеки се равнява. Вече го има и при нас при това в доста добро козметично и техническо състояние. Ще му направим необходимата профилактика за да сме сигурни за в бъдеще. Ето ви няколко кадъра на машината:
    IMG_0392.jpgIMG_0393.jpgIMG_0394.jpg

Разбира се остана ми и време да си направя NAKAMICHI-терапия като изкарах за целта на бял свят Краля(истинския) заедно с цялата му свита(Накамичницата). Аз наричам свитата Накамичница- отива и . Сериозна работа ама си е Мехлем за душата. Ето и за вас няколко снимки:

IMG_0395.jpgIMG_0398.jpg

В свитата са включени:
    NAKAMICHI 1000 ZXL
    NAKAMICHI Series 7(PA/CA 7,CR 7 , OMS-7, ST 7E
    NAKAMICHI ZX 9
    NAKAMICHI DRAGON
    NAKAMICHI CA 5E

Поста го псвещавам на Владо, Борис Рибов,Властислав и всички които са фенове на Марката НАКАМИЧИ
    Редактирано от АудиоИдиот; 25 July 2017 в 17:38.

Честито, приятелю! С този Драгон се комплектова колекцията ти ц най-добритв модели на марката. Остава и едно 682 да добавиш, но това е само зарди тръпката...
    Поздрави и благодаря за вниманието!
    Владо

Продължението в бранда NAKAMICHI вече съм го ориентирал към това на снимката. Капарирано е но ще дойде по късно а може и да помисля за едно 682

Nakamichi Dragon CD Player.jpg

Още веднъж поздравления към колегата Ангел за ентусиазма и енергията с която подхожда към колекцията си. Ще се повторя от преди време- а McIntosh-ите?
    Редактирано от blackiee; 29 July 2017 в 08:57.

Това което съм показал на тази снимка е забележителната четворка на NAKAMICHI която е донесла славата на Марката през годините. Просто няма място за друг Коментар. Хилядарката винаги е била и ще си остане върхът сред Дековете не само на бранда а въобще. Ето ти един Линк
    http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=16235
    където хората коментират топ моделите на Нак спрямо хилядарката. Не съм го писал аз. Годината е 2012 а никъде не споменават за DR10.
    Редактирано от АудиоИдиот; 31 July 2017 в 10:57.

Страница 46 от 50 ПърваПърва ... 21 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени