Страница 50 от 56 ПърваПърва ... 25 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,226 до 1,250 от 1382

Тема: Малко от играчките на един приятел

TEAC TX 500 AM-FM Stereo Tuner

И така - продължаваме нататък. През Юни в колекцията влезна една хубава класика - усилвателя на ТЕАС модела ВХ 500. Сега към него се присъедини още една ретро класика - Тунера на ТЕАС от това поколение, модела ТЕАС ТХ 500. Заедно с Касетния Дек ТЕАС А800 се заформи
    една истински Ретро Система. Ето и няколко снимки на Тунера и заедно с другите две устройства.

IMG_0447.jpg Тунера ТЕАС ТХ 500IMG_0452.jpgВХ500+ТХ500 IMG_0448.jpg Трите устройства заедно

Трябва да се разровя и ако има грамофон който да добавим към тях.Тогава системата ще стане от А до Я.

И тук искам да се върна към предните постове. "Свирещо" ,"Несвирещо". Нека бъдем коректни когато даваме оценките за техниката от тези години.Да,не свирят така както свирят сегашните устройства,но не искам да слушам "Reflections of my Life" на MARMELADE на нова техника а
    на техника от тези години когато я чух за пръв път.Или пък "Honky Tonk Woman" на STONES. Това е емоция която не може да се замени с нищо.
    По младите едва ли могат да ме разберат. Техниката от тези години не е като сегашната но това е част от историята на развитието и част от
    нашата младост. Новата техника няма тази Харизма.
    Редактирано от АудиоИдиот; 2 November 2017 в 16:01.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    .
    По младите едва ли могат да ме разберат. Техниката от тези години не е като сегашната но това е част от историята на развитието и част от
    нашата младост. Новата техника няма тази Харизма.
    +1!

И няма по глух от този, който не иска да чуе! - Иисус Христос

JVC T-40P AM/FM Quarz Syntheszer Tuneri

Вчера още един дребосък се включи в Колекцията,но с него се заформи и втора състема в бранда JVC. Много трудно се намират нещата от тази фирма(поне тези които искаме да ги има в Колекцията).Важното е да не се отказва човек.Преди около месец и половина намерихме най дефицитния им усилвател а сега и тунер има и ето ти готова система.Направих си и труда да ги щракна всички заедно.Сега увисна самотен подгласника на АХ-9 но и за него ще помислим. Ето ви няколко кадъра по надолу:

IMG_0473.jpgJVC Т-40РIMG_0454.jpg JVC АХ-9§АХ7 IMG_0455.jpgJVC АХ9§АХ7§DD9
    IMG_0476.jpgJVC AX9+DD9+T-40P

a също и другата система на JVC . И двата усилвателя са знакови за бранда. Разбира се има още за допълване на системите но и това ще стане

DSC04471.jpg

Браво Ачо. Кажи за звука на черните екземпляри. Отново ли са с мек отенък и галещи ухото високи?

Усилвателя на JVC модел AX Z911 е много пипнат.Звука му е изключително приятен, балансиран и бистър.Не е натрапчив с каквато и музика да съм го слушащ. Много е детайлен. JVC АХ-9 също е много добър. За годините си в класа си е избил всичко сред конкурентите. За това е и толкова рядък.
    Никой не иска да се раздели с него а е струвал и доста финикийски знаци.

JVC XL Z1010 Compact Disc Player

Нов член на Колекцията. И отново в бранда JVC . Неотдавна се присъедини към Колекцията топ модела ЦД плейър на споменатата марка. Модела
    JVC XL Z1010.Така системата с усилвателя JVC AX Z911 почти се завърши. Остана само един тунер да се добави за да приключи събирането на тази знакова система. Ето и няколко снимки:
    DSC05882.jpgDSC05883.jpgJVC XL Z1010 както и самата система JVC AX Z911 JVC AX-Z911 System.jpg

Седмият Референт

Днес в Колекцията влезна ново име и веднага застана до най големите. Всъщност той е седмият РЕФЕРЕНТ и ми е трудно да събера най подходящите думи за него. Както Jеane- Philippe беше казал - това ще е още едно място за поклонение. От ревютата в нета за него, разбрах ,че този монстер е в състояние да откаже и най закоравелите лампаджии от слабостта им и просто да забравят за Ламбите. Жестоко устройство. Спомням си че тук във Форума един колега изля душата си и каза че мечтата му е да седне в една скромна S- classа, и да сложи до себе си едно такова бижу като това което днес се присъедини към другите шедьоври. Голямия блок е само 42.9 кг а малкия е около 12 кг. Когато човек чуе гласа му го запомня бих казал завинаги- това е неповторимо. За сега само това.Чакам да дойдат още няколко играчки и ще ви зарадвам след това с новите попълнения. А те са .... хубави и рядки екземпляри за които си струва да се спомене. Нали никой не си мисли че темата е в застой.Не-е-е, не е в застопй.Продължаваме да вървим напред. Само малко търпение.

Задника му.jpg Така изглежда задника му
    Редактирано от АудиоИдиот; 29 April 2018 в 18:30.

Искам да запаля колата и веднага да дойда при теб!!!

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    ...Така изглежда задника му
    Надявам се че си закупил цялото изделие, и има и предник?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Хубав задник! Пиано мат...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Разбира се че съм купил и задника и предника, дори и надстройката. Много си падам по тази марка, но са ми слаби кравите да посегна към върховите и модели. Това което донесох днес е около средата, но в тази марка няма лоши неща.Ако мога ще се напъна и поне един хубав ЦД плейър от марката да допълни комплекта, но пак ще се целя в средата,че иначе ще ме изгонят от къщи. Ще ми се да направя и сесия ,да го сравня с ACCUPHASE. Ще бъде велик дуел.Когато ми го демонстрираха вчера бяха включени един фамозен комплект на Dynaaudio и един кастъм грамофон на Pro-Ject. Доста време ми трябваше да осъзная към какво съм посегнал. На снимката в предния пост си личи добре за кой става на въпрос. Оценките за него са само 5 star.
    Редактирано от АудиоИдиот; 29 April 2018 в 21:21.

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    А каква е придобивката?
    Модела 252 или друго?
    d(°L°)b

Право в целта
    M ac МС 252.jpg МАС МС 252 Мас С 48 АС.jpg МАС С 48 АС

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Нямам думи ,поредното ПЕРФЕКТ!!!!

Реших да се порадвам с нашего брата аудиоидиота, що ми трябваше

Гледам - ДФ 40. WTF?

Ща, не ща, издърпах схемата. Грешката е вярна, то било NAIM!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Е .и/ КАКВО ДОКАЗВаш?
    Ae spri se!!!

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Работата с колекцията става много сериозна. Искрени поздравления.

Наим е друг път, толко и си прегледал схемата явно, та го нарочи за тъпашкия наим.
    The McIntosh Autoformer
    Чакам да ми поясниш защо продължават да го ползват на SS стъпала.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

И преда и крайното стъпало са с претенция за пълен оригинал. Взети са от първа ръка и имам и фактурата им от закупуването и гаранционната карта.Купени са от официалния Дилър на McIntosh за Германия. Преда е специална разработка само за Германия и за това към него има добавено АС.Той е с почти 900 долара по скъп от обикновено продавания. Нямам още мои снимки на усилвателя, защото снощи го докарах от Германия, (продавача отказа да го праща по куриери или по пощата).Веднага щом си почина ще му направя фотосесия. На Буки не му обръщам внимание.Нали и той трябва да каже нещо

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Е, честито!!!

Честито, Ангеле! Радвам се за теб и придобивките ти! Е това вече е сериозно! Ще го ставняваш ли с Ямахата?
    Жалко, че има "колеги" без елементарно възпитание, но това си личи и по изказа им, да не споменаваме правопис изобщо...
    Поздрави!!!

E, то аз не разбирам много. Гледам едни резистори, чист NAIM...

Иначе се радвам, че Ангел под моето ръководство и постоянен натиск заряза пръчките от JVC/AKAI/...бла-дрън, и от едно време насам започна преход към истинските неща!

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Последно - истински неща или нисък дъмпинг фактор. Кое е вярно или трябва да си проветряваш устата?

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Виждал съм подобни модели на фирмата на изложенията им в София.
    Успех
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg AAA019.jpg (102.7 KB, 100 преглеждания)

Power Amplifier McIntosh MC 252 + Preamplifier McIntosh C 48 AC

Както анонсирах 7 РЕФЕРЕНТ вече е факт. Едва днес обаче набрах желание да го извадя от кашоните защото това си е усилие. Безкрайно доволен съм от това попълнение. Класно устройство при това почти неползвано в дом на непушачи. Право в десятката. И така имаме налични :

POWER AMPLIFIER McIntosh MC 252 2x 250W/ch at 2,4,8 Ohms, TDH 0.005% from 250mW to Rated Power,Band width 2-20000 Hz +0/-0,5 db

PREAMPLIFIER McIntosh C 48 - AC, данните могат да се видят тук https://www.mcintoshlabs.com/products/preamplifiers/C48

Много приказки не са нужни да обяснявам какво представлява това малаче.Това е Макинтош и това стига.По голямо от това можеше да бъде, но ми се стори излишно. Явява се сериозен конкурент на всичко което е в Колекцията.Надявам не след дълго да кацне и един хубав ЦД плейър, но и това ще стане и тогава....ле ле. Направих му снимки които следват по долу на фона на Трикольора.Продавача беше любезен да го даде с дистанционното управление на преда, Интерконекта и USB кабела без това да се отрази на цената.Няма да го отварям.В нета има достатъчно такива така че не е нужно. Ето и снимките да се насладите:

IMG_0487.jpgКрасавеца опакованIMG_0488.jpgИдентификациятаIMG_0490.jpgМС 252 преден панелIMG_0491.jpgМС 252 задна странаIMG_0492.jpgМС 252 отгоре IMG_0493.jpgМак С 48 АС IMG_0495.jpgЦелия комплектIMG_0498.jpgИнтерконекта и USB кабела
    Редактирано от АудиоИдиот; 2 May 2018 в 13:02.

Страница 50 от 56 ПърваПърва ... 25 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени