Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 22 37 43 44 45 46 47 48 49 50 ПоследнаПоследна
Резултати 1,151 до 1,175 от 1231

Тема: Малко от играчките на един приятел

PIONEER SA 8100 - A real Vintage Classic

За да не излизаме от целта на темата съм ви приготвил среща с една Класика.Пристигна преди няколко дни и е време да ви я покажа. Това е усилвателя на PIONEER модела SA 8100.Модел с над 40 годишна история но и днес очарова с качествения си звук. Усилвателя идва като завършващ елемент на една истинска система Класика. Ето и няколко снимки на красавеца както и самата система:

IMG_0399.jpg IMG_0401.jpg IMG_0402.jpg
    IMG_0404.jpg IMG_0403.jpg IMG_0408.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 31 July 2017 в 11:21.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

CLUB 40 &Over - The Vintage Systems in the Collection

За сега са само 6-7, но си пожелавам да станат повече. Това са истински РЕТРО Класики в Колекцията които предават обаянието на тази епоха. С мечти по тях сме лягали и ставали и сме се надявали един ден да влезнат в домовете ни и да ни донесат радост.Те са на възраст 40 и отгоре- по голяма от 2/3 от участниците в този форум. Понеже са показвани в различни периоди от изграждането на Колекцията сега реших да ви ги предложа наведнъж за да им се изкефите.

Master Line System AKAI GX 630D+AM2600 +GXC760D+GXC.jpgАКАЙAIWA.jpgАЙВАIMG_0408.jpgПИОНЕР
    Master Line -SONY.jpgСОНИTEAC.jpgТЕАКLegendary YAMAHA CA 2010set.jpgЯМАха
    Редактирано от АудиоИдиот; 31 July 2017 в 13:02.

NAKAMICHI DRAGON CD PLAYER+ DAC+PS +RC

Колекцията получи още една перла в Короната. Пристигна преди два дена- малко прашен, няколко дребни драскотини по дървенията но Истински Шедьовър в областта на ЦД плейърите. По малко от 200 Комплекта произведени на този бял свят, и един от тях е наличен в България ,при това в пълна изправност но с единственото неудобство че е на 100 волта. Не съм му направил още Фотосесия и за това ползвам чужда снимка но при първа възможност ще го покажа заедно с цялата Накамичница.Един истински Аудиофилски плейър. Поради изключително малката бройка информацията е за него е много оскъдна но това което намерих е само суперлативи. Дори и инструкцията с която пристигна е на Японски и ще трябва да търся превод. Ето така изглежда Новото постъпление:

pics_v2.jpg

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Честито! Бихме се радвали на една снимка под капака.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

emo-benji's Avatar
    Членува от
    May 2010
    Възраст
    53

Ачо, поздравления!
    Поредното и интересно и изключително рядко устройство.

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Колекцията получи още една перла в Короната. Пристигна преди два дена- малко прашен, няколко дребни драскотини по дървенията но Истински Шедьовър в областта на ЦД плейърите. По малко от 200 Комплекта произведени на този бял свят, и един от тях е наличен в България ,при това в пълна изправност но с единственото неудобство че е на 100 волта. Не съм му направил още Фотосесия и за това ползвам чужда снимка но при първа възможност ще го покажа заедно с цялата Накамичница.Един истински Аудиофилски плейър. Поради изключително малката бройка информацията е за него е много оскъдна но това което намерих е само суперлативи. Дори и инструкцията с която пристигна е на Японски и ще трябва да търся превод. Ето така изглежда Новото постъпление:

pics_v2.jpg
    Почвай Н. Пас и М. Левинсън и си готов.
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Другия път Деска, не ми отказвай да дойдеш с мен. Ачо е един разкошен човек и не само, че е душа, но и добър приятел. Няма друг тук, който да даде възможност, да се докосне обикновен човек до тези красоти! Благородно му завиждам на хъса и ентусиазма, и доброто сърце! Аз случайни хора не мога да си позволя да поканя в Ачо. Знаеш аз какъв човек съм!

NAKAMICHI DRAGON CD PLAYER+ DAC+PS +RC

Бях решил да ви зарадвам, но снимките не ми харесаха.След повече от месец едва днес извадих това бижу от кашона.Че и всичко е на японски. Наистина спира дъха когато го видиш на живо. И това са по малко от 200 комплекта в света.Един от тях е наличен в БГ.Не ми се отваря за под капака, защото трябва да се свалят дървениите и после да се развие капака. За целта трябват и два три размера шестогранни ключове така че- ще остане за по нататък. Много е трудно снимането.Много е лъскава тази играчка. Трябва всичко да е мат за да не блести и отразява и да съм със странично осветление без светкавица. Все пак ето няколко кадъра а като имам време ще му направя по добра сесия заедно с останалата Накамичница.

IMG_0427.jpg Кашона с играчкатаIMG_0430.jpgНа фона на трикольораIMG_0432.jpgЦД плейъраIMG_0433.jpgЗахранването

Следващата цел в този Бранд ще бъде много трудна, не губя надежда ама ще ми е трудно.Ето какво е планирано:

978243-500x369.jpg Това е грамофона Накамичи ТХ 1000, но ако изпадне и Накамичи Драгон няма да се откажа.И двата са самоцентриращ тип. Дано имам сили да се справя.
    Редактирано от АудиоИдиот; 20 September 2017 в 15:54.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    978243-500x369.jpg Това е грамофона Накамичи ТХ 1000, но ако изпадне и Накамичи Драгон няма да се откажа.И двата са самоцентриращ тип. Дано имам сили да се справя.
    Пожелавам ти късмет от все сърце. Надявам се скоро да е при теб, за да го видя и чуя!

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    41
    В свитата са включени:
    NAKAMICHI 1000 ZXL
    NAKAMICHI Series 7(PA/CA 7,CR 7 , OMS-7, ST 7E
    NAKAMICHI ZX 9
    NAKAMICHI DRAGON
    NAKAMICHI CA 5E
    Поздравления! Не бях влизал тук от много време (а има какво да се види). Наистина за мен са едни от най-добрите машинки. По мой вскус подредени Dragon, CR-7, 1000ZXL, ZX9...

Цитат Публикувано от Владо Покажи мнения
    Айвата е супер! Честито?
    А и свири приятно. Преди време ги сравнявахме с няколко AL-300, Loewe, Sony TC-K790ES, Kenwood 1100 и няколкото боклукчави Техникса 705/905. Айвата не се сдаде и се открои достойно в класа на Alpage AL300 - тя записа малко по-добре, докато AL300 възпроизведе по-добре пасажите. Не може да се отрече обаче, че е уникално красива машина.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    47

ЗУ-AIWA

Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    Айвата не се сдаде и се открои достойно в класа на Alpage AL300 - тя записа малко по-добре...
    Техните ЗУ са със динамичен товар доколкото си спомням.
    Даже дали не са първите въвели тези разработки?
    Аз също съм много доволен от техните ЗУ(записващи усилватели).
    Успех

Кажете кой е модела, да си оплакна малко очите?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Сигурно AD-F660.
    Редактирано от Виктор Симов; 22 September 2017 в 19:57.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    AD-F660 не е с динамичен товар в записващия усилвател.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Те всички са красиви, но "пианата" са по-по-най!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Сигурно става дума за Айва 6900

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    Сигурно става дума за Айва 6900
    Точно! И да, наистина е с динамичен товар, но се съмнявам да е първия с динамичен товар. Въпросното решение се ползва от Ревокс още през 1967 в ролковите им А77.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Въпреки чистачките, пианата са по-красиви според мен

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Въпреки чистачките, пианата са по-красиви според мен
    Точно обратното е, ама поне те знам, то явно са чистачките!

Какво сте се запрепирали- кой е по-хубав. Ами и двата са хубави.Дали с двойните чистачки AD 6900МК2 или Пианото AD-F990 на мен ми харесват и двата.И последната
    XК- S9000 също е красива а и което е истина и трите машини могат.
    А сега и последното попълнение към Колекцията.По принцип търсим големия брат, но той е предлаган само в Япония и трябва да се следи защото само да се появи и изчезва на минутата. И така представям ви Усилвател от първa серия ESPRIT нa SONY , модела TA F 555 ES. Ако беше TA F 777 ES щеше да е друга бира ама и това на първо време е добре.Идеално пасване с кесетния дек ТС К777ES. Усилвателя има 2 х100 Вт/8ома.Доста приятен глас и достатъчно мощност.Ето и няколко снимки

IMG_0434.jpgSONY TA F 555 ESIMG_0435.jpgВид отзад Under Cover.jpgПод капака

SONY TA F555ES.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 25 September 2017 в 16:52.

Пръчка!

Пръчка, ама Сони!
    Сони, ама пръчка!
    Пръчка, ама Сони!
    Сони, ама пръчка!...

Пръчка ама дрянова.Ко та шибне по задника -синьо остава че и за дълго.И боли.
    Редактирано от АудиоИдиот; 25 September 2017 в 20:52.

JVC A-X9 A rea High End amplifierl

И отново жълто на гащите от кеф. Най после след 3-4 години дирене е част от Колекцията. Абсолютен лидер в класа си за тези години. Натупал е всичко що е дръзнало да му се изпречи. Почетен член на Радио Музея The Vintage Knob. Някой го водят клас А с плаващ биас. JVC са го нарекли Active Bias Circuit. Изключителен саунд, изключителен баланс. Не мога да си спестя суперлативите за този Флагман. Цял следобяд му правихме сесия. Нямам думи. Ето и няколко кадъра :

DSC05788.jpgDSC05791.jpg50d070085cf74aa26ab022a1cb94e649.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 3 October 2017 в 23:05.

Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 22 37 43 44 45 46 47 48 49 50 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени