Страница 44 от 47 ПърваПърва ... 19 34 40 41 42 43 44 45 46 47 ПоследнаПоследна
Резултати 1,076 до 1,100 от 1160

Тема: Малко от играчките на един приятел

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Знаем, знаем, Цеца, Буба Мара, Мара отварачката...
    Имах в предвид "Тих бял Дунав"...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Когато се обърна назад в годините от както се пръкна тази колекция, не мога да кажа че има слаба година, но 2016 бе година в която постъпиха в листа на представените експонати доста елитни марки. Наистина е капка в морето на фона на това което прави на този свят, но и не е малко да се съберат толкова и такива устройства. Буки не е прав да се оплаква че няма за него система която да го кефи. Е, английски няма има скоро.По долу съм припомнил в няколко снимки това което прибавих за последната година.

Прикачване 80347Прикачване 80348Прикачване 80349Прикачване 80350Прикачване 80351Прикачване 80352Прикачване 80353Прикачване 80354Прикачване 80355Прикачване 80356Прикачване 80357Прикачване 80358

Разбира се листа който трябва да се изпълни не е завършен, има още доста а и както някой подсказа - сега трябва да подкарам Мкинтошите ,но първо искам да намерим един добър ЦД плейър за Марк Левинсон-а а после напред към преждеспоменатите. Паралелно с това трябва да се търсят изостанали в листа Декове Luxman K 05, Nakamichi Dragon, R2R Technics 1800, усилватели и какво ли не още. Искам всяка система да е завършена - от ,до.
    Любо, на пролет като се прибера ще организирам едно разширено прослушване и ще бъде в неработен ден така че повече хора да могат да дойдат и тогава ще направим сравнение между поне 7-8 усилвателя(надявам се тогава вече да има и един добър McIntosh) и да определим флагмана на Колекцията.Предния път слушахме малката Ямаха МХ/СХ 2000 а сега ще искам бъде голямата - МХ/СХ 10000. И на мен ще ми бъде любопитно да им кръстосаме шпагите. Стефане ,обезателно ще те поканя
    Мога ли да се "запиша" в списъка за прослушването ?
    в изчакване на по-добри времена ...

Вики благодаря за уважението. Аз вече спрях да обръщам внимание на това.Все пак сме в България.

И както обещах - при първа възможност да пусна снимки на голямата тройка.Днес успях да го направя.
    Ето ги трите великолепни машини заедно:
    Прикачване 80298 Прикачване 80299

Просто спират дъха
    Красота!
    Поздравления!

Здравейте приятели. Отново съм си в къщи и отново ще има Офанзива.Съживяваме темата отново.Тази година сте има и Юбилей на темата - 5 години. Колекцията продължава да расте,надявам се това което ще Ви покажа да ви допадне( е на Буки не знам).
    През Юли ще направя голяма слушателска сесия.До няколко дена ще уточня и датата а поканените ще ги известя лично. Успешен ден на всички

Ангел
    Редактирано от АудиоИдиот; 13 June 2017 в 13:24.

Разкажи на какъв курс беше, ще е по-интересно?

И направи проучвания на терена, да не потъне къщурката от свръхтовар!!!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Буки,
    Къщата е сметната за 9 по Рихтер и няма да има проблеми.Ти кажи сега сърра ли за Билет до София че и теб ще поканя.Ще се изкефиш,сигурен съм

TANDBERG 3031A Stereo Tuner

Като начало ще почна с леката артилерия. Една чудесна придобивка към вече заформилата се системка на Тандберг.Радост, но все още непълна.Остана да се намери най-трудния компонент - ЦД Плейъра Тандберг 3015А.Aз съм пуснал всички подводници и се надявам да не чакате дълго. Тогава ще съм на MAX . Ето ви една снимка на Тунера а когато мога ще ви покажа цялата система
    IMG_0341.jpg IMG_0294.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 13 June 2017 в 20:58.

Буки, ...Ще се изкефиш,сигурен съм
    Следващия път като дойде, лично ще го доведа при теб! Тарамбуки е много готин! Със сигурност ще напълним ОТ-тата както трябва!

AKAI AT-S3

Не мисля че когато се създава Колекция трябва да се подминават дребните неща. Големите екземпляри грабват окото, но финия детайл затвърждава усещането за прецизност и завършеност. Аз за това се кефя много когато успея да изградя докрай всяка една система. Не само големия усилвател или Дек, но и малкия Тунер или каквото е там още трябва да заемат своето място, за да се получи напълно завършения вид на Системата- така както е в каталога на Марката.
    Ето и тук с този дребосък се получи точно така. Малък, незабележим, но дава наистина завършен вид. И нека после някой казва че не си отивали един с друг компонентите когато са събирани по каталога.

IMG_0339.jpg IMG_0340.jpg
    А като наредя под тях и останалите играчки и става -мммм
    Редактирано от АудиоИдиот; 17 June 2017 в 11:25.

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Красота! Нямам думи просто... Продължавай само така!!!
    Редактирано от fancooler; 17 June 2017 в 13:41.

SPITZEN CLASSE IN BLACK

Не показвам ново. Просто в този вид -завършени като системи за първи път Ви ги сервирам. Идва в допълнение на предния ми пост, но друго е да се покаже тази класика в завършен вид. Днес си правих зрително - звукова терапия. Мен ме кефи да ги видя тези играчки заедно .По една случайност всичко е в строг черен цвят, но това още повече им придава тежест. И така представям Ви три напълно завършени системи от висшия клас :

- Серия 7 на NAKAMICHI
    - Лимитираната Серия S на REVOX
    - Системата от TANDBERG

Съвсем друго е усещането когато ги види човек наредени както по каталога, а и ако към това удоволствие да наредиш тези играчки се прибави и малко звукова терапия с хитовете на Leonard Kohen става невероятно преживяване.

NAKAMICHI 7 Series
    IMG_0354.jpgIMG_0356.jpgIMG_0355.jpg

REVOX S Series
    IMG_0357.jpgIMG_0351.jpg

TANDBERG
    IMG_0349.jpg IMG_0353.jpg Всички заедно
    Редактирано от АудиоИдиот; 17 June 2017 в 17:27.

Това са забележителни колекции! Благодаря ти!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Направо, нямам думи! Великолепно е всичко! Ролкача ме кефи на макс!

Стефан и Владо -вижте си личните съобщения. Виктор Симов -също

Иначе техниката е връх -жълто на гащите
    Редактирано от АудиоИдиот; 17 June 2017 в 22:48.

Дааааа, хубаво е когато някой ме чете, да си води и записки...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Много се радвам,че ентусиазма те държи все още!
    Благодаря,че ми радваш окото.Надявам се някой ден да ги видя тези шедьоври.

Какво ти е мнението за ОТ Ревокс?
    Нали това е Revox Plenum B MK II?
    Имах ги същите преди време,но се разочаровах тотално от тях.
    Ти какво мислиш за тях?Интересно ми е и друго мнение?

Ентусиазма няма как да ме напусне. Има още толкова много неща да се събират. И аз се надявам един ден да ги видиш на живо. Колоните са точно този модел който посочваш. Тези които имам са пълен оригинал(не са пипани или поправяни)Ползвам ги само с REVOX устройства и съм ги слушал само няколко пъти. Не мога да кажа суперлативи. Среден клас. Аз обикновено слушам без никакви корекции. На ниски нива свирят приемливо. Идват ми малки. В къщи слушам с други ОТ.
    Редактирано от АудиоИдиот; 18 June 2017 в 16:59.

А REAL VINTAGE CLASSIC - TEAC BX 500

Когато ми изпадне Класика като тази винаги ми се разтуптява сърцето. Тези стрелки имат магическо въздействие върху мен и ме връщат в Детството.

ТЕАС ВХ-500 е усилвател който те респектира не само с красивия си външен вид ,но и с качеството на звучене. Винаги се кефя когато в колекцията влезне нещо което е и в унисон с други компоненти. Заедно с една друга класика - Дека ТЕАС А 800 заформят нова система от епохата на зараждането на истинското Hi-Fi. Ето и няколко снимки на Красавеца заедно с другата Класика. Дори съм се замислил дали и на усилвателя да не направя подобно дървено сандъче.

IMG_0337.jpg IMG_0336.jpg IMG_0338.jpg IMG_0360.jpg

Страхотно! Тази епоха е забележителна! Красота!

AKAI AM-M 939 Reference master(midi size) Amplifier

Продължаваме с представянето на новите членовете на Колекцията. Неотдавна дойде ред на още една представителна система на AKAI да заеме място е раздела - Референтната миди система състояща се Висококачествения Усилвател AM-M939( 2 х 80 Вт с вграден Дак), Дека GX-M959W,ЦД плейъра
    CD-M 939, Тунера АТ-М739L, Грамофона АР-М719.Липсват ни още ДАТ-а и Еквилайзера но и това ще се издири. И така начало с усилвателя AM -M939.
    Масивен , мощен, с вграден Дак и с доста приятен глас, с три цифрови входа. Казват и го вярвам че това е умаления вариант на AKAI AM 95. Ето и няколко кадъра.

IMG_0361.jpg IMG_0362.jpg

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    39
    Красив и стилен... Честито!
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Сега пък, какво се получава? Трябва му другарчета от неговата класа. С тези оптични входове направо кърти..
    Мисля, без да съм го чул, че е нещо много сериозно, което ще бие много съвременни....днешни....с по 1 оптичен вход.

AKAI GX-M959W Double cassette deck

Другарчетата от неговата класа ги има. Едно по едно ги показвам. Ето го и второто- AKAI - GX-M959W.Без претенции,но идеално се допълват. И съвсем не лоши параметри- GX глави, 25 -17000/Norm, 25-19000 /Meta l,Dolby B/C, S/N > 60 dB, Аuto reverse, Auto Tape sellector kakто и висока скорост на записване. Е през 1988 касетите бяха на мода и за тези години комбинация като TopLine Clarity искаше не по малко 1500 долара а това не беше толкова лесно да го стигнеш.Ето и двете играчки заедно
    IMG_0363.jpg IMG_0364.jpg
    ,
    Редактирано от АудиоИдиот; 21 June 2017 в 17:19.

Продължаваме с представянето на новите членовете на Колекцията. Неотдавна дойде ред на още една представителна система на AKAI да заеме място е раздела - Референтната миди система състояща се Висококачествения Усилвател AM-M939( 2 х 80 Вт с вграден Дак), Дека GX-M959W,ЦД плейъра
    CD-M 939, Тунера АТ-М739L, Грамофона АР-М719.Липсват ни още ДАТ-а и Еквилайзера но и това ще се издири. И така начало с усилвателя AM -M939.
    Масивен , мощен, с вграден Дак и с доста приятен глас, с три цифрови входа. Казват и го вярвам че това е умаления вариант на AKAI AM 95. Ето и няколко кадъра.

IMG_0361.jpg IMG_0362.jpg
    Много ми се иска да го чуя, защото за сефте го виждам тук. Радваш ме много Ангеле!

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Плакна очите и се радвам, че има хора като теб, чичо Ангеле!

Страница 44 от 47 ПърваПърва ... 19 34 40 41 42 43 44 45 46 47 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени