Страница 43 от 48 ПърваПърва ... 18 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,051 до 1,075 от 1188

Тема: Малко от играчките на един приятел

Berkfire's Avatar
    Членува от
    Mar 2012
    Възраст
    54

ACCUPHASE DP 75V

Честито за новата придобивка! Нека през Новата година все така да ти върви!
    Pioneer SA-9800,TX-9800,TX-D1000,SG-9800,RT-909,CT-F1250,CT-F900,P-D70, RG-2, SR-60,DV-585A,CA-100,MA-100,DT-500,
    PL-630(Shure V15 Type III),CB-7(audio-rack), SE-L40,HPM-100,HPM-50
    Akai Gx-747, GX-77, MM-77, RC-21, DS-5, DT-100, GXC-570D, GX-F90, GX-F91, EA-G90, Sony TCK-777, ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Интересна работа, защо не го закачи на некой холигрейлен я Акай, я Ямаха?
    Защото хората се развиват и холигрейлите от детските години е съвсем редно да се заменят с нови. В музикално отношение също!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jul 2011
    Като малък бях събрал от баничките, и слушах на това:
    - http://usa.yamaha.com/products/audio..._g/?mode=model
    Обаче сега е някъде из тавана на село, не мога да го намеря
    Редактирано от emosms; 11 January 2017 в 14:01.

Членува от
    Jul 2011
    Сигурно е ужасно стерилен усилвател, и малко послъгват .

Но все пак, ако ДФ е измерен на 4 ома/3 херца (колкото му е ниската граница), всякакви кабели и глупости ще са ирелевантни.
    Също, безжалостно ще показва какво точно представляват колоните, които се слушат. Никакви напасвания на компоненти, синергии и глупости .
    Редактирано от emosms; 11 January 2017 в 14:52.

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Сигурно е ужасно стерилен усилвател, и малко послъгват...
    Мда. А и с тия стрелкови индикатори, няма шанс да звучи добре...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Защото хората се развиват и холигрейлите от детските години е съвсем редно да се заменят с нови. В музикално отношение също!
    Тъй ли?
    А защо не го написа преди четири години?
    Щеше да спестиш два тона пръчки, а колко пари...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Като малък бях събрал от баничките, и слушах на това:
    - http://usa.yamaha.com/products/audio..._g/?mode=model
    Обаче сега е някъде из тавана на село, не мога да го намеря
    Aдреса, дай адреса, моля те! А, и селото кажи кое е. Гледам тука разни слушатели дето много чуват и хич не вярват на числа и измервания се възхищават на снимки. Може би и тема за зрението трябва да се появи..... Иначе ..... завиждам. Благородно, както казва полковник Джамбазов. И не ме е срам да го призная. И за CD плейъра, и за ония SANSUI дето Афанаси(й) ги е изтипосал да се облизвам. И колко още има, ама хайде. Няма да разбутвам купчин(к)ата.....
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Много се забавлявах да чета написаното.Подминавам иронията. Тези неща които са се превърнали в икони си остават такива, без значение на колко години са. Мерцедес SL 300 ще си остане икона, както и Форд мустанг от 68г както и много други. И в сферата на Аудиото е същото.Колекцията е насочена към събиране на устройства икони а не да задоволявам нечии изкривени представи. Събирам за кеф и това което съм оценил като значимо.Не се водя от понятия като стерилност на звученето или свири мазно или какви ли не още "особени" критерии.Сега е яка зима а и нямам достатъчно време, но на пролет ще организирам една разширена сесия и ще поканя участници във Форума да пуснем и оценим не само референтните машини, но и нещо извън тази категория и ще ги помоля да споделят пред аудиторията.Бас държа че ще има изненади и доста представи ще се променят.Това го обещавам.

И пропуснах да спомена. Не куфея на тема кабели и посоки.Обикновени жици и толкова.
    Редактирано от АудиоИдиот; 11 January 2017 в 20:14.

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Много се забавлявах да чета написаното.Подминавам иронията.
    Честито за новата придобивка! Все така да ни радваш с такива уникати!
    А на мишките не се вързвай, нека си цвърчат, скрити в миша дупка

... Тези неща които са се превърнали в икони си остават такива, без значение на колко години са. Мерцедес SL 300 ще си остане икона, както и Форд мустанг от 68г както и много други. И в сферата на Аудиото е същото....
    Да, ама не!
    Коли да бъдат! Москвич 403 има колекционерска стойност, да. Но не е икона. Както не е икона кой да е Трабант!

Та аз през цялото време ти приказвам за мерцедеси! И поршета...
    Т.е. въпреки че напоследък влизаш в релси и в джаза, продължаваш с икононеразбирането

За прослушването обаче ще ти трябват поне едни иконообразни ОТ

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Почвай от сега да събираш пари за билет, че и теб ще поканя.А за ОТ не бери грижа.Все ще намерим вариант.Пък може и ти да докараш нещо по засукано и да ни вземеш акъла
    Редактирано от АудиоИдиот; 11 January 2017 в 21:23.

Има ли нещо за вземане и кои сте вие?

Да, ама не!
    Коли да бъдат! Москвич 403 има колекционерска стойност, да. Но не е икона. Както не е икона кой да е Трабант!

Та аз през цялото време ти приказвам за мерцедеси! И поршета...

Имаше навремето, по соца де, един в нашата мала/разбирай Дразмахала/ с едно БМВ от войната. Как го беше опазил от национализация - един Господ знае, но един път в седмицата го вадеше от гаража и го миеше , търкаше по емайлираните повърхности петънце се не виждаше. Една обиколка на квартала и ааайде обратно в гаража. С гюрук беше. Страшна кола и на нас хлапетата ни потичаха лигите, зер не бяхме виждали нещо повече от Мускал, ЗАЗ и Волга.
    Та, колекционерството има много страни - едни събират Мускали, други БМВ - та и така.
    АудиоИдиот, имам един тъп въпрос - защо този никнейм? Някак ми звучи повече от идиотско...

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    37
    Има ли нещо за вземане и кои сте вие?
    айде бре човеко покажи какво си направил

Виж,при мен е нещо подобно като тази история дето я разправяш за това BMW, ама бе свързано с музиката и музикални устройства.Тогава най популярни бяха ролковите магнетофони и тук там по някой усилвател.Та и на мен детството ми беше в мечти по тези играчки.Умирах да гледам каталози. Брат ми беше успял от някъде да взима(са няколко дена) едно английско списание What HiFi? Четях,гледах и мечтаех и си казвах че един ден ще си позволя да имам тези играчки. Пленен бях и от техниката и от музиката( да не кажа до идиотизъм). Преди няколко години сина ми ме запали и стартирах в тази тема полагайки началото на тази колекция. Остави го Буки с неговите наставления.той е съвсем краен и с особени претенции които не знам с какво ги покрива.Едно е да приказваш,друго е да реализираш това което мислиш.Аз съм доволен от това което постигнах и се кефя. Споделям го с всички защото знам какво е да видиш на живо,да докоснеш и да чуеш това което си мечтал с години. АудиоИдиот е точното отражение на тази страст към музиката и техниката
    Редактирано от АудиоИдиот; 11 January 2017 в 23:11.

На кого ме оставяш бе, аудиоидиоте? Немил, недраг, без система...

На кого ме оставяш бе, аудиоидиоте? Немил, недраг, без система...
    В подобна ситуация нашите "братя" македонците казват:

"Абе и ти си прав ама и така не е".

Да ви кажа, че пробвах един Москвич 407 на челен удар с един Мерцедес W115, никой няма да ми повярва... Също както и няма да ми повярва кой беше после смачкан..., но щом ви пиша и сега, значи е истина!!! Пича от МБ-то го спасиха в Пирогов и бая писах в трето районно!
    Тия златни машинки обаче дето АудиоИдиота има доброто желание да ги сподели с нас и да им се радваме, се намериха отново "капацитети" дето дори и на списание не са ги виждали, но гордо се правят на майсторчета...! Тъпо и жалко е момчета това поведение!!!
    Аз адмирирам Аудиоидиота (Ангел) и за мен е много приятно да видя такива компоненти не само на картинка, но и на живо! Да ги пипна, да ги чуя и да им се радвам от сърце!
    Ангеле, продължавай брат в същия дух и в мое лице имаш един почитател!

Жив и здрав: Вики

Вики благодаря за уважението. Аз вече спрях да обръщам внимание на това.Все пак сме в България.

И както обещах - при първа възможност да пусна снимки на голямата тройка.Днес успях да го направя.
    Ето ги трите великолепни машини заедно:
    IMG_0332.jpg IMG_0334.jpg

Просто спират дъха

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Няма нужда да обясняваш, каквото и да е на когото и да е! Аз, поне виждам! Ако организираш нещо на пролет или лятото, моля те, покани ме! Не е важно, че си на толкова километри от мен!

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Вики благодаря за уважението. Аз вече спрях да обръщам внимание на това.Все пак сме в България.

И както обещах - при първа възможност да пусна снимки на голямата тройка.Днес успях да го направя.
    Ето ги трите великолепни машини заедно:
    IMG_0332.jpg IMG_0334.jpg

Просто спират дъха
    Кaква красота!!! Как да не се надъха човек...

Крайно интересно ще ми е сравнение с Ямахата. Аз и до днес не съм чувал по добър усилвател.

2016 - Една успешна година за Колекцията

Когато се обърна назад в годините от както се пръкна тази колекция, не мога да кажа че има слаба година, но 2016 бе година в която постъпиха в листа на представените експонати доста елитни марки. Наистина е капка в морето на фона на това което прави на този свят, но и не е малко да се съберат толкова и такива устройства. Буки не е прав да се оплаква че няма за него система която да го кефи. Е, английски няма има скоро.По долу съм припомнил в няколко снимки това което прибавих за последната година.

IMG_0334.jpgIMG_0303.jpgIMG_0294.jpgIMG_0295.jpgIMG_0251.jpgIMG_0275.jpgDSC05321.jpgDSC_0781.jpgIMG_0196.jpgIMG_0267.jpgIMG_0283.jpgIMG_0306.jpg

Разбира се листа който трябва да се изпълни не е завършен, има още доста а и както някой подсказа - сега трябва да подкарам Мкинтошите ,но първо искам да намерим един добър ЦД плейър за Марк Левинсон-а а после напред към преждеспоменатите. Паралелно с това трябва да се търсят изостанали в листа Декове Luxman K 05, Nakamichi Dragon, R2R Technics 1800, усилватели и какво ли не още. Искам всяка система да е завършена - от ,до.
    Любо, на пролет като се прибера ще организирам едно разширено прослушване и ще бъде в неработен ден така че повече хора да могат да дойдат и тогава ще направим сравнение между поне 7-8 усилвателя(надявам се тогава вече да има и един добър McIntosh) и да определим флагмана на Колекцията.Предния път слушахме малката Ямаха МХ/СХ 2000 а сега ще искам бъде голямата - МХ/СХ 10000. И на мен ще ми бъде любопитно да им кръстосаме шпагите. Стефане ,обезателно ще те поканя
    Редактирано от АудиоИдиот; 15 January 2017 в 15:58.

Ангеле, помисли за носител при прослушването!
    Аз един качествен диск затрих някъде при слушане и никой не ми го връща!
    Ако трябва, ще нося... Имам и други купешки оригинални цепещи мрака носители!

Знаем, знаем, Цеца, Буба Мара, Мара отварачката...

Страница 43 от 48 ПърваПърва ... 18 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени