Страница 75 от 75 ПърваПърва ... 25 50 65 71 72 73 74 75
Резултати 1,851 до 1,873 от 1873

Тема: Малко от играчките на един приятел

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Параметричен еквалайзер с регулируем качествен фактор. За времето си е бил голяма работа. Само сред скъпи професионални изделия се е ползвало...
    Сега това го може (дори и повече) и всеки евтин спийкър мениджмънт процесор и то, като една от опциите в него само.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Прилича ми на 100Hz Flatron на LG с размер около 21"
    Браво колега!
    Наистина е LG.
    Все още работят,за разлика от новите модели,които се развалят след като им изтече гаранцията.
    “Музика лоша няма,има лош изпълнител!“

Цитат Публикувано от Machine Head Покажи мнения
    Браво колега!
    Наистина е LG.
    Все още работят,за разлика от новите модели,които се развалят след като им изтече гаранцията.
    IngKunev почти позна,телевизора LG Golden Eye,29 инча,100 Hz

Флатрон е технологията по която "работи картино-излъчването" а златното оченце киризи дали е светло или не, като на база на тази промяна променя някои от настройките на картината. Имам го същото нещо само че без "зъркелот" Тежи 43,5 кг. /даже в момента го продавам понеже няма къде да го дяна/ А размера го дадох 21" понеже си мислех че спикъра отдолу е по-малък ...
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Флатрон е технологията по която "работи картино-излъчването" а златното оченце киризи дали е светло или не, като на база на тази промяна променя някои от настройките на картината. Имам го същото нещо само че без "зъркелот" Тежи 43,5 кг. /даже в момента го продавам понеже няма къде да го дяна/ А размера го дадох 21" понеже си мислех че спикъра отдолу е по-малък ...
    Да така е!!Все още бачка и съм доволен но верно много тежи!!

AKAI GX-F 44RCcassette Deck

Неотдавна към Колекцията се присъедини един сладък малчуган.Такъв в Европа не се е предлагал и за това на нас ни беше усилие да го издирим.
    По принцип не претендира за върхов клас,но на метал качва успешно до 19 000 Хц, а динамиката с долби отива към 67 -68 Дб. Заедно с две други играчки ( AKAI GX- F66RC cassette deck и AKAI GX 77 Tape recorder) оформят една много специфична тройка и която застава наистина много ретро. Тези дървении с които са облечени двата касетофона са индикатор,че това е продукция предназначена за Американския пазар. За съжаление към тази тройка АКАЙ не е предлагал усилвател с подходящ дизайн,но те могат да се комбинират успешно със всеки усилвател или реsийвър от тези години.
    В случая съм Ви преложил една комбинация с изключително редкия топ модел ресийвър AKAI AA-R50, както и един от доста редките и успешни Грамофони с тангенциално рамо AKAI AP-L45. Ето и снимки на новата играчка и комбинацията с което ще бъде представяна:

IMG_0829.jpg IMG_0830.jpg IMG_0831.jpg
    IMG_0834.jpg IMG_0833.jpg IMG_0841.jpg

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Красота!
    Готини машини!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Готини, ама АКАЙ?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Какво значение има какви са?
    Истински, от доброто старо време!
    Редактирано от ДРГеоргиев; 5 November 2019 в 03:05.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Факт!

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Да.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Като дизайн малко приличат на AKAI GX-F90.

Красиви машинки. Честито!

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Уникално, красиво трио! Отлично попадение!
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Радост за Виктор - неговата марка

От чист сантимент събрахме една системка на PIONEER. През далечната 1983г. на един кораб помогнах на приятел да си избере домашна Аудио система. Това бяха години в които имаше много ограничения а и парите които ни даваха не стигаха да си позволи човек нещо сериозно. С това което разполагахме тогава се насочихме към PIONEER. Едно усилвателче, един касетен дек и тунер и колонки Ротел . За парите си беше чудесна стерео уредба и впечатлението от тогава още ме държи, за това и решихме да съберем от тези години топ моделите на серията. По случайно станаха обаче два усилвателите. най големия и следващия след него.И сега като ги пусна(който от двата да е),се захласвам по тези мъници.Толкова малки а така добре свирят.Самите устройства са с много приличен изчистен дизайн,без излишни неща Усилвателите са модели PIONEER SA 1050 и PIONEER SA 950. Касетен дек PIONEER -CT 1050 W , Тунер PIONEER TX 950, Еквилайзер PIONEER SG 550 и цифров таймер PIONEER DT 550. Големия усилвател(SA 1050) е 2 х 100 Вата а малкия 2 х70 вата.Съвсем прилична мощност за в къщи.
    На една от слушателските сесии с Таноите посрещнах гостите с музика пусната точно през малкия усилвател и мисля,че ги изненадах с него.Буки ще каже пак пръчки, пръчки ама не е точно така. Да си вземе и да послуша за да ме разбере. Ето и малко снимки:

IMG_0820.jpg IMG_0824.jpg IMG_0837.jpg IMG_0836.jpg IMG_0838.jpg

Надявам се Вики да им се израдва, а и не само той.Остава да намерим и един грамофон който да им приляга и ще стане завършена системка.

Хайде да не са пръчки - съчки си събрал...

TECHNICS Model SP-10MKII Proffesional Direct Drive Turntable

И отново играч от върхова категория -грамофона TECHNICS Model SP-10MKII . Много ми е приятно да чета и пиша за такива играчки като тази. Не знам от къде да започна,но за него прочетох само... хубави отзиви.Това е модела донесъл изключителен успех на TECHNICS Matsushita's отдела и дори успява да отнеме външния пазар на SONY и DENON. Кейсинга е от Вулканчен композит OBSIDIAN, model SH-10B3 ,оборудван с най-дорото рамо ЕРА 100, което в края на периода на производство е подобрено и заменено с ЕРА 500, най доброто захранване TECHNICS SH 10 E. За сериозно професионално ползване е имал пълно дистанционно безжично управление..С този модел TECHNICS предлага един изключителен стандардна на точност и качество, което не е било познато преди това. Екземпляра който стана член на тази Колекция е в невероятно състояние и усещането е че е все едно ново закупен. Още една перла в областта на Грамофоните.Остана да намерим един още истински шедьовър -PIONEER EXCLUSIVE 3. Ето няколко кадъра на новия голям ИГРАЧ:

IMG_0862.jpgIMG_0863.jpgIMG_0814.jpgIMG_0816.jpgIMG_0864.jpg

Този Грамофон идеално допълва изключителната система на TECHNICS от 1975г. И въпреки усилията, за да стане системата в напълно завършен вид трябва да издирим още цели 3 компонента - това е най големия красавец сред ролковите магнетофони модела TECHNICS RS 1800, Елкасета на TECHNICS модела RS-7500U, както и един чифт добри колони TECHNICS SВ-500. Чак тогава мога да кажа че успях да събера една от най знаковите системи на TECHNICS.

IMG_0866.jpg

А ето и как изглежда великолепната ШЕСТОРКА за сега. Дано да стане и великолепната седморка е близко бъдеще

IMG_0869.jpgIMG_0870.jpg

Дано да се изкефите на показаното

Да повторя тогава:
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...

Идиотън, Ангеле, знам че си инатлив, но да те отворя и за грамфони - той е един и се казва Linn LP12. Нямаш ли го, нямаш грамфон и даже Кидика нема слушаш
    Е, бил съм частично прав, Кидика ще го слушаш!

Членува от
    Nov 2007
    И отново играч от върхова категория -грамофона TECHNICS Model SP-10MKII .

IMG_0866.jpg

А ето и как изглежда великолепната ШЕСТОРКА за сега. Дано да стане и великолепната седморка е близко бъдеще

IMG_0869.jpgIMG_0870.jpg

Дано да се изкефите на показаното
    Само австралопитек с доказана мозъчна смърт няма да оцени това!
    Опс... и тарамбуката??
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 111.jpg (7.9 KB, 22 преглеждания)

SONY????Uppsss- но кое SONY?-най трудно откриваемото

За мен е удоволствие да ви представя отново екземпляр виждан само на каталози и на снимки из нета. Един опит на SONY да излезне от обичайната рамка на класическите конструкции. За първи път докосвам този топ клас усилвател.В колекцията има по малкия брат но този е съвсем друга бира. От този тип усилватели,но малко по следваща серия дълги години съм ползвал като основен компонент модела SONY TA-F70. Изключително бързи и качествени по отношение на звука.И така пред вас е модела SONY TA-AX8.Изключително рядък Топ модел в серията на SONY за 1980г. Изграден е на базата на редица иновативни решения за тези години. Крайното стъпало е реализирано с Hi-ft транзистори които осигуряват изключителното му бързодействие, импулсно захранване както и използването на Термодинамична тръба с циркулация на течност в нея като и осигуряват високо ефективно охлаждане при минимални размери на охлаждащия радиатор.Този който веднъж е вкусил от възможностите на това поколение и малко след него не иска никога повече да се лиши от присъствието на този усилвател. Ето и няколко снимки
    IMG_0871.jpg IMG_0872.jpg IMG_0873.jpg
    Заедно с тази играчка пристигна и топ модела тунер към него ST-JX8

IMG_0875.jpgIMG_0874.jpg

В колекцията вече го има касетния дек TC-FX 1010 също топ модел както и ЦД плейър от тези години
    DSC02568.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; днес в 12:35.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49
    Ремонтирах преди известно време подобен модел от тази серия.Даже два.
    Те са с импулсно захранване.На единия проблема беше точно там.Имаше изгорял транзистор.След смяната веднага тръгна.Даже го смених с аналог.
    А другия беше с изгоряли крайни транзистори на единия канал.Тогава ги смених с аналози и работи така близо година.А сега бил пак за ремонт,та ще му търсим оригиналните.
    Мисля,че беше TA-F40 модела.
    Успех.
    Редактирано от Machine Head; днес в 14:15.

Членува от
    Nov 2007

В колекцията вече го има касетния дек TC-FX 1010 също топ модел
    DSC02568.jpg
    Отлично възстановения преден панел кефи много! Това е един от фаворитите ми за дек, още щом излезе този модел!
    Поздравление

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    ...От този тип усилватели,но малко по следваща серия дълги години съм ползвал като основен компонент модела SONY TA-F70...
    Значи е време колекцията да се допълни с TA-F80...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 75 от 75 ПърваПърва ... 25 50 65 71 72 73 74 75

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени