Страница 56 от 61 ПърваПърва ... 6 31 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,376 до 1,400 от 1525

Тема: Малко от играчките на един приятел

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    49
    Ангеле,

просто нямаш спиране ... Благородно ти завиждам

Май ще трябва да надстройваш с още един етаж ...
    в изчакване на по-добри времена ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Toa TEAK не му е тука мястото!!!
    Ако си нямаш някаква възрастова граница, примерно 1990 г., парите наистина няма да стигнат, за мястото не обсъждаме...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    ... Тунера е с цифров изход и е пригоден за прием на дигитален сигнал ...
    А има ли селектор за силата на сигнала в DAB линията. нещо като Cable/Antenna ??
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

SONY TC 880-2 в България

Дойде най после и този момент. След дълго пътуване това бижу стигна крайната дестинация и надявам се за последно му се е налагало да пътува.
    Веднага проверка и почистване, макар че е минал сервиз преди да тръгне на път. До няколко дни ще постна и цялата система около тази машина. Ще бъде атракция. Ето ви два кадъра -отпред и отзад със свален капак.

IMG_0562.jpg IMG_0563.jpg

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    А има ли селектор за силата на сигнала в DAB линията. нещо като Cable/Antenna ??
    Не няма

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Темата започва с "Човека не пише по форумите". ОК (като исключим грешното членуване)
    Когато съществителното нарицателно в изречението заменя смислово съществителното собствено, в случая име на човек, и изпълнява ролята на подлог се членува с непълен член.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

. ОК (като исключим грешното членуване)

...
    Неграмотността на Буки не се изчерпва само с това. Той не знае, че се пише "изключим".

SONY 1975 MASTER LINE SYSTEM

Почистването завърши и машината беше пусната в действие.За мое голямо удоволствие всички фунции са в действие .Поиграх си няколко часа за да се убедя, че не са били напразни надеждите. Машина на място.Въпреки всичко, ще искам да и се направи допълнителен преглед и профилактика, за да може още дълги години да е във върхова форма.Ето и два кадъра на машината в действие.Втората снимка е на самия индикатор като светлите резки червения сектор са нивото на сигнала.

IMG_0565.jpg IMG_0566.jpg

Обещах и след почистването и смазването на Ролковия магнетофон да ви покажа и цялата система на SONY от 1975 г. Наистина е удоволствие да застанеш пред тази купчина от техника ,така както производителя ги е показал на каталога с тази разлика че тук всичко е пред очите ти. Две от устройствата в тази система за лимитирани модели. Единия компонент е усилвателя SONY TA- F7B. Лимитиран до 1500 бройки в света.Една е пред вас. Това е първия изцяло MOSFET усилвател на SONY. Изящна изработка, прекрасен звук. Дори за него казват че когато го чуеш, разбираш че технологиите в тази област не са мръднали напред. В The Vintage Knob този усилвател е отделен в раздела Special ( http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F7B.html ). Другия компонент който е лимитиран, е последната постъпка - R2R SONY TC 880-2. Аз съм готов да приема че и грамофона SONY PS - X9 трябва да се причисли към лимитираните модели от тези години, защото въпреки усилията през годините, откриването на този модел за сега се оказа мисия невъзможна. Тъм системата липсва и първия цифров тунер на фирмата който не се открива в е-бей. Товае модела SONY ST-A7B Въпреки че все още липсват тези две устройства, Системата в сегашния и вид също е изключително атрактивна и респектираща и кефи - страшно много. И спокойно може да се вярва на надписа It's a SONY. И така на вашето внимание : SONY 1975 MASTER LINE SYSTEM

IMG_0569.jpg IMG_0572.jpg IMG_0571.jpg IMG_0570.jpg
    Редактирано от АудиоИдиот; 25 June 2018 в 18:06.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Привет ,
    sony ps x9 с дистанционно , като нов, стоя известно време в Маркетплас за 5000 евро . После статусът се смени на договаряне и изчезна веднага.
    SONY ST-A7B стоя повече от месец предното лято за 500 лв тук в Бургас . Без куриери - само от място .Без капак , което си беше страннен казус . Двама познати ме пращаха да го оглеждам на живо на място , но така и не се разбраха с човека по телефона за цената после .
    Накрая трети като ми звъня да посреднича с изпращане по куриер и опаковане се оказа , че тъкмо го е продал заедно с преда и стъпалото / които бяха на снимките , но "не се продават" /на юнаци от Турция .
    Мисълта ми е -
    Няма неоткриваеми неща .
    Мерак и време да има човек.
    Първият Philips CD880 си го докарах от Исландия по ег*ти сложната схема . И то по време , когато в нашия продавалник се въртяха 2 тамън .
    Мерак прегради не признава .
    Сега по-трудно е всичко да го пускате по малко ,
    че застоят ли се неработещи по рафта някой техники и ... се приспиват досадно .
    Тези с механично подвижни части де.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Почистването завърши и машината беше пусната в действие.За мое голямо удоволствие всички фунции са в действие .Поиграх си няколко часа за да се убедя, че не са били напразни надеждите. Машина на място.Въпреки всичко, ще искам да и се направи допълнителен преглед и профилактика, за да може още дълги години да е във върхова форма.Ето и два кадъра на машината в действие.Втората снимка е на самия индикатор като светлите резки червения сектор са нивото на сигнала.

Обещах и след почистването и смазването на Ролковия магнетофон да ви покажа и цялата система на SONY от 1975 г. Наистина е удоволствие да застанеш пред тази купчина от техника ,така както производителя ги е показал на каталога с тази разлика че тук всичко е пред очите ти. Две от устройствата в тази система за лимитирани модели. Единия компонент е усилвателя SONY TA- F7B. Лимитиран до 1500 бройки в света.Една е пред вас. Това е първия изцяло MOSFET усилвател на SONY. Изящна изработка, прекрасен звук. Дори за него казват че когато го чуеш, разбираш че технологиите в тази област не са мръднали напред. В The Vintage Knob този усилвател е отделен в раздела Special ( http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F7B.html ). Другия компонент който е лимитиран, е последната постъпка - R2R SONY TC 880-2. Аз съм готов да приема че и грамофона SONY PS - X9 трябва да се причисли към лимитираните модели от тези години, защото въпреки усилията през годините, откриването на този модел за сега се оказа мисия невъзможна. Тъм системата липсва и първия цифров тунер на фирмата който не се открива в е-бей. Товае модела SONY ST-A7B Въпреки че все още липсват тези две устройства, Системата в сегашния и вид също е изключително атрактивна и респектираща и кефи - страшно много. И спокойно може да се вярва на надписа It's a SONY. И така на вашето внимание : SONY 1975 MASTER LINE SYSTEM

Супер!
    Липсват само тези: http://www.thevintageknob.org/sony-APM-8.html

пп. На Тъпанчев не му се връзвай много. Рядко е в час, а и по дефолт си ръси глупости почти винаги и навсякъде тук...
    Редактирано от badwolf; 25 June 2018 в 20:25.

Поздравления!

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    38
    Уникална е системата! Страхотно допълнение към колекцията! Поздравления!

Хубави пръчки, ама сони...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Благодаря на всички които изразиха признание и уважение към показаните реликви. Да, на фона на сегашната техника показателите им са скромни ,но за 1975 г.това въобще не е била плебейска техника и колкото Буки да ги осмива са били признати в средите на Аудиофилите. За който от показаните модели да се хванем може да се намери писано много и дори и сега безброй са почитателите точно на тези модели а за много ще си останат мечта. Аз се удивих на екстрите по ролковия магнетофон.Направих си труда да погледна в нета и да го сравня с предлаганите модели от други производители. Ами, много слаба конкуренция. Единствено един STUDER про клас успява да предложи с 1 дб по добро съотношение сигнал/шум . За честотния обхват е несравним с нито един. Изключително ми допадна екстрата че може да възпроизвежда както двупистов, така и четирипистов запис.Много сполучлива е и другата екстра -Pitch control ( финно регулиране на скоростта на движение на лентата). Хареса ми и разделното задаване нивото на изходния сигнал. Все неща които ти създават удобства. Аз свалям шапка пред тези бижута. Пръчки,пръчки както ги нарича Буки, но точно тези пръчки събрани в една система са стрували 70 % от тази икона показана на линка https://www.classicdriver.com/en/car...sl/1976/355212. Пръчки, пръчки - ама златни . Ег*ти пръчките
    Редактирано от АудиоИдиот; 27 June 2018 в 08:02.

Браво, страхотни модели!
    Такива съм срещал само по каталози и никога на живо.

А, и друго - не обръщай внимание на русенския Глупи.
    Той тук така се забавлява, като се подиграва и хейти. Да кажеш, че е някой тинейджър - Не е!
    Просто си е такъв характер и си вярва, че е много оригинален.
    Ако те дразни го прибави към игнор листата, да не му четеш "баняджийския" хумор.

Цитат Публикувано от vidolov Покажи мнения
    Пеца...жив ли си ве?
    Явно!
    Обаче ме тревожи необяснимото отсъствие на analogsa! Не е влизал в форума от 18 December 2017 23:15 Ако някой знае нещо за него, нека да сподели! Дано да е жив и здрав!
    Редактирано от kygar; 27 June 2018 в 15:28.

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Който се е докоснал до ледения, бял ден не е видял...

По другия въпрос, аз съм слушал всички тия пръчки, отдавна.
    Вие не можете да разберете, че има японски звук, а се пънете за глупости...

За оная "екстра":

Philips vario.jpg

ей тука идиотен можеш да видиш един от моите по-добре свирещи магнетофони какви настройки има!

Ти пък Тарамбукен кво си седнал да ми навираш в лицето тази шир потреба на Пилипс. Я не се излагай с този глухар на който трябва след всеки 4 месеца да му сменяш главите а за ремъците да не говорим. Да приказваме за аудиотехника а не за кухненски миксери. Тва дет си го показал да не е усилватор или некав трактор. Пилипс е точно за теб
    Редактирано от АудиоИдиот; 27 June 2018 в 17:45.

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Явно!
    Обаче ме тревожи необяснимото отсъствие на analogsa! Не е влизал в форума от 18 December 2017 23:15 Ако някой знае нещо за него, нека да сподели! Дано да е жив и здрав!
    Don Pedro (analogsa) е добре. И аз се бях разтревожил сериозно за него. Преди месец-два се свързах с него по други канали и за щастие и всичко му е наред. Дори приятел ми каза, че са пили бири заедно на експото в Мюнхен. И на мен ми липсва! И на много други колеги.

И не само той ми липсва. И големия Санди Тодоров не иска да пише вече в нашия форум. И tomymontana... И още много други ни обърнаха гръб.

Съжалявам за оф топика, но това е много сериозен въпрос и е редно да му се обърне внимание.

Поздрави на колегата за колекцията му, за ентусиазма му, и за търпението да ни я представя, въпреки лошата обстановка, в която е принуден да го прави!
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Иво,

Благодаря за насърчението ти към мен и Колекцията и за загрижеността за това което става в този форум. Когато влязох в този форум имаше над 1100 активни потребители а сега останаха само 943. За съжаление има хора които оказват силно деструkтивно влияние и като кенефни мухи цвъкат по всяка тема простотии и глупости. Не се влияя от мръсните пръски отправени към това което показвам и вече с години показвам неугасващ ентусиазъм да обогатя Колекцията и да зарадвам очите и сърцата на тези които обичат класната техника. Надявам се всички които искат този форум да просъществува на намерят начин и сили да задвижим нещата в правилната посока И за да внеса настроение и да зарадвам всички колеги които искат да оплакнат очи ще покажа вече изградените и завършени R2R системи. Наредени на едно място покачват адреналина и настроението.

DSC04382.jpg AKAI GX 630 D

DSC03589.jpg PIONEER RT 909
    DSC04381.jpg AKAI GX 650 D
    DSC03593.jpg REVOX B 77 MkII
    DSC04376.jpg AKAI GX 747
    IMG_0549.jpgTEAC X 2000M
    DSC04375.jpg AKAI GX 635
    IMG_0569.jpg SONY TC 880-2
    IMG_0541.jpg TANDBERG TD 20 A SE
    DSC04216.jpg ТECHNICS RS 1700 U

Има оше няколко магнетофона които имат частично изградени системи но се надявам че скоро и те ще застанат в тази редица на завършените системи.
    Редактирано от АудиоИдиот; 27 June 2018 в 22:13.

Забелязвам раздвижване на елкасетния фронт...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Berkfire's Avatar
    Членува от
    Mar 2012
    Възраст
    55
    Браво Ангеле, системите са супер!
    Pioneer SA-9800,TX-9800,TX-D1000,SG-9800,RT-909,CT-F1250,P-D70, RG-2, SR-303,CA-100,MA-100,DT-500,DT-400
    PL-630(Shure V15 Type III),CB-7,CB-9(audio-rack), SE-L40,HPM-100
    Akai Gx-747, GX-77, MM-77, RC-21, DS-5, DT-100, GX-F90, GX-F91, GX-F95, EA-G90, Sony TC-K777, ...

Става все по-хубаво и по-хубаво!!! Толкова много красота и звук на едно място, просто не е само за адмирации, но и за огромно и дълбоко уважение!
    С кеф се тупам по гърдите, че сме приятели Ачо, но и Българин!!! Гордея се с теб!!!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    72
    Браво Ангеле.
    Успехи в аудио начинанията!
    Райчев

Страница 56 от 61 ПърваПърва ... 6 31 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени