Страница 70 от 71 ПърваПърва ... 20 45 60 66 67 68 69 70 71 ПоследнаПоследна
Резултати 1,726 до 1,750 от 1763

Тема: Малко от играчките на един приятел

KENWOOD L-07D Turntable

KENWOOD L-07D е един от най-съвършенните,абсолютни и перфектнини грамофони.Той е играч от висша лига.Лига в която играят той и още само 6 играча:
    Чудовището Denon DP-100M
    (често обезпокоителното) Onkyo PX-100M
    Невероятния SONY PS-X9
    Странния Micro Seiki SZ-1
    Популярния Pioneer Exclusive P3
    Най финния Nakamichi TX-1000

Ако за тези шедьоври може да се каже "Те вече не правят такива" то за KENWOOD L-07D най добре звучи по този начин"Те го направиха само веднъж - и никога повече няма" просто защото няма какво по добро от това да се направи. Производствения цикъл на L-07D и до сега остава загадка, както и това кой го е проектирал заедно с интергрираното рамо. Предполага се,че той е дело на талантливия японски инженер ТЕРАГАКИ. KENWOOD L-07D дори и след толкова години остава в Пантеона на Най-великите за Всички времена. Защо е така - можете да се запознаете чрез този линк http://www.l-07d.com/ .

С това бижу Колекцията се обогати и тази висша лига може да се каже че присъства 50%: KENWOOD L-07D; SONY PS-X9;Nakamichi Dragon( подгласник на Nakamichi TX-1000 и дори по добър в някой решения). Ето и няколко кадъра както и цялата система на
    KENWOOD Серия L. Липсва още тунера,но вярвам че и той ще бъде издирен.

IMG_0755.jpg Захр блокIMG_0757.jpgL-07D IMG_0758.jpg Управлението наL-07D

IMG_0759.jpg РамоIMG_0760.jpg KENWOOD Серия L
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от АудиоИдиот; 12 April 2019 в 18:50.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Ехааа... Няма начин Ачо...! Ще слушаме Кидика!

Пръчка някаква, рамото лепено с лепило за дишане...

Идиотън, Ангеле, знам че си инатлив, но да те отворя и за грамфони - той е един и се казва Linn LP12. Нямаш ли го, нямаш грамфон и даже Кидика нема слушаш
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Буки,очевидно си отсъствал от час когато са преподавали за грамофоните.Щом харесваш това бледо копие на руските грамофони Акорд значи трябва пак да се върнеш в училище.Тоа грамофон дето го препоръчваш не става дори за плочите на Мелодия и Балкантон да ги слушаш. Може и да ти дам няколко частни урока - основни насоки що е това грамофон. . За сега гледай и се учи и ни спестявай празни коментари.
    Редактирано от АудиоИдиот; 13 April 2019 в 08:18.

Този форумник Тарамбуки е уникалнен хейтър. А и възпитанието липсва на много от съфорумците, за съжаление. Явно не са наясно с идеята на темата - да се покажат и коментират висок клас колекционерски компоненти. На всички нормални колекционери е повече от ясно, че не могат да имат всички модели на всички повече или по-малко известни марки и производители.
    Въпросният Кенууд е наистина много висок клас грамофон, видно от изработката, характеристиките и цената му като нов /а и сега/.
    А що се отнася до Linn LP 12 - това е Торенц 150, изработен по-прецизно, оборудван с различни качествени рамена и дози, което го нарежда във високия редови клас грамофони от 70-те. Нищо особено в сравнение с показаните от Ангел върхови модели, с цени в пъти по-високи от въпросния Linn. И по-важното в случая, с много по-висока колекционерска стойност като изключително редки модели.
    Позрави!

Честито за придобивката и от мен! Поздравления!
    значи правилно съм преположил в едно мое старо мнение, логичния завършек на серията Kenwood!
    RESPECT!
    Това е един от малкото компоненти, за които съм сигурен безусловно, че бих го слушал с удоволствие!
    Наистина завидно инженерно постижение!

btw, Той Буки понякога пише остро, но наистина каква е тази "работа" в основата на рамото???
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения

btw, Той Буки понякога пише остро, но наистина каква е тази "работа" в основата на рамото???
    IMG_0759.jpg
    За това което съм посочил със стрелка ли става въпрос? ...
    Рамото е в безупречно състояние. Това което съм посочил със стрелката е столче с гумено легло( педестал) в което рамото се слага когато грамофона е в покой или се пранспортира. Може би от старост, гуменото легло се е втвърдило и не стяга и не осигурява добре рамото и предполагам предните собственици са сложили тиксото с цел да се увеличи диаметъра и да се стегне рамото. не е проблем
    .... Дано модератор забележи празните и глупави полемики и да почисти ненужното. ....

/едит: забеляза го и е почистено, но и ти се въздържай от лични квалификации/
    Редактирано от DAY; 15 April 2019 в 10:32.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Защо изчезна фотоса на TechDAS Air Force тройката ?
    Наистина ли закупихте грамофон за двадесет килолева
    дано плочите го оценят...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Страницата беше почистена поради натрупването на доста спам от не безизвестни участници във Форума (Вижте малко по горе). Да, Air Force III бе премахнат и съжалявам въобще, че споменах за него. Такава техника заслужава изключителен респект, а не да бъде покривана с храчки. Вижте какво се случи L-07D, с McIntosha, ACCUPHASE и др. Не искам да ме отварят както това се прави систематично от някой който е далеч от истинската техника,не е виждал и докосвал подобен клас машини.Ако има гащи нека покаже, но не и да плюе върху такива икони. Въобще съм на позиция да преустановя показването на каквото и да ако това не спре. Трябва ми съвсем малко за да за да стигна до това решение.

И за да не е празен поста съм Ви приготвил една съвместна снимка на две устройства показани поотделно, но заедно излъчването им е съвсем различно. Пред вас са касетния ден AKAI GX-M50 и топ ресивъра AKAI-R51. Едно поколение в пълна хармония.

IMG_0762.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от АудиоИдиот; 15 April 2019 в 22:11.

Днес е прекрасен ден за Българското Аудиофилско съсловие както и 4 Април.Предстои страхотен разбиващ пост.Ще подкося краката ви.Аудио Майбаха дойде и до сега сме се борили да се инсталира.

Пристигна KR MK II HGW

Вярвам че този път и най големите хейтъри ще затаят дъх. Дайте ми малко време да се съвзема от шока и приготвя снимките.
    Редактирано от АудиоИдиот; 19 April 2019 в 17:54.

Четирима мъже( двама от тях също съфорумци) прекарахме няколко часа в Магическа атмосфера. KR MK II HGW ни доведе до състояние на екстаз. Все още косите ми се изправят когато се сетя за това усещане. Искам да изразя своята дълбока благодарност за помощта която ми оказаха. Сам не бих се справил.Следващия път ще има много кебапчета и студена бира. И Vol на Max . Това което изживяхме не може да се опише с думи.
    Редактирано от АудиоИдиот; 19 April 2019 в 19:19.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    За лампов усилвател ли става въпрос?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Хм, Гугъл не ги знае. Очакваме снимки от Ангел.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мирише ми, че се очертава една много, много Хай Енд система с някои стъпала и источници от наличните.
    Ангеле, що ми се струва, че много хора ще искат да ти дойдат нагости скоро.

Знам със сигурност едно - След поста това място ще стане място за поклонение

То отдавна си е такова.

Очакваме включване

Поздрави
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения

той Ангел май скоро е открил интернета. Не го закачай човека, нека се радва на воля! Най-много ми хареса завършека

"...и т.н."
    Ще стане хубаво местенце , ще има още малко да се пипне тук и там с някоя и друга нужна "глезотийка" с обозначени посоки и стабилно , изчистено силово захранване . Важното е ,че основата я има ролка , грамофонче и т.н.
    Редактирано от Angel's; 19 April 2019 в 20:57.

TANNOY Kingdom Royal Mark II - High Glose Walnut

И така. Казах и го направих. На 4 Април след оспорвана битка бе спечелен този впечатляващ комплект TANNOY Kingdom Royal Mark II - High Glose Walnut, Bi amp version. Уникален комплект. Инфарктна битка, не по малко притеснения докато тези шедьоври пристигнат до крайното местоназначение.Повече от час ни трябваше да ги разсъблечем и пренесем до тяхното място и да ги вържем.А след това.... трудно се описва какво почувствахме. Докараха ни до екстаз. Не знам как да го опиша и не се наемам - ЗВУК- кристален ,детайлен разбиващ всички представи. ЖЪЛТО на гащите. Благодаря на подкрепата на двама приятели от форума без чиято помощ не бих могъл сам да се справя с тези малачета.Голям ден, голямо събитие.Това е един път в живота.Пожелавам всеки да има възможност да изпита това което изпитахме ние. Думите не стигат. Ето и кадри от деня.Всеки може да сподели и още впечатления от деня

DSC07913.jpg DSC07879.jpg DSC07880.jpg DSC07883.jpg DSC07871-1.jpg DSC07890-1.jpg tkr.jpg

Вярвам че няма да има равнодушен към показаното и истински ще се накефите. Видяно на живо е шокиращо
    Редактирано от АудиоИдиот; 19 April 2019 в 21:15.

Искрено се радвам, че пак се оказах прав!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Айде честито! Много ми хареса физиономията ти на една снимка.
    Само гледай да не ги вържеш към Акуфейса или Марк Левинсъна, че може да ти завидя.

Е, нямам думи. Едни от най-добрите колони, които въобще някога съм слушал през живота си.
    Честито и много да те радват!

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Само гледай да не ги вържеш към Акуфейса или Марк Левинсъна, че може да ти завидя.
    А може и към Макинтоша, в колекцията варианти много. Трябват експерименти в комплект с кой усилвател ще звукне най-добре.
    Редактирано от Петър Славов; 19 April 2019 в 21:22.

Хм, Гугъл не ги знае. Очакваме снимки от Ангел.
    .......
    Редактирано от kygar; 19 April 2019 в 21:21.

Айде честито! Много ми хареса физиономията ти на една снимка.
    Е другия път , за сега е в тази конфигурация

DSC07908.jpg DSC07907.jpg
    Редактирано от Angel's; 19 April 2019 в 21:35.

Членува от
    Jan 2011
    Възраст
    44
    Честито и със здраве,както се казва.С удоволствие бих си заплатил вход за разглеждане и слушане най-вече.Поне ще знам за какво съм дал пари.

Страница 70 от 71 ПърваПърва ... 20 45 60 66 67 68 69 70 71 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени