Страница 48 от 48 ПърваПърва ... 23 38 44 45 46 47 48
Резултати 1,176 до 1,188 от 1188

Тема: Малко от играчките на един приятел

Честито Ачо! Сигурен съм в мекия му и благ звук. JVC са икона в меката на аудиото.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Еееех идиотчев, през цялото време ти говорех за фирми, на които даже най-малките модели изглеждат така и свирят даже по-добре!
    Туй че сонимонипионер са се напънали веднъж в съзнателния си живот, да произведат 10 броя неккъв хай-май, специално за експото в Осака...
    И ний така, цифрови часовници за априлския пленум
    Най-голямото паве - за БКП!...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Буки ,пак приказваш да се намираш на приказка. Остави БКП-то на мира.
    Това да правиш колекция не е като да отидеш до магазина за Плод и Зеленчук и да си напазаруваш. Ми като ги няма някой модели толкова време не ми остава нищо друго освен да чакам сгоден момент.Някой пък се усмихва щастието. добре знам че не мога да имам всичко.Колкото -толкова.Важното е че не съм спрял да търся.тогава вече няма да е добре ама ти с нищо не ми помагаш. Уж щеше да правиш залози какво ще е следващото - така и не стана .
    А JVC A-X9 e наистина много сериозна машина. Беше многогодишна мечта която най после реализирах. В комбинация с JVC DD 9 нещата започват и тук да добиват завършен вид.Като мога ще постна снимка на двете играчки.
    Редактирано от АудиоИдиот; 4 October 2017 в 08:22.

Днес за моя радост, бях на гости при Ачо. Понеже имам леко негативен инфинитет към благоевградските говорители, то Ачо реши да ми покаже, че бъркам и си признавам, че наистина бъркам! Сега ме е яд, че си продадох първите си правени от мен ОТ-та с благоевградски говорители. Явно съм конструирал грешно моите кутии и съм сложил неподходящи филтри. Ачо днес направо ме разби с един чудовищен за ухото звук! Толкова вярно препредаване на звук от едни ОТ-та, не бях слушал! Размазан съм и си признавам, че съм грешал страшно много. Иде ми да потъна в дън земя от срам. Видя ли малко пари, то ще направя първия проект на Ачо с негова помощ! Винаги съм държал на многолентовите ОТ-та и колкото повече се разделя звукът с различните говорители, то толкова по-вярно се предава към слушателя. Слушах и двете ОТ-та, като и двете ме грабнаха със звука си. Не само това, но и трудът който Ачо е положил с кутийте, направо ме отвя... Личи си много старание, силен вкус към детайлите и никакъв компромис към звука. Още едно мое твърдение, че хартиените говорители са бързи, динамични и перфектни за звука без изкривявания, се потвърди.
    Благодаря на Ачо за урока и за мен денят беше чудесен!

DSC05582.jpg
    Редактирано от Виктор Симов; 14 October 2017 в 19:59.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    39
    На клипа сивия ресивър SONY ли свири?
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Съжалявам че не успях да се подготвя добре за сесията и потенциала на Колоните не беше разкрит в пълните им възможности.Трябваше с по висок клас усилватели да стане ,но не ми се мъкнеше техника. И двата комплекта ОТ-та са четирилентови изпълнени само с Благоевградски говорители. Като схемно решение са еднакви само в по стария вариант ВЧ тракт е с ВЛД 40-4 като рупора е заменен с Акустична леща,а в по новия вариант, ВЧ тракт е изпълнен с VESTRA(ОДТ 19506) но изработен изцяло с немски части.

Стария комплект(условно наречен "Яйцата") беше вързан през ресийвър SONY STR DB1080 QS и основно слушахме Flac format и DTS Audio 96/24
    а с другия комплект(наричан "Биковете") слушахме през SONY TA F70 и SONY CDP-M55 музика от ЦД-та:Tina Turner, Michael Jackson,Choppin-Walzes и други а също и на Flac format - LIME III album и Звуци от природата- Dan Gibson -2001- The best o0f Solitude и Албума "Emerald Forest".

Дори и с това, удоволствието беше неотразимо и не случайно Вики говори с такова въодушевление.Звука не беше чудовищен а по скоро това което е мечтал да чуе.Ясен, балансиран и с много детайли. Вярвам че завинаги е запечатал впечатленията си от тази среща с Благоевградските Говорители( правени преди много много години).И аз също му благодаря за споделеното
    Редактирано от АудиоИдиот; 15 October 2017 в 23:38.

То
    Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    ...Вики говори с такова въодушевление...
    дори когато Цеца му сФирне с уста...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    35
    Може да заснемем и по сериозно демо на колоните, ще извадя Rode-то. Така с телефона е крайно несериозно
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

Добави и Schwarz, че да поизмерите

Буки,
    За измерванията може да се свържеш с Николай Николов или Красимир Неделчев( майсторите от Студентския Град). Наистина са Майстори.При финалната настройка на телата записаха крайния резултат и предполагам, че ги пазят макар,че доста години са минали от тогава. Втория проект е реализиран през 2004г. Ако имаш желание можеш и да ме посетиш, да ги чуеш и сам да ги оцениш. Ще се радвам.

Ангеле, поздравявам те за ОТ!
    Не разбирам защо трябва да се обясняваш и оправдаваш пред някой си... и то постоянно в тази прекрасна тема!
    Най-лесно и некоректно е да се подиграваш с нечий проект и личен успех. Негативизмът е признак на слабост и липса на възпитание.
    Радавай се на успеха си, с което радваш и нас...

Цитат Публикувано от Владо Покажи мнения
    Ангеле, поздравявам те за ОТ!
    Не разбирам защо трябва да се обясняваш и оправдаваш пред някой си... и то постоянно в тази прекрасна тема!
    И аз това се чудя! Щом на теб ти харесват, какво по- хубаво от това
    Не викай този, който те дразни у вас, а отиди ти в тях и чуй какъв му е звука и му виж систематаБоя се обаче, че няма да получиш никога покана, това са тролове и нищо нямат, Ангеле!
    Редактирано от kygar; 16 October 2017 в 22:14.

Страница 48 от 48 ПърваПърва ... 23 38 44 45 46 47 48

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени