Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 92

Тема: Зарядно за Батерии

Зарядно за Батерии

http://magazin.photosynthesis.bg/off...169043001.html
    Взех това зарядно заедно с 4 батерии Енелуп, но понеже ми трябваха общо 6 батерии, взех още 2-Agfa. След като ги изтощих, сложих да се зареждат 14ч. в края на заряда батериите бяха доста горещи, след замерване се установи че тока във тях е 1,35 волта, става въпрос за Agfa.
    Въпроса ми е, дали някой е работил с такъв тип зарядно, как работи тои и имали точно определен цикъл на заряд.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Има някои зарядни,които продължават да зарежват след като батерията е заредена.Не ги дръж толкова много време.

Цитат Публикувано от Thunderpld Покажи мнения
    Има някои зарядни,които продължават да зарежват след като батерията е заредена.Не ги дръж толкова много време.
    Точно за това питам, не съм работил с този модел зарядно, тези батерии 'енелъп' само за него ли са, може ли да зарежда друг модел батерии, и има ли значение като: модел,мили ампера и време на зареждане.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28
    Виж зарядния ток. Ако не е над 100мА общо за 4те батерии не е проблем да ги оставяш в зарядното и по повече време.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    61
    Лекото загряване е сигурен признак, че батерията е заредена, и трябва да се изключи. В противен случай силно се скъсява живота и.

Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    Виж зарядния ток. Ако не е над 100мА общо за 4те батерии не е проблем да ги оставяш в зарядното и по повече време.
    Зарядния ток при включени батерии трудно се мери, мога да измеря напрежението но пак ще ме излъже.

Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Лекото загряване е сигурен признак, че батерията е заредена, и трябва да се изключи. В противен случай силно се скъсява живота и.
    А колко часа трябва да се държи една нова и разредена батерия 'първо зареждане 2700мА'

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    61
    Времето на заряд зависи от зарядният ток, и не трябва да е по-малко от 3 часа. За 2700 mAh най-добре е заряден ток 270мА за 10-12 часа. Но това зависи от състоянието на батерията- често "новите" батерии са почти умрели.
    Затоплянето на батерията си остава най-сигурният признак за зареденост, независимо от стареенето и действителният й капацитет.
    При около 300-500мА заряден ток проверявай температурата- сам ще разбереш времето за заряд. С падане капацитета на батерията трябва да намаляваш зарядният ток.
    Като казваш разредена батерия- падне ли под 0,7-0,8 волта, не й се надявай много...
    Успех, и да си попаднал на добри батерии!

Да наистина трябва да за по-сигурно да замеря зарядния ток, доста играчка ще падне или с кабелче или наклонена, трябва ми и помошник да ги държи,но и 4те ли трябва да са включени понеже са 2по2 независимо свързани и дали ще ме излъже ако са само 2.

баси батериите още първият ден си изплатиха инвестицията на едната от 5лв. досега съм се набутвал с тези алкални

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    61
    Не си купувайте такива измислени зарядни , защото след 10 цикъла батериите ще са за хвърляне , или трябва да ги следите с мултицет непрекъснато . Има зарядни с микропроцесорно управление , зареждат от 1 до 4 батерии , колкото туриш , не две по две , и следят зареждането за да го спрат , когато батерията е заредена , всяка поотделно . Имам едно такова PANASONIC и едно SONY , като от първото съм по-доволен . Второто пък разпознава, ако си турил обикновени батерии и не ги зарежда , има индикация . От сайта който си дал има модел на Санио който също е добър http://www.eneloop.info/fileadmin/ED...ETS/MQR02N.pdf - тук са му параметрите . А и цената му е с 13 лева по-ниска .
    Редактирано от rope; 14 June 2012 в 23:26.

Защо на акумулаторите викате "батерии", че и "батерий", не знам

Поради пишман преводачи явно и тази дума отиде у ряката...
    Верно, ако на някой му кажеш, че нокията му е с акумулатор доста ще се чуди горкия

Този модел Eneloop е вероярно най-добрия акумулатор в света (за момента), а Саньо са си най-добрите. Поради което (и поради задаващите се милиарди от ел. коли - виж темата) от Панасоник ги купиха, но не съм търсил подробности дали марките ще останат или това са залежали количества.

След като зарядното е комплектовано с такива, то се приема, че е поне над средно ниво.
    Но вместо да питаш "защо ми пари" и др. подобни, защо не прочетеш упътването?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Има упътване за работа, но за голяма изненада е на Унгарски. И така комплекта менте ли е или си струва парите, или да го връщам, кой е работил с този модел?
    Правилно е да се казва 'Акумулаторна Батерия' но хората се бъркат затова казват батерии за зарядно.

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    45
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...cessories.html ето това е перфектно зарядно за всякакви акумулаторни батерии, основно за литиево полимерни с балансиране на напреженията между всички клетки, за никел кадмий, никелметалхидридни, за оловни с различен брой клетки и зареждащ ток до 6 ампера. Всяко друго зарядно е компромис.

Цитат Публикувано от AGD Покажи мнения
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...cessories.html ето това е перфектно зарядно за всякакви акумулаторни батерии, основно за литиево полимерни с балансиране на напреженията между всички клетки, за никел кадмий, никелметалхидридни, за оловни с различен брой клетки и зареждащ ток до 6 ампера. Всяко друго зарядно е компромис.
    Ооо това зарядно е супер, веднага давам 20лв за него.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    61
    Note: Power supply not included. !

М/у другото батериите Енелуп излязоха много добри, след като ги разредих около 1,10 волта, сложих да се зареждат около 6ч. на това зарядно, следих ги доста загряха, веднага свалих и замерих- 1,45вт. Вече 2 дни ги товаря на фотоапарата без да са мръднали.Така че спрямо пари и качество това е най-доброто според мен.

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Note: Power supply not included. !
    Това зарядно основно се ползва да зареждаш литиево полимерни батерии за авиомодели когато си на вън и вземаш ток от акумулатора на колата /занимавам се и с 2.4GHz електро авиомоделизъм/. За в къщи ползвам 100 ватов трансформатор с изправено напрежение към 15 волта и мога да зареждам всичко дори и акумулатора на колата.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    62
    С това зарядно можеш да зареждаш всичко и навсякъде. Много си е добро и не може да се допуснат грешки при зареждането. ЕНЕЛУП са страхотни батерии,зареждай си ги със зарядното,с което си ги взел и не се занимавай с мерене и шерене-то си прави каквото трябва!.
    Тарамбучко,защо на мат'ряла за спирачките му викат ФЕРОДО? Защо на разпределителната капачка и викат ДЕЛКО? Защо на копирните машини им викаме КСЕРОКС? Ай ся да не дъвчем глупости. Ами така е останало,тъй му викат хората. БАТЕРИЯ по принцип е сбор от акумулаторни или сухи клетки,свързани по подходящ начин. Също и кондензатори. НОКИЯ-та ми-първата си беше точно с БАТЕРИЯ,съставена от 3 броя Ni-Ca акумулаторни клетки. Колкото до идващите милиони електроавтомобили-едва ли ще ги караме с батерии от типа на ЕНЕЛУП. Там се намесват новите технoлогии-Li-Ion,Li-Po,Li-Fe....По-лекички,по-чистички,с повече капацитет.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    61
    Ditronix пробва ли да потърсиш с чичко Гугъл нещо за "това зарядно " ? Защото аз пробвах и той не е чувал нищо за този модел ! Това е толкова куче марка , явно го подаряват с батериите ! Едва ли има каквато и да е защита от презареждане . Така че питащия ако не го е жал за батериите - да продължава да си ги зарежда с него , както ти казваш - без да ги мери и следи , пък времето ще покаже !

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Ditronix пробва ли да потърсиш с чичко Гугъл нещо за "това зарядно " ? Защото аз пробвах и той не е чувал нищо за този модел ! Това е толкова куче марка , явно го подаряват с батериите ! Едва ли има каквато и да е защита от презареждане . Така че питащия ако не го е жал за батериите - да продължава да си ги зарежда с него , както ти казваш - без да ги мери и следи , пък времето ще покаже !
    Как да няма инфо кво си гледал ти, има разбира се преди да го взема доста четох, -Solid DN 96- предлага се с гаранция за добри модели фотоапарати.

Ditronix, нали сме се разбрали преди 3-тото кафе да не пипаш клавиатурата?
    Наричаме ги така, защото е това е станало преди да се родиш, ето перке!
    По този въпрос мисля да пиша в темата на Пешо за "интегралната схема".

А че гугълчо не знае нищо - факт.
    Вероятно е българска сглобка

Наистина помисли за ново зарядно
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от misho.d Покажи мнения
    Ооо това зарядно е супер, веднага давам 20лв за него.
    Цената е точно 33$ с доставката, но си заслужава всеки цент. Показва във всеки един момент зарядния ток, като големината му може да се задава по желание. Показва напрежението на зарежданите батерии, времето за заряда, автоматично разпознава броя на зарежданите елементи до 15 броя едновременно, няма никаква опастност от презереждане защота в края на цикъла на заряд се изключва подаването на ток =0А и се изключва, може да се направи предварителен дисчардж на батериите преди заряда с до 5 вата консуматор и още много функции. Зарежда и акумулатори за коли с ток до 6А и всякакви други оловни с до 10 клетки 20V. Зарежда до шест клеткова Li-ion/Poly батерия като балансира напрежението между клетките с точност до 0,01-0.02V. Просто уникално за тази цена. Ползвам го от доста време и нямам унищожена от неправилен заряд батерия.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    61
    Цитат Публикувано от misho.d Покажи мнения
    Как да няма инфо кво си гледал ти, има разбира се преди да го взема доста четох, -Solid DN 96- предлага се с гаранция за добри модели фотоапарати.
    Нали баш това написах в търсачката и намери само тези страници на фирмата от която си го купил , защо не дадеш малко от това което си чел , та да видиме какво е това чудо - има ли автоматика , какъв е зарядния ток , може ли да зарежда по 1 батерия , или 3 ? Защото ако зарежда само по двойки .... нали се сещаш !

[QUOTE=AGD;224705]Цената е точно 33$ с доставката, но си заслужава всеки цент. Показва във всеки един момент зарядния ток, като големината му може да се задава по желание....
    Продай ми го за по-евтино, а ти ще си вземеш отново ново и оригинално, ако ли не кажи от каде да си го поръчам, щом е със толкова функции значи е добро.

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени