Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 111

Тема: Старите съветски кондензатори.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от Venci_002 Покажи мнения
    Бил е в русия,да.Сега ще го повярвам.
    Адаш, лъжец ли ме наричаш? Няма да влизам в обяснителен режим, но както знаем до преди години 100% електрониката в армията ни беше руска и се организираха командировки с цел опресняване на знанията. Относно колегата Goldbyrk, по това време руснаците явно още не са били запознати с американските кондензатори. Доколкото съм чувал в нашия завод са се произвеждали кондензатори, за по специална военна техника с инициал К50 и от тях руснаците са получили добри впечатление за нашите кондензатори.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И защо се дъвчете за глупости?

От К-50 стават само тези маркирани с ромбче, и то не всички, главно поради възрастта си.

За неосведомените ромбчето означава военна приемка, демек тренирани са и след това измерени всички кондензатори от партидата.

Отказът на военна техника и сега се счита за саботаж, а преди не толкова много години за това са пращали в ГУЛАГ без много обяснения.
    Колкото повече, толкова повече.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Венци- за тебе може да е мит, ама за повечето хора си е самата истина, съжалявам че "общите" усилия останаха напъни на 1-2 човека, срещу всички останали, хайде да свършваме , щото не започна добре с онези обвинения, вярвай си в каквото щеш, истината не можеш да обориш !
    Извинявай ама на глупости като твоите не им е мястото тук или където и да било и не знам как ви [COLOR=#ff0000]изтрйват[/COLOR].
    Редактирано от rope; 2 May 2015 в 19:23.

Извинявай че започнах по този начин.За да завършим темата - съвсем не твърдя че въпросните кондензатори са последен писък на модата,както се казва.Но че са калпави и не стават за нищо - ще ме извинявате много.

Цитат Публикувано от venus64 Покажи мнения
    Адаш, лъжец ли ме наричаш? Няма да влизам в обяснителен режим, но както знаем до преди години 100% електрониката в армията ни беше руска и се организираха командировки с цел опресняване на знанията. Относно колегата Goldbyrk, по това време руснаците явно още не са били запознати с американските кондензатори. Доколкото съм чувал в нашия завод са се произвеждали кондензатори, за по специална военна техника с инициал К50 и от тях руснаците са получили добри впечатление за нашите кондензатори.
    Извинявай не разбрах че става дума за мен като казваш "адаш".Имах предвид че не трябва да се вярва сляпо на хорските приказки.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Но че са калпави и не стават за нищо - ще ме извинявате много.
    За мен , и повечето колеги истината е точно такава, особено при наличието на нови нелоши китайчета за стотинки, просто не си струва риска. За старите кюстендилски - по-вярвам, старите руски, неелектролитни и танталови, също бива. Ама К50, аксиални и радиални изводи, твърдо не стават за нови конструкции, слагай си ги на свой риск !

Ами слагам ги,най-вече с цел да се освобождава място.Кондензаторът от клипа,който постнах(ако си го гледал),безгрижният му живот свърши;влезе в захранването на един сигнал-генератор.Ядове ми създават някои модерни нещица,като дефектни 7400,дефектни тиристорчета;К-50 не са ми създавали ядове никога.

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    72
    Да се уточним за какво говорим:
    SDC10241.jpg

Горен ред - български (кюстендилски) кондензатори КЕА II надписани по съветския стандарт за износ в Съюза. Много добри!

Долен ред - съветски кондензатори К50-6 - пълен боклук! Да се сменяват още преди включване на уреда!

Не твърдя, че всичко руско е лошо. И водката им е много добра, и от рускините останах с отлични впечатления...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от PinkPanther; 20 December 2015 в 13:34. Причина: неточност

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Привет.
    Така и така сте подхванали темата за руските кондензатори,бихте ли ми казали две думи за тези добри ли са?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от milen petrov Покажи мнения
    Привет.
    Така и така сте подхванали темата за руските кондензатори,бихте ли ми казали две думи за тези добри ли са?
    Почти всички прекъснаха на усилвателя ми У101. Дори един операционен усилвател прекъсна без видима причина. Руска електроника

Привет.
    Бягай далеч от тези.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    лошото е че имам доста ....
    все още са здрави,но докога ли ...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако няма да ползваш техниката може и да не ги сменяш. Кво пък толкова?

Привет.
    Вероятно не добри,а безсмъртни,валидно за дядовците им от 1960-те и 1970-те със сигурност.Но най-добре е да се снеме експонентата им на осцилоскоп(запаметяващ) и да се види дали е красива.
    Що се отнася до кюстендилските боклуци - процедура задължителна преди да бъдат монтирани където и да е,ако ще да са произведени миналата седмица.Един тука 47 микрофарада го измерих 140!!!10 микрофарада - 15!Последните две числа ги констатирах с огорчение и за един гедеерски .Патриотизмът е хубаво нещо ама истината ще ви направи свободни,нали така писали навремето.

Цитат Публикувано от Rabin Покажи мнения
    Почти всички прекъснаха на усилвателя ми У101. Дори един операционен усилвател прекъсна без видима причина. Руска електроника
    Онзи ден купих един таймер 555,на Тексас Инстръмънтс,с съпротивление от страна на захранването...00,0 килоома.Кво да праиш,американска електроника

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Venci_002 Покажи мнения
    Онзи ден купих един таймер 555,на Тексас Инстръмънтс,с съпротивление от страна на захранването...00,0 килоома.Кво да праиш,американска електроника
    Колко е бил американски само Venci знае и стари баби

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    72
    Венци, аз имам зад гърба си 40 години трудов стаж. Срещу заплата. А като любител съм въртял поялника още по времето на Хрушчов. И други колеги се изказаха за тези кондензатори. Разбери, това тука не е политическа дискусия, а техническа. Никой не иска от теб да признаеш това или онова, просто замълчи когато хората с дългогодишен опит говорят. А и от терминологията ти си личи, че не си от бранша. Запази си политическите пристрастия за друг, по-подходящ форум.

Нали не искаш при всеки твой въпрос да те прати някой при любимите ти кондензатори???

Цитат Публикувано от madrigal Покажи мнения
    Колко е бил американски само Venci знае и стари баби
    Американски,да,на въпросната компания,с серийния му номер,с всичко,купен не откъде да е.След празниците ще им го пратим.
    Редактирано от Venci_002; 26 December 2015 в 00:34.

Е аз развъртях поялника по времето на Горбачов.Тъй или иначе,когато фактите говорят,балканските спецове трябва да замлъкнат.Да приключваме темата че ми омръзна вече.

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Моля модераторите да заключат темата, че станахме за ..........

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Тодор Ковачев Покажи мнения
    ...Отказът на военна техника и сега се счита за саботаж, а преди не толкова много години за това са пращали в ГУЛАГ без много обяснения.
    Наскоро четох, за междуправителствен скандал Русия - Индия, във връзка със самолетите СУ-30, които им продали...как само няколко неповредени останали...основно двигатели и електрониката давали фира.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Венци, не пращайте нищо никъде че ще станете за смях! Ако, разбира се, това ви вълнува. През 1977-1982 година работих в Завода за калцинирана сода в Девня. Покрай общо-взето френската и швейцарска техника- компресори, калцинатори имаше и едни руски колони, естествено, повечето КИП около тях си беше руски. Пролет и есен задължително колегите сменяха всички кондензатори К50-6 по приборите, за да се гарантира все пак някакво спокойствие! Половината чарколяк из склада беше именно К50-6! По едно време някой го домързяло да се занимава с разните кантори на Изотимпекс да внася от СССР върховите постижения на съветската електроника и накупил български кондензатори от магазина. Кюстендилски боклуци! След това тия операции по поголовната смяна на кондензатори приключи за години напред! Има един Григор, май и тука имаше регистрация. Той ми обясняваше как бил обиколил Европата с ЛАДА-та си. Да де, то и на бос крак можеш да я обиколиш всъщност. Та Григ търсеше магазин, дето продавали К50-5. Нещо направо ми намирисва.... Ама ако ти не си Григор- извинявай!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от MARK B Покажи мнения
    Моля модераторите да заключат темата, че станахме за ..........
    Моля да си отвориш форум и да си заключваш на воля... Аман от ощипани госпожици, 2 приказки не може да си напише човек от такива като вас! И в живота ли търсите кой да ви модерира и пъдарства?

Не съм Григор,разбира се;бихме могли и да се видим.Ами Драго,ти описа това в темата по-горе,прочетох го.Явно кюстендилските кондензатори са с капацитет в пъти по-голям от обявения,и ако схемата е била сметната неправилно,или е имало оперативна намеса в нея от страна на некомпетентни лица,или ако се е захранвала с напрежение с безобразно качество,е възможно да е работила нормално с по-големите капацитети,а с изчислителните такива да не е;кюстендилските имат по-малка индуктивност понеже са по-малки по размери при същия капацитет и допустимо напрежение.Не знам какъв е бил казуса,споделям неща от моя опит и онова което съм чувал.Баща ми,който е горе-долу на годините на ПинкПантер и на някои други,е работил навремето в НИПКИК;не съм чувал никога К50 да се обсъждат,нито като добри,нито като лоши;просто са ги използвали,вършели са работа и това е.

pircufimcev
    Guest

мнение за тези кондензатори

имате ли впечатление и мнение за ползване за аудио цели на тези кондензатори - ЭГЦ
    egc-10-15-20-30-50.jpg

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени