Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 165 от 165

Тема: ГК71 +++

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    35
    До преди малко бях на гости на Симо и едвам успях да си тръгна Останах много очарован и приятно изненадан (пак).

Основно отидох да чуя как се предсатвя новата концепция за ОТ, но реално погледнато не слушахме новите колони на Симо, а новата му система, защото смяната на ОТ е повлякла и други "промени" със себе си

Напъвах се да намеря някакъв кусур на двулентовите колони спрямо хорните, но не успях... Всичко си имат и което е по-важно всичко си им е на мястото, особено сцената и "сглобката" между двата говорителя.

Слушахме основно класика и джаз (butofcourse!) и уж все познати записи, а оставиха толкова много нови усещания. Много силно впечателние ми направи изпълнението на Хайфец на Концерта за цигулка и оркестър на Брух, запис за RCA. Жив, енергичен, напорист и прецизен тон на цигулката — точно както тези, които са слушали Хайфец на живо, са описали начина му на свирене и звукоизвличане! А пък в "One Flight Down" от 1-вия албум на кака Нора било имало толкова хубаво записано 'барабанче' в дясно...

Не е лесно да се пише за тия неща, основно защото става въпрос за система далеч надраснала това да свири звуци и тонове и да впечатлява с честоти и скорости, а успява доста правдиво да пресъздаде емоциите запечатани в записа. Чиста проба машина на времето.

Останаха доста неща, които не успях да чуя, а много исках. Надявам се скоро пак да му гостувам!
    Редактирано от selfy; 16 October 2018 в 20:26.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Источникът грамофон или плеара беше?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    35
    Слушахме само Naim-a на Симо.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Здравей, може ли да споделиш малко повече за двулентовите колони? Изглеждат много добре ...
    Поздрави.
    Редактирано от Promag; 18 October 2018 в 20:42.

Правени са от Теодор, като Основата за направата на ОТ е тази:
    http://exproject-bg.com/index.php?id=442
    Дълго време бяха измервани и слушани, докато се "получат" точните разстояния
    между говорителите, включая това колко да е изнесен басовия на предния панел.
    Разбира се по филтъра, също доста се поработи .
    Кутията е с брезов шперплат и преден панел по мое усмотрение, а с дълбочината
    на кутията , се постигна нужният за баса обем.
    Основното ми изискване, НЧ и ВЧ , да свирят "заедно, все едно е един говорител",
    беше трудното за постигане (или поне според мен - на слушане ).
    Тео имаше търпението да ми "угоди" ...
    Стойките са си моя измислица и изпълнение , а даже още не са пълнени с нищо...

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    Поздравления за новите озвучителни тела!
    Получили са се чудесно, ще се радвам да ги чуя, когато идвам към Пловдив.

Намерих снимки, правени през 2009, когато сме прослушвали ОТ със същите говорители .
    .IMG_4714.jpgIMG_4717.jpg
    Впрочем, тук се виждат и компонентите от старата система.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Еййй... Как още някой, от Бассс маниаците, не е писал, че с това говорителче няма да има бас... Ако не бил 10" поне и нагоре... не било бассс.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 5 April 2019 в 21:28.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Здравей Симо, като видях снимките, някак не мога да си представя, че слушаш повече от една лента.
    Много добре изглеждат! Мнооого семпло! Чудно ми е, как ли ще звучат RT2C-A?
    Редактирано от ДРГеоргиев; 5 April 2019 в 21:36.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Еййй... Как още някой, от Бассс маниаците, не е писал,
    че с това говорителче няма да има бас...
    Ако не бил 10" поне и нагоре... не било бассс.

Предполагам, че не е писано в темата относно РАЗМЕРА на баса, защото:
    1. Няма интерес към темата от ... всепишещите.
    2. ВСЕ ПАК , има някакво уважение към изборът на другите (в случая моят избор)
    3. ? ...

Все пак, подобни : "намиране на приказки" , не ми е итересно и бих го игнорирал !

Иначе Bass , е общо понятие за ... ниски честоти .
    Тъй като всеки си ги предствя (т.е. как трябва да звучат), по различен начин,
    има огроооомно количество предлагане на пазара - говорители и /или ОТ .
    ---
    20-тина години по-рано, в същата стая измервах и слушах доста несъответствия с представата МИ
    за ПРАВИЛНО възпроизвежане на НЧ региона. ( НИКОГА не е само от ОТ !, а от ВРЪЗКА на ОТ със стая !!! )*

may.2003.jpg
    IMG_0422.jpg

На снимките, се вижда първата ми сериозна система и съчетанието и със стаята.
    Впрочем от тези ~ 32 Hz , НЯМА бягане в тази стая, освен ПРАВИЛНИ ОТ - такива ,
    които да имат подходящ спад на тази честота.

Та, на горните MS815 , първо смених металните ВЧ, с текстилни (като на снимката),
    а после изцяло ги замених с хорните от началото на темата.

Разбира се, тогава имаше доста хора, които се кефеха на ИЗТРЪПВАНЕТО на стаята ,
    но не това беше , а и не е, моето търсене за Звучене на любима Музика .

* даже няма да коментирам връзката Усилвател - ОТ , че става още по-сложно
    По-скоро, не е тук темата за коментари. Все пак става въпрос за ламповия усилвател,
    а после темата се превърна в ... моята система .

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    ... всепишещите.
    2. ВСЕ ПАК , има някакво уважение към изборът на другите (в случая моят избор)
    ...... "намиране на приказки" ,........
    simon , само това има ЗначениЕ !!!

ПП - само как елегантно си огънал този " питон " за да се отваря вратата

Редактирано от Angel's; 12 April 2019 в 00:04.

Когато има любов .....

Лятото е към края си. Оставя след себе си спомени, снимки и срещи. Важни срещи. Като тази със Симон. Важна заради любовта и отношението му към музиката , заради богатата му колекция от музика на физически носители , заради стерео системата му- изградена и оптимизирана с педантичност и много знания. Потвърждавам напълно всичко написано преди мен в темата относно звучене и качества на системата изградена от Симон. Верен тембър , големина на инструментите ,реална сцена и детайл заслужаващи поздравления. Срещал съм се с много меломани , но малцина от тях слушат музика като Симон. Като при жертвоприношение. Изцяло отдаден , преживяващ всеки тон, нюанс ,напълно изолиран от всичко което не е музика. Това е уважение към едно изкуство много по- голямо от всички нас взети заедно. От приготвените 20-ина диска за прослушване изслушахме само един. Само един, защото ни грабна вълшебството на Pierre Fournier и ни остави да си поемем дъх едва след края на концерта на Dvorak за виолончело и оркестър ор.104. И двамата препочетохме да чуем едно цяло изпълнение, пред тестовия подход със смяната на много дискове-загуба на ценно време. Специално място заслужава колекцията от CD и винили, многократно надхвърлящи по значение и стойност прекрасната му стерео система. Учуден съм , че никой в темата до сега не е писал подробно за това. Не са много колекциите от такъв обем и качество и те заслужават внимание и повече уважение. Защо? Защото са плод на дългогодишни търсения и ходене сред лабиринтите на музиката, защото са резултат от натрупаната музикална култура, защото са огромен финансов ресурс и години, много години търсене. Удоволствие е да видиш на едно място стотици дискове на RCA Living Stereo , DECCA - LONDON , Mercury , Harmonia mundi , Teldec , Chesky , Archiv , BIS , Reference Recording , Shefield Lab , EMI , Philips , Deutsche Grammophon , Telarc , Erato ,Sony, Warner , Naxos и други. Срещнах и два американски лейбъла, непознати за мен, за което благодаря. Времето беше малко и крайно недостатъчно за слушане и дискусии. Не остана време и за музик. книги- така важни ! В заключение искам да благодаря. Да благодаря на Симон, за гостоприемството, за любовта към музиката, за срастта и колекционирането на „реална" музика, за неговата компетентност касаеща нашето така любимо хоби.
    Revox PR-99 mklll,Audio-technica At Lp-120 direct drive,Grado Prestige Gold 1,Project Phono Box RS,Dac,,Bow Technologies Wazoo,SMSL M8 USB ,Cayin Cd 50 T,Xindak XF -2000 E, audioquest,xindak,VDH the name hybrid ,accoustic treetment

Цитат Публикувано от tomymontana Покажи мнения
    ... защото ни грабна вълшебството на Pierre Fournier и ни остави
    да си поемем дъх едва след края на концерта на Dvorak за виолончело и оркестър ор.104...

Една от най-добрите, (смсм) интерпретации на Концерта за виолончело на Дворжак!
    Записът е от 1962 г., издание на DG серия Musikfest 429155

П.П. Истинско удоволоствие, е да се слуша Музика с човек като tomymontana .

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Когато четях темата за усилвателите на Симон, в мен възникваха противоречиви чувства, защото имаше доста големи разлики между моите представи за аудио система и тези, които си изграждах, докато четях темата, затова искам да споделя впечатленията си от срещата ми със Симон.
    Изключително любезен домакин, за мен и моите приятели беше удоволствие да му гостуваме, макар и за кратко.
    Той е човек с много ясна представа за търсенията си в областта на музиката. Затова, че е запален меломан е писано много в темата, и това е основното според мен, като всичко друго е следствие от тази страст..
    При него има почти пълно припокриване между това което мисли по въпроса и това, което чух като звук от цялата му система и най- вече от тези изключителни усилватели...
    Питал съм се какво толкова има, че да се напишат толкова страници, от толкова различни хора, но опредено има за какво.
    Размахът и динамиката са впечатляващи, сцена, резолюция, локализация на инструментите и най-вече живи и дишащи среди, наситени с енергия...
    Забравяш да мислиш за всичко друго и се оставяш на чистата и неподправена радост от слушането на музика...
    Системата на Симон е изградена с една, единствена цел и като такава се справя страшно добре...

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Понеже и аз присъствах на това гостуване, ще добавя и моите впечатления
    Да, Симон е невероятно приятен събеседник, позитивен и добронамерен човек! Но е и най- големия меломан, когото имам честа да познавам лично, с колекция от няколко хиляди оригинални диска! В потвърждение на горното Симо ни показа 6 /шест/ различни оригинални издания на един и същ изпълнител и албум, но произведени в различни държави
    За съжаление времето беше кратко и мина прекалено бързо, но остави чудесно и незабравимо впечатление у нас, заралиите
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени