Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 136

Тема: ГК71 +++

Снимки: (на запитване за близки снимки)

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ето и продължението:

Един от най-добрите усилватели който можете да чуете въобще..
    Безкомпромисна изработка като визия и подбор на компоненти.
    При първите акорди ,зяпваш,онемяваш и слушаш..МУЗИКА ..АМА МНОГО МУЗИКА..

Браво Сомон !!

ortho's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    EEE, ма защо толкова малка снимчица на толкова голям усилвател.
    Мнението ми е идентично с това на Stanislav Georgiev
    dr.ivo

Не мога да не се похваля - ЧУХ ГО! =D>

Просто не знам какво да кажа...думите не стигат!
    'bravo:
    Счупеното носи разходи!

Неотдавна замених междустъпалните трансформатори от Sowter 8424 на SAC-511-S.
    Въпреки, че не мога да кажа кой от тях е "по-хубав", съм убеден, че ако е нужен (междустъпален) траф SE to SE,
    то трябва да се ползва именно такъв тип, а не SE to PP (свързан като SE to SE, както беше досега), па макaр и Sowter

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    26
    Захранването удвоител на напрежение ли е или?

Цитат Публикувано от alexandar888
    Захранването удвоител на напрежение ли е или?
    Да, променливото на вторична 380V eff., се удвоява с 2х6Д22С и 2х47uF/400V АС.

И така... преди няколко дена с Boardman посетихме Симон и слушахме музика у тях . За съжаление, времето беше малко, но все пак достатъчно за впечатления.
    Първото нещо, след влизането от вратата е, че усилвателят е ГОЛЯМ - значи, това, което се вижда на снимките просто не дава представа... трябва там нещо за мащаб да се сложи . За сметка на това хорните въобще не са някакви чудовища, обаче изработката им е прекрасна!
    Сега... може набързо да се обобщи какъв страхотен звук има системата и как зяпваш и т.н., но аз ще акцентирам върху някои конкретни неща, които от първо впечатление запаметявам.
    Първо - обем, мащаб, сочност, дълбочина - като най-общо звучене. Характерно, и както самият Симон ме изпревари преди аз да го кажа, е липсата на ограниченост. За мен най-характерно това е във вокалните изпълнения и представлява усещане за освободеност отгоре, "освободено гърло" (обратното на "стиснатото гърло") и чувство за безкрайност на музикалния тон.
    Друго нещо, което ме впечатли, беше дефиницията в инструментите на оркестъра, като дори при сложни пасажи го няма типичното "замазване" и "разбъркване" + "крещене", които обикновено ме водят до "заболя ме главата", желание да намаля звука, и отнемат от удоволствието да се слушат сложни оркестрови изпълнения. Е, при Симон удоволствието от слушането на музикалното произведение, при общо взето силен звук, се запази до самия му край.
    Понеже стана дума, че имало мнение за недостатъчен бас - не знам на база на какво е съставено, но бас ИМА и на мен ми беше предостатъчен. Звучи дотолкова естествено, че аз го възприемах цялостно, като част от музикалната картина, със свое място и авторитет, но без натрапване и излишно преекспониране.
    Накрая, но не на последно място - Симон е много усмихнат и сърдечен човек!
    А... и забравих да видя какво има по чекмеджетата и рафтовете...

mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    28
    А с какъв/какви източници слушахте? Усилвателя и хорните му ги знаем

CD. Но за повече детайли трябва Симон да се включи . Във всеки случай, и доколкото успях да обърна внимание, слушахме добри дискове.

Цитат Публикувано от AK
    CD. Но за повече детайли трябва Симон да се включи . Във всеки случай, и доколкото успях да обърна внимание, слушахме добри дискове.
    Marantz CD63 KI е източника, последния му мод е от ... 2004 год.
    Доста други (цифрови) източници са минали през нас, но този си ми остава еталон (изключая Маранц 7, Аудио Аеро, ... )
    Колкото до "добрите дискове", които слушахме: ето част от тях:

Beethoven Ludvig Van-Piano sonatas vol. IV - 26,27-1,2,28-2007-Andras Schiff 74.48 ECM 1944
    Charlie Haden & Pat Metheni-Beyond the Missouri sky-1997 13-Verve 537130
    Chuck Mangione Chase The Cloods-1975 6-G.Niewood,C.Jackson,Joe laBarbera 35.28 A&M 520336
    Dvorak Antonin symph #9, Czech suite, Prague waltz-1980,81/95-WienPh,Kondrashin,DSO,Dorati 75.47 Decca 448245
    Keith Jarreth Paris Concert live 1988/90 50.49 ECM 1401
    Lars Danielsson Tarantela A 2009 13-L.Mozdzer,M.Eick,J.Parricielli, 57.40 ACT 9477
    Ray Charles Genius loves compnay A 2004-N.Jones,D.Krall,B.Raitt,J.Mathis,E.John 51.46 Concord 2248
    Rimsky-Korsakov Nikolay Scheherazade, russian easter overture-1999 5-J.Serebrier, LPh.O 59.33 RR 89
    Ella & Louis-Ella and Louis-1957 O.Peterson,H.Ellis,R.Brown,B.Rich 54.22 Verve 825373
    ...

П.П. Благодаря на АК и Boardman за отзивите и приятните часове прекарани заедно !
    П.П. 2 По чекмеджетата и рафтовете има дискове, плочи и книги

Цитат Публикувано от AK
    бас ИМА и на мен ми беше предостатъчен. Звучи дотолкова естествено, че аз го възприемах цялостно, като част от музикалната картина, със свое място и авторитет, но без натрапване и излишно преекспониране.
    Току що описа изключително точно, кратко и ясно как би трябвало да звучи акустичния бас на една възпроизвеждаща система от много висок клас.

Някой няма ли да каже какво се случи като запяха кака Ела и чичо Сачмо, които гледам че са присъствали в репертоара
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Ами как да ти кажа... Произведението, което чухме, мисля започваше с Ела, която, разбира се, зазвуча много красиво в стайното пространство, но... това, което ми се запечата, беше когато в един момент ниският гърлено-дрезгав глас на чичо ти Сачмо изпълзя много мазно от предната лява част на стаята (даже за момент почувствах, че се излива от устата на лявата хорна...) като в този момент ми се беше сторило, че до тогава е седял някъде назад, а в един момент се появи елегантно зад лявото рамо на дамата и пое своята част от вокалното изпълнение. Характерният му гърлен тон излезе с такава експресивност, че в началото ми дойде малко в множко и ми се прииска да си прокашлям гърлото вместо него .
    Във всеки случай, и двамата звучаха изключително топло и освободено - нещо, което дава приятно чувство за релаксираност.
    Записът също беше добър, кадърно ремастериран, с чуваем шум от и по звучене явно много близък до мастер лентата.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    30
    Аз на скоро бях на гости и останах много доволен от чутото , видяното и най-вече наученото .
    Благодаря на Симон за гостоприемното отношение към мен и най-вече за съветите в бъдещите ми проекти .

Поздрави: Момчил

Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    42
    И аз, чух тази Събота,

Симоне, безупречна, и много добре напасната система, която в нито един момент от слушателската три-часова сесия, не подразни, и не натовари.
    Голямо ЕВАЛА за търпението, вложените средства и мерака с който си изградил това, от което ИЗВИРАШЕ музиката, и дай-боже всекиму, да може да направи разлики с мпинго-диск, и без, на своята система.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    32
    За първи път чувам толкова ясно говореща за себе си система. Бих я определил с една дума подредена. Симо благодаря ти за изживяването - уникално, както и отношението ти към хората.

Banned
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    37
    много ми е интересно , защото хората ходят да слушат ЛАМПИ , а не идат на истински концерт примерно ? нямам нищо против "добре подредената система' и психоматичното въздействие на Ела ...

ех крокотамче, аз съм сигурен че още много неща са ти чудни но ....

п.п. погледни логото на форума и се замисли за какво е, ако не се усетиш ползваш жокор "помощ от приятел" ако имаш такъв
    Моите постове изразяват моето собствено субективно мнение!

аз
    | моята система | офис системата ми | моята музика | ВАРНА АУДИО срещи | аудиофилска електроника

"Тонколоните, стаята и разположението са 95% от звука. Електрониката трябва да е правилна технически, не екзотична."
    - Нанко

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Krokotam_
    ...защо.... хората .... не идат на истински концерт примерно ? ...
    Мисля, че си объркал темата и/или автора?!?!?
    Точно Симо е човека, който ходи на всички значими концерти на живо и сверява това което прави с тях ... сигурен съм, че не може да го стигнеш в посещаемост на "живо", а и в продуктите ,които освен с мисъл са направени и с пари и с измервания!!!
    Поздрави!
    Митака.
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Въпреки, че темата е стара снощи лично се запознах и гостувах на Симон, изключително възпитан, приятен и интелигентен човек.Имах удоволствието да чуя и да видя два много-добре тех.грамотни изработени моно блокове SE със ГМ70 в които са използвани оригинални компоненти за хиляди левове и да чуя така известния CD Player Naim cd5x.Часовете минаха неусетно във приятна атмосфера и видях как трябва да бъде тех.грамотно изпълнен един лампов SE.
    Още веднъж,благодаря на Симон за гостоприемството!
    High-End Player / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

@ ДРГеоргиев: Няма за какво .

Едно уточнение: напоследък блоковете с ГК71 са заменени с такива, с ГМ70, а цифровият източник, с Naim CD5x, заменени са кабели ...
    (темата, благодарение на ortho е с +++ в заглавието )

Това е един от малкото усилватели , които ми харесват като конструкция!
    Поздрави за изработката - бих се радвал на някоя снимчица и отвътре!

Поглед отляво на левият усилвател с ГМ70. Посочени са някои от елементите .

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Най-добритe SE с GM70 с висококачествени ел. компоненти и технически грамотно изпълнени, браво Симон!
    Поздрави!
    High-End Player / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени