Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 156 от 156

Тема: ГК71 +++

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    35
    До преди малко бях на гости на Симо и едвам успях да си тръгна Останах много очарован и приятно изненадан (пак).

Основно отидох да чуя как се предсатвя новата концепция за ОТ, но реално погледнато не слушахме новите колони на Симо, а новата му система, защото смяната на ОТ е повлякла и други "промени" със себе си

Напъвах се да намеря някакъв кусур на двулентовите колони спрямо хорните, но не успях... Всичко си имат и което е по-важно всичко си им е на мястото, особено сцената и "сглобката" между двата говорителя.

Слушахме основно класика и джаз (butofcourse!) и уж все познати записи, а оставиха толкова много нови усещания. Много силно впечателние ми направи изпълнението на Хайфец на Концерта за цигулка и оркестър на Брух, запис за RCA. Жив, енергичен, напорист и прецизен тон на цигулката — точно както тези, които са слушали Хайфец на живо, са описали начина му на свирене и звукоизвличане! А пък в "One Flight Down" от 1-вия албум на кака Нора било имало толкова хубаво записано 'барабанче' в дясно...

Не е лесно да се пише за тия неща, основно защото става въпрос за система далеч надраснала това да свири звуци и тонове и да впечатлява с честоти и скорости, а успява доста правдиво да пресъздаде емоциите запечатани в записа. Чиста проба машина на времето.

Останаха доста неща, които не успях да чуя, а много исках. Надявам се скоро пак да му гостувам!
    Редактирано от selfy; 16 October 2018 в 20:26.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Источникът грамофон или плеара беше?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    35
    Слушахме само Naim-a на Симо.
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Здравей, може ли да споделиш малко повече за двулентовите колони? Изглеждат много добре ...
    Поздрави.
    Редактирано от Promag; 18 October 2018 в 20:42.

Правени са от Теодор, като Основата за направата на ОТ е тази:
    http://exproject-bg.com/index.php?id=442
    Дълго време бяха измервани и слушани, докато се "получат" точните разстояния
    между говорителите, включая това колко да е изнесен басовия на предния панел.
    Разбира се по филтъра, също доста се поработи .
    Кутията е с брезов шперплат и преден панел по мое усмотрение, а с дълбочината
    на кутията , се постигна нужният за баса обем.
    Основното ми изискване, НЧ и ВЧ , да свирят "заедно, все едно е един говорител",
    беше трудното за постигане (или поне според мен - на слушане ).
    Тео имаше търпението да ми "угоди" ...
    Стойките са си моя измислица и изпълнение , а даже още не са пълнени с нищо...

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    31
    Поздравления за новите озвучителни тела!
    Получили са се чудесно, ще се радвам да ги чуя, когато идвам към Пловдив.

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени