Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 141 от 141

Тема: ГК71 +++

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Искаш ли да си ти?! Веднага ти давам права да подменяш снимки.
    Иначе, аз пия само по едно кафе на ден - сутрин. И тогава (ако не е в движение и съм пред комп) чета докладванията и други проблеми.
    Та някой да иска да препрочете наново старите теми на целият форум с наличието на проблемни (за в бъдеще) снимки?!?
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

С 26к теми ще се озоря. Не е за мен тая работа.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    По три теми на кафе, сутрин, ще се справиш. Не се отказвай.

офф:

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    С 26к теми ще се озоря. Не е за мен тая работа.
    Предполагам, че би било достатъчно да се редактира "Фото Галерията".
    Просто такова и е името - очакваш снимки .

офф:

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    34
    Днес пак гостувах на Симо за малко. Уж исках да чуя нещо "техническо" в един запис... а се захласнахме да слушаме музика близо час! Просто съзнанието се изключва от техническите подробности и несъвършените записи и почваш да се кефиш на музиката, сякаш си на концерт. Благодаря на Симо за поредното хубаво музикално изживяване, макакр и за кратко!

Вече моноблоковете с ГМ70 са си обратно при Симо и слушахме на тях:
    IMG_4216_s.jpg
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    46
    Миналата седмица имах приятната възможност да гостувам на Симо.
    За мене беше неописуемо музикално преживяване да слушам една напасната с години и колосален труд система!!!
    Моноблоковете с ГМ70, омайват за всеки "Аудиофил", тук е момента да се отчетат и свързващи кабели, плеър, трафоволуме - всичко.
    Всеки един детайл е преценен , проверен и многократно прослушан - огромен труд, но резултата е невероятен.
    Още на първите акорди се потапяш в удоволствието от музиката.
    Както се казва в народните приказки и аз бях там и аз слушах - с огромно удоволствие!!!
    Пожелавам на всеки подобни преживявания през Новата 2017 година!

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    38
    Вчера и аз се запознах на живо със Симон, у тях. Не знаех, какво да очаквам като звук, един приятел ми каза, че може да не ми хареса. Не си носех мои музики, исках да послушам без предразсъдъци и да не дълбая в определени музикални фрагменти. Предимно джаз и класика звуча, на нива средни до доста високи. Четири часа отлетяха като десет минути, нямаше и помен от слухова умора или натоварване. Прозрчен, ефирен звук, изключително жив, според записите имаше моменти все едно си в джаз клуб. Класическата музика и двамата със Симон сме на мнение, че колкото и добре да звучи е почти невъзможно на една аудиосистема да звучи като на живо. Мащабите и динамиката обаче са впечатляващи, естествено отново според записа. Не мисля да изпадам в подробности за изключителното 3д, точния и стегнат бас, разкошните среди и т.н. Слушахме музика, побъбрихме малко, можех да стоя с часове, приятно прекарано време, което остава в спомените. В скоро време бих отскочил отново до Пловдив, четири часа не са достатъчни никак.
    Благодаря за гостоприемството!
    PC/Marantz - Marantzи - ATC SCM11
    PC - iFi micro iDAC2 - iFi micro iCAN SE - Sony MDR-Z7
    LG V10 - Beyerdynamic T51p

Дааа, Благодаря на Zmeika и Vanquished за добрите отзиви !
    Слушахме същите компоненти , като на снимката на selfy по-горе,
    с тази разлика, че килимът вече е друг , както и някой кабел .
    Някои от дисковете, които слушахме :IMG_2982.jpg
    (има два "еднакви" Verve #24 , с еднакъв бар код ,
    Американски и Европейски пресинг,
    но всъщност са различни на звучене )

Simon е един от хората с най-изтънчен музикален вкус не само във форума, но изобщо, които познавам. Това разбира се, се отразява и на звука, който изгражда у дома си и у приятели. Една от най-добре звучащите системи, които съм слушал.

Жалко, че не обича барокова музика (но и това си има лек ) и че не предлага музика за слушане в темата, която ползваме всички.

специални поздрави
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    ...

Жалко, че не обича барокова музика ...
    специални поздрави
    Значи трябва да донесеш, ама да не е много "дворцова" .
    Благодаря.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    30
    След дълго отлагане и съчетаване на пътувания до Пловдив, заедно с брат ми бяхме на гости при Симо от четвъртък вечерта до петък на обяд.
    Успяхме да съчетаем още три посещения и си изкарахме перфектно.
    Първо да изкажа лични благодарности, към човека който ми е помагал изключително много за хобито и ми е давал кратки, точни и ясни съвети. Изключителен човек с изключителен характер и харизма.
    Гостувах му преди близо 10 години, а последно сме се виждали преди 5. Чували сме се рядко, но това ми е било достатъчно да повярвам в това, което мога да правя.
    Да споделя за прослушването!
    Слушахме в петък сутринта между 10:40 и 12:10, за този час и половина, човек може много да говори и споделя. Аз ще съм кратък, защото с думи е абсолютно невъзможно да пресъздадеш усещането от чутото.
    Звукът бе наистина невероятен! Сякаш всичките концерти, на които е ходел през годините са му променили сетивата и усещането за звук. Това, което чух е система напасната максимално до усещането, че си в концертна зала въпреки малките размери на помещението. След толкова години, системата му освен, че се е променила чисто технически на повече от 80%(по-моя преценка), тя е и напасвана да звучи между средно и голяма акустична концертна зала.
    Споделих, че усещането ми за звук от малките хорни е сякаш цялото озвучително тяло, един вид звуков инструмент. Изключително рядко и много трудно се получава ефект, при който имаш усещане, че даден музикален инструмент се намира точно на мястото на твоето озвучително тяло.
    Имах голямото желание да чуя тези говорители. Като цяло ми харесаха, но може би не са точно това което аз желая да слушам. За мен тяхното предимство пред много други е и това, което на мен не ми хареса. Във високите честоти, са с по-отчетливо и силно изразени пред редица други широколентови (това за мен е нож с две остриета и не на всеки би му допаднало).
    Разбира се в жанровете, които Симон слуша музика това им качество е абсолютно задължително!
    Всеки напасва системата си за своя начин и стил на слушане.
    Симо очаквам оценка, критики и препоръки за "бебчетата", които оставихме в "exproject".
    Благодарим за гостоприемството и за всичко! Очакваме и твоето посещение в Горна Оряховица!
    С уважение: Момчил

Преди седмица-две отново гостувах на Симон. Този път впечатленията ми бяха по-пълни и реших, че трябва да ги споделя.
    Всеки, който познава Симон, знае, че неговата система е предназначена да слуша музиката, която го прави щастлив и че тя е просто средство да достигне да нейното послание. Той самият е един от последните меломани, които изпълняват ритуала на слушането с дължимото благоговение пред изкуството като пред сакрален предмет, който е в състояние да ни пренесе в други измерения. Симон не просто слуша музиката, той я преживява. Признавам си, че при мен тази връзка с изкуството е изтъняла с времето, но у него виждам онова юношеско опиянение от докосването, което всички сме изпитвали някога. За него започнах да говоря, защото системата му е част от него самия и е израз на неговите търсения и дългогодишни проби и грешки. Избрал е този тип комбинация, не защото не е слушал други, а точно обратното. Минал е по всичките възможни аудио-пътеки, преди да избере своята и да продължи пътя си по нея. Дали е завършена или не – не знам. Може би само така изглежда. Бях донесъл да пробва нещо мое и при промяната само на един компонент (при това с друг доста сходен) се развали магията, която чувствах. Усещането беше като за камъче в обувката. Струва ми се, че е постигнал някакво свръхестествено равновесие, което позволява да чуеш не просто музиката, но и тишината в залата, трептенето на въздуха в нея, движенията на телата при свирене.

От него научих, че за звука всеки детайл е важен, (също както при свиренето и интерпретацията изобщо). Също и това, че няма еднозначни отговори и универсални решения. Всяка система е отделен организъм, който реагира различно на различните стимули, и че само от нас зависи как ще я изградим, защото нашите вкусове и разбирания се отразяват в нея. Възхищавам се на упоритостта и нa търпението му да изпробва всички възможни вариации преди да избере най-подходящия компонент, или елемент за дадена система.

Когато за първи път чух звука у Симон, му казах, че ниските ми са леко кутиести и, че на мен ми липсва един хубав нискочестотен говорител отдолу, за да е по моя вкус. Интересно, че с всяко посещение у тях тази липса ми се струва все по-малка. Все още не е изчезнала напълно, но с времето намалява. Другото, което ми е малко неестествено, е характерно за всички хорни, които съм слушал – усещането за фуниевидност на звука, а в средния и горния спектър - леко метален и шептящ. Може би това се явява отличителен белег на фулрейндж говорителите. Не е дразнещо, а просто различно. Хубавото е, че след известно време започваш да усещаш музиката непосредствено, като нещо, което се случва пред теб самия,а усещането за присъствие е неповторимо.

А най-жалкото е, че Симон всъщност слуша музика предимно от 19-ти век, а аз точно нея я отбягвам и допирните ни точки са много малко. Но макар и малко, когато се докоснат, експлозията е гарантирана. Слушахме малко от 9 на Дворжак и двамата настръхнахме в един и същи момент. Надявам се някой ден да ми позволи да го завлека назад във времето преди Бах или напред след Дебюси. Ще има да се чуди как е могъл да попилее толкова години в Романтицизма…
    Всъщност, сега се сетих, че прослушвахме и малко джаз от един мой диск и забелязах, че липсва разбумтяването в ниските честоти, типично за класическите мембрани.

Другото, което впечатлява е усещането за позиционирането на инструментите. Когато затвориш очи можеш да определиш с голяма точност къде се намира всеки инструмент в оркестъра, както и да доловиш разликите между сходните групи инструменти.

Такива са впечатленията ми от Симо и системата му (съвсем в телеграфен стил). И за двете явления мога да пиша с часове, но всъщност предпочитам да говоря, за да може слушащия да види и да усети огромното уважение и силното приятелско чувство, което изпитвам към него.

Минимал

колегата Багер

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Наистина е страхотен човек Симон. Един усмихнат и с рядко позитивно излъчване. Като малко дете, което грам не го е докоснало всичката мръсотия дето ни залива от години.

Аз съм се докоснал само до техническите му познания и опит. Давал ми е да чуя разни елементи, а някои ми ги подари. Толкова много може да научи човек от него.

И наистина в аудиото всичко има значение и Симон е чудесен пример с познанията си. Лично аз се научих да не отхвърлям нищо което ми кажат по отношение елементи - звучене. Ако ми кажеш, че си си боядисал стените бежави и от това ти си е подобрил дъмпинг фактора, няма да се усмихна подигравателно. Но ще искам да ми го обясниш.

Някой ден ще се радвам да приема поканата на Симон да послушам, която ми отправи преди доста време.

Sent from my D6603 using Tapatalk
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Ами ... не знам дали трябва да напиша нещо ?

...Колкото повече ЗАЕДНО слушаме, коментираме и анализираме различни аспекти
    при целенасочено слушане на Музика, на домашните ни системи, толкова
    повече ще се обогатяваме взаимно, най-вече с конкретни практически решения / търсения
    продиктувани от ... различния човек с когото слушаме .

П.П. Румба, поканата важи .

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    С удоволствие! Никога не съм слушал грамофон и е голямо предизвикателство да послушам класическа музика примерно. И то на такава система..
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Миналата седмица един приятел ми пусна едни и същи албуми на диск и на грамофон (и двете бяха машини в сходен ценови клас, риа-та му беше няколко стотин долара) и останах изумен от разликата в полза на грамофона.

Много повече присъствие и резолюция имаше в грамофона.

У Симон винаги сме слушали дискове. Следващия път се надявам да чуем и плочи и да сравним. Очаквам още по-голяма разлика, тъй като при него ценовият клас е доста по-висок

Минимал

колегата Багер

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •