Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 104

Тема: Новата форумна платформа - бъгове

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    26
    Трябва да влизам по два пъти в една тема, когато има нови мнения, за да я размракира. Ужасно дразнещо.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Не знам какво и как се развива, но функционалността на новата платформа рязко е спаднала за сметка на шаренията ...
    Приятелю, от подобни коментари ползата не е очевидна. Коя точно "фукнционалност" е спаднала и в какво видяхте "шарения"? Моля за конкретика.

Една новост, която скоро ще активираме е "автоматичния бан" - това е система за гласуване, в която участват всички потребители. Задава се праг на "черните точки", като всеки потребител има възможност да изрази своето мнение (отвращение) от даден пост на потребител, и ако бъде достигнат зададения праг, то "героят" бива изпратен на почивка за срок, който системата следи автоматично. Ето ви една очевидна полза от новата функционалност - ако някой ви дразни - сами определяте почивката му.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от Angel Покажи мнения
    Задава се праг на "черните точки", като всеки потребител има възможност да изрази своето мнение (отвращение) от даден пост на потребител, и ако бъде достигнат зададения праг, то "героят" бива изпратен на почивка за срок, който системата следи автоматично. Ето ви една очевидна полза от новата функционалност - ако някой ви дразни - сами определяте почивката му.
    Има ли тежест на гласуването за стари и новорегистрирани потребители? Тъпо е user регистрирал се преди два дни, нехаресал острия отговор (който е заслужил) на колега от форума да определя съдбата му.

Членува от
    May 2008
    Възраст
    67
    Цитат Публикувано от Любомир Костадинов Покажи мнения
    Задайте си верен филтър, затова не си виждате съобщенията:
    Нищо не разбрах.
    Има си горе под "форум"-лични съобщения.Цъкаш там и би трябвало да ти излезе изпратеното съобщение.
    Да ама не излиза.Има само стари.

ivosoldier's Avatar
    Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    49
    В темата "Любими парчета" няма тъмбнейли а само линкове към youtube.

Цитат Публикувано от plamenhar Покажи мнения
    Нищо не разбрах.
    Има си горе под "форум"-лични съобщения.Цъкаш там и би трябвало да ти излезе изпратеното съобщение.
    Да ама не излиза.Има само стари.
    Пуснах ти лично и го виждам в изпратени, прати ми отговор да видя къде е проблема евентуално.
    Не виждам как се добавя анкета към тема.
    Редактирано от Любомир Костадинов; 15 January 2012 в 19:05.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Петър Велков
    Guest
    Тъй. Наспах се Сега едно по едно:

- Цветовете и темите подлежат на промяна, но не са най-важното за доизкусуряване. Ще има тъмна тема за нощни птици, ще има и по-нормални цветове за (не)прочетените теми. Когато му дойде времето.

- Всички лични съобщения са запазени. Просто папката "съхранени" е слята с "входящи". Лимитът е 500 съобщения общо (входящи + изходящи), ако получавате известия за пълна "кутия" - трийте изходящи! Старата платформа е пазела всички изходящи, въпреки че е имала лимит. Иначе аз пращам и получавам успешно.

- Линковете към други теми в никакъв случай не са "безвъзвратно загубени" - проблемът ще бъде решен, имам го предвид.

- Галерия в смисълът на старата такава в тази платформа няма. Картинките се прикачват директно към мненията, но не е тук мястото да обяснявам как - старите теми с обяснения кое-как ще бъдат сменени с нови такива.

- Емотиконките нещо ги е хванала липсата, но "ще се върнат".

- За бутоните "последни мнения / последни теми" ще видя какво мога да направя по въпроса.

- За маркиране на форум като прочетен - като влезете във форума горе вдясно има бутон "Forum Tools", засега непреведен (но ще бъде). От падащото меню.... ще се сетите

- За иконките пред мненията съм съгласен че са доста големи, но ще се преправят когато стигнем до добавяне на новите стилове.

- Пуснал съм картинките в подписите - тествайте.

- "Hot Threads" са изключени.

ecstasy90, It_s_Real - участието в ужасните и грозни форуми не е задължително.

stoyan_5 - тук не е Перник и качването от Голф 2-ка на нов Мерцедес не е крачка назад.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    46
    Администрацията.
    Първо, да е жив и здрав този дето се е гърбил да сменя платформа. Дали ми харесва в момента или не е все тази. Подозирам, че след като е ново ще е по добро. Така че шапка свалям.
    Второ. Къде ми е ранга. Кой ме разжалва??????? Аз толкова пот и мъка съм изразходвал, а сега...??? - Майтап, ама манете ги тия джуниър и синиър.
    Трето. Това с авто бана ми е прекалено демократично. Бих писал защо съм против, но смятам, че сте достатъчно кадърни да се сетите сами. Ако е само отказ от администриране, то би било жалко.
    Принципа на демокрацията е управление от избраните а не линч.
    Успехи от мен и с най дори чувства.

Стефан Парийски gueswhoaz's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    23
    Аз също не съм съгласен особено с тая система на черните точки, трябва да се наложат някакви ограничения като да кажем поне 50 поста, преди да определяш дали ще бъде изгонен някой уважаван и полезен член на форума. Наистина е малко прекалено демократично, темите тип племенен съвет са по-полезни според мен. Задава се един срок от 5 дена на анкета и се гледат гласовете накрая.
    Life's what you make of it.

Петър Велков
    Guest
    здрасти, момчиле!

прав си, че не бива да се съди по текущия вид на новата платформа, тъй като тя ще търпи още доста развитие. освен това сутринта с ангел коментирахме, че контролният й панел е по-сложен от таблото в пилотската кабина на боинг 737 и хич не ни е лесно.

ранговете не знам дали ще бъдат възстановени, тези в момента със сигурност ще бъдат махнати. по-скоро вместо възстановяване на старите рангове бих пуснал като тогавашната "промоция" хората да си изберат нови такива.

колкото за отказването от администрация - не е това идеята. по-скоро с помощта на народа може да се гонят "заслужили" потребители, които с нищо не са сгазили пряко правилата, но се дразнят останалите. като цяло не бих бързал да пускам автоматични банани, най-малкото защото знам колко много съфорумци ме "обичат" :d

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от gueswhoaz Покажи мнения
    Аз също не съм съгласен особено с тая система на черните точки, трябва да се наложат някакви ограничения като да кажем поне 50 поста, преди да определяш дали ще бъде изгонен някой уважаван и полезен член на форума.
    50 са малко, поне 500. Дори ще е много добре, ако се направи новорегистриран потребител да може да пише чак след определен период от време и прочел определен брой "важни" теми. Така ще се избегнат много на брой безмислени нови теми (отговорите на, който се намират точво във важните такива).

"Известия" се промени на "Съобщеня", но когато се влезе в съобщенията от линка под логото, то горния линк (в дясно от логото) пак се изписва като "Известия".
    Аз обаче искам да изкажа мнението си като графичен дизайнер около дизайна на този скин. Скина дразни с липсата на градация. Всеки елемент се бори за вниманието ми и лично мен това ме натоварва. Разделите имат прекалено голяма икона, която визуално дава много малко информация. Не е оправдано иконата да е 4 пъти по висока от шрифта с който е написано заглавието на темата. Както вече се спомена, цветовете на иконите са нелогични. В случай, че иконите трябва да са големи, цветовете им трябва да са бледи, почти сливащи се с фона, за да може заглавието да изпъква. Заглавието на темата се слива с допълнителната информация около нея, което затруднява "сканирането" на темите. Препоръчително е заглавието на темата да е bold, а размера на допълнителната информация да се намали с 2px, за да има градация на информацията и подобрен ритъм на разглеждане.
    За да печели форума, може да се сложи лека реклама някъде във футъра на сайта или между мненията. Лично на мен няма да ми пречи, а форума ще има ресурс за организиране на събития и проекти.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    46
    Ок ако няма да е автоматично. Независимо от това, все пак смятам че трябва да е свързано с правилата. Представи си че утре се регнат 200 кануисти и се дразнят от това че аз съм каякар. Малко тъпо нали.
    Или да го погледнем по друг начин. Представи си че някой реши че нямам достатъчно "слушателски опит". Така , че правила трябва да има и да се спазват. В противен случай отиваме към диктатура на пролетариата. Много философска стана темата, мисля , че ти е ясно какво имам на ум.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    46
    После-пис.
    Колега, дали съм написал 50 - 500 - или 5 000 поста все същия темерут ще си остана. Трошенето на клавиатури не носи нови гънки в мозъка.
    Лично мнение.
    С най добри чувства.
    Момчил.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Не е така. Темерутите си отиват преди 100тния пост Освен това спама и безмислените постове се трият. Не е там работата. Пък и времето през което си натрупал полезни 500мнения най - малкото ще ти даде по пълна представа за хората участващи във форума. Според мен чак тогава би могъл да определяш някой дали да си иде или не.
    Като цяло аз съм за идеята, точно защото
    Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    с помощта на народа може да се гонят "заслужили" потребители, които с нищо не са сгазили пряко правилата, но се дразнят останалите.
    Поздрави.

А нови правила дали ще има?

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    46
    Любчо, ако има случаи, в които правилата са недостатъчни , то трябва да се преразгледат правилата. Такова животно като дразнят без да са нагазили правилата означава само едно. Липса на достатъчно ясни и пълни правила.
    В противен случай, вече написах за диктатурата на пролетариата. Колкото до броя постове, тогава става малко като Полит-бюро на ЦК на БКП. Имаме правила ама имаме и "правилни" хора.
    Така, че аз съм за правилата. Искам да знам, какво мога и какво - не, а не утре да се окаже, че всичко ми е ок, ама някой ме е баннал защото се дразни че се кефя на пентоди-например.

Това търсене горе в дясно, нещо не сработва - с латиница пък хич неще. Иска поне 4 букви.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Само мен ли ме изхвърля форума всеки път, когато натисна бутона "Какво ново", който според мен трябва да е "Нови мнения"?

П.П. Оказва се не всеки път, а периодично на орпеделено време, след период на неактивност във форума, но без да излизам. Просто ме отписва.
    Радостин Атанасов
    0899 867 140; 0879 857 140 - номерът е на bob

http://greatsound.snimka.bg/

Петър Велков
    Guest
    Търсенето ще го погледна. Моля, придържайте се към темата.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    46
    Извън философските теми, още две забележки.
    1. като прочета тема не ми се занулява синьото в основния форум.
    2. ако можеш и в долния край на темата която се чете да сложи линк за връщане в раздела или основния форум.
    ПП. Това не означава , че не държа на философската тематика.

ППП. Честит ми пост 4000 - сори за спама.

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    26
    До сега на никой админ ли не му прави впечатление, че броя на темите и постовете на страница са прекалено малко?
    Аз съм правил форуми и първата ми работа е била именно да оправя това. И става точно с няколко клика на мишката.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от alexandar888 Покажи мнения
    До сега на никой админ ли не му прави впечатление, че броя на темите и постовете на страница са прекалено малко?
    Аз съм правил форуми и първата ми работа е била именно да оправя това. И става точно с няколко клика на мишката.
    Единственото, което прави впечатление е, че не си правиш труда да разгледаш какви възможности имаш за настройка на собствените ти предпочитания. Преди да мрънкаш, моля поогледай се.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: png Image1.png (82.4 KB, 30 преглеждания)

alexandrov
    Guest
    Преди малко писах пост и при публикуването ми трансформира всички главни букви в малки. След редакция се запазиха както трябва.

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    26
    Не мога да видя картинката, излиза прекалено малка. Но ако това е лична настройка за това колко мнения на страница да виждам, това е по-скоро неудобство - няма да знам къде се намира мнението ми в реалност и къде го виждат останалите потребители.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени