Страница 59 от 61 ПърваПърва ... 9 34 49 55 56 57 58 59 60 61 ПоследнаПоследна
Резултати 1,451 до 1,475 от 1523

Тема: Грамофони , дози , игли.

Благодаря! Всъщност и аз мисля, че занимавката не си заслужава, но това не пречи да попитам. Ако от някъде излезне добро предложение защо пък да не се възползвам? Факт е, че има много по-хубави дози и игли, просто се дразня , че се изгуби иглата.
    Може пък дъщеричката ми да стане , след време, запалена аудиофилка...

П.П. От серията MF на Унитра съм чувал, че 104 е най-добрата. Има ли такова нещо?
    Редактирано от Torro; 29 March 2017 в 21:49.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Т.е. ти не искаш да последваш съвета ми, а ще търсиш най-добрата полска, после чехска, най-добрата съветска...
    Когато ги намериш, ще те светна за най-добрата румънска
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Ха, ха, питането ми за Мф-104 е единствено образователно. Аз имам две нови дози с игли Мф-100, една нова АТ-95Е и нова игла заместител на ОМ3Е. В момента нямам нужда от дози и игли. Наясно съм, че дозите и иглите ми за в ниския ценови диапазон, ама това е за сега. Питах за 101 само заради особеностите на характера ми, дразня се , че се загуби, не за друго.
    Поздрави!

Ами разпродай ги и си купи една, ама истинска! От двете посочени по-горе!
    И си остави една 101 за разпукани плочи...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Иска ми се да изкажа мнение за игличката на ортофон,която по-горе в темата писах че съм поръчал.Може за някой да е полезно.
    На кутийката пише Diamant Ortofon Nadel 20,на иглата има едно "Е"отгоре,отстрани няма надпис или цифра.
    Стана идеално на дозата ми,която оригинално беше ОМ 5Е.Звукът е същия като на иглата 5Е,но по-силен и с една маалка идея по-детайлен.Има добре балансиран звук м/у бас,среда и високи,но си е малко..как да кажа..."дигитален".Вероятно тази игла е далеко от оригиналната ОМ20,но нямам база за сравнение.
    Като цяло съм доволен:възтанових си дозата ОМ с леекичко ъпгрейтче с/у 30 лв.(който чупи-купи)

И аз съм доволен от моя заместител на ортофонска игла, да с едно "Е" е отгоре. Свири на грамофон Дуал и мисля ,че грамофонът се "погажда" с иглата.

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Грамофонът PE3044,който имам,го купих с Mf-100.Беше си с абсолютно здрава игличка,но успях да прецакам и неяНали знаете,човек като изследва и се учи е склонен към такива работи
    Преди да я счупя обаче я послушах порядъчно.По-слаба е от Ортофон ОМ5,според мен.Има си порядъчно добри високи,но средата е някак малко дървена.Посредствена си е.Но понеже ме е яд,че я счупих и не обичам да съхранявам някакви полу-годни предмети,искам да си я комплектовам пак.
    Самоцитирам се,за да корегирам мнението си относно дозата Mf-100 на Unitra.
    Намерих за моята доза игла "Goldring-for Tenorel T2001"-сферична.
    Та средите на дозата Mf100 въобще не са "дървени",всичко е било от оригиналната игла.Дозата с новата игла има доста добър и реален според мен звук,с впечатляващи ниски!
    Иглата за Ортофона ОМ вече е на около 30-40 часа и определено "свирна" след 20-тия час.И тук работата ми се изяснява леко-полеко:напудрена съвременна доза,впечатляваща на първо четене със звука си....
    Фаворит си ми остава Shure M91 със сферичната си игла.Опитах да му взема афтърмаркет елиптична игла Thakker,но я върнах веднагаЯвно ако искам достоен елиптичен заместител ще трябва да се ориентирам към JicoSAS$$$

Чуй ако имаш възможност и Shure M75. Все още се намира макар и трудно!

Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Чуй ако имаш възможност и Shure M75. Все още се намира макар и трудно!
    Благодаря за съвета!
    Ослушвам се и за М75 с добра оригинална игла,още повече,че доколкото разбирам М75 и М91 са една и съща доза и иглите им са вз.заменяеми.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Някой като прочете последните страници в темата, ще си помисли че всичко свършва с Shure M91

Цитат Публикувано от 90125 Покажи мнения
    Някой като прочете последните страници в темата, ще си помисли че всичко свършва с Shure ...
    Е,не е ли така?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Е,не е ли така?
    Ами хубава е дозата. Аз много я харесвам, защото звука й е почти по моя вкус - с насищане и лек превес в ниските и ниските среди и без особено ярки високи. НО! Средите са относително мътни, няма особена триизмерност на сцената (да не казвам никаква) и почти никакъв контрол в ниските. Като цяло не свири прозрачно. В общи линии я чувам като алтернатива (в ниския клас) на АТ 95 за фенове на dark звука. Всичко това обаче не я прави в никакъв случай лоша, нито пък особено ми разваля кефа от слушането.
    Просто има и доста по-добри дози. Така че за мен нещата не свършват тук.

Ами хубава е дозата.....,
    Просто има и доста по-добри дози. Така че за мен нещата не свършват тук.
    Благодаря!Аз се опитвам да се ориентирам по скромните дози,които имам...отскоро!
    Шурът има много,много присъствени високи и това за мен е много важно.Но разбирам,че звукът на дозите е мноОого зависим от иглите им и затова може би има разногласия м/у хората за конкретни марки дози...
    Толкова ми се иска да чуя и други дози,но с хубави игли,за да си изясня за мен разликите им,но не мога да си го позволя(
    Та...,къде продължават нещата според вас във ценови клас 200-300-мах.500лв?

Някой като прочете последните страници в темата, ще си помисли че всичко свършва с Shure M91
    С какво свършва никой не знае
    С какво започва 2 пъти вече пиша, стига толкова...

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    С какво свършва никой не знае
    С какво започва 2 пъти вече пиша, стига толкова...
    Значи ShureV-15-III да търся и да мирясвам.
    ОК!

А защо не се опиташ да си намериш някоя MC доза. Попринцип там е истината, и изобщо доза с горна гранична честота над 30к това значително се очаква да подобри възпроизвеждането и то обективно чуваемо в най-вътрешните бразди, нещо което лично мен най-много ме дразни в грамофона. Мисля си че може да се намери (ако не нова то на старо) читава MC доза в написания от теб ценови диапазон. Като цяло аз не останах доволен от моята Shure но може би защото е най-ниския клас и е ново производство. Все пак като че клоня повече към Ортофон от опита си който имам с двете дози. Защо не огледаш Ортофон 2M blue или red. Май са добри дози особено за цената си.
    Редактирано от Supraphon; 20 April 2017 в 20:41.

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    33
    Ortofon blue И red са говна.Черната е хубава, но и цената и е такава. Не струват и колкото АТ95 двете на куп. В ценовия диапазон до 350 кинта, ММ доза, това е Ат 440 MLa/b.

За МС доза не съм готов все още...Там май трябват някакви повишаващи трансформатори,специална RIAA,иглата май не е консуматив..,все неща,които са ми непознати за сега.
    Ще обърна внимание и на АТ440,макар че четох за нея–имала доста изявени високи,които се усмирявали трудно,пак чрез адекватна корекция.
    Благодаря ви за помощта,чрез която си съставям мнение за различните дози,тъй като не мога да ги чуя на живо.
    Редактирано от Десислав Станев; 20 April 2017 в 23:18.

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    33
    Супер си е дозата, усмирява се след 20-я час слушане. На 50-я вече изпадаш в екстаз. Аз не знам на кой съм, но не спира да ме радва вече 2-ра година.

Значи ShureV-15-III да търся и да мирясвам.
    ОК!
    Пак не си разбрал

Не ми се връща да видя какво съм писал, но ако да е Shure, то Shure V-15-IV!!!
    Не че III е лоша, опазил ме бог!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    За МС доза не съм готов все още...
    Denon DL 110 / 160 е МС доза, която свири прекрасно на ММ коректор. Преди няколко години беше брутална като съотношение цена/качество. Но струваше под 300лв (две съм купувал, но не помня точно - дори си мисля че бяха малко над 200лв.). За съжаление май 110 не се произвежда. Не знам за 160. Не мога да я определя нито като брайт, нито като дарк. Свири страхотно, иска тежко рамо - не е подходяща за Dual (доколкото прочетох, слушаш на някакви Dual-и).
    Shure V15 3 е хубава, но аз за себе си съм преценил, че не струва повече от половината на цените й в момента. Спрямо М91 има по-добър фокус и триизмерност на сцената. Имал съм тази в стандартното метално тяло и варианта на дуалски шел. Разбира се, за DUAL е перфектна.
    AT 440Mla (всъщност вече MLb, понеже MLa не се произвежда) не съм слушал, но от тоновете изписано в интернет, реших че ще дойде леко брайт и повече аналитична за моя вкус. Миналия месец бях пред дилемата "каква доза?" и тя беше един от вариантите, който впоследствие отхвърлих. Тази доза обаче, също струва ми се не е за леко дуалско рамо.

Иначе за мен на този етап нещата приключиха с едно GRADO Black 1. Както пишат в нета, в тази доза или се влюбваш, или я намразваш Толкова красиви среди и благ звук, комбинирани с достатъчна прозрачност, плътност и триизмерност не съм успял да получа от никоя доза до сега (всъщност може би от AT20SLa, но тя е в доста далечен ценови клас). А бе свири така, че може да я слушаш 3 дена и няма да се умориш и да ти се иска да спреш музиката Не знам дали би била подходяща за DUAL. Пишат за проблеми с нея - имала брум, "танцувала" много върху плочата... Мога да кажа само, че на Thorens TD 166 с рамо Rega RB250 не съм забелязал нито един от проблемите за които четох. Също нямам намерение скоро да търся друга доза.
    Редактирано от 90125; 21 April 2017 в 09:26.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    и аз съм с такова GRADO - мен ме впечатли с обемността на сцената и има много по-балансиран звук от всички други мои дози. за съжаление преди да я взема от приятел той я е ползвал за записи от ценни но в много лошо състояние плочи и мисля че това се е отразило негативно на иглата - та сега си търся игличка за нея или поне да пробвам с друга различна от наличната .
    90125, ти откъде се сдоби с твоето GRADO?

Това вече е отлична информация за мен като вървящ по Вашия път!
    Да,имам два Dual-a,които много харесвам и не искам да заменям/освен с други Dual-и с гумена ролка/.
    За Shur M91 четох някъде,че бил V-15 II под прикритие и съм склонен да мисля,че даването на доста пари за V-15 III,IV не би имало нужното покритие за мен.Още повече,че ако купя такава,иглата и ще бъде в неизвестно състояние...Та,за моя М91 ще търся елиптична игла и най-вероятно това ще е нова JicoSAS,някой ден...

За Аудиотехниката-гледах някои сравнения в "тубата"с Шур М97 и Ортофони ...(някои ми се струват с рекламна цел)Наистина звучи много бистро във височините,но аз в момента имам Ортофон,който също звучи по-бистро и силно от Шура ми,..НО– "фус"-чинела на всички песни звучи еднакво,другите чинели–също,не мога да различа барабаниста с колко чинела свири,докато с Шура-мога.Аз съм бил от другата страна на "барикадата",в смисъл,че съм бил музикант и като си затворя очите,знам какво трябва да чуя,знам коя атмосфера ми е най-позната...

За Grado-заинтригуван съм,още повече,че не е скъпа.Прочетох на бързо и за нея–мисля,че бих я имал!
    Та,откъде се купува тя?България?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Grado го купих от този човек: http://www.ebay.co.uk/itm/2523529318...%3AMEBIDX%3AIT

В Щатите е по-евтина, но като се добави мито и доставка вероятно ще е подобна цената.
    Все пак е добре да се проучи, че много народ се оплаква от брум. Не знам дали Дуал са в рисковата група. Също не е ясно дали е ОК на леко рамо. Вероятно може да се прецени по характеристиките й. Аз съм импулсивен, не ценя парите и просто рискувах . После да ми пишат километрични теми, че не можело да се вярва на ревюта ...
    Дозата свири така, както я описват - поорязано във високите (за някои идва прекалено, за мен, точно колкото трябва), не особено контролирани (но не бумтящи) ниски и брутални среди (sweet, ама sweet ). Не може да се каже, че свири "вярно" (каквото и да означава това), но за мен е пълен кеф. Пък я чух и с една лампова RIAA ... в друг филм се вкарах ...

Grado е много добра фирма, посочената доза е прилична, но на Дуал? Или на по-тежко рамо?

Страница 59 от 61 ПърваПърва ... 9 34 49 55 56 57 58 59 60 61 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени