Страница 61 от 61 ПърваПърва ... 11 36 51 57 58 59 60 61
Резултати 1,501 до 1,519 от 1519

Тема: Грамофони , дози , игли.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от amonev Покажи мнения
    Лека профилактика докато чакаме новата ремъчка
    Нямаш ли някой хартисал ремък за Сиера, че чакаш нов...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Колко му е, от вътрешна гума на велосипед ще си изрежа

@ amonev

Интересно Sony имаш. Моторчето е директно на 220в, като тези, които са с фрикционна ролка. Пък казваш , че е с ремък ? Разликата от 220 до 235в не се ли усеща в обороти?

Кабелите от дозата както са залепени с изолирбанд за това рамо от механиката ми е чудно как не са се откъснали ?!?
    Редактирано от pichaga933; 20 July 2017 в 23:58.

Моторът на това Сони е синхронен, японците имат доста такива ремъчни модели с прости 4-полюсни синхронни мотори и свирят чудесно.
    Редактирано от AK; 21 July 2017 в 00:13.

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    22
    То почти няма грамофони с асинхронни мотори,освен тези от преди 60-те години.

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    47

B&O

Моя Beocenter 1800 е с асинхронен и е производство (1975-!977г.).
    https://www.beoworld.org/prod_details.asp?pid=388
    Но си има и регулиране на оборотите.Посредством специална магнитна система.
    Успех

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от amonev Покажи мнения
    Лека профилактика докато чакаме новата ремъчка
    може ли да дадеш по-обща снимка отдолу - интересува ме кутията

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Здраевей,

вчера направих само тези, за да го обслужа и след това го затворих. Другата седмица като дойде ремъка ще го отворя отново, за да го монтирам и ще снимам каквото кажеш. Какво точно те интересува?

Между другото, като му монтирам ремъка, грамофонът ще се появи и за продажба. Ако някой от форума има интерес, цената ще е по-ниска от другите сайтове, където смятам да го обявя също.

пп - сега като споменахте за синхронните мотори, реално по-високото напрежение в мрежата ли е причината личната ми Рега да върти не 33.3, а на 34 оборота? Преправих малко шайбата под платера, като и монтирах дамска ластичка за връзване на коса, за да й увелича диаметъра и намаля оборотите до 33.5. Оборотите ги измервам с приложението RPM calculator за Android.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Щях да Ви питам преди време дали е проблем за лагеруването на платера, но вече съм убеден че не, защото пробвах на няколко грамофона, дори напротив, много добре действа автомобилното масло за автоматични скоростни кутии ATF. То реално не е точно масло, а микс от различни компоненти и добавки, няма точен вискозитет, но се приравнява към маслата 5W80 ... така че ако някой се чуди с какво да смазва, нека да пробва
    Редактирано от amonev; 21 July 2017 в 10:03.

Относно моторите и оборотите - асинхронните мотори имат относително независещи от напрежението обороти - техните обороти зависят както от мрежовата честота, така и от натоварването - има т.нар. „хлъзгане“ което е равно на разликата между синхронните обороти на машината и работните ѝ. Хлъзгането е необходимо за да се създава в кафезния ротор променливо магнитно поле което да намагнитва роторните ламели - обикновено при малки натоварвания, както работят грамофонните мотори, хлъзгането е много малко. Кажи речи в диапазона от 200 до 240 разлика в оборотите няма значителна - с измерване сигурно ще се хване, но така или иначе на слух - не поради това че тя само променя леко хлъзгането, а то както казахме е малко.
    Причината за повишени обороти на грамофони с асинхронни мотори обикновено е кофти конструкция, изчислявали са за конкретно натоварване оборотите, но не са ги доизчислили достатъчно добре и се оказва че при работния товар оборотите са по-високи. От това страдат доста грамофони с асинхронни мотори.
    Синхронните мотори пък - при тях оборотите зависят само от мрежовата честота и са независими от напрежението поне в определен интервал, под който вече мотора ще излезе от синхронизъм.
    За смазването - не знам дали точно масло за автоматични скоростни кутии е подходящо. До колкото знам то има задачата да създава сцепление в автоматичните съединители, и не съм сигурен че е най-подходящото за целта. Дали обикновено моторно масло не е за предпочитане в случая? Аз смазвам с масло за шевни машини, не знам до колко е подходящо, тънко масло е и знам че за плъзгащи направляващи системи (като тези за оптиката на CD) не става - блокират като се смажат с него, но за въртящи като че е добре...
    Редактирано от Supraphon; 21 July 2017 в 10:33.

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    За смазването - не знам дали точно масло за автоматични скоростни кутии е подходящо. ...
    ATF ползваме за зареждане в хидравлични преси, работно налягане 700 бара. За мазно - мазно е, но вискозитетът му е силно температурно зависим.
    Да си прави сметка колегата, в студена стая я го развъртят тоя ATF тези окаяни моторчета, я не.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    ATF ползваме за зареждане в хидравлични преси, работно налягане 700 бара. За мазно - мазно е, но вискозитетът му е силно температурно зависим.
    Да си прави сметка колегата, в студена стая я го развъртят тоя ATF тези окаяни моторчета, я не.
    Зависи от кой модел е... Зеленият е малко по-специален. Червеният е рядък като мазга... и верно свири...
    Дойдоха времена нелепи, в които луди водят слепи https://www.youtube.com/my_videos?o=U

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Червено разбира се, а при вискозитет около 5, това означава че запазва свойствата си и при под -30гр!!! За какви студени стаи говорите, какви 5 лева? Който веднъж е ползвал АТФ знае за какво говоря. И на двете си коли с механични кутии карам с АТФ и зимно време са пушка. Без какъвто и да било шум или трудно влизане на скорости.

Бях си правил ескперимент между АТФ, масло за стоматологичната машина на майка ми, конкретно микромотора, който е над 50к оборота и 5W30 пълна синтетика Castrol Edge, като при смяната с всяко изчиствах с обезмаслител втулката и лагера. Измежду трите платера се развърта видимо по-бързо с АТФ. Жалко че не направих клипче тогава
    Редактирано от amonev; 21 July 2017 в 20:17.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Ето пример как запазва зъбчатките на 35г. скоростна кутия на Форд Сиера, масло АТФ карано с него последните 10г Само това успях да намеря като снимков материал. Останалите кутии, които съм разглобявал или съм имал възможност да видя при познати специалисти и които са били с обикновено трансмисионно масло, са в били винаги в окаяно състояние. АТФ-а е най-доброто в момента. Факт

Та ще кажете, че тези коли не се движат зимата, а?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Бива, ама съвсем друго е положението при хидравликата на кормилните механизми! Там една грешка е трагична! Все е уж АТФ!
    Дойдоха времена нелепи, в които луди водят слепи https://www.youtube.com/my_videos?o=U

Само ако е Форд Фокус се движи през зимата, в противен случай не .
    Относно хидравликата на кормилния механизъм - не съм спец по автомобилите, особено такива със сервоусилвател за волана, но знам че те си имат традиционно механично управление, и сервото само ти помага при въртене. Ако нещо му стане и откаже просто започва много тежко да се върти волана, т.е. не мисля че ще се стигне до фаталности. Но да не се отплесваме - темата все пак е за грамофони.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    Него ден, когато заснех снимката, при -25 градуса бяха малко колите в движение ... и да не сме много оффтопик от темата на форума, то е защото в багажника има Обертон 12”
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Предлагам ново име: "Грамофони, дози, коли"...
    ROCK'N'LOVE

Страница 61 от 61 ПърваПърва ... 11 36 51 57 58 59 60 61

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени