Страница 2 от 9 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 208

Тема: Philips CD880 и въпроси към знаещите

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Rumb@ta
    Лозев, Симонов, благодаря ви че пак се включихте с ценните си съвети ! От тази серия на Murata има във Farnell . Обезателно ще сложа от тях.
    Снощи подмених всички керафайни на главната платка със Silmic II RFS , но по захранването още нищо не съм пипнал. Май всичко правя отзад напред... Иначе съм поръчал Nichicon Muse KW за големите в аналоговата верига в захранването, но нещо не искат да пристигнат. Но обезателно ще подменя всички кондери в захранването и после клока .]
    Ее-ей по леко.Като сменяш всичко наред със Силмик,мислиш ли ,че така трябва.Изтегли схемата ,разбий я на участъци и ще ги отсяваме кондерите в зависимост от предназначението.На основната платка има много **цифрови** места където силмика не е най подходящ.
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    Като сложиш готин клок и реклок и ще се оправят сигналите, но на звук дали ще ти хареса, ти ще си решиш. За цифровите схеми използвай Sanyo Oscon, Танталови капки или Panasonic FC, за аналоговите Nichikon MUSE BP ES, Elna Cerafine, Elna Silmic, Elna RJH. Тия последните са с нисък еср и са идеални за аналогови схеми (благодарско на Велински, че ме светна за тях). За декуплиращи аз съм с различни виждания и ползвам сребърно танталови, но са 5 кинта бройката, големи са и не се вързват като звук на всяка система, стирофлексните също са големи и неудобни, но те пък идеално заспиват навсякъде. От малките ползвам на вишай мкп едни сини кондери и сименс керамики като в Naim CD3 ( от малките кондери тези най ме кефят). С смд варианти не съм експериментирал, ако тези на Лозеф са налични скачай смело на тях и аз ще си купя да ги пробвам. Аз съм фен на звука на 627 и си го ползвам смело и предпочитам пред някои други гъзарски операционни. Нищо не ти пречи да си направиш и един качествен лампов буфер за проба. 6н3п се вързва идеално с 1541А, ако успея да го навра в кутия ще донеса на експото версията на дакчето на Симонов с 6н3п в изхода.
    Etheraudio modded Sony 228ESD > The Last Spark ( Single Ended GM70 with 12.5k load ) > Etheraudio Normal 28 (horns with Ether 7.15 ) > Etheraudio speaker cable, interconnect, power conditioner > Etheraudio pulse generator with silver antena

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Почва да ме хваща яд, че на 17-ти и 18-ти съм на коледно парти от фирмата

Румба, направи измервания на входа на ЦФ.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Със Силмик съм подменил само на дака и всичко след него- захранване на оповете, проходните, на стабилизиращите транзистори за 16V и около керамичната плочка за вариращия изход. Предполагам че само на 26 и 28 пин на дака са цифрови захранвания и ще трябва да ги преподмения с някои по-подходящи(2392 и 2332). Оскони дали ще паснат?
    На 7220 и 7210 не съм подменял нищо.
    Ники, до сега не бях прочел някой да се оплаква от клок и реклок и за това си го навих на пръста да го направя. До колкото зная звуците стават по отчетливи и се създава ефект все едно слушаш концерта на живо.
    Ето какво има на входа на ЦФ, но осцилоскопа ми е 25 мегахерцов и не гарантирам за абсолютна точност при тази честота.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Хмм? Това на кой крак го мериш на 7220? Трабва да мериш на 2-ри. На 9-ти е изхода от клока към приемника.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Сори, грешно съм разбрал. Мерил съм на 11 краче- Xin.
    Ето какво има на 2-ро:

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Дойдоха ми големите кондензатори за захранването . Nichicon KW 6800uF/63. Тези бяха единствените които намерих с жични карачета и растер 12,5мм и да са аудио грейд. С толкова голям капацитет и напрежение всички други които видях бяха "snap in". Незная дали са подходящи за аналоговата верига

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Не съм ги ползвал, но би трябвало да станат. Дръпни им datasheet ако те притесняват, за да им видиш приложение и характеристики. Мисля, че са low esr.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Rumb@ta
    Дойдоха ми големите кондензатори за захранването . Nichicon KW 6800uF/63. Тези бяха единствените които намерих с жични карачета и растер 12,5мм и да са аудио грейд. С толкова голям капацитет и напрежение всички други които видях бяха "snap in". Незная дали са подходящи за аналоговата верига
    Супер са!
    За сведение:
    http://www.nichicon.co.jp/english/pr...ini/pict_f.htm
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Здравей Fenkiller! Радвам се че и ти се включи! Супер . Значи спокойно ще ги ползвам KW-тата.
    Другите кондери за захранването не съм ги купил. Предполагам, че са все в цифрови вериги. Какви ще ми препоръчате да взема?

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Слагай от същата серия.

Стефан Парийски gueswhoaz's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    25
    http://www.ebay.co.uk/itm/30PCS-470u...ht_2454wt_1031
    Хубаво е да ги подпреш с един ценер 15V за да няма гафове с отскоци на напрежението и изгърмели кондензаторчета.
    Life's what you make of it.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Хубаво е да ги подпреш с един ценер 15V за да няма гафове с отскоци на напрежението и изгърмели кондензаторчета.
    какво имаш на впредвид?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Танталите надали са подходящи за аналогови вериги. При цифровите работата е друга и може да се слагат. apm, с тези ценери има навпредвид да ги запаралели на кондензатора и така по този начин напрежението върху него ще е стабилизирано и няма да надвиши 15волта, за да не пробие. По-скоро за мен това е излишна гимнастика. Не се слагат кондери с толкова близко пробивно напрежение до работното. 1 волт разлика е малко. Румба, ти как се чудиш какви са веригите, в които слагаш кондензаторите ме учудва... Ти трябва да си убеден в това, което правиш. Имаш ли схемата на CD880? Ако нямаш свиркай да ти я пратя, за да му се не чудиш, а да си бачкаш на сигурно.

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    А от тук:
    http://www.mt1components.com/index.p...d=54&Itemid=52
    електролитните - EXR(импулсни) на 100КХц, дали стават за дигиталната част?

Стефан Парийски gueswhoaz's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    25
    Ценера го казах във връзка с едни пробили стабилизатори дето имах и изпържиха една TL074 с 60тина волта от полюс до полюс. Ще е неприятно да се получи с чипове, които се намират само извадени от плеъри, като повечето DAC-ове, които се обсъждат в раздела. Стотинки е диода, чипа обаче не.
    Life's what you make of it.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Мите схемата я имам. В захранването като гледам само +/-19V е аналогово, всичко друго е вързано към цифрова маса и предполагам че захранва цифрови вериги, като най-важно според мен е +5V. То захранва 7220, 7210 както и други чипове. Та горе долу съм се ориентирал. За малките кондери в захранването след стабилизаторите реших да сложа тантали от комет(47uF/35V-SMD), а по места до чиповете ще са оскони. Само за големите кондери преди стабилизаторите не съм решил какви да са, че немога да намеря KW-та с тези стойности.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Момчета, отказах се от танталите от комет. Като им видях пдф-а се оказа, че са с висок ESR - почти 1 ом. Вместо тях поръчах Оскони . Благодаря на gueswhoaz за линка, който ми даде .
    Поздравявам ви всички, които ми помагате
    http://youtu.be/lCRlF9dshYo

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    O'scon-ите са много добро решение за цифровите вериги. Поздравявам те за избора и благодаря за поздрава!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Здравейте момчета! Първата поръчка на осконите не дойде и се наложи човека втори път да ми ги прати. За това се забавиха нещата с мода.
    Днес подмених всички кондери в захранването и всички 47uF до захранващите пинове на цифровите чиповете.
    Големите електролити в захранването преди стабилизаторите на цифровите вериги са Panasonic FC след стабилизаторите - малките са оскони.
    До чиповете пак с оскони. В аналоговите вериги - Elna Silmic II и в захранването Nichicon KW.
    Малките филипсчета от 47 микро бяха доволно исъхнали от 13 до 23 микро. Сигурно и утечки са имали.
    При първото пускане на плеара с новите кондери забелязах че са по слаби ниските и леко е сплескана динамиката. Нормално ли е това?
    Може би им трябва малко време на кондерите да влязат в режим.

IMG_0062.jpg IMG_0063.jpg IMG_0064.jpg
    Редактирано от Rumb@ta; 26 February 2012 в 22:36.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    Изчакай кондерите да се разсвирят, но точно осконите водят до тези ефекти
    Etheraudio modded Sony 228ESD > The Last Spark ( Single Ended GM70 with 12.5k load ) > Etheraudio Normal 28 (horns with Ether 7.15 ) > Etheraudio speaker cable, interconnect, power conditioner > Etheraudio pulse generator with silver antena

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Здравейте момчета! Първата поръчка на осконите не дойде и се наложи човека втори път да ми ги прати. За това се забавиха нещата с мода.
    Днес подмених всички кондери в захранването и всички 47uF до захранващите пинове на цифровите чиповете.
    Големите електролити в захранването преди стабилизаторите на цифровите вериги са Panasonic FC след стабилизаторите - малките са оскони.
    До чиповете пак с оскони. В аналоговите вериги - Elna Silmic II и в захранването Nichicon KW.
    Малките филипсчета от 47 микро бяха доволно исъхнали от 13 до 23 микро. Сигурно и утечки са имали.
    При първото пускане на плеара с новите кондери забелязах че са по слаби ниските и леко е сплескана динамиката. Нормално ли е това?
    Може би им трябва малко време на кондерите да влязат в режим.

Прикачване 2006 IMG_0063.jpg IMG_0064.jpg
    На кондерите им трябва време да се поразработят.остави плеара две денонощия включен и каквото е трябвало да стане ще стане.
    Комбинацията ти от кондери не е оптимална.В момента при внимателно прослушване ще уловиш ,че и високите ти не са звънливи ,а някак шумолящо изсъскващи..Елна Силмик не са подходящи за веригите в които си ги сложил.В този плеар/както и в повечето филипси/захранването на оу е **меко**през резистори от главното захранване.Последните стабилизатори са прости транзистори с ценерче в базата и също са с високо изходно съпротивление.Няма кой да демпфа кондерите и те се чуват със всички сили.
    Серафайна е много по подходящ кондер в случая.Ако искаш по плътна среда и бас -ничикон мюзе кз.
    Nichicon KW също може да е неоптимално решение,беглите ми срещи с този кондер го свалиха в класацията ,но може и да бъркам.
    Силмиците са идеални за основни кондери след греца/там са перфектни,но и цената става солена щото трябват големи/ и донякъде в комбинация със паралелни стабилизатори.Има и разлики между старите Силмик с който съм работил основно и новите Силмици-2 които са ми малко съмнителни.

Дилемата с кондерите е трудно разрешима,но може да им се намали влиянието доста със по специална схемотехника./най вече шунтови стабилизатори/

Смяната на някакви кондери в незнайни вериги с оскон-и също може да създаде проблеми и то сериозни.оскона може като нищо да възбуди някой стабилизатор както и да измести един проблем от едно място в друго по напред във веригата.

Междо другото сигурен ли си че ора627 които си сложил,нещо не се самовъзбуждат.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Благодаря за съветите! Не съм мерил операционните с осцилоскопа за самовъзбуждане. Може и да има. Утре ще го взема и ще ги проверя, както и стабилизаторите.
    Големите кондери в аналоговата верига на захранването - KW серията бяха единствената алтернатива. Нито елна, нито по-високите серии на Nichicon имат кондер с толкова голям капацитет и напрежение, както и такъв габарит.
    А за тези след стабилизаторите в аналоговата ще ги подменя с Muze KZ щом е по-подходящ.
    А с какъв кондензатор е най-подходящо да се подмени този за тока на лазера- 33uF?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    А с какъв кондензатор е най-подходящо да се подмени този за тока на лазера- 33uF?
    Тантал.......

За начало в аналоговата част смени само кондензаторите непосредствено до оу/конвертора и филтъра демек около новите оу/,прослушай и виж дали ще усетиш разлика св сравнение със Силмика. Не си спомням дали имаше байпасови кондензатори около оу в този модел на филипс.Ако няма,сложи нещо от 10-100нано поне да си сигурен ,че оу които слагаш няма да се разпищяват.Друг свръх критичен ковдензатор е този на -15в на тда 1541.
    При смяната на тези кондензатори би трябвало нещата да се наместят.Ако не,то проблема ще се търси в мода на цифровата част.

Един трик при пробване на кондензатори.Вместо да запояваш и разпояваш кондензатора на платката и да сваляш същата както и възможноста да разкъсаш някоя писта или метализация запой епо няколко см жички които да стърчат над платката.Така за секунди може да смениш кондензатор и да запазиш пресни субективните впечатления от първия.Ако звеното е критично към самовъзбуждане на платката се запоява малък байпас.

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени