Страница 1 от 9 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 208

Тема: Philips CD880 и въпроси към знаещите

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41

Philips CD880 и въпроси към знаещите

Здравейте момчета! Имам проблем. Захванах се да нулирам изходния офсет на дака за да мога да премахна проходните кондензатори. Знам че на ТДА1541А офсета на изходите е -2V. Да ама при мен изходното DC напрежение на дака е 1mV спрямо маса на двата изхода. Можете ли да ми обясните защо е така и дали е нормално?Дака е TDA1541A S1 с коронка.Картинката е от сервизното:

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53

Re: Philips CD880 и въпроси към знаещите

Цитат Публикувано от Rumb@ta
    Здравейте момчета! Имам проблем. Захванах се да нулирам изходния офсет на дака за да мога да премахна проходните кондензатори. Знам че на ТДА1541А офсета на изходите е -2V. Да ама при мен изходното DC напрежение на дака е 1mV спрямо маса на двата изхода. Можете ли да ми обясните защо е така и дали е нормално?Дака е TDA1541A S1 с коронка.Картинката е от сервизното:
    В изхода на дака трябва да е така.Напрежението се **появява** в изхода на операционния усилвател.Дефакто ти нулираш него
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Хех, прав си . Имам над 3V на изхода на операционния. Благодаря ти за бързия отговор! Понеже CD-то звучи доста по-добре през variable изхода спрямо фиксирания след като премахна офсета мога ли да премахна проходните кондензатори 2371,2372,2373,2374 до керамичната плочка за регулировка на изходното ниво? Незнам дали нещо не вкарва допълнително офсет в тая хибридна схема.

Благодаря ти предварително за помоща!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Хех, прав си . Имам над 3V на изхода на операционния. Благодаря ти за бързия отговор! Понеже CD-то звучи доста по-добре през variable изхода спрямо фиксирания след като премахна офсета мога ли да премахна проходните кондензатори 2371,2372,2373,2374 до керамичната плочка за регулировка на изходното ниво? Незнам дали нещо не вкарва допълнително офсет в тая хибридна схема.
    Пробвай .Ако офсета е неприемлив,поне поляризирай въпросните кондензатори като подадеш няколко волта чисто напрежение през 100к резистор, там където се свързват един друг.Това се чува.
    Успех

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Би трябвало да можеш да премахнеш кондензаторите ако и самия регулатор на усилването няма офсет. Мери На самите преходни кондензатори. Има ли постоянно напрежение спрямо маса по-високо от нормалното няма да стане. Имай впредвид, че то подадено към ОУ ще се увеличи. Сложи им мостчета и мери в изхода на аналоговия филтър или чинчовете в изхода, то си е все тая де. Ти с какво ще махаш офсета? Ще правиш ли серво или само с резисторчета? Аз съм оправял офсета на входа на конвертора ток/напрежение подавам ток с обратна посока и еднаква стойност на технологични офсетов ток на dac-a. Мисля, че беше към -4mA в изхода на TDA1541A. Впрочем поздравления за хубавия плейър! Много красива машина. Мечта ми е отдавна. Благородно ти завиждам...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Момчета благодаря за съветите! Утре ще дам на късо всички проходни кондензатори и ще споделя. Схемката за офсета е с тример и фиксиран резистор. Ето я:

Само незная колко ще е стабилна тази корекция,но утре ще разбера. Колко е допустимия офсет според вас?
    Мите благодаря, и аз много си го харесвам плеара. За решението за избора главна роля изиграха мнения, които съм чел на Лозев
    Пожелавам ти скоро и ти да се сдобиеш с такъв

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Няма да е много стабилна. Аз го смятах по закона на Ом и го докарах както трябва само с по 2 фиксирани резистора на канал. Стойности не помня. Обаче върши работа ако го настроиш както трябва. Преди да преминеш към настройка на тримерите изчакай 10-15 мин. плейъра включен, за да позагреят елементите. След това връткай. След като нагодиш нещата в изхода да са приблизително 0V DC изчакай около 5 мин. и отново донастрой офсета ако има нужда. По принцип допустимия толеран е +/- 20mV.

Слушалкаджия Стефан's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    27
    Митко, по принцип зависи какво закачаш след плеъра и колко усилване има, ако е постояннотоков входа...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Ако стъпалото има серво...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Стъпалото е Sansui AU-X901 и няма серво.
    Какво съм направил до сега:
    1.Смяна на декуплиращите кондензатори с Wima MKS2 470nF/63V
    2.Сложена приставка Браун дог и така двойния 5532 е заменен с два единични OPA627BP само на десния канал. Левия няма да го барам за сега за да сравнявам с него.
    3.Корекция на офсета на дака на десния канал и закъсяване на крачетата на проходните кондери.
    Какво се получи като разлика в двата канала:
    В моднатия десен канал високите станаха по-детайлни и по ясни(на левия са глухи и най-високата съставка като че ли липсва), ниските станаха по-стегнати и пъргави(на левия са бумтящи и леко замазани).Това забелязах на пръв поглед.
    По отношение на корекцията на офсета мога да кажа, че схемката която съм ползвал от снимката по-горе с тримера не върши работа
    Изходния офсет ми играе в големи граници. Като го пусна както е студен е +58mV а като посвири половин час отива на -50mV. Това се отрази и на звученето- първите 15 минути докато офсета е бил положителен и висок моднатия канал звучеше доста по зле от нормалния, но след 15-тата минута като е доближил 0V зазвуча доста по-добре с гореспоменатите предимства и като че ли нямаше промяна след 30 минути работа макар офсета да е отишъл на -50mV.
    Молбата ми е, ако някой има хубава схема на серво за корекция на офсета да я сподели! Много ще се радвам ако разреша този важен проблем с офсета. Благодаря ви предварително!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Колега, разтърси се в този раздел "Digital", където пишем в момента. Има темички за модвания на CD плейъри. Пиши в търсачката едно "серво". Може и в другите раздели да има. Относно модификациите ти следя темата с интерес.На този плейър захранването е много добре изпълнено. Ако имаш мерак може да смениш и някой електролитни кондери в захранването и дори да ги байпаснеш с по-малки капацитети. Предполагам знаеш как стоят нещата. Другото нещо, което е много добре да направиш е да му вкараш външен клок. Махни този, който е използван в плейъра. Имал съм Филипс базиран на този чипов набор със същия клок и смея да твърдя, че не е достатъчно.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Предвидил съм подмяната на всички електролити в аналоговата част(керафайните) плюс тези в захранването. Даже вече съм ги купил . И външния клок смятам да направя, но преди това исках да нулирам офсета, за да мога най-добре да чуя разликата от последващите подобрения. Никъде във форума не открих схема със серво за 1541. Много се надявам някой да ми помогне. Ако може Лозев

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    Първо се оправя цифорвата, част и след това аналоговата, това е най-честата грешка да се почне отзад напред.
    Etheraudio modded Sony 228ESD > The Last Spark ( Single Ended GM70 with 12.5k load ) > Etheraudio Normal 28 (horns with Ether 7.15 ) > Etheraudio speaker cable, interconnect, power conditioner > Etheraudio pulse generator with silver antena

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Nikolay Kolev
    Първо се оправя цифорвата, част и след това аналоговата, това е най-честата грешка да се почне отзад напред.
    Точно.

http://zeuslab.narod.ru/schemes/ThetaCromeOut.jpg

Ето една примерна схема която лесно може да се пригоди към филипс880

Стефан Парийски gueswhoaz's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    25
    Така като гледам става сервото за всякакъв плеър с токов изход, нали?
    Life's what you make of it.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от gueswhoaz
    Така като гледам става сервото за всякакъв плеър с токов изход, нали?
    да,но допълнителната компенсация на офсета с резисторите се прави така че да е съобразена с изходния ток на дак-а и офсета му.
    дакове от рода на псм56,58,63 и др са с нула в изхода и могат да минат и без серво.Псм67 в случая ,както и 1541 и 1543 са подходящи за въпросната схема,като само резисторите през които се подава допълнителен ток трябва да се преизчислят./R103 ,R104/ За 1541 ще е нещо от рода на 2,2к и 4,7к свързани към +15в.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Лозев,супер си ! Благодаря ти! Като гледам схемата, сегашната корекция която съм направил с тримера и резистора ще отпадне. Нали? И мога ли за операционен да ползвам 5532 които свалих или задължително трябва да е с Fet входове?

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    С FET-ове трябва да е. Ползвай TL071.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Simonov
    С FET-ове трябва да е. Ползвай TL071.
    Мерси

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Понеже ме посъветвахте да оправя първо цифровата част ще се захвана с нея, а след това ще вградя сервото. Разбрах, че най-големите подобрения в звученето идват от тази корекция.
    Имам нужда от вашето мнение за следния клок:
    http://www.ebay.com/itm/1PPM-11-2896...item3f0e1213b2
    Изграден е с TCXO кристал и 74hc163n за буфер и делител на честотата на 2 и на 4. Въпроса ми е ще ми свърши ли работа за клок и евентуално реклок и заслужава ли си да го взема?

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    Много готин клок, звучащ като лоу джитър клок, не всеки се кефи на лоу джитър историите. Симонов предлага модули с лоу джитър клок, които са по-добри от валабските, аз внасям от време на време на хифи дай нет клокове, които нямат толкова изразено лоу джитър звучене и са по-универсални. Моят съвет е да си вземеш клок от Симонов от всички които съм тествал той е най-добрият. Също смени вима мкс-то като декуплиращи, подходящи са за лоу кост модове, но не и за този плеър. Не мисля, че сравненията ти на моднат и не моднат канал са правилни, при положение, че позлваш истински OP627BP, които звучат брутално.
    Etheraudio modded Sony 228ESD > The Last Spark ( Single Ended GM70 with 12.5k load ) > Etheraudio Normal 28 (horns with Ether 7.15 ) > Etheraudio speaker cable, interconnect, power conditioner > Etheraudio pulse generator with silver antena

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ники, благодаря ти за съвета за клок от Симонов! Ще го попитам дали има наличен. За сравненията на двата канала си прав. Малко ме е срам да си призная но разликата която съм забелязал е от различния запис на двата канала на песента Това го забелязах снощи като уеднаквих двата канала на цд-то. Съжалявам ако съм подвел някой За декуплиращите какви ще ми препоръчаш? Стирофлексни? И за операционни кои смяташ за най-подходящи?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Ники, благодаря ти за съвета за клок от Симонов! Ще го попитам дали има наличен. За сравненията на двата канала си прав. Малко ме е срам да си призная но разликата която съм забелязал е от различния запис на двата канала на песента Това го забелязах снощи като уеднаквих двата канала на цд-то. Съжалявам ако съм подвел някой За декуплиращите какви ще ми препоръчаш? Стирофлексни? И за операционни кои смяташ за най-подходящи?
    http://www.murata.com/products/capac...1c5c1h823j.pdf
    това е кондензатор за 1541- C0G .Може да потърсиш подходящи стойности от същия тип или да направиш запаралеляване.
    стирофлекса е ок,но са с големи размери и приемат-излъчват смущения и имат известна индуктивност.
    Що се отнася до ора627 - отличен е, но аз специално имам известни резерви към звука му.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Румба, аз бих започнал от кондерите. Но не тези на ЦАП-а, а всички в захранването и по продължение на захранващите линии. Все пак машинката си е на годинки, а аудиофилските кондери не се славят с голяма продължителност на живота си. Не се знае колко е експлоатирана машината. Оправеното захранване Е ОСНОВАТА на висчко останало. От там ще може да чуеш най-добре и всички останали подобрения по ЦД-то. Клока ще го нагласим Споделям от къде бих започнал аз - ЗАХРАНВАНЕТО.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Лозев, Симонов, благодаря ви че пак се включихте с ценните си съвети ! От тази серия на Murata има във Farnell . Обезателно ще сложа от тях.
    Снощи подмених всички керафайни на главната платка със Silmic II RFS , но по захранването още нищо не съм пипнал. Май всичко правя отзад напред... Иначе съм поръчал Nichicon Muse KW за големите в аналоговата верига в захранването, но нещо не искат да пристигнат. Но обезателно ще подменя всички кондери в захранването и после клока .
    Вижте какво има на някои крачета на дака:
    На първо краче:

И на второ краче:

Страница 1 от 9 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени