Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 46 от 46

Тема: Облицоване на ОТ

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Твоят метод се ползва в най-евтините дивани. Не става за ОТ. Пък и не знам дали ще ти харесва този т.нар. тепих да събира прах в дома ти.

Последните ОТ, които направих, с изключение на предния панел са боядисани с релефна полиуританова боя. Изглежда много по-добре от тепиха. Другият ми вариант беше да ги облепя с изкуствена кожа.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Това е за един бокс 15'', за репетиционна.
    Ще има такива ъгли:
    - http://tpetrov.com/search.php?prod=%...BD%D0%B0+CN634

Нз ще може ли да го опънем и изгладим само с такера. Иначе, открити места, където да се навдигне, няма да има. Отдолу ще се застъпват нещата, с ред скоби, капаците обърнати и със скоби отзад.

Въобще не го и мислехме за лепило, даже авера е твърдо против. Ама малко дебелко и жилаво ми се вижда
    Редактирано от emosms; 30 March 2017 в 17:23.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    С тоя въшкарник, едно време правехме финишинга на профи колони. Но няма да минеш без лепило. С полихлропреново става най-добре. Само дето се надрусваш и трябва задължително да се работи навън, на проветриво място.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Може да вземеш хелми и да мажеш само по дървото тънък слой и няма да прозира.

C300 ?? Koe повече ще избие?
    За външни условия няма да се ползва. Голи оставени ръбове без такер и подгъване няма да има. "Шевове" с такер само отдолу

П.с. не знам защо му викат тепих. Чист велтер си е, 2мм
    Редактирано от emosms; 30 March 2017 в 18:54.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Аз не съм правил с Ц200/300, но съм виждал колега да го е правил. Обаче се втвърдява малко...става мокет.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Представям си как ще провисне незалепено.

Точно това втвърдяване и промяна на фасона откъм лицевата част ме притеснява.

Материала е 2мм дебел и е сравнително твърд. Повече ме притеснява как ще го завием и изпънем по ръбовете.
    Без предварително да е залепено по големите площи и да е стегнало.

Иначе, кутията ще е с ъгли, страничните панели с дръжки, по ръбовете завито и щракнато с такер отвътре.
    Само задния капак ще е голяма площ без нещо да държи.

Уикенда може да разкроим, няма да бързаме.
    Промата ще избие ли? Голяма кутия не е евтина като ц300.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Няма да избие.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Гледай да е прясно лепилото.
    С четка, нанасяш енергично върху ПДЧ-то, на полето, което искаш да залепиш. Няма нужда да е голямо, за да не съхне бързо. Гледай да няма дебели участъци или купчинки лепило, което може да избие после. За това трябва да е прясно и да не се оставя дълго време отворено. По-рехаво може и малко върху плата, но там наистина трябва да се внимава да не избие. Аз леко "забърсвам" четката в него, когато е поизсъхнало от нанасянето върху дървенията. Няма нужда да е плътно, като върху дървото.
    След това го опъваш леко върху полето и заглаждаш с ръцета. Ако може да го притиснеш с нещо равно за няколко минути е добре, но в повечето случаи не се налага... Хубаво е да имаш помощник, че тогава става по-лесно и бързо.
    Ако леко избие някъде лепило, не го размазвай, като се опиташ да го избършеш. Просто след няколко минути, то ще изсъхне и ще може да се откъсне, като се отчопли внимателно с остър предмет. В краен случай, с малко коресилин и мека четка се напоява участъка и се попива с напоена също мека кърпа и малко движения и лек натиск.

Снадките на плата е добре да предвидиш да са на място, което няма да се вижда нормално. Примерно отдолу или отзад.
    Първият път е малко по-трудно, но ще свикнеш бързо и сам ще си изградиш визия, как се прави.
    Така като гледам...най-много кило ще ти трябва за тези. Мисля, че бяха по 700-800гр. по-малките и трябва да ти стигне. Не вземай по-големи кутии, ако няма да го ползваш, че после изсъхва и е за хвърляне.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    За притискане с не много голям натиск:

Хелми е по-евтино от промата - 0.750:
    - https://markita.net/lepilo-helmevekt-0750kg.html

Друго, на полихлорпропенова основа - 1кг (за автомобилни тавани...)
    - https://markita.net/lepilo-za-avtomo...ani-750ml.html

Лепило за мокет... не знам на каква основа - 1кг:
    - http://www.praktiker.bg/bg/Adhesives...RAGON/p/482076

Кутия 650 мл значи може и да не стигне.. Две кутии ще е кофти.
    Бюджета вече свети, заради остатъци по материали, но мисля че пак е по-добре от оферта за изработка.

^ За мокета е на акрилна (сиг. водоразвторимо) основа.

C300 не ставаше ли прозрачно като стегне. Имам сякаш някакъв спомен, като лепих плоскостите на моите, че на другия ден почти не личеше където беше олято при стягането. Или поне не беше бяло.

Има и 450
    - http://www.vector.bg/produkti/items/...4/%D0%A1-450-1
    5 лева 5 лева, кой ти го дава.

До тук набутката е 1/3 плоча голо пдч и квадрат и половина велтер, за да може да изкараме едно дълго парче, над 2метра.
    Но сигурно ще влезнат за нещо друго.
    20 лв наредба. Дръжките още мисля евтини ли да са или метални.

Целия бюджет може да се вмести до 85лв, с набутките.
    Буксата няма да е профи, метална ваничка и спикони, няма нужда.
    Редактирано от emosms; 1 April 2017 в 01:14.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    После се оказва, че баш от това има нужда.

Здравейте.
    За тапициране аз използвам лепило за автомобилни тавани, съвсем като промата е, върши работа и беше на по-ниска цена.
    С една кутия от 650 гр. или 700гр. не съм сигурен, тапицирах тавана на колата ми и три автомобилни суб баса (с обем 40,50 и 60 литра). Една кутия лепило смятам ще ти е напълно достатъчна, не видях какъв е обема на кутията ти, но трябва да ти остане.
    Аз като тапицирам вземам едно голямо парче от тапицерския материал и овивам цялата кутия (предна,горна,задна и долна) като свързвам двата края отдолу за да не се виждат. След това отстрани на кутията нанасям от ъгъла на около 3см лепило и залепвам това което не е залепено от голямото парче. Още докато не е изсъхнало лепилото изрязвам излишното с макетно ножче като слагам прав ъгъл за да не го отрежа криво. Може и да е малко криво, важното е да е красиво . След това залепвам страничните капаци, като ги слагам по-големи после на място ги режа по мярка. Със силно притискане на правия ъгъл (или някаква метална линия) към кутията и към другия плат който вече е залепен и отрязан право, отрязвам с макетното ножче. Лепилото както казаха вече колегите трябва да не е престояло.
    Ето снимки на една кутия която съм тапицирал:
    IMAG3676.jpgIMAG3675.jpg
    Редактирано от стефан990; 1 April 2017 в 16:15.

Благодаря .
    Материала изглежда добре и снадките не личат. Разбирам защо се правят кутии само с лепило, като по някои от ъглите (и в твоя случай ^^) явно ще има снадка.
    Съответно, по стабилно лепило е по-добре.

В нашия случай, лепилото е може би за успокоение . Открити снадки само на лепило няма.
    Взехме C450, което мирише странно и не е точно C200/300, макар че на консистенция го докарва.

Кутията става перфектна. Мисля че тр. да е 95 литра вътрешен, без говорителя. Така го смятах. Като истинска:
    - https://www.thomann.de/pics/bdb/219673/7900681_800.jpg

Ся ровя да и избарам една метална решетка и да мяза на профи. Дръжките са супер добри и евтини, от конрад.
    Ъгли.... търсим някакви с по-малък радиус. Елимекс и конрад - в наличност само един вид. Проблем... .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от emosms; 3 April 2017 в 18:49.

martin11's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    50
    Виж за ъгли в мегавоис.
    http://www.megavoice.bg/?pid=76

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Виж във Викиват.

Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    35

dunlop

Аз използвам контактно лепило на дънлоп. Туби от 18 литра има в камертон. Нанася се с пистолет за боя и на двата детайла, разхода е малък. Изчаква се според околната температура да по-изсъхне малко, на допир да не лепне.Така и да се обърка нещо можеш да го наместиш.След това притискаш и обдухваш с топъл въздух.Има различни лепила дънлоп според материала който ползвате.
    Редактирано от az_todor; 9 April 2017 в 09:58.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени